Poruba – DHC Plzeň 30:26 (kon.) | Veselí n/M – Zlín 22:28 (kon.) | Olomouc – Šaľa 27:25 (kon.)
Most – Písek 30:15 (kon.)
DHC Sokol Poruba
30:26 (15:14)
DHC Plzeň
cz Sobota 13.04.2019, 14:30MOL liga žien • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Pěkný den přeji všem příznivcům házené. MOL liga žen má na programu závěrečné kolo a my se podíváme na zápas, ve kterém Poruba narazí na Plzeň.

Ostravanky do tohoto utkání půjdou v roli jasného favorita! Mají 26 bodů a nachází se na čtvrté pozici. Poruba vyhrála čtyřikrát v řadě navíc se může pyšnit jednou skvělou statistikou, má nejlepší obranu v soutěži! Soupeř z Plzně má 16 bodů, je osmý. V posledním kole po delší době vyhrál, na domácí palubovce přehrál slovenské Bánovce.

První vzájemný zápas skončil vítězstvím Poruby (24:16). Uvidíme i dnes především defenzivnější hru z obou stran? Sleduje náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Začátek utkání byl posunut o třicet minut!

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Úvodní útočná akce bude patřit domácím házenkářkám. (0:0)
    1
    Balón putoval do pivota, Mýlková skórovala ze šesti metrů! (1:0)

2
    První útok Plzně gólem neskončil, domácí gólmanku zachránila branková konstrukce! (1:0)

2
    Úvod zápasu nám nabízí hodně nepřesností na obou stranách, rozhodčí pískal prorážení hostujícího týmu. (1:0)

3
    Plzeň už zase na útočné polovině, Ostravanky si pomohly faulem. (1:0)
    4
    Skvěle se uvolnila Polášková, která následně zakončovala z bezprostřední blízkosti! (2:0)

4
    Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Lenka Roháčková). (2:0)
    5
    I přesto, že byla Svobodová faulována, tak v pádu dokázala skórovat! (2:1)
    5
    Na druhé straně se prosadila Desortová, rozdíl ve skóre je znovu dvoubrankový! (3:1)

6
    Poruba zatím prokazuje, proč má nejlepší obranu v celé soutěži! (3:1)

7
    Bránění v brankovišti, následovat bude sedmimetrový hod pro Plzeň! (3:1)
    8
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Plzeň (Veronika Mudrová).
    (3:2)
    8
    Mezi hostující obranu se dostala Desortová. Ta zakončovala na vzdálenější tyčku! (4:2)
    9
    Pěkná kombinace plzeňských házenkářek, Mudrová mířila pod horní tyčku! (4:3)
    10
    Mudrová to vzala na sebe! Tato hráčka se prosazuje už potřetí během krátké chvíle a srovnává! (4:4)
    10
    Hodně krkolomná situace na pivotu, Konečná se štěstím dokázala skórovat! (5:4)

11
    Skvělý zákrok vytáhl brankářka Šibrová, na druhé straně se píská další sedmička! (5:4)
    11
    (5:5)
    12
    Domácí hráčky doslova rozebraly obranu soupeře, Michalíková rozvlnila síť! (6:5)
    13
    Ostravanky šly rychle dopředu, Polášková se trefuje podruhé v dosavadním průběhu utkání. (7:5)
    13
    Do lepší střelecké pozice si vyběhla Maiwaelderová, která přehodila Šibrovou! (8:5)
    14
    Nechytatelná střela od Poláškové, balón šel od brankové konstrukce do sítě! (9:5)

15
    Dlouhý útok hostujících házenkářek, domácí obrana je opravdu hodně pozorná! (9:5)
    16
    Po střele Oravcové šel balón do tyče, která napíná síť, Plzeň snižuje na rozdíl tří gólů! (9:6)
    16
    Blesková akce ostravských házenkářek zakončená přesnou střelou z ruky Konečné! (10:6)

17
    Plzeň přišla o balón, hostující hráčky se budou muset zase bránit. (10:6)
    18
    Ze druhé vlny se prosazuje Oravcová, která znovu snižuje na tři góly! (10:7)

