Plzeň – Lovosice 34:24 (kon.) | Karviná – Frýdek-M. 34:23 (kon.) | Kopřivnice – Jičín 36:24 (kon.)
Nové Veselí – Dukla 15:23 (kon.)
HCB Karviná
34:23 (17:11) Stav série: 2:0
Pepino SKP Frýdek-Místek
cz Nedeľa 24.03.2019, 10:30 • STaRS Karviná • Chance Extraliga mužů (CZ) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezký den všem fanouškům házené. Čtvrtfinalová série Chance play-off STRABAG RAIL Extraligy mužů pokračuje dnes druhými zápasy. V dnešním online přenosu vám přiblížíme přímo ze sportovní haly STaRS Karviná zápas mezi Karvinou a Frýdkem Místkem.

První čtvrtfinále bylo vyrovnané, na obou stranách jsme viděli dost pěkných šancí. Základním rozdílem ale bylo proměňování šancí. Hosté v klíčových chvílích nedokázali uspět díky nepřesným přihrávkám a skvělým zákrokům Nema. Na druhé straně pak po těchto chybách Karviná těžila z rychlých brejků.

Druhé čtvrtfinále budou řídit pánové Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška, Delegátem ČSH bude pan Petr Směja.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Mucha, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Ji. Užek.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško, Štolcar, Cáb – Šimek, Petrovský, Gřešek, Kocich, Strack, Horáček, Žvak, Musálek, Pomichálek, Ondrušík, Bosák.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Druhé čtvrtfinále nám rozehráli házenkaři Frýdku Místku. (0:0)

1
    Vojtěch Petrovský trefil z první pouze připraveného karvinského gólmana. (0:0)

2
    Na druhé straně Jiří Užek střílí nepřesně mimo bránu hostí. (0:0)

3
    Zatím sledujeme sérii nepřesností. Nejprve hostí neuspěli, na druhé straně pak neuspěl ani Nedoma z rychlého brejku. (0:0)
    3
    Prvním úspěšným střelcem je hostující Kocich. (0:1)

3
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský). (0:1)
    3
    Za domácí se podařilo vyrovnat Honzovi Užekovi. (1:1)
    3
    Skulinku mezi tyčí a Nemem našel opět frýdecký Kocich. (1:2)
    5
    Dělovka Chudoby skončila až b bráně, hostující gólman si na míč sáhnul, ale cestě do brány mu nezabránil. (2:2)

5
    Frýdek v útoku neuspěl, příležitost tak dostanou domácí. (2:2)

6
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Kocich). (2:2)
    6
    Domácí poprvé do vedení posílá střelou z pravé strany Chudoba. Ten se dokázal prosadit střelou pod horní tyč. (3:2)

7
    Hra je přerušena, na hřišti zůstal ležet jeden z domácích hráčů. (3:2)

7
    Zbránek se po chvíli zvedeá a odchází na střídačku. Vystřídal ho Jiří Užek. (3:2)
    8
    Do dvoubrankového vedení posílá domácí hráče Dominik Solák. Hostující gólman si opět sáhnul, ale znovu neměl nárok. (4:2)
    9
    Za hosty dnes skóruje zatím jen Kocich. (4:3)

9
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Tomáš Horáček). (4:3)
    10
    Oproti včerejšímu dni se nám dnes daří proměňovat sedmičky. Úspěšným byl Monczka. (5:3)

10
    Frýdku byly odpískaný kroky. (5:3)
    11
    Monczka s pomocí tečí jednoho z hráčů Frýdku navyšuje vedení domácích už na tři branky. (6:3)

11
    Miroslav Nedoma z brejku trefuje pouze břevno! (6:3)
    12
    Druhým úspěšným střelcem hostujících hráčů se stal po dvanácti minutách Bosák. (6:4)
    13
    Honza Užek se prosazuje hned vzápětí na druhé straně. (7:4)

13
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Radim Chudoba). (7:4)
    13
    Opět vše ve starých kolejích, ze strany překonává Nema Kocich. (7:5)
    14
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Matěj Nantl). (8:5)
    14
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Kocich). (8:6)

14
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Marek Monczka). (8:6)

15
    Hra je přerušena, na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. (8:6)

15
    Postiženým byl nejlepší hráč Frýdku Místku Martin Kocich, který se teď hodně těžce zvedá z palubovky. (8:6)
    15
    Z levé strany zamířil přesně na vzdálenější tyč Zbránek. (9:6)

16
    Nepřesná přihrávka hostí dává šanci domácím navýšit skóre. (9:6)
    16
    Monczka stylově mezi nohy gólmana Frýdku proměňuje sedmičku. (10:6)

17
    Nyní sledujeme sérii nepřesností na obou stranách. (10:6)

18
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák). (10:6)

18
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák). (10:6)

18
    Hosté se teď bez Kocicha v útoku trápí. (10:6)
    19
    Na druhé straně se prosazuje ze své pozice na levé straně Zbránek. (11:6)

19
    Hostující trenér Kekrt reaguje oddechovým časem. (11:6)

19
    Za potlesku fanoušků odchází teď Kocich do šatny! Tohle bude velké oslabení pro hosty! (11:6)
    19
    Zvednout náladu hostujícím hráčům se teď povedlo Bosákovi, který je tak stále pouze druhým úspěšným střelcem Frýdku-Místku. (11:7)
    20
    Zbránek opět úspěšný na své pozici. Střela na vzdálenější tyč zapadla do správných míst. (12:7)
    21
    Ondrušík našel střelou z dálky prostor pod horní tyčí. Stal se tak třetím střelcem Frýdku-Místku. (12:8)

