Veľká cena Bahrajnu | Vítěz: L. Hamilton (Mercedes) (kon.) |
Veľká cena Argentíny - Moto3 | Vítěz: J. Masià (ESP) (kon.) | | | Veľká cena Argentíny - Moto2 | Vítěz: L. Baldassarri (ITA) (kon.) | | | Veľká cena Argentíny - MotoGP | Vítěz: M. Márquez (ESP) (kon.) |
koniec zavodu
Veľká cena Argentíny - Moto2
Vítěz: L. Baldassarri (ITA)
Martin Augustin
Pořadí MS po druhém závodu:
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) - 50 bodů
2. Remy Gardner (AUS/Kalex) - 33 bodů
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex) - 26 bodů
4. Álex Márquez (ESP/Kalex) - 25 bodů
5. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) - 20 bodů
6. Luca Marini (ITA/Kalex) - 17 bodů
7. Brad Binder (RSA/KTM) - 15 bodů
8. Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 14 bodů
9. Iker Lecuona (ESP/KTM) - 13 bodů
10. Augusto Fernández (ESP/Kalex) - 11 bodů
Pořadí v cíli:
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) 39:46,000 min
2. Remy Gardner (AUS/Kalex) +1,244 s
3. Álex Márquez (ESP/Kalex) +1,817 s
4. Iker Lecuona (ESP/KTM) +2,704 s
5. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +4,839 s
*6. Brad Binder (RSA/KTM) +4,707 s
7. Luca Marini (ITA/Kalex) +4,986 s
8. Jorge Navarro (ESP/Speed Up) +7,459 s
9. Enea Bastianini (ITA/Kalex) +8,724 s
10. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +14,506 s
11. Andrea Locatelli (ITA/Kalex) +16,145 s
12. Tecuta Nagašima (JPM/Kalex) +16,450 s
13. Khairul Idham Pawi (MAL/Kalex) +16,613 s
14. Bo Bendsneyder (NED/NTS) +23,007 s
15. Jesko Raffin (SUI/NTS) +24,736 s
16. Marco Bezzecchi (ITA/KTM) +25,381 s
17. Jake Dixon (GBR/KTM) +41,684 s
18. Lukas Tulovic (GER/KTM) +45,545 s
19. Philipp Öttl (GER/KTM) +45,811 s
20. Dominique Aegerter (SUI/MV Agusta) +56,934 s
21. Xavi Cardelús (AND/KTM) +1:07,765 min
22. Joe Roberts (USA/KTM) +1:18,707 min
23. Dimas Ekky Pratama (IDN/Kalex) +4 kola
Neklasifikováni:
Simone Corsi (ITA/Kalex), Jorge Martín (ESP/KTM), Nicolo Bulega (ITA/Kalex), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up), Sam Lowes (GBR/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Xavi Vierge (ESP/Kalex)
Nejrychlejší kolo:
Remy Gardner (AUS/Kalex) - 1:43,012 min
*Penalizace (Binder byl odsunut z 5. místa na 6.)