19
    Tečovaná střela Andrýskové, Poruba zůstane u balónu a bude rozehrávat. (10:7)

19
    Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková). (10:7)
    20
    Oravcová je v posledních útocích hostujícího týmu k nezastavení, další její nechytatelná střela! (10:8)
    20
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, Poruba vede tříbrankovým rozdílem. (11:8)

21
    Rozhodčí přerušil hru, pískal prorážení na brankovišti, rozehrávat bude Poruba. (11:8)
    21
    Gól vstřelil tým DHC Plzeň (Věra Oravcová). (11:9)
    22
    Pěkná kombinace plzeňských hráček, Smetková skórovala z bezprostřední blízkosti! (12:9)

22
    Oddechový čas pro hosty. (12:9)
    23
    Gól vstřelil tým DHC Plzeň (Anna Šmrhová). (12:10)
    23
    Na konci třiadvacáté minuty se prosazuje Maiwaelderová, útoky teď jednoznačně převyšují obrany! (13:10)
    24
    Tvrdá rána Mudrové! Balón se odrazil do tyče, následně do zad domácí gólmanky, od které skončil v síti! (13:11)
    25
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková). (14:11)

25
    Další hostující akce gólem neskončila, Plzeň však bude rozehrávat sedmimetrový hod! (14:11)
    26
    Mudrová je dnes zatím na čáře sedmimetrového hodu stoprocentní! (14:12)
    26
    To byla znovu velmi rychlá odpověď ostravských házenkářek! (15:12)
    27
    Míč směřoval do pravého křídla, odkud se nemýlila Šmrhová, rozdíl ve skóre je dvoubrankový! (15:13)
    28
    Parádní přihrávka Mudrové do pivota, Plzeň se dotahuje na jedinou branku! (15:14)

28
    Oddechový čas pro domácí. (15:14)

29
    Rozhodčí pískal prorážení, balón pro Plzeň, která může srovnat skóre! (15:14)

29
    Hostujícím hráčkám se srovnat nedokázalo a musely se rychle vracet, zachránila je až Šibrová! (15:14)

30
    První poločas skončil. (15:14)

Závěr první půle nabídl řadu nepřesností na obou stranách, branku jsme už neviděli. Poruba sice vede, zatím však nenaplňuje tu roli obrovského favorita. Plzeňské házenkářky drží krok a před odchodem do kabin prohrávají o jednu branku.

Druhý poločas začne přibližně v 15:40.

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

31
    Úvodní útočná akce druhého poločasu bude patřit hostujícím hráčkám. (15:14)
    32
    Sama na branku běžela Minarčíková. Poměrně snadná branka pro tuto hráčku! (16:14)

33
    Další rychlý výpad Ostravanek je zastavený taktickým faulem soupeře. (16:14)
    33
    Z delší vzdálenosti napřáhla Desortová. Mířila přesně k tyči, Šibrová byla bez šance! (17:14)
    34
    Dlouhou přihrávku přes celé hřiště obdržela Smetková, rozdíl ve skóre je čtyřbrankový! (18:14)

34
    Rozhodčí navíc opět píská proti plzeňským házenkářkám, které se musí rychle vracet. (18:14)
    35
    Další pěkná akce Ostravanek, druhý poločas má zatím naprosto jasný průběh, trefila se Mýlková. (19:14)

35
    Domácí brankářka si na míč sáhla, ten však nakonec skončil až za jejími zády! (19:15)

36
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, na další branku čekáme. (19:15)
    37
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková). (20:15)

37
    Oddechový čas pro hosty. (20:15)

38
    Branka hostujícího týmu neplatí, rozhodčí totiž pískal přešlap na brankovišti. (20:15)
    38
    Na druhé straně gól platí, postarala se o to Mýlková, která navyšuje domácí náskok! (21:15)
    39
    Na pravé straně zůstala úplně volná Svobodová. Ta zakončovala úspěšně o palubovku! (22:15)
    40
    Sama na branku teď běžela Minarčíková, rozdíl ve druhé půli je zatím znatelný. (23:15)
    40
    Teprve podruhé se ve druhém poločase trefuje také Plzeň, a to zásluhou Oravcové! (23:16)
    41
    K odraženému míči se dostala Smetková, která volila zakončení na vzdálenější tyčku! (24:16)

