Kladno – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Letohrad – Pardubice 1:4 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Stav série: 0:1
HBC Pardubice
cz Sobota 06.04.2019, 16:00 • Hřiště: Letohrad • Play-off CCM extraligy (CZE) • Štvrťfinále

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (17:45:56)

Druhý zápas východočeské série se hraje hned zítra od 12:00, opět na hřišti Letohradu.

Pardubice rozhodly první čtvrtfinále této série dvěma brankami Petra Filipa ve druhé částí, když potrestaly dvě po sobě jdoucí vyloučení Letohradu a odskočily svému soupeři na dvě branky. Ve třetí třetině dal razítko na dnešní vítězství Ondřej Březina. Letohrad – Pardubice 1:4!

44:14
    Jakub Cvejn nahodil míček před branku a Michal Macháček jej mohl zamést za Davida Stárka, ten však nakonec dokázal dostat svůj pravý beton do směru střely!

43:48
    Pardubice si vzaly oddechový čas.

43:48
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Lux Jan – 2 + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Česák – 2 min., hrubost).

43:15
    Letohrad se v této přesilovce již trápí a není schopen se dostat do třetiny.

43:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:56
    Pavel Kubeš vystihl souhru Letohradu a míček vyvezl v oslabení na útočnou polovinu svého týmu.

42:21
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Vlasák – 2 min., napadení).

42:15
    Roman Krejčí nedostihl míček na pravém mantinelu a hra se přesouvá po zakázaném uvolnění před Davida Stárka.
    41:34 BŘEZINA - 1:4

41:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A první zápas čtvrtfinále je nejspíše rozhodnut! ONDŘEJ BŘEZINA se protlačil přes obránce Letohradu a svou ranou vymetl pavučinu v levé šibenici – 1:4! Asistence: Bez asistence.

40:45
    Filip Faltus si teď chtěl vymodlit faul na útočné modré, ale ani jeden ze sudích jej nevyslyšel.

39:55
    Pardubice posílají míčky jednoduchými obloučky do střední třetiny a nepouští Letohrad do tlaku.

39:10
    Josef Česák svým sprintem zrušil zakázané uvolnění Pardubic a naopak v zápětí se provinili icingem domácí hokejbalisté.

38:12
    Zakázané uvolnění Letohradu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by domácí měli první čtvrtfinále zdramatizovat. Času je však ještě poměrně dost.

37:42
    Pardubice brání velmi pozorně a Letohrad to má těžké v útočném pásmu. Hodně sil stál tento nápor domácí, nakonec de facto ani nezakončil Jan Lux, ten pod tlakem míčem pouze posunul na Davida Stárka.

37:04
    Míček vypadl za postranní hrazení. Vhazovat se bude před pardubickou brankou.

36:21
    David Hejtmánek (Letohrad) se svou hbitostí odpoutal od svého strážce, ale jeho nahození do brankoviště z otočky pohlídal David Stárek v brance Pardubic.

35:45
    Reprezentant Pavel Kubeš to udělal velmi zkušeně, když získal pásmo, vrátil se zpět k červené čáře, narazil si spoluhráčem a dostal se do střelecké pozice. Jeho bekhendový pokus však ztlumil Jan Šimara.

35:03
    Miroslavu Věchetovi se nepovedla přihrávka a míčem skončila za hrazením. Letohrad zatím není schopný vytvořit potřebný tlak na obranu svého soupeře.

34:12
    Přihrávka rukou hokejbalistů Letohradu je dalším důvodem přerušení hry. Vhazovat se bude ve střední třetině.

33:42
    Akci domácích zastavil jeden z hlavních sudí – ofsajd.

33:19
    Branka Jana Šimary vychýlena ze své pozice, vhazovat se bude před domácím brankovištěm.

32:23
    Tomáš Zajíček (Pardubice) poslal svou bekhendovou střelu pouze vedle domácí branky. Třetí třetina je zatím velmi nepřesná, což vyhovuje více Pardubicím, které mají nahráno.

31:12
    Pardubice hrají v plném počtu.

31:01
    David Halbrštát hledal před brankou volného Josefa Hejtmánka, ten však jeho nabídku netrefil.

30:01
    David Halbrštát vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny.

30:01

Další třetina začne přibližně v 17:13 .

Pardubice vyhrály druhou třetiny zásluhou dvojnásobné přesilové hry, kterou vyžily maximálně, jak je vůbec možné! Petr Filip potrestal oba fauly Letohradu a po dvou třetinách jdou do kabin spokojenější hosté, jenž vedou 3:1!

30:00

29:45
    Jan Šimara vyběhl mezi kruhy a zalehl míček, jenž mířil na úplně volného Jakuba Mokříže.

29:12
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Filip – 2 min., zdržování hry).

