USA – Fínsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Česko 3:0 (kon.) | Slovensko – Kanada sk 5:6 (kon.)
Nórsko – Švédsko 1:9 (kon.)
USA
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Fínsko
Pondelok 13.05.2019, 16:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

Z tohto zápasu je to všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:34:38)

Najlepší hráči

USA:
    Brady Skjei

Fínsko: Sakari Manninen

USA síce premrhalo dvojgólový náskok, ale nakoniec zápas vyhráva a pripisuje si dva body, o ktorých rozhodol Dylan Larkin. Fínsko boduje i v treťom zápase po sebe, prvýkrát ale prehralo.

63:47 Dylan Larkin (USA) - 3:2

63:47
    USA dalo gól!
    DYLAN LARKIN dostal neuveriteľné množstvo priestoru. Puk si od modrej čiary naviezol až pred bránkovisko a trafil švihom pod pazuchu gólmana Veiniho Vehviläinena.

63:04
    Dylan Larkin získal puk vo svojej tretine a mohol ísť do prečíslenia. Nepresne hľadal spoluhráčov pred bránou.

62:33
    Kaapo Kakko predviedol ďalšiu krásnu akciu, skvele si postrážil puk, dostal sa cez súperov k strele. Cory Schneider si pokryl bližšiu žrď.

62:11
    Kaapo Kakko sa takmer dostal do zakončenia cez Sutera, zblízka nevystrelil a ani nemal ako prihrať na voľných spoluhráčov.

61:35
    Harri Pesonen prihrával pred bránkovisko, Sakari Manninen to nemal v ideálnej pozícii. Prihrávku navyše zablokoval jeden z obrancov USA.

61:09
    Jack Eichel sa veľmi pekne dostal cez súpera pred bránu, backhandom mieril mimo.

61:01
    Johnny Gaudreau predviedol individuálny prienik až do bránkoviska, Veini Vehviläinen si postrážil bližšiu žrď.

60:49
    Patrick Kane nahadzoval prudším spôsobom, netrafil bránu fínskeho mužstva.

60:25
    USA sa dostalo do náznaku prečíslenia dvoch proti jednému, ale Dylan Larkin neprihral a potom spadol. Fíni dokonca prešli do šance troch proti jednému, Marko Anttila strieľal vedľa.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa bude hrať 5 minút v pomere hráčov troch proti trom.

Strely: 27 – 26
    Buly: 21 – 29
    Vylúčenia: 2 – 1
    Presilovky: 0 – 1

V tretej tretine sme gól nevideli. Oba tímy získali po jednom bode a kto získa aj druhý sa rozhodne v predĺžení, alebo v nájazdoch. Tento úsek hry sa začne o tri minúty, zhruba v čase 18:26.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. J. Gaudreau (Eichel), 64. D. Larkin (Q. Hughes) – 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski)

USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.
    Fínsko: Vehviläinen (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko.