Den Haag – Arnhem 3:3 (kon.) | Willem II – Sittard 3:2 (kon.) | Graafschap – Heracles 1:2 (kon.)
Alkmaar – Groningen 1:0 (kon.) | Heerenveen – Excelsior 1:0 (kon.)
HFC ADO Den Haag
3:3 (2:3)
SBV Vitesse Arnhem
cz Sobota 30.03.2019, 18:30Holandská Eredivisie • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Malone, Beugelsdijk, Pinas, Meijers – Goossens, El Khayati, D. Bakker – Becker, Immers, Hooi.
    Náhradníci: Havekotte, Groothuizen – Boussakou, Necid, Lorenzen, van Kins, Rieder, Falkenburg, Gorter, Goppel, Polley.

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – Büttner, Clarke-Salter, van der Werff, V. Karavajev – Dauda, Bero, Serero, Ödegaard – Buitink, Linssen.
    Náhradníci: Pasveer, Bayazit – Ali, Darfalou, Beerens, Doekhi, Foor, Matavž, Thelander..

Rozhodčí přivádí aktéry dnešního klání na trávník, utkání za pár chvil začne.

1

1
    Rozehrávky se ujmul Arnhem.

1
    Karavaev hledal centrem své spoluhráče ve vápně, ale našel pouze hlavu jednoho z obránců, který odvrátil na aut.

2
    Bakker byl faulován, hra se přerušuje.

3
    Haag výborně napadá rozehrávku Arnhemu a dělá jim obrovské problémy.

5
    Domácí tým startuje útočnou akci od stoperů.

6
    Odegard zkoušel najít průnikovou přihrávkou svého rozběhnutého spoluhráče na pravém křídle, ale míč byl příliš rychlý a sbírá ho domácí brankář.

7
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Protiútok domácích končí brankou! SHERALDO BECKER inkasoval přesnou přihrávku od svého spoluhráče a v tváří v tvář brankáři se nemýlil!
    7. Sheraldo BECKER - 1:0

9
    Pinas tečoval střelu Karavaeva na rohový kop.

9
    Arnhemu se rohový kop nepovedl úplně podle představ a to znamená, že se rozehrávat bude od brány Haagu.

11
    Arnhem se teď hodně dlouho drží na balónu, ale obrana domácích zatím čte myšlenky svým protihráčům.

12
    Odpískaný útočný faul hostů.

14
    Odegardova přihrávka skončila mimo hřiště, vhazování pro domácí.

15
    Domácí po delší době taktéž na návštěvě na útočné polovině hřiště.

16
    Volný přímý kop pro domácí z dobré pozice!

16
    Pár decimetrů chybělo k tomu, aby balón skončil v síti hostů!

17
    Bakker v dobré pozici mijí branku! Ve vzduchu visí druhá branka domácích.

18
    Krušné chvíle zažívá obrana Arnhemu, rohový kop pro Haag.

18
    Obrana hostů odvrací míč po rohu do bezpečí.

21
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Kombinace přímo do kuchyně! Výbornou kombinaci hostů zakončil THOMAS BUITINK, jehož střela skončila v síti! 1:1.
    21. Thomas BUITINK - 1:1

23
    Domácí jsou však opět na útočné polovině a vymýšlejí kulišárny na obranu Arnhemu.

25
    Dnes velmi aktivní Odegaard vymýšlel další útočnou akci, ale ztroskotal na obránci.

26
    Haag sbírá odražený míč ve středu hřiště a žene se do útoku.

27
    To je něco! Arnhem během šesti minut otáčí vývoj zápasu! THOMAS BUITINK dostal přesný centr, zpracoval si balón, udělal zasekávačku a poslal míč do sítě. Velmi nádherná branka v podání hostujícího útočníka.
    27. Thomas BUITINK - 1:2

31
    A máme znovu nerozhodný stav! Obránce Malone si udělal výlet po křídle a poslal přesný centr přímo na hlavu LEXE IMMERSE, který usměrnil míč do levé části brány.

34
    Serero výborným skluzem zabránil protihráči, aby se dostal do protiútoku.

35
    Kapitán Arnhemu byl u středové čáry faulován. Rozhodčí to řeší domluvou.

37
    Odegaardův přetažený centr našel pouze reklamní panely za bránou Haagu.

41
    Buitink se snažil prodrat přes obránce domácích, marně. Odkop od brány Haagu.

42
    Obrana Arnhemu v klidu kombinuje na své polovině.

43
    To je panečku kanonýr! Karavaev vyslal jedovatou střelu, kterou dokázal brankář Zwinkels vyrazit, ale přímo z voleje vyslal pumelici THOMAS BUITINK, který dovršil hattrick!
    43. Thomas BUITINK - 2:3

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutku.

