Poprad – B. Bystrica 3:0 (kon.)
HK Poprad
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:2
HC´ 05 Banská Bystrica
Streda 27.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

58:17
    Poprad dal gól!
    Domáci hráči zrejme pečatia svoje dnešné víťazstvo. Hradbu tiel neprestrelil nikto z hráčov Bystrice a k puku v obrannom pásme sa dostal JUSTIN BUZZEO, ktorý to trafil takmer cez celé klzisko do odkrytej bránky.

57:51
    Po zakázanom uvoľnení domácich sa vhadzuje v obrannom pásme Popradu. Predtým je tu ešte oddychový čas pre hostí.

57:32
    Brankár Stephon Williams v týchto chvíľach už korčuľuje na striedačku a hostia začínajú svoju powerplay.

55:48
    A obaja hráči sú napokon aj potrestaní. Alexander Miner a Jordon Southorn dostávajú 10-minútové tresty za nešportové správanie.

53:58
    Popradskí hokejisti zvyšujú vedenie v zápase. Fabian nabíjal na modrú čiaru Svitanovi, ktorý vyslal strelu na bránku. Z priestoru pred bránkoviskom ju za Williamsov chrbát tečoval MATÚŠ PALOČKO.
    Asistencia: Patrik Svitana.

51:11
    Popradskí diváci sa už dvíhali zo sedadiel po zakončení Takáča, ktorý strieľal spomedzi kruhov a triafal hornú žrď!

48:58
    Bondra sa dokázal zmocniť puku v strednom pásme, prekorčuľoval za ľavý kruh, odkiaľ strieľal a mieril tesne vedľa.

48:30
    Presilovku si zahrajú banskobystrickí hokejisti. Dve minúty za podrazenie dostal Justin Buzzeo.

38:44
    Bartánusovi sa pred bránkou ukázal voľný Brock Higgs, ktorý zakončoval z prvej, no fantastický Vošvrda vytiahol dôležitý zákrok betónom.

37:43
    Asselin perfektnou prihrávkou našiel medzi kruhmi voľného Ziga, ktorý zakončoval zblízka, ale nasmeroval to len na Vošvrdu. Potom sa pred popradskou bránkou zrodila menšia strkanica, no bude to bez trestov.

34:25
    Vo vlastnom oslabení mal veľkú šancu Levko Koper, ktorý sa dostal sám pred brankára Vošvrdu. Skúšal to strelou ponad vyrážačku, popradský gólman však úspešne zakročil.

32:45
    Presilová hra pre Poprad. Dve minúty za podrazenie dostáva Martin Nemčík.

31:33
    Domáci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Krížnu prihrávku z ľavej strany si za pravým kruhom našiel DÁVID BONDRA, ktorý strieľal ihneď švihom a namieril presne pod brvno. Celá situácia sa kontrolovala ešte aj u videorozhodcu.
    Asistencia: Štefan Fabian.

21:01
    Banská Bystrica bude hrať prvú presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Daniel Brejčák.

17:53
    Southorn nabíjal po modrej čiare Surovému, ktorý ihneď pálil príklepom. Vošvrda sa len tak tak stihol presunúť a akosi vyraziť puk.

15:46
    Domáci atakovali rozohrávku baranov. Puk získal napokon Zagrapan a ešte to chcel vyšperkovať prihrávkou na Takáča. Ten už páliť z tesnej blízkosti nedokázal.

06:28
    Poprad získava presilovú hru. Mário Lunter dostáva dve minúty za podrazenie.

04:18
    Marek Zagrapan zamanévroval s pukom, presunul sa medzi kruhy a odtiaľ si vytvoril výbornú možnosť. Jeho zakončenie ešte krajšie vychytal lapačkou brankár Williams.