Tampa Bay – Columbus 1:5 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (kon.)
San Jose – Vegas 3:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:3 (po pr.)
Winnipeg Jets
3:4 (1:1, 2:2, 0:1) Stav série: 0:2
St. Louis Blues
cz Sobota 13.04.2019, 03:45 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:07:10)

St. Louis si tak ke dvěma domácím zápasům veze vedení z Winnipegu 2:0 a je ohromně blízko postupu. Kdo by to ještě před pár měsíci, kdy se Blues potáceli u dna Západní konference, řekl?

Tento vývoj série asi nečekal nikdo. Bylo jasné, že St. Louis bude nepříjemné a bude hrát o postup do konferenčního semifinále, avšak vedení 2:0 po dvou venkovních zápasech, v to ani hráči Blues nedoufali.

Vyrovnaný zápas byl po dvou třetinách srovnaný na skóre 3:3 a ve třetí třetině se očekávala tuhá bitva, jež by nasměrovala jeden z týmů k vítězství. To se nakonec do puntíku splnilo, jen rozhodující branka padla poměrně rychle. Už ve 44. minutě se prosadil O'Reilly, na jehož gól Winnipeg už odpověď nenašel, a to ani přes obří nápor, který začal zhruba sedm minut před koncem zápasu.

59:52
    Hosté drželi puk v rohu kluziště a poté se jim daří poslat kotouč do neutrální zóny! Je rozhodnuto!

59:34
    Binnington zastavuje svým zákrokem hru. St. Louis je blízko!

58:55
    Pietrangelo obětavě vlétl do střely Byfugliena a nevypadá to s ním úplně nejlépe. Byl to vážně dělový projektil, hotová zbraň od obránce Winnipegu. Pietrangelo po přerušení hry (zakázané uvolnění) ztěžka odkulhal na střídačku.

58:30
    Hostům se po buly podařilo poslat puk do středního pásma.

57:18
    Binnington po zákroku proti ráně Trouby seděl na ledě a mohl jen čekat, co se stane. K jeho štěstí ale bezprostřední dorážka nepřišla a brankář se dokázal připravit na další střelu. Obrovská šance Winnipegu.

57:04
    St. Louis se po vhazování dopustilo zakázaného uvolnění.

56:57
    Rychlým průnikem do útoku se prezentoval Laine. Binnington jeho zakončení z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě.

56:30
    Connor se v útoku neprosadil a hosté vytěsnili hru do neutrální zóny.

55:54
    Další přerušení, tentokrát po střele Parayka. Perron, který byl před brankovištěm, schytal po hvizdu dost nepříjemný krosček do zad od Byfugliena. Nevylučuje se.
    55:38 Bortuzzo se vrátil do hry

55:38
    Komerční přestávka.

55:38
    Po hodně dlouhé době se k útočné akci prodrali i hosté. Thomas střelou od modré trefil Hellebuyckovo rameno, ten puk vyráží do ochranné sítě.

55:10
    Blues se snaží ze všech sil bránit své těsné vedení, nápor domácích začíná gradovat.

54:41
    Další dělovku od modré posílá na zadní mantinel Lowry.

54:30
    Winnipeg je dál u puku. Má ho za vlastní brankou a trpělivě čeká s rozehrávkou.

53:45
    St. Louis se teď pouze brání a snaží se alespoň zahánět soupeře do neutrální zóny.

53:20
    Další útočný výpad domácích. Byfuglien ránou z první od modré rovněž míjí Binningtonovu klec.

52:18
    Rychlý průnik do útoku se pokusil také rychle zakončit Tanev, ale z levého kruhu pouze orazítkoval zadní mantinel.

51:28
    Winnipeg zahrál na zakázané uvolnění. To jim v tuto chvíli moc nevyhovuje, potřebují se natlačit do útočného pásma.

50:25
    Komerční přestávka. Hellebuyck drží kotouč po střele O'Reillyho ve své moci.