45+1

První poločas velmi gólově plodného zápasu je za námi. Hraje se ze strany stranu, šance střídá šanci, zkrátka fotbal jak má být! Domácí poslal krátce po startu do vedení Becker, ale hosté dokázali odpovědět pomocí kanonýra Buitinka, který vstřelil dvě branky chvíli po sobě. Poté dokázal vyrovnat stav utkání Lex Immers, ale dvě minuty před koncem poločasu se slova ujal opět Buitink, který mohl slavit hattrick.

46

46
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Mohammed Dauda, přichází Navarone Foor.

48
    Domácí se od začátku poločasu drží na míči.

48
    Goossens to zkoušel z hodně velké vzdálenosti, střela mu nesedla.

50
    Haag kombinuje v blízkosti pokutového území, ale obránci Arnhemu dobře vystupují a nepouštějí své soky k nějakému nebezpečnému centru.

51
    Buitink už opět čaroval v pokutovém území, ale počínal si nedovoleně a tím pádem se míč přesouvá do mocnosti domácího brankáře.

53
    Karavaev si teď nerozuměl se svým brankářem a málem z toho vznikla šance pro Haag.

54
    Rohový kop pro hosty, rozehraje ho Odegaard.

55
    Rohový kop mnoho starostí domácí obraně neudělal, neboť byl odpískaný útočný faul.

56
    Fanoušci Haagu ženou svůj tým vpřed!

57
    Kapitán Arnhemu toužil po zisku míče tak moc, až nakonec fauloval.

58
    Goossensova střela z velké vzdálenosti byla tečována, roh pro pro Haag.

59
    Slovenský záložník ve službách Arnhemu si počínal nedovoleně a vidí první žlutou kartu dnešního zápasu.

60
    Hooiův střílený centr nadělal obraně hostů nemalé potíže!

62
    Arnhem je na dostřel bráně.

63
    El Khaytiho střela z dobré pozice našla pouze rukavice brankáře Eduarda.

65
    Eduardo sbírá balón a dlouhým výhozem posílá svého spoluhráče do protiútoku.

68
    Ofsajd přerušil útočnou akci domácích.

68
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Elson Hooi, přichází Erik Falkenburg.

70
    Karavaev hledal rozběhnutého útočníka, ale přihrávka k němu nedoputovala.

71
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Oussama Darfalou.

72
    Goossens to dnes rád zkouší z daleka, ale ani jeho třetí pokus skončil mimo tři tyče.

73
    Hráči Haagu se už radovali z branky, ale radost jim zkazil čárový rozhodčí, jenž odmával ofsajd! Pokračuje se tedy za stavu 2:3.

76
    Tentokráte to už Haagu vyšlo! LEX IMMERS byl ve vápně úplně volný, a tak si centr od Beckera mohl v klidu zpracovat a pohodlně zakončit.
    76. Lex IMMERS - 3:3

77
    Dnešní střelec z dálky Goossens přenechává místo českému útočníkovi Necidovi.

79
    Konečky prstů Zwinklese zachránily Haag od inkasované branky!

80
    Do konce zápasu nás dělí zhruba deset minut, skončí zápas remízou nebo jeden z týmu rozhodne?

81
    Buttner se dostal do dobré pozice, ale svojí střelou vyprášil rukavice brankáři Zwinkelsovi.

82
    Střelec jedné branky Becker opouští hřiště, kde ho nahradí Goppel.

84
    Střelec hattricku Buitink dnes dohrál, střídá ho Matavž.

84
    Jeden z obránců Arnhemu odvrátil letící balón do vápna daleko od pokutového území.

85
    Haag je v obrovském tlaku! Arnhem pouze odkopává pryč.

86
    Arnhem na chvíli nahlédl na útočnou polovinu, ale míče se pak opět s radostí ujal domácí tým.

88
    S blížícím se koncem zápasu má Haag čím dál tím více šancí.

89
    Roh pro Haag! Hostující obrana je unavená a sotva plete nohy!

90
    Immers blízko hattricku! Jeho hlavička ale mířila nad.

Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Arnhem se po dlouhé době dostal alespoň k polovině hřiště.

90+3
    Eduardo vyboxoval centrovaný balón daleko od své svatyně.

90+4
    Rozběhla se nám záverečná minuta dnešního zápasu.

90+4
    V dnešním zápase už branka nejspíše nepadne, neboť se rozehrává kousek od domácí brány.

90+4

Devadesát minut velmi rychlého a pohledného fotbalu uplynulo jako voda. Haag dokázal ve druhém poločase vyrovnat zásluhou Immerse, jenž skóroval dnes dvakrát. Na druhé straně se blýskl hattrickem Thomas Buitink, který nasázel všechny tři branky v prvním poločase. Zápas tedy končí zaslouženě remízou, i když Haag měl s nastupujícím závěrem obrovský tlak.

To by bylo ode mne vše, přeji vám poklidný zbytek sobotního večera. (20:26:32)