Augsburg – Stuttgart 6:0 (kon.) | Bayern – Brémy 1:0 (kon.) | Leverkusen – Norimberk 2:0 (kon.)
Mainz – Düsseldorf 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Lipsko 1:2 (kon.) | Schalke – Hoffenheim 2:5 (kon.)
FC Augsburg
6:0 (3:0)
VfB Stuttgart
cz Sobota 20.04.2019, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 30. kolo

Rozhodčí usoudil, že stav zápasu je zcel rozhodnut a neobtěžoval se ani nastavovat žádné minuty navíc. Augsburg po precizním výkonu deklasuje Stuttgart poměrem 6:0 a připisuje si významné tři body do tabulky. Zatímco Stuttgart i nadále zůstává na příčce, která znamená baráž o udržení. Hrál se nám taky hodně čistý zápas a hlavní sudí nemusel ani jednou ukazovat žlutou kartu! (17:21:44)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:6.

90

88
    Utkání nám pomalu a jistě spěje ke svému konci a dění na hřišti nám ukazuje, že se spíše dohrávají závěrečné minuty tohoto střetnutí.

85
    Roh domácích přinesl další nebezpečí. První centr nebyl dobrý. Nicméně hráčům v bílých dresech se podařilo dostat míč zpět před branku. Ron-Robert Zieler pohotovým vyběhnutím zabránil sedmé brance. Velké štěstí, že jej střela z první nastřelila přímo do něj.

84
    André Hahn se rozběhl po pravé straně, ale nakonec se nedostal do zakončení. Ozan Kabak (Stuttgart) se postaral o dobrou defenzivní práci.

83
    Zajímavostí je, že hlavní sudí nemusel ještě ani jednou vytahovat žlutý kartónek. Obejde se nám tento zápas bez žluté karty?

82
    Augsburg si přihrává na vlastní polovině a jejich soupeř čeká na polovině hrací plochy. Již se nesnaží ani napadat.

80
    Dokonce zápasu nám zbývá deset minut hrací plochy. Avšak o osudu zápasu je již dávno rozhodnuto. Domácí celek si bez problémů hlídá svůj vysoký náskok.

79
    Dvou brankový střelec, Richter, opouští hřiště a na jeho místo nastupuje Schieber.

76
    Propagační střela domácího hráče, která nakonec šla mimo branku. Nicméně domácí hráč se směje a na hráčích Augsburgu jde vidět, že se již baví fotbalem.

75
    Augsburg již přes dvě minuty drží míč na svých kopačkách a v poklidu si přihrává. Již se ani nesnaží za každou cenu útočit.

73
    Domácí celek momentálně nikam nespěchá a bez větších problémů kombinuje s míčem uprostřed hrací plochy.

72
    Reece Oxford nyní dokázal v pádu blokovat střelecký pokus Stuttgartu.
    68. Marco RICHTER - 6:0

68
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MARCO RICHTER, který si dokázal zpracovat vysoký míč, který dopadl kousek za polovinu hřiště. Následně se vydal směrem dopředu a nikdo jej nedokázal zastavit a díky své střele k levé tyči slaví šestou branku svého celku!
    67. Luthe nadvakrát nyní podržel svůj celek.

67
    Centr před branku domácích, kde hlavičkoval jeden z hostujících hráčů. Luthe nedokázal udržet míč v rukavicích a dovolil soupeři dorážku. Luthe pak v lehu dokázal udržet míč na brankové čáře! Hodně zajímavý zákrok!

66
    Se střelami na branku je to 10:2!

65
    Ale statistiky hovoří jasně pro domácí celek, kdy počet celkových střel je výrazně v jejich prospěch – 17:8!

64
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jeffrey Gouweleeuw, přichází Reece Oxford.

64
    Zničehonic se do zakončení dostal Daniel Didavi, který si obešel obránce a svou přízemní střelu poslal mimo pravou tyčku. Nyní zase chybělo hostům trochu toho štěstíčka v zakončení.

62
    Augsburg zkrátka dnes dokáže proměňovat své šance bezezbytku a proto vede již hokejovým výsledkem 5:0!

60
    Hostující stratég má nyní o čem přemýšlet a také hodně zamyšleně nyní sleduje své svěřence.
    59. Philipp MAX - 5:0

59
    A je tu další zásah pro defenzívu Stuttgartu! Hahn skluze dokázal dostat míč do pokutového území, kde měl dostatek prostoru a času PHILIPP MAX, který si zpracoval míč a poslal míč nechytatelně k pravé tyči. Pro Maxe je to zároveň druhá branka v tomto zápase. Asistence: André Hahn.

