Luxembursko – Juhoafrická rep. 5:2 (kon.) | Turecko – Taiwan 7:4 (kon.)
Luxembursko
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Juhoafrická republika
cz Štvrtok 25.04.2019, 12:00 • Zimní palác sportu, Sofie • MS - 3. divízia • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Oběma soupeřům se na MS 3. Divize v bulharské Sofii příliš nedaří a patří mezi vůbec největší hokejové trpaslíky. Za mírného favorita bude považováno Lucembursko, které nejprve zdolalo Turecko nejtěsnějším poměrem 3:2 a poté po velké bitvě podlehlo Tchaj-wanu v poměru 4:5. JAR ve dvou dosavadních utkáních nezískal ani bod, neboť po debaklu 2:12 s domácím výběrem neměl žádnou šanci ani proti Turkmenistánu a podlehl mu vysoko 2:7.

Oba dva čtvrteční protivníci na sebe narazili před více jak dvěma lety a tehdy slavilo Lucembursko v poměru 3:1, kvalita by i tentokráte měla být na jeho straně.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Lucembursko: Anselm (Cruchten) – Scheier, Grein, Groenlund, Bechtold, Sinner, Farinon, Mededovic – Backes, C. Cannon, Eriksson – Mossong, Welter, Mosr – Biver, M. Cannon, Shelest – Weyders, Meijer
    Trenér: Petr Fical

Jihoafrická republika: Boyd (Pretorius) – Marais, Magmoed, Verwey, K. Venter, J. Venter, Phakathi – Obery, Carelse, Samaai – Edwards, Botha, Giot – Valadas, Compton, van Doesburgh – R. Venter, Kluyts, Schuurman
    Trenér: Bob Deraney

Rozhodčí: Feng – Stojanov, Zunde.

Oba výběry už přicházejí na ledovou plochu a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:31
    JAR začal zostra a tlačí se před branku soupeře.

01:02
    Nyní se vydali do útočné třetiny Lucemburčané, ale na gólmana Boyda nevyzráli.

02:02
    Jihoafričané se usadili za brankou Lucemburska a snaží se zahrozit.

02:11
    Držení se dopustil Sinner a musí si odpykat dvouminutový trest.

02:50
    Lucemburský gólman Anselm zatím v přesilovce odolává a drží svůj tým nad vodou.

03:55
    JAR je zatím hodně aktivní a tlačí se za vedoucím gólem, gólman Anselm nyní ukrývá kotouč pod lapačku.

04:24
    Lucembursko je kompletní, jeho soupeř vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:51
    Zakázaného uvolnění se nyní dopustil výběr z Beneluxu.

05:19
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    A JAR se z ničeho nic dostává do vedení. UTHMAN SAAMAI po přihrávce od Carelseho utekl všem a pak nádherně zamířil nad lapačku brankáře Anselma. Asistence: Luka Carelse, Andre Marais
    05:19 SAMAAI - 0:1

05:47
    Jihoafričané ožili a opět se natlačili před Anselma, teď nyní předvedl výtečný zákrok levým betonem.

06:43
    Anselm opět zasahuje lapačkou po střele z mezikruží, JAR je stále aktivnější.

08:08
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden výběr se nedokáže dostat do zakončení.

09:36
    Po střele od Reinharda Venter se do vzduchu vyšvihla lapačka Anselma a ten tak likviduje další velkou příležitost.

10:05
    Samostatný únik zakončoval Backes a gólman Boyd je pozorný.

11:20
    Carelse přihrával před branku na najíždějícího spoluhráče, ten však kotouč do sítě nedostal.

11:50
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Lucembursko z ničeho nic srovnává! Po střele z pravé strany od Colma se k dorážce dostal SACHA BACKES a ten nakonec propasíroval puk do sítě za záda Boyda. Asistence: Cannon Colm
    11:50 BACKES - 1:1

12:36
    Po chybě v rozehrávce Lucemburska mohl JAR vrátit vedení Botha, ovšem Anselm nadvakrát udržel kotouč před brankovou čarou!

14:03
    Hra se přesunula za branku Lucemburska, Jihoafričané stále tlačí.

14:49
    Lucembursko začíná tvořit hru a JAR se zmůže pouze na vyhazování do útočné třetiny.

15:13
    Zakázané uvolnění v podání Lucemburska.

15:53
    JAR se usadil v útočném pásmu a dostává se zpět do hry.

16:24
    Anselm byl znovu v pohotovosti, ale dokázal si poradit.

17:07
    Po souboji u mantinelu je hra přerušena, nyní sledujeme opatrnou pasáž. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

18:02
    První třetina se nám chýlí ke svému konci, Lucembursko nyní dobře brání.

18:19
    Jihoafričané vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

18:43
    Joaquim Valadas se snažil prosadit nenápadným bekhendem, ale Anselma nepřekvapil.

19:34
    V další možnosti se zjevil Samaai, ale sám proti Anselmovi nevyzrál!

20:00

První třetina je za námi a více vyložených možností si překvapivě vytvořila Jihoafrická republika, ale stav je zatím nerozhodný. Druhá třetina začne přibližně ve 12:43.