49:57
    Hra je přerušena a Bortuzzo míří do kabiny, zdá se, že má tržnou rán na ruce a musí na šití. Jestli se jedná o následek předchozího souboje není jisté.
    49:39 Takhle si Lowry ještě před střetem s Bortuzzem poradil se Sundqvistem

49:39
    Bortuzzo střílel od mantinelu v pádu. Po zakončení do něho vlétl Lowry, který ho doslova rozdrtil o mantinel. Hostující hráč se ale prát nechtěl a okamžitě mířil pryč, a to i přes to, že si ho Lowry chytil za dres. Blues se snaží hrát hodně disciplinovaně a nenechat se za tohoto stavu vyprovokovat.

49:20
    Čas teď ubíhá Winnipegu hodně rychle. Domácím se navíc nepodařilo v této herní pasáži vůbec usadit v útočném pásmu. St. Louis se po nepřesné přihrávce dopustilo zakázaného uvolnění.

47:45
    Chiarot napálil od modré čáry horní tyč, od níž se puk odráží do ochranné sítě! Komerční pauza.

47:20
    Myers, který měl čerstvé nohy ze svého působení na trestné lavici, se zmocnil ve středním pásmu puku a vyrazil směrem na Binningtona. Ani nadvakrát z bekhendu ho však nepřekonal.

47:11

46:52
    Teď už se Winnipeg brání mnohem lépe. Další vyhození kotouče.

46:25
    Jets se po vyhraném buly daří vyhodit puk.

46:17
    Tarasenkovu střelu z pravého kruhu se Hellebuyckovi podařilo zachytit. Domácí brankář přerušil hru, aby spoluhráči mohli prostřídat.

45:50
    Winnipegu se nedaří vyhodit puk, St. Louis se tlačí do dalších a dalších zakončení. Spousta puků ale létá mimo.

45:23
    Perronovu střelu z mezikruží Hellebuyck vytěsnil na zadní mantinel.

45:11
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).

45:11
    Domácí se dostali do kratší strkanice u mantinelu, kde si trochu vylili frustraci. Ale přesilovce St. Louis tím nezabrání.

44:55
    Bude se vylučovat na straně Jets. Hosté mají výhodu.

44:10
    St. Louis znovu vyrazilo do útoku, ale dopustilo se postavení mimo hru.
    43:46 Ryan O'REILLY - 3:4

43:46
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues strhli vedení na svou stranu! Parádní trefou zpoza pravého kruhu se prosadil RYAN O'REILLY, který po střele na vzdálenější tyč podstřelil brankáři Hellebuyckovi ruku s vyrážečkou. Asistence: Jay Bouwmeester, Colton Parayko.

42:23
    Zblokovaná střela domácích vylétla do ochranné sítě.

42:16
    Hra se zatím ve třetí třetině docela kouskuje. Laineho střelu od mantinelu se podařilo Binningtonovi chytit a hru přerušit.

41:23
    A zakázané uvolnění i na druhé straně ledu.

40:58
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

40:34
    Lowryho nahození ze středního pásma Binnington raději ukrývá do lapačky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:40.
    Kdo vyhraje třetí třetinu, ten vyhraje zápas

Hostům se vystřelit nepodařilo a stav 3:3 zůstává. Druhá třetina nabídla hned 4 góly. Napřed se do vedení 2:1 dostal Winnipeg, který dotáhl obrat, který započal už v první třetině. Poté ovšem přišel zvrat a St. Louis se po trefách ve 27. a 30. minutě vrátilo do jednobrankového vedení. Pouhých 65 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky se však Scheifelemu podařilo využít přesilovku a vyrovnat.

40:00

39:59
    Ještě se bude vhazovat. Čas se vrátil na 00:01,2. Binnington šel na střídačku a St. Louis je v šesti.

39:59
    Hellebuyck ještě v samém závěru předvedl napřed zákrok betonem a poté, když se nalepil na pravou tyčku, zastavil i zakončení Tarasenka, který se snažil najít z boku mezírku mezi betony.

