Slovensko
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Česko
Sobota 27.04.2019, 18:00 • Nitra Aréna • Euro Hockey Challenge

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:23:07)

Štatistiky tretej tretiny (celkovo):
    Strely na bránku: 7:6 (27:24)
    Vhadzovania: 7:7 (22:23)

Slovenskí hokejisti pokračovali v tretej tretine v zlepšenom výkone z druhého dejstva, znovu však nedokázali napriek množstvu nádejných príležitostí a trom presilovkám v tretej časti zápasu streliť gól. O výsledku sa tak rozhodlo už v prvej tretine, v ktorej odskočili Česi do náskoku 2:0 a tento výsledok svieti na výsledkovej tabuli i teraz, po konci zápasu. Za dvojzápas s Čechmi tak slovenský tím strelil len jeden gól, s čím sa nedalo zvíťaziť ani v jednom zápase.

Najlepší hráči zápasu:
    Slovensko – Ladislav Nagy
    Česko – Patrik Bartošák

59:59
    Puk pri vhadzovaní zostal v pravom kruhu a ani jeden z tímov ho nedokázal pretlačiť k svojim hráčom.

59:55
    Oddychový čas Česka.

59:55
    Česi v úplnom závere vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie. O výsledku je už bohužiaľ asi rozhodnuté.

59:43
    Buček to znovu skúsil sám od mantinelu a prekľučkoval sa medzi troch Čechov, k strele sa ale nedostal. Česi puk držia na svojich hokejkách.

59:05
    Česko v plnom počte.

59:01
    Ďalšie nahodenie Slovákov chytil Bartošák, ktorý puk posunul ku Skleničkovi a ten ho zase vyhodil za našu bránku.

58:49
    Domáci vyhrali vhadzovanie a kombinujú v českej tretine, stále ale neprišiel pokus o zakončenie.

58:28
    Oddychový čas Slovenska.

58:16
    Sukeľ sa pokúsil prejsť sám cez biely blok na modrej čiare, Bartošákovu bránku ale minul.

58:03
    Česi zachytili našu prihrávku a znovu vyhodili puk za našu prázdnu bránku.

57:46
    Naši zatlačili Čechov do ich tretiny, sami sa ale nepresnou prihrávkou od mantinelu na modrú vyhnali z pásma.

57:05
    Čiliak opúšťa bránku! Slovensko bude hrať presilovku 6 proti 4.

57:05
    Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Zohorna – 2 min., sekanie).

56:52
    Na oblúčik z českého pásma si skvele nakorčuľoval za našu obranu Řepík, v rozhodujúcom momente mu ale našťastie puk odskočil a zakončiť tak nedokázal.