20:01

20:35
    Lucembursko se zbavuje kotouče jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:03
    Střela Cannona z mezikruží končí jen v ochranné síti.

21:33
    Mosr pozdě dohrál u mantinelu protihráče, JAR si tak zahraje svou druhou přesilovku.

21:59
    Anselm se musel otáčet, znovu je pod velkým tlakem.

22:42
    Zakázané uvolnění v podání Jihoafrické republiky.

22:46
    Lucembursko skóruje i v oslabení. o vyhraném vhazování pálil od modré Bechtold a BENNY WELTER usměrnil kotouč za záda bezmocného Boyda! Asistence: Philippe Bechtold
    22:46 WELTER - 2:1

23:49
    Tempo hry výrazně opadlo, Lucembursko kontroluje jednobrankový náskok.

24:26
    Backes se snažil překvapit svým nahozením, ale Boyd ukrývá kotouč do lapačky.

24:49
    Závar nyní vznikl před Anselmem, ten si ale věděl rady a kotouč ukrývá do lapačky.

25:02
    Lucembursko se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

25:43
    O dobrou střelu z mezirkuží se pokusil Edwards, ta je však sražena do ochranné sítě.

26:17
    Anselm je v neustálé permanenci, Jihoafrická republika se snaží srovnat krok.

26:26
    V ofsajdu byl nachytán Magmoed z JAR.

27:35
    Lucembursko se na chvíli usadilo v útočném pásmu, pak ale o něj přišlo.

27:45
    Další zakázané uvolnění a to v podání prohrávajícího celku.

28:08
    O dobrou střelu se postaral Reinhard Venter, ale proti byl beton Anselma.

29:16
    Vhazuje se ve středním pásmu.

29:58
    Shelest byl nachytán v ofsajdu.

30:33
    JAR opět vyhodil jen na zakázané uvolnění.

31:25
    V úniku se zjevil Saamai, ale Anselma blafákem nepřekonal.

33:18
    Po střele Carelseho sklapl včas betony Anselm a uchránil svůj tým od pohromy.

34:09
    Anselm pro jistotu schovává kotouč do lapačky.

35:31
    Lucembursko z ničeho nic zvyšuje svůj náskok. Po nahození od Mossinga se natlačil k dorážce BENNY WELTER a svým druhým gólem v utkání dostává svůj výběr do trháku! Asistence: Clauda Mossong
    35:31 WELTER - 3:1

35:47
    Nyní sledujeme zřejmě rozhodující pasáž zápasu. Po přihrávce zpoza branky stanul zcela sám v mezikruží Eriksson a poté dorážející Sacha Backes propálil zblízka bezmocného Boyda. Asistence: Marcus Eriksson
    35:47 BACKES - 4:1

35:47
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: z ledu odchází brankář Boyd a místo něj se mezi tři tyče postaví Pretorius.

36:03
    Jihoafričané zvyšují obrátky, ale nemohou se k ničemu nebezpečnému dostat.

36:19
    Zakázané uvolnění v podání JAR.

37:10
    Lucembursko evidentně ožilo, první vážnější zákrok si připisuje gólman Pretorius.

38:33
    Po hezké individuální akci Samaaie musel zasahovat pozorný Anselm, Lucembursko vzápětí vyhodilo na zakázané uvolnění.

39:08
    Jihoafrická republika se usadila v útočném pásmu a snaží se snížit.

39:41
    Eriksson se zjevil sám před Pretoriusem, ale blafákem ho nepřekonal.

40:00

Druhá třetina je za námi a v ní dominovalo Lucembursko. Díky třem trefám se výrazně přiblížilo k důležitému vítězství, i když JAR rozhodně nelze upřít snahu. Třetí třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:09
    Hned v úvodu druhé části vyhazuje Lucembursko na zakázané uvolnění.

40:41
    Hra se přesouvá do středního pásma, oba celky opět aktivně bruslí.

41:04
    Anselm byl nyní v pohotovosti a připisuje si na konto několik dobrých zákroků.

41:39
    Lucembursko se nikam nežene a rozehrává z vlastní třetiny.

42:14
    Hra teď plyne bez přerušení, ani jeden výběr se nedokáže dostat k něčemu nebezpečnému.

42:59
    Pretorius dobře vytasil svůj beton a zabránil tak své první obdržené brance.

43:13
    Lucembursko vyhazuje na zakázané uvolnění, až nyní je hra přerušena.

43:18
    Anselm výborně zasahuje proti ráně Valadase z mezikruží.

43:27
    Hra je nyní přerušena kvůli ofsajdu.

43:41
    Hra se nyní naopak kouskuje, máme tu další zákaz v podání Lucemburska.

44:37
    Holí si teď musel zahrát i Pretorius, do útoku vyráží JAR.

45:09
    Anselm bravůrně zasáhl proti Bothovi a nyní drží svůj celek.

45:39
    Lucembursku docházejí síly, naopak Jihoafrická republika tlačí.