28:34
    Pardubice se nemohou usadit v útočné třetině a Letohrad již podruhé poslal míček přes celé hřiště.

27:57
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Macháček – 2 min., napadení).

27:12
    Roman Krejčí (Pardubice) předvedl rychlé nohy a vytvořil pro svůj tým přečíslení třech proti dvěma, nakonec však dokončil svou načatou práci sám a protáhl ranou Jana Šimaru.

26:22
    Zakázané uvolnění Pardubic. Vhazovat se bude před Davidem Stárkem v brance Pardubic.

25:43
    Jakub Mokříž (Pardubice) chtěl svým nahozením vybojovat útočnou třetinu, ale Jan Šimara opět ukázal svou kvalitní hru holí a míček poslal okamžitě na útočnou polovinu Letohradu.

24:38
    Letohrad ubránil poprvé dnes své oslabení. Josef Hejtmánek zpět na hřišti.

23:41
    Jan Šimara zablokoval přihrávku před branku, následně domácí míček vyhodili přes všechny čáry.

22:55
    Ofsajd zastavil snahu Pardubic o přechod do útočné třetiny. Vhazovat se bude na jejich obranné modré čáře, odkud mířila přihrávka do ofsajdové pozice.

22:38
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Hejtmánek Josef – 2 min., vysoká hůl).

21:13
    Letohrad výrazně přidal. Zdeněk Král střílel hodně ostře ihned po vhazování, ale David Stárek zasáhl svým pravým ramenem velmi dobře.

20:56
    Letohrad se mohl dostat zpět na dostřel, ale Jiří Krejsa nevyužil samostatný únik a nechal pouze vyniknout brankáře Davida Stárka!

20:15
    David Stárek předvedl dva skvělé zákroky v krátké chvíli, když kryl střelu Miroslava Adamce i následnou dorážku Josefa Hejtmánka.

19:40
    Domácí zahráli vysokou holí, vhazovat se bude před Janem Šimarou.
    18:29 FILIP - 1:3

18:29
    Pardubice trestají i druhý faul, tudíž i klasickou přesilovku! Opět pálil od modré PETR FILIP a opět našel místo v postoji Jana Šimary – 1:3! Asistence: Roman Krejčí a Pavel Kubeš.
    17:57 FILIP - 1:2

17:57
    Pardubice jdou podruhé v utkání do vedení, když využívají přesilovku pěti proti třem! PETR FILIP napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2! Asistence: Roman Krejčí.

17:13
    1:07 přesilovka pět na tři i pro Pardubice!

17:13
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Lajčiak – 2 min., držení protihráče).

17:12
    Pardubice se nemohou dostat do tlaku a velkou zásluhou na tom má také brankář Jan Šimara, jenž nyní sám vyhodil míček z obranné třetiny Letohradu.

16:21
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Lux Jan – 2 min., podražení).

15:45
    Miroslav Věchět utekl se spoluhráčem do situace dvou proti jednomu, ale skákavý míček neodkázal uklidit u pravé tyče za Stárka!

15:01

Další třetina začne přibližně v 16:34 .

Hodně atraktivní byla první třetina prvního čtvrtfinále mezi Letohradem a Pardubicemi. Nakonec skončila celkem spravedlivě nerozhodně 1:1! Hosty poslal ze samostatného úniku do vedení Josef Česák. Dvě minuty nato srovnal Jakub Cvejn!

15:00

14:56
    Pardubice v plném počtu.

14:25
    Následnou klasickou přesilovku mohl využít a vstřelit svou druhou branku v zápase Jakub Cvejn, ale jeho dorážka se zastavila o tyč!

13:52
    Pardubice ve čtyřech!

13:50
    David Březina (Pardubice) se v oslabení ve třech dostal do samostatného úniku, ale kličkou do bekhendu nevyzrál na Jana Šimaru!

13:24
    David Hejtmánek zakončil dlouhou kombinaci pouze ranou do útočníka Pardubic a ten následně svůj tým osvobodil.

12:56
    55 vteřin budou hrát domácí přesilovku pěti proti třem!

12:56
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Krejčí – 2 min., zdržování hry).

12:55
    Jíří Krejsa našel přihrávkou Josefa Hejtmánka a po jeho ráně už zvedal domácí obránce ruce nad hlavu, nakonec se míček vykutálel vedle branky Davida Stárka.

12:15
    Jiří Krejsa vypálil od modré, po úspěšném zásahu Stárka se Pardubice úspěšně osvobodily.

11:52
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Filip – 2 min., napadení).
    11:08 CVEJN - 1:1

11:08
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Krátce po vhazování Letohrad srovnává! Kapitán Miroslav Věchet našel přihrávkou na levém kruhu JAKUBA CVEJNA, jenž ranou na vzdálenější tyč rozvlnil síť za Stárkem – 1:1! Asistence: Miroslav Věchet.

