Nitra – Trenčín 2:0 (kon.) | Košice – Poprad 4:3 (po pr.)
HK Nitra
2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Stav série: 3:2
HK DUKLA Trenčín
Pondelok 18.03.2019, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní piateho stretnutia štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Trenčínom, prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:38:34)

Nitra rozhodla o svojom víťazstve dvomi zásahmi Samuela Bučeka. Prvý prišiel po trestnom strieľaní, ktoré vybojoval Lantoši. V záverečnej minúte Buček výhru Corgoňov poistil gólom do prázdnej brány. Michal Valent sa dnes mohol aj pretrhnúť, no bez streleného gólu sa v play-off vyhrať nedá.

V stredu v Trenčíne budú mať Nitrania prvý mečbal. Vojaci budú v domácom prostredí pod veľkým tlakom.

59:58
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kale Kerbashian – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Švec – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

59:58
    Dve sekundy pred skončením duelu sa do seba pustili Kerbashian a Švec, chalani si to férovo rozdali. Aj v tomto prípade ťahali za dlhší koniec domáci, Kerbashian zložil Šveca po dobrej polminúte pasovačky.

59:27
    Tomáš Bokroš držaním nedovolil Lantošimu zakončiť, záver zápasu nám ukončí presilovka domáceho HK.
    59:14 Sameul BUČEK - 2:0

Zdroj: huste.tv

59:14
    Nitra dala gól!
    Je rozhodnuté! SAMEUL BUČEK posiela chytro cez obrancu puk do prázdnej brány!

Asistencia: Dalibor Bortňák.

58:42
    Icing Corgoňov, počas hry ale chýbali centimetre, aby pred chvíľou spomínaná dvojica dostala puk do prázdnej brány. Zozadu od mantinelu je to ale veľmi ťažké.

58:11
    Varga pálil tuším len do Rapáča či Bučeka, puk smeruje von z tretiny Nitry.

58:05
    Valent sa už do bránkoviska nevrátil, šestica Trenčanov čaká na buly po ľavici Šimbocha.

58:05
    Oddychový čas hostí.

58:05
    Šimboch pokrýva puk po zakončení súpera z pravého krídla.

58:00
    Pred nami posledné dve minúty riadnej hracej doby.

57:45
    Trojminútová pauza za nami, ktorú mohli tréneri oboch mančaftov využiť aj na pokyny pre svojich zverencov.

57:40
    Na ľade asi až do konca riadneho hracieho času len s tromi rozhodcami, to zranenie bude asi mierne vážnejšieho charakteru.

57:40
    Šiška trafený pukom, center prvej lajny chladený ľadom. Mierne problémy má aj čiarový rozhodca.

57:40
    Schyľuje sa nám k odvolaniu brankára, hostia si time-out vziať môžu, domáci ho použili ešte v druhej tretine po jednom z icingov.

57:14
    Valent po rýchlom ataku Nitry a strele Scheidla puk púšťal, hlavní arbitri ale medzičasom odpískali prerušenie hry.

56:27
    Bojuje sa o každý centimeter ľadu, puk sa stáva čoraz ťažšie dostupným pre Vojakov z Trenčína.

56:11
    Prihrávka na os ihriska, Daniel Krejči švihom míňa bránu. O sedem sekúnd neskôr pálil do vyrážačky Šimbocha od modrej Rýgl.

56:00
    V Nitra Aréne počuť fanúšikov Dukly, ktorá má ešte štyri minúty na to, aby minimálne vyrovnala.

55:37
    Po zákroku na istotu od Valenta nasleduje reklamná prestávka.

55:23
    Čaládi ponaháňal Bokroša, ktorý musel ísť za pukom smerom na vlastnú bránu.

55:00
    Päť minút do konca riadnej hracej doby, puk za Valentom.

54:40
    Hostia v plnom počte.

54:27
    Nitrania sa sami vyhnali z útočného pásma, dvojnásobná výhoda trestuhodne nevyužitá.

54:06
    Hostia na ľade so štyrmi hráčmi.
    53:55 Michal Valent (TRE)

53:55
    Majdan s Rapáčom prepásli možnosť rozhodnúť dnešný duel, Michal Valent mužom zápasu z pohľadu Dukly. Druhý fantastický rozštep.

53:24
    McCormackova strela, clonil Rapáč. Valent drží svoj tím v hre o víťazstvo.

53:05
    Mezei to napálil iba do obrancu, ktorý ranu zastavil svojou hokejkou.