Průběžné pořadí:
Pořadí po 21. kole:
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
2. Remy Gardner (AUS/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
5. Iker Lecuona (ESP/KTM)
Pořadí po 18. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
4. Álex Márquez (ESP/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 15. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
4. Álex Márquez (ESP/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 12. kole:
1. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
2. Remy Gardner (AUS/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 9. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Álex Márquez (ESP/Kalex)
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 6. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Iker Lecuona (ESP/KTM)
Pořadí po 3. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Sam Lowes (GBR/Kalex)
Postavení na startu:
1. řada: Xavi Vierge (ESP/Kalex), Marcel Schrötter (GER/Kalex), Sam Lowes (GBR/Kalex)
2. řada: Álex Márquez (ESP/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Brad Binder (RSA/KTM)
3. řada: Remy Gardner (AUS/Kalex), Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex), Nicolo Bulega (ITA/Kalex)
4. řada: Simone Corsi (ITA/Kalex), Jorge Navarro (ESP/Speed Up), Enea Bastianini (ITA/Kalex)
5. řada: Luca Marini (ITA/Kalex), Andrea Locatelli (ITA/Kalex), Iker Lecuona (ESP/KTM)
6. řada: Bo Bendsneyder (NED/NTS), Jorge Martín (ESP/KTM), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up)
7. řada: Somkiat Chantra (THA/Kalex), Dominique Aegerter (SUI/MV Agusta), Marco Bezzecchi (ITA/KTM)
8. řada: Tecuta Nagašima (JPM/Kalex), Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jesko Raffin (SUI/NTS)
9. řada: Khairul Idham Pawi (MAL/Kalex), Joe Roberts (USA/KTM), Jake Dixon (GBR/KTM)
10. řada: Dimas Ekky Pratama (IDN/Kalex), Philipp Öttl (GER/KTM), Lukas Tulovic (GER/KTM)
11. řada: Xavi Cardelús (AND/KTM)
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) - 50 bodů
2. Remy Gardner (AUS/Kalex) - 33 bodů
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex) - 26 bodů
4. Álex Márquez (ESP/Kalex) - 25 bodů
5. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) - 20 bodů
6. Luca Marini (ITA/Kalex) - 17 bodů
7. Brad Binder (RSA/KTM) - 15 bodů
8. Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 14 bodů
9. Iker Lecuona (ESP/KTM) - 13 bodů
10. Augusto Fernández (ESP/Kalex) - 11 bodů
Pořadí v cíli:
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) 39:46,000 min
2. Remy Gardner (AUS/Kalex) +1,244 s
3. Álex Márquez (ESP/Kalex) +1,817 s
4. Iker Lecuona (ESP/KTM) +2,704 s
5. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +4,839 s
*6. Brad Binder (RSA/KTM) +4,707 s
7. Luca Marini (ITA/Kalex) +4,986 s
8. Jorge Navarro (ESP/Speed Up) +7,459 s
9. Enea Bastianini (ITA/Kalex) +8,724 s
10. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +14,506 s
11. Andrea Locatelli (ITA/Kalex) +16,145 s
12. Tecuta Nagašima (JPM/Kalex) +16,450 s
13. Khairul Idham Pawi (MAL/Kalex) +16,613 s
14. Bo Bendsneyder (NED/NTS) +23,007 s
15. Jesko Raffin (SUI/NTS) +24,736 s
16. Marco Bezzecchi (ITA/KTM) +25,381 s
17. Jake Dixon (GBR/KTM) +41,684 s
18. Lukas Tulovic (GER/KTM) +45,545 s
19. Philipp Öttl (GER/KTM) +45,811 s
20. Dominique Aegerter (SUI/MV Agusta) +56,934 s
21. Xavi Cardelús (AND/KTM) +1:07,765 min
22. Joe Roberts (USA/KTM) +1:18,707 min
23. Dimas Ekky Pratama (IDN/Kalex) +4 kola
Neklasifikováni:
Simone Corsi (ITA/Kalex), Jorge Martín (ESP/KTM), Nicolo Bulega (ITA/Kalex), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up), Sam Lowes (GBR/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Xavi Vierge (ESP/Kalex)
Nejrychlejší kolo:
Remy Gardner (AUS/Kalex) - 1:43,012 min
*Penalizace (Binder byl odsunut z 5. místa na 6.)