39:24
    Hellebuyck si poradil s nahozením Bouwmeestera a přerušuje raději hru.
    38:55 Mark SCHEIFELE - 3:3

38:55
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilovka! MARK SCHEIFELE zaujal postavení mezi kruhy, kam také doputovala přihrávka od pravého mantinelu. Domácí útočník si puk zpracoval, podíval se, kde stojí brankář, a vystřelil na Binningtona, jemuž puk proletěl kolem vyrážečky do sítě. Asistence: Kyle Connor, Dustin Byfuglien.

38:33
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., hákování).

38:07
    Hellebuyck chytá ránu Pietrangela od modré čáry do lapačky a přerušuje hru.

37:40
    Další přerušení hry, tentokrát po zahrání domácích vysokou holí, po čemž se bude vhazovat ve středním pásmu.

37:26
    Blues se dopustili zakázaného uvolnění.

37:06
    Hra se po delší době přesunula před Binningtona, kde byla také přerušena. Bude se vhazovat po levici hostujícího brankáře.

36:15
    Kvůli přihrávce rukou je hra vykázána z útočného pásma St. Louis do neutrální zóny.

35:35
    Zatímco v první polovině druhé třetiny měli více ze hry domácí, nyní je to St. Louis, které nejen, že otočilo skóre zápasu, ale ještě vytváří na své soupeře výrazný tlak.

35:30
    Takřka okamžitě se to pokusil změnit Tarasenko, který výborně pronikl do útočného pásma podél pravého mantinelu a stočil se v pravém kruhu směrem k brance. Jeho střelu Hellebuyck vyrazil před sebe a poté zastavil i dorážku O'Reillyho, po které hru přerušil.

35:10
    Druhá třetina odpočítává své poslední minuty. Tempo po poslední přestávce mírně povadlo.

34:14
    Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční pauza.

33:23
    Trouba zblokoval zakončení Steena a odrazil puk do ochranné sítě.

33:12
    Hellebuyck ramenem odrazil nepříjemnou střelu zpoza kruhů, kterou vyslal Tarasenko.

33:05
    Rychlý útok hostů zastavil až svým zákrokem Hellebuyck, který musel zastavit i Bortuzza, který byl Troubou postrčen do brankoviště a zboural domácího brankáře.

32:29
    Kotouč po vyhození Blues ze svého pásma končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Binningtonem.

31:36
    Nikým nebráněný Schwartz se z mezikruží nedokázal prosadit. Jeho rychlé zakončení Hellebuyck vyráží.

31:06
    Zakázané uvolnění St. Louis.

30:57
    Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.

30:28
    Blues, kterým se podařilo strhnout vedení na svou stranu, se znovu tlačí do útoku. Maroon však přestřelil.
    29:50 Oskar SUNDQVIST - 2:3

29:50
    Hosté se vrací do vedení! OSKAR SUNDQVIST dostal přihrávku za modrou čárou na střed, sjel si až mezi kruhy a přesně zacílenou střelou zápěstím překonal brankáře Hellebuycka. Asistence: David Perron, Joel Edmundson.

28:24
    O'Reilly se dnes poprvé dostal ke střele. Jindy mnohem aktivnějšímu hráči St. Louis se zatím v tomto střetnutí moc nedařilo, v první třetině navíc spálil velkou šanci.

28:05
    Kotouč po souboji ve středním pásmu vylétl na střídačku St. Louis.

27:30
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.
    26:42 Patrick MAROON - 2:2

26:42
    Hellebuyck neudržel puk po zakončení Maroona z prostoru před brankovištěm pod svým betonem, a důrazný PAT MAROON se nenechal odstavit, viděl puk a podařilo se mu ho doklepnout se štěstím do branky! Asistence: Robert Thomas, Alex Pietrangelo.

25:51
    Laineho vstřelená branka nabudila. Tentokrát ale míjí branku.

25:21
    Na druhé straně kluziště naopak prudce vypálil od modré Little. Binnington vytěsnil puk do strany.

25:09
    Změnit se to z mezikruží pokusil Tarasenko, ale jeho střela byla zblokována obranou.

