cz Nedeľa 17.03.2019, 15:00 • The Den, Londýn • FA Cup • Štvrťfinále

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy, na shledanou! (17:48:30)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:10.

Brighton trochu se štěstím postupuje do semifinále FA Cupu! Nejdříve jsme viděli dva góly Millwallu, který se tak ujal vedení a užuž to vypadalo, že bude slavit historický postup, jenže v posledních minutách základní hrací doby nejdříve snížil Locadia a z poslední šance vyrovnal po chybě domácího gólmana Solomon March. V prodloužení jsme gól neviděli a tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom byli šťastnější hosté z Brightonu, kteří tak mohou slavit postup!

Jake Cooper přestřelil a pohřbil tak veškeré šance na postup

6. séria
    4:5
    Jake Cooper překopl a Brighton postupuje do semifinále FA Cupu!

6. séria
    4:5
    Na opačnou stranu než skočil Martin zamířil Dunk.

5. séria
    4:4
    Morison udržel nervy na uzdě!

5. séria
    3:4
    Se štěstím, ale přeci! Martin si na míč sáhl, zabránit gólu nestihl.

4. séria
    3:3
    Romeo porušil tradici, kopl penaltu doprava a Ryan chytá!

4. séria
    3:3
    Pumelice k levé tyči nedala Martinovi moc šancí na úspěch.

3. séria
    3:2
    Levá strana už je poněkud tradiční pro hráče Millwallu, ani teď nebyl Ryan úspěšný.

3. séria
    2:2
    Nechytatelně pod břevno zavěsil Solomon March.

2. séria
    2:1
    A znovu doleva! Ryan opět vystihl směr, míč zneškodnit nedokázal.

2. séria
    1:1
    Do stejného místa mířil i Locadia, Martin sice směr vystihl, na míč ale nedosáhl.

1. séria
    1:0
    Williams poslal míč k levé tyči a nedal tím gólmanovi žádnou šanci.

1. séria
    0:0
    Glenn Murray trefuje břevno!

Střílení penalt začíná.

Uvidíme penalty! Kdo bude šťastnější v této nevyzpytatelné disciplíně?

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Nesprávně odmávaný ofsajd zastavuje útok Brightonu.
    119. Ferguson neudržel nervy na uzdě a byl vyloučen

119
    Shanu Fergusonovi ruply nervy a za strčení do protihráče vidí přímo červenou kartu.

118
    Hodně prudkou střelu Dala Stephense ukryl bez problému David Martin ve svých rukavicích.

117
    Míč se dostal na kopačky Jürgena Locadii, ten si nepočínal tak přesně jako při svém prvním gólu a posílá míč vysoko nad.

116
    Hosté vybojovali rohový kop. K jeho exekuci se staví Solomon March.

115
    Do konce prodloužení zbývá posledních 5 minut a hosté stále více a více utahují smyčku. Podaří se jim dílo dokonat nebo rozhodnou penalty?

114
    Do dalšího centru se obětavě položil Alex Pearce, za což si vysloužil potlesk od vlastních příznivců.

113
    Hosté okupovali pokutové území Millwallu, jenže finální centr byl zlikvidován Jakem Cooperem. U míče i nadále zůstává Brighton.

111
    U balonu se ale opět na delší dobu usadili hosté.

110
    Při závaru před brankou domácích se téměř do stoprocentní šance dostal Locadia, jenže ve finální fázi zakopl a míč mu ukopl jeden z obránců.

109
    To dospělo až k centru Ryana Tunnicliffa. Ten byl nepřesný a Ryan s ním neměl vůbec žádné problémy.

108
    Do ofenzivy se podívají také domácí, kteří disponují možností autového vhazování.

107
    Útok Brightonu zastavil ofsajd Josého Izquierdy.

106
    Jsou to právě borci ve žlutých dresech, kteří i na začátku druhého prodloužení drží míč na svých kopačkách. O centr se pokusil z pravé strany Locadia, ovšem mířil jen do míst, kde stál Martin.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Hosté začínají opravdu nepříjemně tlačit na pilu. Povede se jim dokonat obrat?

105
    První prodloužení skončilo.

105
    S likvidací následného rohového kopu neměla problém obrana Millwallu.

104
    March zakončoval protiútok Brightonu pouze do boční sítě!

103
    Další centr Bernarda si pohlídal Martin a ukryl ho bezpečně do svých rukavic.

102
    Centr Brightonu byl přetažený a možnost rozehrát dostane David Martin.

100
    A hosté jsou vyhnáni až na svou obrannou polovinu.

99
    S míčem operují na útočné polovině hosté. Obranný val domácích ovšem vypadá připraveně.

98
    Stále 2:2 a stav hry je podobný jako za stavu 0:0. Nikdo nechce udělat chybu, která by jej mohla stát vysněný postup mezi čtyři nejlepší.
    96. Dvojitá šance Millwallu

96
    Obrovská šance Millwallu! Z hranice vápna vystřelil střídající James Meredith, jehož střelu vyrazil Mathew Ryan pouze na nohy Shaun Hutchinsona, jenže ten trestuhodně přestřelil.

