Columbus – Boston 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.)
Colorado Avalanche
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 2:2
San Jose Sharks
cz Piatok 03.05.2019, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Semifinále Z. konferencie
    58:51 Erik JOHNSON - 3:0

58:51
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! ERIK JOHNSON se v obranném pásmu dostal k volnému kotouči a přes celé kluziště jej poslal do prázdné branky! Asistence: Matt Calvert, Matt Nieto.

58:35
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas!

57:28
    Martin Jones odjíždí na střídačku a San Jose zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledové ploše!

54:06
    Mohlo být definitivně hotovo! Landeskog tečoval kotouč těsně před Jonesem. Hostující brankář puk srazil vedle svého těla a jeden z obránců kotouč doslova zalehl!

53:38
    Další vyloučení na straně San Jose! Brent Burns zastavil Girarda a dostává dvě minuty za hákování.

51:55
    Colorado bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Braun.

45:29
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hrubost).

44:28
    Evander Kane táhl protiútok hostujícího mužstva, jenže místo zakončení se rozhodl pro přihrávku a jeho spoluhráč ve vyložené šanci promáchl!
    43:11 Colin WILSON - 2:0

43:11
    Colorado přidává druhou branku a přibližuje se k vítězství! Burns nedokázal vyhodit puk z obranného pásma. Mikko Rantanen odvedl skvělou práci, když zatáhl puk před branku a zadovkou jej připravil COLINU WILSONOVI, který puk poslal do sítě! Asistence: Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog.

42:32
    Přesilovku si zahraje také Colorado. Dvě minuty za podrážení dostává Justin Braun.

39:40
    San Jose si však zahraje přesilovku. Tyson Barrie dostává dvě minuty za držení.

39:40
    Gustav Nyquist se v závěru prostřední části dostal do velké šance, když jel sám na brankáře, jenže Grubauer se roztáhl v celém brankovišti a zlikvidoval forhendový blafák!

37:26
    Mohlo to být 2:0! Cale Makar vystřelil od modré čáry, jenže netrefil branku. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde číhal Nathan MacKinnon, ale Martin Jones jeho pokus zastavil před brankovou čárou!

33:27
    Timo Meier se dostal k volnému kotouči v útočném pásmu, kde puk před Nyquistovi, jehož zajímavou střelu zastavila až branková konstrukce!
    30:34 Nathan MACKINNON - 1:0

30:34
    Konečně jsme se dočkali úvodní branky! Colorado se ujímá vedení a hala je na nohou! Mikko Rantanen tečoval nahození od modré čáry. Jones jeho pobídku ještě dokázal vyrazit, jenže důrazný NATHAN MACKINNON byl včas u odraženého puku a ze vzduchu jej poslal do sítě! Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.

26:47
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joakim Ryan – 2 min., hákování).

26:47
    Nieto se v oslabení dostal do úniku! Domácí hokejista chtěl kotouč procpat mezi betony brankáře Jonese, ale ten vytáhl další skvělý zákrok!

26:15
    Také San Jose si zahraje svou první přesilovku. Alexander Kerfoot dostává dvě minuty za hákování.
    24:29 MacKinnon ve velké šanci

24:29
    Nathan MacKinnon se fantastickou kličkou v útočném pásmu dostal před Jonese, jenže z fantastické pozice vůbec netrefil branku!

20:23
    Colorado si zahraje první přesilovku dnešního souboje. Timo Meier dostává dvě minuty za hákování.

16:27
    Obrovská šance Colorada! Alexander Kerfoot se po rychlé kombinaci v útočném pásmu dostal ke střele před brankou, ale Jones se fantasticky přemístil!

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 31. MacKinnon (Rantanen, Makar), 44. C. Wilson (Rantanen, Landeskog), 59. E. Johnson (Calvert, Nieto)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Makar, Girard, Barrie, Zadorov, E. Johnson, Cole – Kerfoot, MacKinnon, Landeskog – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Nieto, Compher, Calvert – Brassard, Jost, G. Bourque.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Nyquist, Couture, Meier – Radil, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton, Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.

Rozhodca: Pollock, St. Laurent – Cherrey, Amell

Diváci: 18 110