58
    Pohodlný zákrok Lutheho, pro kterého to byl spíše tréninkový zákrok.

56
    Nyní se hraje převážně na polovině Stuttgartu, ale míč má v držení domácí celek.

55
    Pro hostující celek už to bud nesmírně těžké něco s utkáním udělat. Augsburg bude pravděpodobně mířit za svým dalším důležitým vítězstvím v boji o záchranu.
    53. Marco RICHTER - 4:0

53
    Domácí celek se poprvé vážněji dostal k ohrožení branky svého soupeře a je z toho další branka. Defenzíva Stuttgartu nemá dnes svůj den. První střelecký pokus byl blokován. Následoval další pokus od MARCA RICHTERA, který zakroutil míč k pravé tyčce, od které se míč odrazil do branky.

52
    Krátká kombinace na polovině hřiště nakonec vedla k dlouhé přihrávce a k nepovedenému zakončení. Odkop od branky Augsburgu.

51
    Stuttgart provedl na začátku druhého poločasu dvě změny v sestavě. Nyní se jim daří držet míč pod svou kontrolou, tak uvidíme, jestli se jim podaří ve druhé půli dramatizovat tento duel.

49
    Další útok Augsburgu zastavuje pomezní rozhodčí, který signalizuje ofsajdové postavení.

48
    Roh domácích nebyl zahraný nejlépe a hostující celek dostává míč z vlastní poloviny.
    47. Zieler předvedl jeden z dobrých zákroků a tato střela jeho zásluhou nekončí v jeho síti.

47
    Ron-Robert Zieler musel nyní vytáhnout jeden z těžkých zákroků, když vyrazil skokem střelu z hranice šestnáctky.

46
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Daniel Didavi.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Emiliano Insúa, přichází Anastasios Donis.

46

První poločas bezesporu patřil domácím! Ti začali aktivně a brzy se ujali vedení a to zásluhou Rani Khediry. Ten v polovině poločasu musel střídat a pustil na hřiště Jana Morávka. Avšak předtím se Augsburg dokázal prosadit z rohového kopu – André Hahn a třetí branku po povedeném rychlém protiútoku dával Philipp Max . Stuttgart se dokáže dostat před branku Augsburgu, ale jejich zakončení zatím není nikterak nebezpečné. Chybí jim i trochu štěstí v přesnějším zakončení.

45+1

45
    Jedna minutu se nastavuje nad rámec prvních pětačtyřiceti minut.

44
    Mario Gómez rozehrál centr na pravou stranu pokutového území, obrana Augsburgu si poradila a Jan Morávek výborným pasem rozehrál protiútok svého týmu. Ten nakonec neskončil povedeným zakončením.

43
    Ten si hostující celek rozehrál na krátko a vynutil si následný faul. Takže standardní situace pro hosty.

43
    Lze konstatovat, že domácí kontrolují hru a vyhlíží poločasovou přestávku. Avšak ještě se nyní budou bránit rohovému kopu.

42
    Jonathan Schmid nekompromisně po autovém vhazování posílá míč vzduchem až na polovinu svého soupeře.

41
    Faul domácí hráče a hráči v červených dresech zůstanou u míče.

40
    Střela přímo na branku, která skončila na jednom bránícím hráči. Luthe nemusel vůbec zasahovat.

40
    Andreas Luthe si nyní řídí svou obranu, neboť bude čelit standardní situaci Stuttgartu.

39
    Od třicáté minuty nám tempo hry výrazně opadlo. Hlavně ze strany domácího celku.

38
    Tak uvidíme, jak si český zástupce v barvách Augsburgu, povede!

37
    Autor první branky, Rani Khedira, předčasně střídá, nejspíše si přivodil nějaké zranění a na hřiště vpouští Jana Morávka!

33
    Roh nám nepřinesl nic zásadního. Ron-Robert Zieler si stáhl vysoký míč ze vzduchu.

32
    Po uspávací kombinaci se domácí dostávají k zahrávání dalšího rohového kopu.

31
    Hra se nám nyní hodně zklidnila a spíše sledujeme hru uprostřed hrací plochy. Jakoby se domácí snažili dohrát tento poločas v poklidu.
    29. Philipp MAX - 3:0

29
    Ztráta míče na polovině hřiště, ze které rezultoval rychlý útok Augsburgu. Richter přihrál přesně na hranici ofsajdu a PHILIPP MAX prostřeluje vybíhajícího brankáře z pravé strany. Asistence: Marco Richter.

27
    Nyní opět zahrávali rohový kop, který přinesl zakončení mimo tři tyče branky Stuttgartu.

26
    Hráči v bílých dresech se nadále snaží být aktivnější a držet si svůj dvou brankový náskok.

25
    Tentokrát se však domácí nedokázali dopracovat zcela k žádnému ohrožení branky svého soka.

24
    Roh pro domácí celek a to je nejvyšší pohotovost pro branku Stuttgartu.

23
    Hosté měli další zajímavou situaci, ale opět si vylámali zuby na dobře chytajícím brankáři soupeře. Také hostům chybí potřebné fotbalové štěstí v zakončení.