24:30
    Rychlý kontr hostů zastavilo postavení mimo hru. St. Louis ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku.

24:23
    Connor se proddral až k brankovišti, ale nevměstnal svou teč mezi tři tyče.

23:14
    Jets se znovu tlačí do útoku a také do zakončení. Střelu od mantinelu poslal Kulikov do Binningtona.
    22:49 Patrik LAINE - 2:1

22:49
    Domácí využívají přesilovku! Střelou z levého kruhu se prosadil PATRIK LAINE, který dal svůj druhý gól v této sérii. Winnipeg otáčí vývoj utkání. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.

22:30
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění).

22:08
    Bortuzzo přestřelil od modré čáry domácí klec.

21:43
    Domácí se chtěli vrátit do útočného pásma, jejich nahození však končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:20
    Další rána zamířila jen na mantinel za Binningtonem. Tentokrát se do puku opřel Byfuglien.

20:43
    Wheeler se dostal sice z ideálního úhlu, ale přesto zkusil vystřelit. Puk však poslal pouze na zadní mantinel.

20:15
    Domácí vlétli do druhé třetiny po hlavě a střelu Lowryho od modré se vydal před brankoviště dorážet Lindholm. Binnington jen s velkým úsilím zastavil betonem puk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:40.

Do konce první třetiny se už nic nestačilo a utkání je po prvních dvaceti minutách vyrovnané 1:1. Skóre otevřel v šesté minutě hostující Sundqvist, na jehož trefu našli domácí odpověď na začátku 13. minuty po střele Wheelera.

20:00

18:52
    Laine přestřelil Binningtonovu klec po prudké ráně zpoza pravého kruhu.

18:31
    Útok hostů zastavilo postavení mimo hru.

18:03
    Stejně dopadl na druhé straně kluziště od modré Trouba.

17:35
    Schwartz se to pokusil změnit, ale byl zablokován domácím Wheelerem.

17:15
    Útoky obou týmů začaly v posledních minutách hodně šetřit se střelbou. Hraje se sice v poměrně rychlém tempu, ale prosadit se při akci v útočném pásmu se stává trochu problémem.

16:37
    Kotouč opustil ledovou plochu a skončil mezi diváky. Komerční pauza.

15:55
    Binnington si připisuje další zákrok. Ehlers pálil od modré.

15:20
    Velký tlak na branku Binningtona. Tanev svou střelou z mezikruží přinutil jít brankáře hostů na led a společně a hned dva jeho spoluhráči před brankou bojovali o dorážku. Puk se ale zamotal v klubku hráčů mezi brusle a nakonec se hostující obraně podařilo vyhodit do bezpečí.

14:35
    Blues se sice natlačili do útočného pásma, ale nedaří se jim vymanit od mantinelu.

13:17
    Copp, tentokrát po postavení u modré čáry, poslal tvrdou střelu na brankáře hostí. Binnington puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.
    12:01 Blake WHEELER - 1:1

12:01
    Je vyrovnáno! Po soubojích na zadním mantinelu se podařilo domácím vybojovat puk, přihrát před branku a BLAKE WHEELER pohotovou střelou překonal z prostoru mezi kruhy Binningtona. Asistence: Mark Scheifele, Andrew Copp.

11:41

10:50
    Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení! Myers to na pravém křídle vzal na sebe, Binnington ale jeho zakončení z kruhu vyráží.

10:27
    Střela Schenna byla sražena bránícím Lowrym do ochranné sítě.

10:16
    Pietrangelo z levého kruhu napálil tyč Hellebuyckovy klece!

09:58
    Scheifele se vrací na led, domácí jsou ve čtyřech.

09:52
    O'Reilly potřeboval střílet z první, po rychlé přihrávce na něho zívala zčásti odkrytá klec, ale v pravém kruhu špatně zpracoval a bylo po šanci.

09:41
    Winnipeg bude hrát 17 vteřin ve třech. Copp u mantinelu krosčekoval O'Reillyho.