42
    Plzeň se ve druhém poločase zatím hodně trápí na útočné polovině, dva góly za dvanáct minut, to je opravdu málo. (24:16)
    42
    Smetková z pravé strany přehodila hostující brankářku! (25:16)
    43
    Gól vstřelil tým DHC Plzeň (Veronika Mudrová). (25:17)
    43
    A zase Mudrová! To i nadále dnes zůstává stoprocentní na čáře sedmimetrového hodu! (25:18)
    44
    Velmi pěkná akce hostujícího týmu, z levého křídla se prosazuje Svobodová! (25:19)
    45
    Gól vstřelil tým DHC Plzeň (Eva Svobodová). (25:20)
    46
    Po delší době se mění skóre také na domácí straně. Postarala se o to Desortová! (26:20)
    46
    Galušková si na pozici pivota řekla o přihrávku, vzápětí skórovala z bezprostřední blízkosti! (26:21)
    47
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Alžběta Michalíková). (27:21)

48
    Bránění v brankovišti, sedmička pro Plzeň, do branky jde Roháčková. (27:21)
    48
    Mudrová překonala i Roháčkovou, rozdíl ve skóre je v tuto chvíli pětibrankový! (27:22)

49
    Výborný zákrok si připsala brankářka Šibrová. Ostravanky však zůstanou u balónu. (27:22)

50
    Krebsová si při zákroku sáhla na balón, následně se přiznala k teči, rozehrávat bude Plzeň. (27:22)

50
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka, u míče jsou Ostravanky. (27:22)

51
    Šibrová posílala dlouhou přihrávku svým spoluhráčkám, domácí házenkářky se stihly vrátit včas. (27:22)

52
    Samostatný únik hostující hráčky teď parádním zákrokem zastavila Krebsová! (27:22)
    52
    Další trhák Plzně, Linda Galušková zakončovala do horní části branky, Krebsová šla na zem! (27:23)
    53
    Po šesti minutách se prosazuje také Poruba, rychlý kontr zakončila na pravé straně Smetková! (28:23)
    54
    Tvrdá rána Oravcové, balón se zastavil až v síti, už je to zase jen o čtyři góly! (28:24)

55
    Oddechový čas pro domácí. (28:24)
    55
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Ivana Novobilská). (29:24)

56
    Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková). (29:24)
    56
    Mudrová vůbec poprvé v dosavadním průběhu utkání neproměňuje sedmimetrový hod. Krebsová vytáhla výborný zákrok jednou rukou! (29:24)
    57
    Ostravanky přišly o balón, Franzová se prosadila z rychlého brejku! (29:25)
    58
    Plzeň ještě rozhodně nic nevzdává, Fousková se prosazuje z levého křídla střelou o zem! (29:26)

58
    Domácí hráčky zakončovaly do boční sítě, poté si pomohly faulem proti Oravcové. (29:26)

59
    Do konce zbývá minuta a půl, odpískán je další faul Poruby. (29:26)
    60
    Poruba se prosazuje na začátku poslední minuty dnešního utkání, o vítězi je definitivně rozhodnuto! (30:26)

60
    Úspěšné bloky domácích házenkářek, Oravcová už zakončovat nebude. (30:26)

Konec zápasu. (30:26)

Je dobojováno! Poruba po deseti minutách druhého poločasu odskočila do devítibrankového vedení, ovšem Plzeň nic nezabalila. Hostující tým zabral především v obraně, vždyť svému soupeři za posledních osmnáct minut nasázel pouhých pět branek. Favorit ale celou situaci zvládl, konečný rozdíl ve skóre je čtyřbrankový!

DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň 30:26 (15:14)
    Nejvíce branek: Smetková 7, Polášková 5, Desortová 4 – Mudrová 10/5, Oravcová 5, Svobodová 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 0 – 5/5. Vyloučení: 2:0. Diváci: 94.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:08:13)