95
    Z pravé strany ale teď uvidíme autové vhazování Millwallu.

93
    U míče operují převážně hosté. Ještě aby ne! Domácí fotbalisty vyrovnávací gól pořádně zaskočil.

Brighton právě vstřelil branku!

Neuvěřitelné se stává skutečností! Brighton vyrovnává na 2:2 z poslední šance zápasu. SOLOMON MARCH rozehrával z nevinně vypadající šance a jeho centrovaný balon skončil až za zády překvapeného Davida Martina! Obrovská chyba tak stojí Millwall postup do semifinále.

90+4
    Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Jed Wallace, přichází Shaun Hutchinson.

90+2
    Aktivní střídající March poslal vynikající přihrávku Izquierdovi a ten se mohl stát hvězdou utkání! Jeho pokus ale mířil přesně do míst, kde se nacházel David Martin.

90+1
    Hosté se dožadují odpískání ruky v pokutovém území. Sudí Kavanagh je ale opačného názoru.

90+1
    Hlavní arbitr nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby! Povede se Brightonu srovnat?

90
    Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Lee Gregory, přichází Steve Morison.
    88. Jürgen LOCADIA - 2:1

88

Ale Brighton to nevzdává a dramatizuje utkání! Po úniku Marche na pravé straně se k míči dostal JÜRGEN LOCADIA, který se efektně otočil kolem obránce a tvrdou střelou nedal Martinovi šanci! Naděje Brightonu tak stále žije.

86
    Brighton překvapivě v klidu kombinuje na vlastní polovině.

85
    Za obrovského potlesku opouští hrací plochu střelec druhé branky Aiden O'Brien, nahradí ho James Meredith.

84
    Centr hostů bez problému kryje ve své náruči David Martin.

83
    Brighton už to teď bude mít hodně těžké. Dva góly za deset minut sice nejsou nereálnou záležitostí, ale průběh hry sám napovídá, že obrana Millwallu bude pečlivě střežit své vedení.

81
    Murrayho hlavička byla hodně nepřesná a Martin nemusel zasahovat.
    79. Aiden O'BRIEN - 2:0

79
    Millwall právě vstřelil branku!

Wallace si na pravé straně poradil s dvěma obránci a následně poslal přízemní přihrávku do předbrankového prostoru, kde si ji našel AIDEN O'BRIEN a ten ve svém jubilejním stém zápase v dresu Millwallu střílí velice cennou branku na 2:0. Millwall je teď už opravdu blízko postupu do semifinále.

78
    Střídající Izquierdo si počínal nedovoleně v souboji s Cooperem.

76
    Rohový kop hostů skončil v náruči Davida Martina, který byl faulovaný a tak to bude on, kdo bude rozehrávat od své branky.

74
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Jürgen Locadia.

74
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází José Izquierdo.

73
    Hlavička Murrayho ale byla hodně slabá.

72
    Lee Gregory si v souboji se střídajícím Marchem počínal nedovoleně a z levé strany dostávají možnost standardní situace také hosté.
    70. Alex PEARCE - 1:0

70

Po rohu Shauna Williamse se na zadní tyči objevil nikým nehlídaný ALEX PEARCE a ten tvrdou hlavičkou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě! Millwall je tak rázem 20 minut od historického postupu do semifinále FA Cupu!

69
    Martin Montoya je dalším napomenutým po faulu na Fergusona.

67
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Solomon March.

67
    A z následného rohu se do zakončení dostal Cooper, jenže hlavička šla úplně mimo tři tyče.

66
    A opět domácí, kteří hrozí! Gregory dostal výborný pas od O'Briena a v cestě mu stál už jen Ryan, ten vytasil další skvělý zákrok!

64
    Hezkou kombinaci domácích zakončoval na hranici pokutového území Williams. Jeho střela měla sice potřebnou razanci, ovšem scházela ji přesnost. Mířila totiž přesně do míst, kde stál Ryan.

63
    Romeo doslova vletěl pod nohy Bernarda a může být rád, že unikl žlutému napomenutí.

62
    Dalekonosný centr Brightonu ukryl do svých rukavic David Martin.

61
    Millwall zahrozil i z rohového kopu, po kterém se k centru dostal Gregory. Ten s trochou štěstí odvrátila domácí obrana.
    59. Ryan skvělým zákrokem vychytal Wallace

59
    A rázem se z gólu mohli radovat domácí! Po levé straně unikal Jed Wallace, jenž dostal přihrávku od spoluhráče a stačilo už jen nahrát nebo obstřelit Ryana. Anglický fotbalista si vybral druhé řešení, ale skvělým zákrokem odmítl změnu skóre Mathew Ryan!