52:40
    Hosťom sa rúca domček z karát, Nitra bude hrať presilovku o dvoch hráčov po podrazení od Daniela Krejčiho! Dve minúty boli jasným výsledkom defenzívnej hry.

52:06
    Napokon je to klasifikované ako sekanie od Tomáša Bokroša. Nič to však nemení na to, že Trenčín sa bude chcieť ubrániť v početnej nevýhode.

51:54
    Kerbashian vo výbornej streleckej pozícii, v rozhodujúcej chvíli však bol hákovaný!

51:45
    Mezei si určite vydýchol, jeho hrúbka potrestaná nebola. Dukla už s vysokým pressingom.

51:36
    Domáci v plnom počte.

51:15
    Vojaci sa aj preto dostali späť pred Šimbocha po viac ako polminúte.

50:47
    Frühauf a jeho prudká delovka vyhnala Duklu až späť do vlastnej tretiny.

50:23
    Veľké súboje pri striedačke hostí, Rapáč s Krejčím boli blízko vylúčenia.

49:55
    Domáci odpálili puk až ku Valentovi.

49:45
    Prvá rana v presilovke zrazená na ochrannú sieť, pálil Sojčík.

49:36
    Trenčín môže po piatich minútach od inkasovania vyrovnať. Branislav Mezei nedokázal spracovať skackajúci puk, po jeho strate sa rozhodol faulovať Tibora Vargu. Dve minúty za hákovanie.

49:23
    Puk sa na lavičku Nitry dostáva od hokejistu z Trenčína, vhadzuje sa v strednom pásme.

49:17
    Ďalšie zakázané uvoľnenie vyhrávajúceho tímu. Tie minúty budú pre Corgoňov plynúť pomaly.

48:21
    Mikula si to už chystal na strelu, domáci sú neskutočne obetaví. Konkrétne to bol Korím, ktorý zabránil zakončeniu.

48:06
    Nitrania sa nemajú kam ponáhľať, nemajú problém vyhadzovať puky z vlastnej tretiny, ako tomu bolo i teraz. Icing.

47:19
    Píska sa ofsajd, čo sa nepáči Nitranom. Nuž, opakovaný záznam mužom v pruhovanom nedáva príliš za pravdu.

46:49

46:27
    Versteegova prihrávka mala oči, puk smerujúci na teč ale minul čepeľ hokejky jedného z Nitranov.

45:30
    Na rade sú logicky hostia z Trenčína. Do konca zostáva menej ako štvrťhodina riadneho hracieho času.
    44:32 Samuel BUČEK - 1:0

44:32
    SAMUEL BUČEK vzal na seba obrovskú zodpovednosť po nariadenom trestnom strieľaní! 20-ročný útočník to naťahoval až do poslednej chvíle, jeho koncovka sa dostala pomedzi betóny až do brány!
    44:32 Ondrej Mikula (TRE), Róbert Lantoši (NIT)

44:32
    Róbert Lantoši si našliapol v strednom pásme, prevzal si prihrávku už v tom útočnom, ale nedokázal zakončiť! Dôvodom je podrazenie Ondreja Mikulu, uvidíme trestné strieľanie!

44:24
    Šimboch nedostal pomoc pri strele Radjenovica, center Trenčína ani na dvakrát nedostal puk do brány súpera.

43:45
    Majdan trafil Pardavého hokejkou do tváre, bolo to už po prerušení hry. Napriek tomu sa to pískať dalo.

42:52
    Valent vyrážačkou puk nasmeroval za svoju bránu, je to fakt opatrné.

42:17
    Tečovaný puk Nitranov sa ešte icingom neskončil, prihrávka z vlastnej tretiny u Trenčanov však áno.

42:03
    Náprah Šveca po chybnej rozohrávke, Šimboch v pokoji zasiahol betónom.

41:10
    Čaká nás už iba menej ako devätnásť vybičovaných minút. Rozhodne sa ešte v riadnom hracom čase, alebo sa dostaneme do predĺženia?

40:19

40:01

Šachová partia pokračuje, v samom závere si ešte Šimboch postrážil ľavú žŕdku pri ataku Ölveckého. Štyridsať minút sme zásah nevideli, je dosť možné, že rozhodne jediný gól.

Tretia tretina sa začne približne o 19:47.

40:00

39:13
    Hostia môžu ďakovať rozhodcom, ktorí nevylučujú za mierne držanie nitrianskeho hráča.

38:57
    Tvrdá strela najskôr od Frühaufa, Valentov betón pripravený.

