Emmen – Utrecht 2:0 (kon.) | Groningen – Amsterdam 0:1 (kon.) | Arnhem – Zwolle 4:1 (kon.)
Feyenoord – Alkmaar 2:1 (kon.) | Venlo – Graafschap 4:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
4:1 (1:1)
PEC Zwolle
cz Sobota 20.04.2019, 19:45 • GelreDome, Arnhem • Holandská Eredivisie • 31. kolo

Arnhem dohrával více než hodinu zápasu o deseti, i přes oslabení ale dokázal Zwolle porazit a navíc suverénním způsobem, který se jen tak nevidí. Obrovskou zásluhu na tom má Bryan Linssen, který vstřelil hattrick. Konečný výsledek. Vitesse 4 Zwolle 1. (21:45:17)

90+2

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.

90
    Maikel van der Werff rozehrál volný přímý kop a jeho prudká rána zamířila těsně nad bránu PEC Zwolle.

89
    Martin Ödegaard byl faulován v blízkosti pokutového území a Arnhem bude rozehrávat volný přímý kop.

85
    Do konce utkání zbývá odehrát 5 minut a věřte nebo ne, Arnhem dohrává více než polovinu zápasu o deseti, přesto vede nad hostujícím Zwolle 4:1.

83
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kenneth Paal, přichází Sepp van den Berg.
    77. Bryan LINSSEN - 4:1

77
    Arnhem právě vstřelil branku!
    BRYAN LINSSEN se po centru z rohového kopu dostal k hlavičce, která zamířila ke vzdálenější pravé tyči a znamená hattrick! Je to už 4:1!

76
    Kingsley Ehizibue ve výskoku fauloval jednoho z domácích hráčů Arnhemu a viděl rychle žlutou kartu.

75
    Stanley Elbers na pravé straně vybojoval standardní situaci a následný centr snadno lapil Remko Pasveer.
    73. Mohammed DAUDA - 3:1

73
    MOHAMMED DAUDA si dobře naběhl uprostřed šestnáctky na nádhernou patičku od spoluhráče a přízemní střelou poslal míč ve skluzu k levé tyči! Oslabený Arnhem opět udeřil a je to 3:1!

72
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Vito van Crooij, přichází Stanley Elbers.

72
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Clint Leemans.

70
    Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a oslabený Arnhem stále vede nad Zwolle. Dokáží domácí vyhrát?

68
    Další šanci měl po přetaženém centru z levého křídla Vito van Crooij, jenže hlavou těsně minul pravou tyč.

67
    Mike van Duinen si naběhl na pravé straně šestnáctky na přízemní centr z pravého křídla, jeho následná střela po zemi ale byla domácí obranou dobře zablokována.

64
    Následný rohový kop Arnhemu žádné nebezpečí nepřinesl a fotbalisté Zwolle se definitivně ubránili.

62
    Bryan Linssen běžel sám na bránu a mohl zkompletovat hattrick, jenže Gustavo Hamer ho rychle doběhl a ve skluzu jeho střelu odvrátil na rohový kop. Rohový kop.

61
    Fanoušci domácího Arnhemu v hledišti rozjeli obrovskou párty a jako jeden muž zpívají chorál Allez, Allez, Allez. Atmosféra na stadionu je naprosto úžasná.

60
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Thomas Buitink, přichází Mohammed Dauda.

57
    Zwolle zahrálo hodně riskantní malou domů, míč ale naštěstí nemířil mezi tři tyče a navíc k němu měl jeden z domácích daleko. Vše vyřešil Mickey van der Hart.

55
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Vjačeslav Karavajev, přichází Danilho Doekhi.

55
    Vjačeslav Karavajev toho má plné zuby a vypadá to vypadá, že si natáhl pravý stehenní sval. Střídání?

54
    Younes Namli se dostal na pravém křídle k centru, který minul vzdálenější levou tyč. Odkop od brány.

53
    Hra je po druhém gólu Arnhemu hodně neurovnaná a hra se odehrává převážně ve středu hrací plochy.

50
    Arnhem sice vstoupil do druhého poločasu o deseti hráčích, krátce po jeho začátku ale nad hosty vede.
    47. Bryan LINSSEN - 2:1

47
    BRYAN LINSSEN si naběhl uprostřed šestnáctky na nádherný centr z rohového kopu a ještě lepší hlavičkou poté zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Domácí opět vedou – 2:1!

46
    V Arnhemu právě začal druhý poločas, do kterého oba dnešní soupeři vstupují za nerozhodného stavu 1:1.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:47.

Bryan Linssen sice otevřel již v deváté minutě skóre a poslal domácí do vedení, jenže v polovině prvního poločasu vyrovnal Lennart Thy a krátce na to byl navíc vyloučen Alexander Büttner. Skóre po prvním poločase atraktivního střetnutí. Vitesse 1 Zwolle 1.

45+2

45
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

44
    Vitesse na pravém křídle vybojovalo standardní situaci a do šestnáctky poslalo nepříjemný centr, který brankář Mickey van der Hart s obrovskými problémy vyrazil.

43
    Bram van Polen předvedl ostrý faul a viděl kartu.

41
    Martin Ödegaard se ani tentokrát po centru z levého křídla k hlavičce nedostal a navíc schytal tvrdý úder.

38
    Bryan Linssen nádherně odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči se málem dostali k hlavičce Martin Ödegaard a Max Clark, jeden z hostujících hráčů ale v pravý čas přizvedl míč hlavou a odvrátil na roh.