57
    Jenže míč získali hosté zpět a pořádně prověřili pozornost Davida Martina! Dalekou střelu Kayala Martin vyrazil k nohám Knockaerta, ten ale zakončit nedokázal.

56
    Na druhé straně vedený kontr skončil už za polovinou hřiště díky nepřesné přihrávce.

54
    Millwall vstoupil do druhého poločasu lépe. Už několik minut jsou to právě oni, kteří určují tempo hry.

53
    Na útočné polovině se usadili domácí, jenže míč poměrně hladce ztrácí. Aut rozehraje Bernardo.

51
    I ostrovní počasí dostálo své pověsti. Nad Londýnem se zatáhlo a na rozdíl od slunného prvního poločasu, si nyní hráči užívají slabý déšť se sněhem.
    49. Duffy s Ryanem se nedohodli a zabrnkali tak na nervy hostujícím fandům

49
    Duffy s Ryanem si spolu neporozuměli a skoro darovali šanci Lee Gregorymu. Naštěstí pro hosty se k míči dokázal rychle vrátit australský brankář.

48
    Přízemní centr Kayala končí v náruči Davida Martina a ten bude vykopávat od své branky.

47
    Výkop druhého poločasu obstarali hostující hráči, kteří se už více než minutu drží u míče.

46
    První poločas branku nepřinesl

První poločas nepřinesl pohledný fotbal. Obě mužstva jsou ve svém počínaní velice zdrženlivá a za prvních 45 minut si pořádnou šanci nevypracovali. Jedinou šancí, která stojí za zmínku byla slabší střela Berama Kayala, kterou ovšem bez problémů kryl Martin. Doufejme, že druhý poločas přinese větší aktivitu v ofenzivách obou týmů, jež vyústí ve vstřelenou branku.

45+1

45+1
    V ofsajdové pozici nachytán Gregory.

45
    Hlavní arbitr Kavanagh rozhodl nastavit jednu minutu.

45
    Jenže Brightonu je pískán útočný faul Lewisa Dunka.

45
    Další roh pro domácí po Pröpperově průniku do pokutovém území.

44
    A do zakončení se na zadní tyči dostal Shane Duffy, jenž byl v čistě irském souboji držen Pearcem, který si počínal hodně neopatrně. Tohle mohla být klidně penalta!

43
    Útočení se tak věnují převážně hosté. Montoya vybojoval další rohový kop, o jehož rozehrávku se postará opět francouzský forvard Knockaert.

42
    Pokračujeme sledováním velice opatrného fotbalu. Chvílemi to vypadá, že Millwallu stačí držet míč na vlastní polovině.

41
    Na polovině hřiště si Ferguson poradil s Knockaertem pouze za cenu nedovoleného zákroku.

39
    Z brejku mohli zahrozit hosté, jenže přišel zbrklý centr, který nenadělal obraně sebemenší problémy.

37
    Wallace výborným zákrokem pomohl obráncům s odvrácením hrozícího nebezpečí, jenže v držení zůstali hosté. Střela Knockaerta ale potěšila pouze fanouška Millwallu, který si vychutnal svou chvilku slávy chycením balonu.

35
    Za faul zezadu vidí první žluté napomenutí Bernardo (Brighton).

34
    Glenn Murray ukázal, že hlavičkovat umí a ač jeho hlavička mířila přesně k tyči, nebyla razantní a David Martin s ní neměl žádné problémy.

32
    Hra je teď velice rozkouskovaná a oba týmy se pravidelně střídají v držení míče. Sledujeme opatrný fotbal a žádný z týmů nechce udělat chybu, která by je mohla stát postup do semifinále.

31
    Výhodu rohového kopu získávají také domácí, do zakončení se ovšem nedostali.

29
    Po centru se k zakončení dostal Lee Gregory, jeho pokus ale mířil těsně nad branku.
    27. Se střelou Kayala si poradil Martin

27
    Knockaert zamotal hlavu obráncům a z pravé strany poslal centr, ten se od obránce dostal až k Beramu Kayalovi a jeho nepříliš dobře umístěnou střelu pokryl David Martin.

26
    Ohrozit branku Ryana mohl Romeo, jenže si míč předkopl a nechal vyniknout Dunka.

25
    K jeho exekuci se postavil Anthony Knockaert, jenže centrovaný balon vyrazil Martin a následný pokus o střelu zpoza vápna zblokoval jeden z domácích obránců.