46:03
    Lucemburčané nikam nespěchají a vyvážejí kotouč zpoza vlastní branky.

46:42
    Mírný favorit tohoto duelu udržel útočné pásmo a pak obstřeloval Pretoriuse, ale kotouč do sítě nedostal.

47:08
    Pokus o rychlý brejk JAR nevyšel, naopak puku se nyní zmocnilo Lucembursko.

47:37
    Lucembursko si zahraje první přesilovku, vyloučen je totiž Obery za podražení.

48:02
    Jihoafrická republika se výborně brání a vyhazuje.

48:20
    Pretorius radši přerušuje hru, Lucembursko zbývá z přesilovky méně než minuta.

48:57
    Pretorius se stačil přesunout a připisuje si velmi dobrý zákrok.

49:37

49:39
    Zakázané uvolnění Lucemburska znamená další přerušení.

50:09
    Pretorius se výborně natáhl pro kotouč a schovává ho pod lapačku.

50:49
    Jihoafrická republika se usadila za brankou Lucemburska a snaží se alespoň korigovat výsledek.

51:13
    Oba dva celky toho mají dost a je to vidět, velmi často odpočívají za vlastní brankou.

51:57
    Znovu se hraje delší dobu bez přerušení, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do vyložené možnosti.

52:47
    JAR se i zásluhou Pretoriuse ubránil a vyrazil do protiútoku dva na jednoho, ten nakonec likviduje pozorný Anselm.

53:19
    Další zakázané uvolnění, Lucembursko tento duel spíše dohrává.

53:58
    Ofsajd Jihoafričanů, zápas nám směřuje ke svému konci.

54:33
    Anselm byl v pohotovosti, následuje další ofsajd JAR.

54:39
    Jihoafrická republika si ještě vybírá oddechový čas.

54:57
    Nahození Maraise bylo zablokováno, JAR to zkouší bez brankáře v šesti v poli!

55:03
    Anselm zasahuje, vhazovat se bude po jeho pravici.

55:35
    Lucembursko se nemůže vymanit z tlaku, Anselm teď má hodně práce.

55:58
    Lucembursko se snažilo překvapit střelou přes celé kluziště do prázdné branky, ale bylo neúspěšné.

56:07
    Ani tento pokus v síti nekončí.

56:18
    Rozhodčí se nyní poradili a přesunují hru do středního pásma.

56:27
    Hra se opravdu kouskuje, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

56:49
    Lucembursko se usadilo v útočném pásmu a tlačí.

57:17
    JAR to nakonec dokázal a ještě dramatizuje tento duel. Necelé tři minuty před koncem po chybě ve vlastní třetině převzal kotouč ANDRE MARAIS a se štěstím překonal gólmana Anselma. Bez asistence
    57:17 MARAIS - 4:2

57:27
    Lucembursko ani v tomto případě netrefilo prázdnou branku.

57:29
    Nyní se to už ale povedlo a je tedy definitivně rozhodnuto. KEVIN GROENLUND nahodil kotouč zpoza vlastní branky a zamířil přesně doprostřed branky. Bez asistence
    57:29 GROENLUND - 5:2

58:06
    JAR se ale nevzdává a ještě to zkouší bez Pretoriuse.

58:56
    Anselm přerušuje hru, tohle už ale Lucembursko nepustí.

59:31
    Lucembursko znovu minulo prázdnou branku, ale příliš vadit mu to už nemusí.

59:44
    Poslední vhazování se zřejmě odehraje před Pretoriusem.

60:00
    V poslední vteřině ještě uvidíme trestné střílení za zalehnutí kotouč v brankovišti!

60:00
    K němu se postavil Vladialav Shelest a neproměnil ho, zápas tedy končí výhrou Lucemburska o tři góly!
    60:00 Neproměněný nájezd Shelesta v poslední vteřině

Dnešní zápas je u konce. Lucembursko potvrdilo úlohu favorita, a i když prohrávalo, tak hlavně kvůli výborné druhé třetině vývoj otočilo a vítězí o 3 branky. Díky tomu si zajistilo účast v příštím ročníku druhé nejnižší divize. Naopak Jihoafrická republika je hodně blízko k pádu do nejnižší skupiny, na kontě totiž má už tři porážky. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (14:18:38)

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 12. Backes (Colm), 23. Welter (Bechtold), 36. Welter (Mossong), 36. Backes (Eriksson), 58. Groenlund – 6. Samaai (Carelse, Marais), 58. Marais

Luxembursko: Anselm (Cruchten) – Scheier, Grein, Groenlund, Bechtold, Sinner, Farinon, Mededovic – Backes, C. Cannon, Eriksson – Mossong, Welter, Mosr – Biver, M. Cannon, Shelest – Weyders, Meijer

Juhoafrická republika: Boyd (36. Pretorius) – Marais, Magmoed, Verwey, K. Venter, J. Venter, Phakathi – Obery, Carelse, Samaai – Edwards, Botha, Giot – Valadas, Compton, van Doesburgh – R. Venter, Kluyts, Schuurman

Rozhodca: Feng – Stojanov, Zunde