38:40
    Vargovi nechýbalo veľa a mohol puk dorážať do prázdnej brány! Rapáč v hodine dvanástej fantastickým levím skokom túto šancu znemožnil.

38:19
    Zbytočné rozčuľovanie od Erika Čaládiho. Držanie tam bolo, zaslúžené dve minúty pre domáceho krídelníka prvého útoku.

38:01
    Dve minúty do konca druhej tretiny.

37:23
    Scheidl sa rútil sám na Valenta cez os ihriska, ten ho ale dokonale vychytal a dokonca ešte aj rozohral novú akciu svojho mužstva.

36:50
    Napriek tomu Kerbashian s nepríjemnou strelou na Valenta, Bučekova robota predsa ocenená.

36:37
    Buček sa vybral dopredu, Bokroš mu nedovolil zrýchliť.

36:17
    Až teraz môže HK prestriedať, Šimboch umne prikryl puk po vyhranom buly smerom dozadu.

36:15
    Nitra opäť s totožným priestupkom, hoci sa už stalo, že puk poslednú čiaru neprejde.

36:04
    Oddychový čas domácich po vlastnom zakázanom uvoľnení.

35:24
    Varga zbúraný Hrušíkom, všetko to bolo v rámci pravidiel.

34:57
    Po vyhranom vhadzovaní sa domáci previnili icingom.

34:54
    Po ďalšom zo zašliapnutých pukov je hra prerušená. Nasleduje reklamný brejk.

34:47
    Oba mančafty kompletné, puk je za bránou Valenta.

34:28

34:17
    Na druhej strane bez problémov zakročil Valent. Predchádzajúce prečíslenie bolo od Vojakov vymyslené katastrofálne.

33:48
    Jeden z obrancov Nitry stratil hokejku v najnevhodnejšom momente, bol z toho neúspešný brejk Dukly.

33:16
    Michal Valent s mierne bolestivým rozštepom, trenčiansky brankár ale výborne zakročili niekoľkokrát po sebe. Klobúk dolu.

32:53
    Korím by mal byť v poriadku, aktuálne sa však nevyskytuje na ľade. Dobre pálili Kerbashian i Scheidl.

32:28
    Po dvojminútovej prestávke a konzultácii rozhodcov je Jozef Švec poslaný na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie.

32:28
    Iskrenie prerástlo do výraznejších slov a úderov, dôvodom je narazenie Šveca do Koríma. Hra je prerušená, Korím očividne otrasený.

31:57
    Icing pomerne vyčerpanej Dukly.

31:23
    Sojčík maximálne zabudnutý za bránou súpera. Zmocnil sa puku na úrovni bránkovej čiary, avšak Šimboch vykorčuľovaním zneškodnil obrovskú šancu!

31:00
    Spoza brány padol puk do bránkoviska Valenta, hostia mali aj šťastie.

30:21
    Šimboch drží čistý štít po opätovnom zakončení Mikulu, v Nitre to začína riadne žiť!

29:49
    Nitra v posledných sekundách lepšia, Čaládi s dvomi nebezpečnými zakončeniami v rozpätí pár chvíľ.

29:16
    Slovák nabíjal spoza brány Hrušíkovi, včas zasiahol trenčiansky obranca. Začína sa to viac pohybovať, kopia sa nám chyby.

28:22
    Kontra hostí ukončená nepresnou koncovkou Luhového. Miestami sa dokonca zdalo, že sa jedná o prečíslenie štyroch proti dvom.

28:03
    Viacero nepresností zo strany hostí, Nitra sa vďaka tomu dostala do útočnej tretiny.

27:31

27:25

27:14
    Dobrá robota Mikulu pred bránou, jeho dorážka po strele Sojčíka minula bránu. Trenčania dokázali predsa len zahroziť, hoci zase to nebolo nič prevratné.

26:46
    Peter Sojčík príklepom z vrchu pravého kruhu našiel priestor brány, Šimboch ale videl všetko, čo potreboval.

26:32
    Minúta početnej výhody za nami, až teraz sa Dukla usadila.

25:53
    Nie, nie. Trenčania sa trápia pri vlastnej presilovke. Častejšie si pri nej zahrá hosťujúci Valent, ako domáci brankár Šimboch.

25:25
    Teraz sa Nitrania čertia. Druhý vylúčený hokejista HK, Marek Slovák s nízkym trestom za držanie protihráča.

25:09
    Útočný priestupok proti pravidlám, pískala sa vysoká hokejka Trenčana. Vylučovať sa nebude, hra sa presúva do stredného pásma.