24
    Davy Pröpper na pravé straně vybojoval první rohový kop zápasu.

22
    Kamery si nyní vybírají rozcvičujícího se Jiřího Skaláka. Nechme se překvapit, zda dnes zasáhne do utkání.

21
    Ten se nepovedl a z následného protiútoku mohl zahrozit Millwall, jenže Wallace zradil první dotyk.

20
    Kayal přepadl přes domácího kapitána Williamsa a vybojoval tak volný přímý kop.

19
    S prozatímním vývojem utkání není spokojen ani trenér domácích Neil Harris. Ten nyní vehementně gestikuluje směrem ke svým hráčům, jak by si svých svěřenců ideálně představoval.

18
    O něco jako centr se pokusil z levé strany Davy Pröpper, jeho centr ale pozdravil pouze praporek v rohu obranného pásma Millwallu. Vykopávat bude David Martin.

17
    Prozatím sledujeme nepřesný fotbal na obou stranách. Větší příležitosti totiž vždy zabrání nepřesná přihrávka.

15
    Knockaert využil zaváhání Wallace a mířil přímo do pokutového území Millwallu, tam provedl pár vynikajících pohybů a následně se snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů. To se mu nepovedlo a míč tak v pohodě pokryli domácí obránci.

14
    Dva odražené míče, dvě zblokované střely. Takový je výsledek dalšího millwallského útoku.

13
    Poprvé o sobě v útoku dali vědět i hosté. Jenže finální přihrávkou si mezi sebou útočníci Brightonu nerozuměli a darovali míč hostům.

11
    Na útočné polovině se usadil Millwall, kombinační umění překazil výborným zákrokem Brazilec Bernardo. Centr po následném autovém vhazování v poklidu pokryl Ryan.

9
    Poprvé v utkání musel zakročit Ryan, po centru zleva nejvýše vyskočil dnes velmi aktivní Lee Gregory, jenže jeho pokus hlavou byl slabý a hlavně, mířil přesně do míst, kde stál australský gólman.

8
    Ten se hostům z jihu Anglie vůbec nepovedl, jelikož centr mířil přesně na hlavu prvního z obránců.

7
    Po něm si o své nohy zakopl Jahanbakhsh a uvidíme slibný přímý volný kop.

6
    Shane Duffy si v poklidu pohlídal míč, na který měl zálusk Gregory a uvidíme odkop od branky Mathewa Ryana.

5
    Lee Gregory předvedl své fotbalové umění, když si efektně přehodil protihráče, ovšem jeho střela byla zblokována.

3
    Dlouhý nakopávaný centr domácích odvracel do autu Lewis Dunk. To Millwallu nezabránilo v držení míče a následnou útočnou akci zakončoval Wallace hodně nepřesně.

2
    Domácí jsou dnes oděni do tmavě modrých dresů, hosté na druhé straně oblékají dresy žluté.

1
    Úvodní výkop obstaral kapitán domácích Shaun Williams, po kterém se Millwall ihned vydal do útoku.

1

Millwall FC: Martin – Romeo, Pearce, Cooper, Ferguson – Leonard – Wallace, Tunnincliffe, Williams (C), O'Brien – Gregory
    Náhradníci: Amos – Hutchinson, McLaughlin, Meredith, Skalák, Elliott, Morison

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bernardo – Kayal, Stephens, Pröpper – Knockaert, Murray, Jahanbakhsh
    Náhradníci: Button – Saltor, Bong, Burn, Izquierdo, March, Locadia

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey-Ellis.

Brighton & Hove Albion FC

Hostující celek se do čtvrtfinále probojoval, když nejprve dokázal porazit Bournemouth v poměru 3:1, dále vyřadit West Bromwich výhrou 3:1 a v osmifinále se dostat přes Derby vítězstvím 2:1. Trenér tohoto mužstva neprohrál ve čtyřech z posledních pěti utkání a ani v jednom utkání proti Millwallu. Hráčem, který má v Premier League nejvíce nastřílených branek za Brighton je pětatřicetiletý útočník Glenn Murray, jenž se v tomto ročníku trefil jedenáctkrát.

Millwall FC

Domácí tým prošel pohárem těsnými výsledky až do čtvrtfinále, kde se utká s Brightonem. Hráči Millwallu nejdříve porazili 2:1 Hull, následovala výhra 3:2 nad favorizovaným Evertonem a v neposlední řadě vítězství : nad Wimbledonem, které Millwall posunulo do čtvrtfinále. Fotbalisté Millwallu nedokázali svého soupeře na domácím stadionu porazit v předchozích šesti vzájemných utkáních, což se budou dnes snažit napravit a postoupit v FA Cupu dále. Nejlepším střelcem týmu v Championship je třicetiletý útočník Lee Gregory, jenž má na kontě osm branek.

Dobrý den! Vítám Vás u přenosu čtvrtfinále anglického FA Cupu, ve kterém se střetne domácí Millwall FC proti Brighton & Hove Albion FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.