Průběžné pořadí:
Pořadí po 21. kole:
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
2. Remy Gardner (AUS/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
5. Iker Lecuona (ESP/KTM)
Pořadí po 18. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
4. Álex Márquez (ESP/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 15. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
4. Álex Márquez (ESP/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 12. kole:
1. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
2. Remy Gardner (AUS/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 9. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Álex Márquez (ESP/Kalex)
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Brad Binder (RSA/KTM)
Pořadí po 6. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Iker Lecuona (ESP/KTM)
Pořadí po 3. kole:
1. Remy Gardner (AUS/Kalex)
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex)
3. Álex Márquez (ESP/Kalex)
4. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
5. Sam Lowes (GBR/Kalex)
Postavení na startu:
1. řada: Xavi Vierge (ESP/Kalex), Marcel Schrötter (GER/Kalex), Sam Lowes (GBR/Kalex)
2. řada: Álex Márquez (ESP/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Brad Binder (RSA/KTM)
3. řada: Remy Gardner (AUS/Kalex), Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex), Nicolo Bulega (ITA/Kalex)
4. řada: Simone Corsi (ITA/Kalex), Jorge Navarro (ESP/Speed Up), Enea Bastianini (ITA/Kalex)
5. řada: Luca Marini (ITA/Kalex), Andrea Locatelli (ITA/Kalex), Iker Lecuona (ESP/KTM)
6. řada: Bo Bendsneyder (NED/NTS), Jorge Martín (ESP/KTM), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up)
7. řada: Somkiat Chantra (THA/Kalex), Dominique Aegerter (SUI/MV Agusta), Marco Bezzecchi (ITA/KTM)
8. řada: Tecuta Nagašima (JPM/Kalex), Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jesko Raffin (SUI/NTS)
9. řada: Khairul Idham Pawi (MAL/Kalex), Joe Roberts (USA/KTM), Jake Dixon (GBR/KTM)
10. řada: Dimas Ekky Pratama (IDN/Kalex), Philipp Öttl (GER/KTM), Lukas Tulovic (GER/KTM)
11. řada: Xavi Cardelús (AND/KTM)
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) – 50 bodů
2. Remy Gardner (AUS/Kalex) – 33 bodů
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex) – 26 bodů
4. Álex Márquez (ESP/Kalex) – 25 bodů
5. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) – 20 bodů
6. Luca Marini (ITA/Kalex) – 17 bodů
7. Brad Binder (RSA/KTM) – 15 bodů
8. Enea Bastianini (ITA/Kalex) – 14 bodů
9. Iker Lecuona (ESP/KTM) – 13 bodů
10. Augusto Fernández (ESP/Kalex) – 11 bodů (21:18:30)
1. Xavi Vierge (ESP/Kalex) 1'42.726
2. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +0,011
3. Sam Lowes (GBR/Kalex) +0,012
4. Álex Márquez (ESP/Kalex) +0,047
5. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) +0,130
6. Brad Binder (RSA/KTM) +0.147
Závod třídy Moto2 přinesl krásnou podívanou! Na ní měl obrovskou zásluhu Thomas Lüthi, který zahájil závod pomalu, ale z ničeho nic začal být suverénně nejrychlejším jezdcem na trati a předjížděl jednoho soupeře za druhým. Jeho stíhačka skončila na druhém místě, když v závěru ještě tvrdě útočil na Lorenza Baldassarriho, který to na cílové rovince těsně udržel. Ital si tak připsal nakonec asi zasloužené vítězství, jelikož vedl v podstatě po celý průběh závodu. Třetí místo pak pro sebe utrhl Marcel Schrötter, ten zdolal Remyho Gardnera o neuvěřitelné 2 tisíciny sekundy.
1. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
2. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) +0,026 s
3. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +2,123 s
4. Remy Gardner (AUS/Kalex) +2,125 s
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex) +2,305 s
6. Sam Lowes (GBR/Kalex) +3,334 s
7. Álex Márquez (ESP/Kalex) +5,018 s
8. Luca Marini (ITA/Kalex) +7,336 s
9. Enea Bastianini (ITA/Kalex) +12,949 s
10. Xavi Vierge (ESP/Kalex) +13,865 s
Dějiště Grand Prix Argentiny se nachází 6 km od města Termas de Río Hondo. Okruh byl oficiálně otevřen 11. května roku 2008 a v roce 2012 prošel rozsáhlou modernizací, kterou řídil italský architekt Jarno Zaffelli a jenž z autodromu učinila nejmodernější závodiště v Latinské Americe. MS silničních motocyklů zde mělo premiéru v roce 2014. Trať je dlouhá 4,805 km a nalezneme na ní 14 zatáček, z toho 9 je pravotočivých a 5 levotočivých.