22
    Nemo opět začal v bráně čarovat. Frýdek ale zůstane u míče, míč totiž skončil v autu a ne za bránou. (12:8)

23
    Rozhodčí už signalizují pasivitu. (12:8)

23
    Hosté tak museli střílet, Nemo si jejich střelu u pravé tyče pohlídal. (12:8)
    24
    Na pivotu si udělal prostor ke střele Jan Užek a byl úspěšný. (13:8)

24
    Na druhé straně opět výborně karvinský hrdina Nemo. (13:8)
    25
    Honza Užek opět ze své pozice pivota střílá tam kam má. (14:8)
    26
    Po delším čase je teď dalším úspěšným střelcem na hostující straně Gřešek. (14:9)

26
    Petr Štolcar se teď na druhé straně v bráně Frýdku taky nenechal zahanbit. (14:9)
    27
    Na středu hřiště měl Musálek až moc prostoru a tak poslal míč do protipohybu Nema k pravé tyči. (14:10)

27
    Oddechový čas pro domácí. (14:10)
    27
    Užek ze své pozice se většinou nemýlí, nebylo tomu ani teď jinak. (15:10)
    28
    Chybu v rozehrávce Frýdku-Místku trestá další brankou Zbránek. (16:10)
    29
    Chosíka si teď nepohlídali hráči Frýdku Místku, ten tak měl dost prostoru aby mohl zakončit k levé tyči. (17:10)
    29
    Ondrušík na druhé straně snižuje na rozdíl šesti branek. (17:11)

30
    První poločas skončil. (17:11)

Skončil nám první poločas druhé čtvrtfinále mezi Karvinou a Frýdkem Místkem. Karviná si během prvního poločasu vytvořila až sedmibrankový náskok. Domácí tak po prvním poločase pomalinku kráčí za druhým vítězstvím. Pokud ve druhém poločase neudělají až moc chyb, nemělo by je druhé vítězství minout.

Druhý poločas začne přibližně v 11:17.

31
    Začal druhý poločas. (17:11)

31
    Druhý poločas nám rozehráli hráči Karviné. (17:11)
    31
    Třiadvacet sekund trvalo, než jsme viděli první gól druhé půle. Stal se jim z pozice pivota Jan Užek. (18:11)
    31
    Z rychlé protiakce po chybné přihrávce hostí zakončuje brejk Nedoma. (19:11)
    32
    Ondrušík snižuje na rozdíl sedm branek povedenou přízemní střelou. (19:12)

32
    Druhý dvouminutový trest pro Soláka. (19:12)

32
    Do druhé půle se dostal do brány Pyško. A teď převedl pěkný zákrok a podržel tak své spoluhráče. (19:12)

33
    Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Nemanja Marjanović. (19:12)

34
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Erik Žvak). (19:12)
    34
    Málo důslední byli hosté v hlídání Jana Užeka na středu a ten je potrestal další brankou. (20:12)

36
    Hosté budou zahrávat sedmičku. (20:12)
    37
    Gřešek ze sedmičky překonává Nema. Povedlo se mu míč poslat k levé tyči. Karvinský gólman zkoušel míč zachytit, to se mu ale nepovedlo. (20:13)
    37
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek). (21:13)
    38
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Pomichálek). (21:14)

38
    Odpískané kroky hostům. (21:14)

38
    Nyní jsme viděli dvě tyčky, na každé straně po jedné. U míče ale zůstali hráči Frýdku-Místku. (21:14)

41
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek). (21:14)
    41
    Gřešek ze sedmičky opět překonává Nema. (21:15)
    41
    Nedoma na pravé straně měl až moc prostoru. (22:15)
    42
    Z levé strany zamířil přesně na zadní tyč Nantl. (23:15)
    43
    Solák přidává další branku po rychlém brejku. Karviná tak vede v zápase o devět branek. (24:15)
    43
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský). (24:16)

44
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek). (24:16)
    44
    V oslabení se prosazuje přesnou střelou k tyči Nantl. (25:16)
    46
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Roman Chosik).
    (26:16)
    47
    Solák navyšuje vedení domácích už na jednáct branek, když se mu povedlo proměnit další rychlý brejk. (27:16)
    47
    Na druhé straně střelou pod horní tyč střílí Ondrušík. (27:17)
    48
    Petrovský dostal ke střele na hranici brankoviště dost prostoru a tak bez problému zamířil k levé tyči. (27:18)
    49
    Na druhé sraně hned odpovídal Nantl. (29:18)

50
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl). (29:18)
    50
    Gřešek střílí opět přesně přízemní střelou. (29:19)
    51
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák). (30:19)
    52
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jiří Užek). (31:19)

52
    Dnešní utkání sleduje 1043 diváků. (31:19)

53
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek). (31:19)

53
    Nejprve teď zachytal Nemo a na druhé straně Nedoma trefil opět jen horní tyč. (31:19)
    53
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
    (31:20)
    54
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Roman Chosik). (32:20)
    54
    Za hosty odpovídá rychlou brankou Ondrušík. (32:21)
    55
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák). (33:21)
    58
    Gřešek koriguje skóre přízemní střelou. (33:22)
    59
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Nikolas Noworyta). (34:22)
    60
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek). (34:23)

60
    Domácím hráčům teď děkuje celá hala ve stoje! (34:23)

Konec zápasu. (34:23)

60
    Karviná druhé čtvrtfinále zvládla, když porazila Frýdek tentokráte vysoko 34:23. V sérii se tak ujala vedení 2:0. To je ode mě ze sportovní haly STaRS vše. Děkuji vám za pozornost. (11:52:30)