09:17
    Vzápětí se musel Hellebuyck blýsknout těžkým zákrokem, při němž se Pietrangelovu střelu snažili hosté dorážet.

09:06
    St. Louis je zpět v útoku. Tarasenko z levého kruhu mířil k tyčce, Hellebuyck vytěsnil lapačkou.

08:27
    Domácí, po zablokované střele soupeře, vyrazili do útoku, ale jejich snahu o přečíslení zhatila nepřesná přihrávka na levé křídlo.

07:58
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění).

07:14
    Hosté znovu vyrazili do útoku. Zakončení Steena však bylo zablokováno dobře postaveným Tanevem. Komerční přestávka.

06:55

06:35
    Winnipegu se povedlo poslat puk přes všechny čáry.

06:14
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

05:58
    Začíná zkrácená přesilovka St. Louis.
    05:23 Oskar SUNDQVIST - 0:1

05:23
    Blues při hře ve čtyřech otevírají skóre. OSKAR SUNDQVIST se dostal do přečíslení dvou proti jednomu s Bouwmeesterem, ale rozhodl se na pravé straně zakončit sám. Střelou pod ruku s vyrážečkou Hellebuycka se mu povedlo domácího brankáře nachytat. Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.

04:55
    Je po přesilovce. Domácí Scheifele totiž vyfasoval trest za nedovolené bránění.

04:37
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

04:06
    Laine se dostal k rychlému zakončení z levého kruhu, Binnington jeho střelu chytá a raději přerušuje hru.

03:58
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení).

03:43

03:04
    Dělovka hostujícího Dunna šla vedle branky domácích. Ti dostávají puk ze svého pásma.

02:20
    První střelecký pokus domácího týmu. Rychlá kombinace v útočném pásmu skončila na modré čáře, odkud pálil Byfuglien. Binnington zapisuje první zákrok.

01:17
    Další střela St. Louis. Hosté se do toho od úvodních desítek vteřin pořádně obuli. Barbašev se vedle brankoviště neprosadil.

01:04
    Schwartz zpoza levého kruhu trefil brankáře Hellebuycka, jenž si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.

00:23
    Tarasenko se dral k první střele utkání, ale jeho snaha byla zablokována Morrisseyem, jenž pomohl brankáři Winnipegu s tímto útokem.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Perreault – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy.
    Nejlepší akce Winnipegu v uplynulém měsíci

Má-li Winnipeg ve druhém utkání, potažmo celé sérii, uspět, musí nutně probudit svou ofenzivu, která v základní části byla sedmá nejlepší. Proti St. Louis s Binningtonem v brance se totiž jedním, dvěma góly k vítězství probít nedokáží. Obzvlášť ne při formě, jakou Blues mají.

Blues se opírají hlavně o spolehlivé výkony pětadvacetiletého Jordana Binningtona, který v únoru vychytal osm výher v řadě a z posledních 10 zápasů, včetně toho s Winnipegem, se radoval z vítězství hned 9x.
    Jak se vyvíjel úvodní zápas série?

Jenže už před sérií bylo jasné, že Winnipeg asi horšího soupeře potkat nemohl. Není to tak dávno, co St. Louis dokonce paběrkovalo u dna Západní konference. V posledních měsících se však natolik zvedlo, že si suverénně dokráčelo pro postup do play off a skončit v prvním kole pro ně není na pořadu dne.

Winnipeg má ve druhém utkání série proti St. Louis hodně, co napravovat. V úvodním duelu Jets dlouho vedli díky trefě Laineho, stav 1:0 ale navýšit nedokázali a nepovedlo se jim ho ani ubránit. V rozhodující dvacetiminutovce se Blues prosadili hned dvakrát a otočili vývoj zápasu na svou stranu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 13. Wheeler (Scheifele, Copp), 23. Laine (Wheeler, Byfuglien), 39. Scheifele (Connor, Byfuglien) – 6. Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz), 27. Maroon (Thomas, Pietrangelo), 30. Sundqvist (Perron, Edmundson), 44. R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Roslovic – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

Rozhodca: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy

Diváci: 15321