37
    Přízemní centr z rohového kopu málem nadělal na přední pravé tyči brány obrovskou paseku, fotbalisté domácího celku se ale nakonec do zakončení nedostali.

36
    Domácí na ose hřiště vyrazili i přes oslabení do rychlého protiútoku, Zwolle ho ale dokázalo rychle zpomalit.

35
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát 10 minut a skóre je stále vyrovnané, domácí ale hrají v deseti.

33
    Pelle Clement si naběhl na přízemní centr z pravého křídla a na přední tyči vypálil z voleje vysoko nad.

30
    Fotbalisté Arnhemu na levém křídle rozehráli standardní situaci a následný centr byl na přední tyči odvrácen.

29
    Alexander Büttner nejprve viděl žlutou kartu, jenže rozhodčí o necelé dvě minuty později přezkoumal jeho šlapák a na základě videa udělil červenou kartu! Domácí tedy dohrávají o deseti.
    27. Alexander Büttner byl na základě videa nakonec vyloučen!

27
    Younes Namli se snažil prosadit podél levé postranní čáry, kde mu nepříjemně prošlápl koleno Alexander Büttner. Jasný šlapák a poté červená karta! Rozhodčí přezkoumal video.

25
    Domácí Martin Ödegaard chtěl vysunout jednoho ze spoluhráčů kolmou přihrávkou, byla ovšem nepřesná.
    23. Lennart THY - 1:1

23
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    LENNART THY si uprostřed šestnáctky zpracoval kolmý pas a krásnou přízemní střelou z otočky zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Je vyrovnáno.

22
    Kingsley Ehizibue se dostal po centru z rohového kopu na vzdálenější pravé tyči k hlavičce a vracel míč před bránu, kde ho poté odkopli domácí obránci Arnhemu.

20
    Hosté dokázali získat odražený míč a Gustavo Hamer pohotově vypálil zpoza šestnáctky, jeho táhlý přízemní pokus ovšem minul vzdálenější levou tyč domácí brány.

19
    Zwolle předvedl na levém křídle pěknou přímočarou akci, následný centr byl ale na hranici vápna odvrácen.

18
    Vitesse mohlo zahrozit po rozehrání standardní situace, jenže centr Maxe Clarka z pravé strany hřiště v pohodě stáhl ze vzduchu Mickey van der Hart.

16
    Vitesse se sice ujalo vedení po rohovém kopu, jinak jsme toho ale moc kloudného neviděli. Je to 1:0.

15
    Velice rád bych Vám popsal nějakou zajímavou situaci a obohatil svůj strohý komentář, jenže lze to horko těžko, protože i hra obou týmů je hodně strohá.

9
    BRYAN LINSSEN si naběhl uprostřed šestnáctky na centr z rohového kopu a míč se od jeho levého ramene odrazil ke vzdálenější levé tyči!

6
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou na pravé straně šestnáctky ke střele, nakonec ovšem nikoliv.

4
    Zwolle poprvé zahrozilo, když za obranu domácího týmu posílalo nebezpečný dlouhý kolmý pas, Remko Pasveer ale rychle vyběhl z brány a těsně za hranicí pokutového území míč hlavou odvrátil do bezpečí.

2
    Kolmá přihrávka Vitesse zaváněla v šestnáctce prvním gólem, jenže Zwolle míč dokázalo odvrátit na roh.

1

SBV Vitesse Arnhem: Pasveer – V. Karavajev, van der Werff, Clarke-Salter, Clark – Serero, Bero – Ödegaard, Büttner – Buitink, Linssen.
    Náhradníci: Eduardo – Doekhi, Matavž, Thelander, Ali, Beerens, Foor, Dauda.

PEC Zwolle: van der Hart – Ehizibue, van Polen, Lachman, Paal – Hamer, Namli, Clement – V. van Crooij, Thy, van Duinen.
    Náhradníci: Bouzanis, Boer – Flemming, Elbers, S. van den Berg, Dekker, Bouy, Leemans.

Rozhodčí: Björn Kuipers. Asistenti: S. van Roekel, E. Zeinstra. Čtvrtý rozhodčí: E. Bijl.

Vitesse čeká již šest ligových kol na výhru a v sobotu večer ho nemine důležitý souboj proti Zwolle. Domácí fotbalisté se nachází na hraně postupu do skupiny o UEFA Europa League, zatímco Zwolle se nachází na klidném 12. místě a od sestupové zóny ji dělí 9 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Tomáš Reiner

Góly: 9. Linssen, 47. Linssen, 73. Dauda, 77. Linssen – 23. Thy

Karty:   43. van Polen (ZWO), 76. Ehizibue (ZWO)   27. Büttner (ARN)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:8.
    SBV Vitesse Arnhem: Pasveer – V. Karavajev (55. Doekhi), van der Werff, Clarke-Salter, Clark – Serero, Bero – Ödegaard, Büttner – Buitink (60. Dauda), Linssen.

PEC Zwolle: van der Hart – Ehizibue, van Polen, Lachman, Paal (83. S. van den Berg) – Hamer (72. Leemans), Namli, Clement – V. van Crooij (72. Elbers), Thy, van Duinen.

Rozhodca: Björn Kuipers. Asistenti: S. van Roekel, E. Zeinstra. Čtvrtý rozhodčí: E. Bijl