24:45
    Nahodený puk na Valenta, ktorý na istotu prikrýva puk. Ihneď sa strhla menšia potýčka, rozhodcovia ale majú všetko pod kontrolou.

24:31
    Dokonalé bránenie oslabovky, respektíve katastrofálna presilovka. Domáci v plnom počte.

23:55
    Strela do priestoru brány, nevychladne nám ani Šimboch.

23:41
    Vyhrané buly domáceho mančaftu, Dukla začína nový atak až od Valenta.

23:34
    Hra je prerušená, puk bol zašliapnutý na zadnom mantineli Corgoňov. Vhadzovať sa bude po ľavici Šimbocha.

23:00
    Rapáč s výbornou robotou vo vlastnom pásme, útočník tretej formácie Nitry ubral z presilovky súpera asi aj pätnásť sekúnd.

22:31
    Karol Korím už na trestnej lavici, kde pobudne najviac dve minúty. Dôvodom je sekanie po hokejky trenčianskeho útočníka.

22:02
    Domáci aktívnejší, Valent zostáva stopercentný. Trenčiansky brankár má čo robiť po zmene strán.

21:35
    Hostia v plnom počte, ihneď sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

21:27
    V posledných sekundách presilovky ešte Buček hľadal krížnou prihrávkou jedného zo spoluhráčov, nemieril však presne.

20:59
    Lantošiho nepresná prihrávka, McCormack musí ísť až za Šimbocha.

20:30
    Valent reagoval na dve delovky od modrej, nikto chvíľu nevedel, kde je puk.

20:20
    Nitra pokračuje v presilovke, k dispozícii má zhruba minútu a desať sekúnd.

20:01

Najväčšie možnosti sme videli pri presilovkách, no ani to neboli nejaké extra tutovky. Nitra s Trenčínom hrá defenzívne opatrne, mierne to neguje už päť odpískaných vylúčení.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00

19:50
    Nitrania sa sami vyhnali z pásma, plynú posledné sekundy tejto časti hry.

19:29
    Jiří Gula zaťahuje ručnú brzdu pri prechode Samuela Bučeka po vyhranom buly v strednom pásme. Buček sa dostal cez trojicu hráčov v žltých dresoch, po hákovaní obrancu Dukly už ale nezakončil. Gula s dvomi trestnými minútami na konte.

19:11
    Dlouhý takým bejzbalovým volejom netriafa ideálne puk po akcii z pravej strany, len to tak zahučalo.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:36
    Lantošimu vypichol puk Bokroš tesne za vlastnou modrou čiarou, inak hrozila nepríjemná kontra spojená so zakončením.

18:15
    Z toho celého rezultovala napokon až strela McCormacka z pozície na vhadzovanie v tretine súpera. Hosťujúci gólman zasiahol ramenom.

17:43
    Štvrtá útočná formácia Nitry s dobrou aktivitou za bránou Valenta.

17:18
    Pošmyknutie Pätoprstého nebolo zavinené súperom, hoci fanúšikom Nitry sa to veľmi nepáčilo.

16:54

16:36
    Trenčín ale nepresne rozohral, z krátkej presilovky tak nič nebude.

16:30

16:09
    Puk skákal cez všetky hokejky, len to tak poletovalo. Čoskoro sa začne krátka presilovka Dukly.

15:27
    Po sľubnom a pokojnom úvode sa začína viac iskriť i vylučovať. Šimboch zasiahol po strele Ölveckého, ktorý sa následne zapojil do potýčky s Korímom.

14:54
    Hra so zdvihnutou hokejkou v podaní Matúša Raisa nezostala nepovšimnutá, nitriansky obranca taktiež putuje na trestnú lavicu. Krv v tvári hokejistu nebola, sú z toho len klasické dve minúty.

14:30
    Po zaváhaní na modrej čiare sa musel Daniel Krejči vracať smerom na vlastnú bránku. Obranca z prvej defenzívnej dvojice si pritom pomáhal nedovoleným bránením – dve minúty.

14:08
    Avizovaný ofsajd, napokon sa píska hra s vysokou hokejkou zo strany Nitry. Šimboch sa musí mať na pozore.

13:31
    Pekný atak Nitry. Marek Slovák sa predral cez obrancov Dukly, prihral cez padajúceho obrancu na Pätoprstého, ktorý pálil len do hrude pripraveného Valenta.

13:13
    Corgoni prakticky celé dve minúty zatavili hostí v ich vlastnej tretine, najväčšou šancou zostala Lantošiho prihrávka bez odozvy.