10:58
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před pardubického strážce branky, Davida Stárka.

10:02
    Domácí brankář Jan Šimara teď zůstal po lehkém kontaktu se soupeřem v brankovišti. Vylučovat se však nebude a maskovaný muž bude také v pořádku.
    09:30 ČESÁK - 0:1

09:30
    Pardubice otevírají východočeskou sérii brankou! Jan Bílý našel na modré osamoceného JOSEFA ČESÁKA, a ten trefil v úniku mezeru mezi betony Jana Šimary – 0:1! Asistence: Jan Bílý.

08:32
    Josef Česák (Pardubice) nabral velkou rychlost a chtěl si míček prohodit do brejku, úspěšný byl však obránce domácího celku.

07:13
    Na druhé straně musel zasáhnout Jan Šimara svým pravým betonem proti ráně z první od modré, kterou vyslal Pavel Kubeš.

06:32
    David Stárek teď raději podržel nahození odražené od zadního mantinelu.

05:38
    Letohrad byl dlouho s míčkem na hokejkách ve své útočné třetině, ale Pardubice hrály osobní obranu a nikdo z domácích se ke střele nedostal.

04:43
    Brankář David Stárek teď rozehrával holí hodně riskantně a málem se k míčku dostal Zdeněk Král, jenž by míček uklízel do polo odkryté branky.

03:32
    Michal Macháček bojoval po nahození od Filipa Faltuse o míček za brankou hostů, úspěšný však nebyl.

02:41
    První zmatky před brankou Jana Šimary! Josef Česák zakončoval bekhendem z brankoviště jen těsně vedle levé tyče!

02:02
    Jan Šimara musel poprvé pokrýt míček lapačkou, když jej ranou z otočky vyzkoušel pohotově Daniel Staněk.

01:30
    Zdeněk Král si tentokrát míček prohodil do útočné třetiny a hosté jej zastavili. Letohrad však začal velmi aktivně.

00:20
    Po úvodních pár vteřinách zůstal sám před brankou domácí Filip Faltus, jeho ránu z první však dokázal vyrazit brankář Stárek!

00:01

V Letohradě vládne parádní počasí a první čtvrtfinále této východočeské série má ideální podmínky k tomu, abychom sledovali dobrý hokejbal.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Novák) – Lux Filip, Teplý, Fajfr, Lajčiak (A), Adamec, Hejtmánek Josef, Anýz, Bečka – Krejza (A), Halbrštát, Faltus – Král, Hejtmánek David, Macháček – Vechet (C), Lux Jan, Chejn – Havlík. Trenér: Tomáš Friml

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Humlíček) – Filip, Novotný, Krejčí (A), Zajíček (A), Vlasák, Mokříž, Bucek – Březina, Förstl, Česák, Moravec Luboš, Kubeš, Bílý, Kohoutek, Staněk, Emmer, Moravec Šimon, Ingršt. Trenér: Jiří Mašík

Rozhodčí: Aleš Horský, Roman Vokurka.

Letohrad – Pardubice

Dle papírových předpokladů by toto čtvrtfinále mělo být tím nejvyrovnanějším. Navíc se jedná o pikantní východočeské derby.

Hokejbalový celek z Letohradu v letošním ročníku zažil ještě povedenější základní část než vloni, jelikož zatímco vloni šel do vyřazovacích bojů ze šesté pozice, dnes tomu tak už je dokonce ze čtvrté pozice. Jeleni budou chtít i v play-off spoléhat na svého nejproduktivnějšího hráče, kýmž byl v základní části s 25 body (12+13) Jiří Krejsa.

Autoskláři z Pardubic skončili v letošní sezoně po základní části na pátém místě, stejně tak jako minulý rok. Pardubický klub se navíc i letos bude moci spoléhat na služby reprezentačních ostřílených borců, jako jsou Pavel Kubeš, Petr Filip nebo navrátilec Jan Bílý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 12. Cvejn (Věchet) – 10. Česák (Bílý), 18. Filip (Krejčí), 19. Filip (Krejčí, Kubeš), 42. Březina

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Novák) – Lux Filip, Teplý, Fajfr, Lajčiak (A), Adamec, Hejtmánek Josef, Anýz, Bečka – Krejza (A), Halbrštát, Faltus – Král, Hejtmánek David, Macháček – Vechet (C), Lux Jan, Cvejn – Havlík. Trenér: Tomáš Friml
    HBC Pardubice: Stárek (Humlíček) – Filip, Novotný, Krejčí (A), Zajíček (A), Vlasák, Mokříž, Bucek – Březina, Förstl, Česák, Moravec Luboš, Kubeš, Bílý, Kohoutek, Staněk, Emmer, Moravec Šimon, Ingršt. Trenér: Jiří Mašík

Rozhodca: Aleš Horský, Roman Vokurka