21
    Augsburg začal tedy ve velkém stylu a díky své aktivitě od úvodu zápasu již stihl vytěžit z minima maximum.

20
    Na druhé straně se opět střelecky ukázal Marco Richter a vyhořel na připraveném brankáři.

19
    Dobrá útočná akce hostů a po centru z pravé strany mnoho nechybělo, aby hostující útočník doklepl míč do poloprázdné branky u levé tyče!
    18. André HAHN - 2:0

18
    Augsburg se prosazuje podruhé v zápase a nyní z rohového kopu. Schmid vyslal dobrý centr, který si zpracoval ANDRÉ HAHN a střelou k levé tyčce navyšuje skóre. Asistence: Jonathan Schmid.

17
    Marco Richter byl blízko k další brance. Po přiklepnutí svého spoluhráče se dostal zcela sám ke střele. Včasný výběh hostujícího gólmana mu snížil úhel a ten dokázal vykrýt tuto šanci na rohový kop!

15
    Hosté nedokázali udeřit z rohového kopu a hra se stěhuje zpět na střed hrací plochy.

14
    Mario Gómez se protlačil do zakončení z levé strany, ale měl to již hodně z úhlu a trefuje připraveného brankáře u jeho tyče. Roh pro Stuttgart.

13
    Hosté s míčem na půlící čáře a uvidíme, jestli je inkasovaná branka probere k lepšímu výkonu.
    11. Rani KHEDIRA - 1:0

11
    Aktivita Augsburgu přináší své první ovoce. Schmid výborně odcentroval z pravé strany a RANI KHEDIRA z první uklízí míč k pravé tyči. Asistence: Jonathan Schmid.

9
    Hosté se v úvodních minutách spíše brání a jsou pasivnějším celkem.

8
    Rychlý útok domácích po levé straně. Pěkný centr před branku nedokázal nikdo zpracovat. Na zadní tyči se však o zakončení pokoušel André Hahn, ale trefuje obránce.

7
    Stuttgart se vydal směrem dopředu, ale dlouho se na míči neudržel.

6
    Rohový kop Augsburgu přinesl hlavičku ze středu pokutového území. Ta byla odražena do hřiště.

5
    Další útok vedli domácí po pravé straně. Tentokrát se jim podařilo odcentrovat míč, ale defenzíva Stuttgartu byla pozorná.

4
    Obraně hostů se podařilo zastavit útok soupeře po pravé postranní čáře a rozehrávají na svého brankáře.

3
    Od úvodu zápasu se snaží být na míči domácí celek, který se zatím nedostává do nebezpečného útoku.

2
    Začalo nám další kolo německé Bundesligy. Oba celky nutně potřebují body, neboť se nachází ve spodních vodách tabulky. Lze očekávat tuhý boj.

1

FC Augsburg: Luthe – Stafylidis, Danso, Schmid, Gouweleeuw – R. Khedira, Gregoritsch, Baier (C) – Max, Hahn – Richter.
    Náhradníci: Leneis – Janker, Oxford, Teigl, Morávek, Schieber, Čon.

VfB Stuttgart: Zieler – Kabak, Pavard, Kempf – Emiliano Insúa, Zuber, G. Castro, Esswein, Baumgartl – Mario Gómez (C), N. González.
    Náhradníci: Grahl – Aogo, Beck, Thommy, Akolo, Didavi, Donis.

Rozhodčí: M. Grafe.

FC Augsburg
    V tabulce patří Augsburgu čtrnácté místo se ziskem 28 bodů. Po dvou předešlých porážkách se jim podařilo v minulém kole uspět na hřišti Frankfurtu, kterého zdolali 3:1. Augsburg si připsal tedy nečekané vítězství proti čtvrtému týmu tabulky a uvidíme, jestli dokáže na vítězství navázat i proti dnešnímu soupeři.

Stuttgartu patří šestnáctá pozice s celkovým počtem 21 bodů a tahle příčka znamená baráž o udržení. Na klidnější patnáctou pozici ztrácí šest bodů a dnes nutně potřebuje uspět proti Augsburgu. Stuttgart však pocit vítězství nepoznal dlouhých pět kol, ze kterých vytěžil dva body za dvě remízy. V minulém kole padl Stuttgart těsným výsledkem proti Leverkusenu (0:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Adam Dořák

Góly: 11. R. Khedira (Schmid), 18. Hahn (Schmid), 29. Max (Richter), 53. Richter, 59. Max (Hahn), 68. Richter (Oxford)

FC Augsburg: Luthe – Stafylidis, Danso, Schmid, Gouweleeuw (64. Oxford) – R. Khedira (37. Morávek), Gregoritsch, Baier (C) – Max, Hahn – Richter (79. Schieber).

VfB Stuttgart: Zieler – Kabak, Pavard, Kempf – Emiliano Insúa (46. Donis), Zuber, G. Castro, Esswein (46. Didavi), Baumgartl – Mario Gómez (C), N. González.

Rozhodca: M. Grafe