Nasleduje reklamná prestávka.

13:02

12:00
    K Róbertovi Lantošimu sa odrazil puk na ľavej strane tretiny. Vyzeralo to na dorážku mladíka, ten sa ale rozhodol pred Valentom hľadať spoluhráča v modrom. Tam sa však nik nenachádzal, čo je škoda.

11:32
    Polminúta z výhody je fuč, Nitrania si puk vymieňajú na celej šírke tretiny.

11:02
    Dukla po necelých štyroch minútach od zisku presilovky bude hrať sama v oslabení. Na lavicu hanby odchádza za držanie hokejky protivníka na dve minúty Juraj Cebák.

10:35
    Slovákova koncovka z pokľaku, Nitra dostala súpera pod tlak.

09:52
    Hraničné trenčianske striedanie, hlavný rozhodca mal na to celé dobrý výhľad.

09:26

08:43
    Šimboch a obranná štvorica sa zvládla ubrániť aj so šťastím, Dukla prepína na vyšší rýchlostný stupeň.

08:10
    Krejčího strela z vrchu kruhov skončila na vyrážačke Šimocha, domáci následne odpaľujú puk až ku Valentovi.

07:55
    Nitrania bojujú o puk, nedokážu sa k nemu dostať. Videli sme už aj dve zblokované rany.

07:35
    Po prvom buly Šimboch nemal problém s ukrytím puku v lapačke.

07:26
    Branislav Rapáč zozadu zbúral Jozefa Šveca, zbytočný faul domáceho borca. Dve minúty za napadnutie.

07:00
    Taktické šachy zo začiatku piateho duelu pokračujú. Žiaden z celkov nechce zbytočne chybovať.

06:17
    Tvrdé momenty pri zadnom mantineli Nitry, domáci tam signalizovali faul útočníkov Dukly.

06:09
    Prvá reklamná prestávka zápasu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

05:41
    Bekhend Bartoviča z osi ihriska preletel len ponad bránku. Juraj Šimboch svojím pohybom pokrýval obe žŕdky.

04:57
    Sledujeme dobré tempo duelu, hrá sa zo strany na stranu, o niečo lepšie je na tom Nitra. Trenčania s druhým zakázaným uvoľnením.

03:47
    Lantoši s kľučkou do protipohybu obrancu, avšak z bekhendu sa mladému krídelníkovi vypáliť nepodarilo.

03:27
    Kerbashian od modrej hľadal niekoho na teč, čakáme na prvú väčšiu šancu.

02:53
    Zmätok pred Valentom, puk sa len tak odrážal pred bránkoviskom hostí. Vojaci si istotne vydýchli.

02:31
    Puk sa ocitol najskôr na lavičke HK, bude sa vhadzovať po pravici Šimbocha.

02:21
    Icing aj na strane domácich. Počas uplynulých sekundách sa k puku dostal Hrušík, ktorý hľadal pred bránou Slováka. Neúspešne.

01:40
    Valent spolu s obrancami s chybou za vlastnou bránou, dvojica Nitranov to však nepotrestala.

01:15
    Zakázané uvoľnenie Dukly, už sme videli aj jeden dohrávaný súboj na modrej čiare hostí.

00:23
    Rýgl so strelou z pravej strany, Šimboch s úvodným zákrokom.

00:01

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, A.Sloboda – Majdan, Šiška, Čaládi – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Slovák, Hrušík

Dukla Trenčín: Valent (Hollý) – Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bokroš, Luhový – Sojčík, Ölvecký, Varga – Mikula, Radjenovic, Bartovič – Švec, Dlouhý – Hudec, Pardavý, Špankovič

Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Orolin – Mihálik.

Priebeh série

Vyrovnaný dej štvrťfinále sa očakával skôr od série Popradu s Košicami, no je to súboj Nitry a Trenčína, ktorý plní titulky. Oba tímy zvíťazili raz doma a raz vonku, aj preto nemožno brať výhodu domáceho prostredia až tak vážne. Corgoni triumfovali dvakrát 4:1, Vojaci zase ťahali za dlhší koniec hneď v prvom stretnutí 3:2 po predĺžení, v úvodnom domácom meraní síl zase 5:3.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo 5. zápasu štvrťfinálovej série Tipsport Ligy medzi Nitrou a Trenčínom. V sérii plnej emócii sa dnes rozhodne o držiteľovi prvého mečbalu.

Stretnutie sa začne o 18:00.