Obrovský slalom žien, 1. kolo, Soldeu | Víťaz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužov, 1. kolo, Soldeu | Vítěz: C. Noel (FRA) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 2. kolo, Soldeu | Víťaz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužov, 2. kolo, Soldeu | Vítěz: C. Noël (FRA) (kon.) |
Tirreno Adriatico - 5. etapa | Víťaz: Jakob Fuglsang (Astana Pro Team) (kon.) |
Lety HS240, Vikersund | Vítěz: D. Prevc (SLO) (kon.) |
Hromadný štart žien, 12,5 km, Östersund | Víťazka: Dorothea Wiererová (ITA) (kon.) | | | Hromadný štart muži, 15 km, Östersund | Vítěz: D. Windisch (ITA) (kon.) |
Ženy 10 km voľne, Falun | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km voľne, Falun | Vítěz: A. Bolšunov (RUS) (kon.) |
Skoky HS106, Schonach | (zruš.) | | | Beh 15 km, Schonach | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
SP - ženy 10 km voľne, Falun
Vítěz: T. Johaugová (NOR)
Michal Hladký
Konečné pořadí
1. Therese Johaugová (NOR) 25:26,9
2. Ebba Anderssonová (SWE) +18,5
3. Jessica Digginsová (USA) +30,3
4. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +30,8
5. Heidi Wengová (NOR) +41,4
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +45,4
7. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +47,5
8. Julija Bělorukovová (RUS) +53,8
9. Maja Dahlqvistová (SWE) +54,1
10. Kerttu Niskanenová (FIN) +1:01,0
11. Charlotte Kallaová (SWE) +1:01,4
12. Sadie Bjornsenová (USA) +1:05,7
13. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1:12,3
14. Katharina Hennigová (GER) +1:13,3
15. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1:16,4
16. Anastasia Sedovová (RUS) +1:18,8
17. Anna Nečajevská (RUS) +1:22,5
18. Eveliina Piippoová (FIN) +1:24,0
19. Marija Istominová (RUS) +1:29,2
20. Tiril Udnes Wengová (NOR) +1:31,5
21. Delphine Claudelová (FRA) +1:35,2
22. Evelina Settlinová (SWE) +1:36,8
23. Pia Finková (GER) +1:41,3
24. Jonna Sundlingová (SWE) +1:50,7
25. Julia Kernová (USA) +1:53,9
26. Laura Mononenová (FIN) +1:54,8
27. Rosie Brennanová (USA) +1:58,1
28. Elisa Brocardová (ITA) +2:01,6
29. Nadine Fähndrichová (SUI) +2:10,7
30. Lidia Durkinovová (RUS) +2:12,2
...
49. Petra Nováková (CZE) +3:04,6
Konečné pořadí na pátém kilometrů
1. Therese Johaugová (NOR) 12:46,7
2. Ebba Anderssonová (SWE) +13,0
3. Heidi Wengová (NOR) +14,0
4. Jessica Digginsová (USA) +21,5
5. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +23,0
Startovní listina
1. Alenka Čebašeková (SLO)
2. Jessica Yeatonová (AUS)
3. Julia Belgerová (GER)
4. Moa Molanderová Kristiansenová (SWE)
5. Sandra Ringwaldová (GER)
6. Anna Dyviková (SWE)
7. Lisa Vinsaová (SWE)
8. Coralie Bentzová (FRA)
9. Lotta Udnes Wengová (NOR)
10. Nadine Herrmannová (GER)
11. Rosie Frankowská (USA)
12. Rosie Brennanová (USA)
13. Lucia Scardoniová (ITA)
14. Anamarija Lampičová (SLO)
15. Maria Nordströmová (SWE)
16. Marte Maehlum Johansenová (NOR)
17. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
18. Anna Žerebjatěvová (RUS)
19. Pia Finková (GER)
20. Tiril Udnes Wengová (NOR)
21. Anne Kyllönenová (FIN)
22. Laura Chamiot-Maitral (FRA)
23. Elisa Brocardová (ITA)
24. Jonna Sundlingová (SWE)
25. Anna Nečajevská (RUS)
26. Marija Istominová (RUS)
27. Nadine Fähndrichová (SUI)
28. Kerttu Niskanenová (FIN)
29. Eva Urevcová (SLO)
30. Ebba Anderssonová (SWE)
31. Anne Winklerová (GER)
32. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
33. Moa Lundgrenová (SWE)
34. Therese Johaugová (NOR)
35. Hanna Falková (SWE)
36. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
37. Petra Nováková (CZE)
38. Charlotte Kallaová (SWE)
39. Kaitlynn Millerová (USA)
40. Jessica Digginsová (USA)
41. Johanna Hagströmová (SWE)
42. Julija Bělorukovová (RUS)
43. Emma Ribomová (SWE)
44. Anastasia Sedovová (RUS)
45. Julia Kernová (USA)
46. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR)
47. Elina Rönnlundová (SWE)
48. Heidi Wengová (NOR)
49. Delphine Claudelová (FRA)
50. Sadie Bjornsenová (USA)
51. Sophie Caldwellová (USA)
52. Katharina Hennigová (GER)
53. Maja Dahlqvistová (SWE)
54. Laura Mononenová (FIN)
55. Eveliina Piippoová (FIN)
56. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
57. Evelina Settlinová (SWE)
58. Natalja Něprjajevová (RUS)
Průběžné pořadí SP v distančních vzdálenostech
1. Therese Johaugová (NOR) 760 bodů
2. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 687
3. Natalja Něprjajevová (RUS) 646
4. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 564
5. Ebba Anderssonová (SWE) 483
6. Charlotte Kallaová (SWE) 376
7. Jessica Digginsová (USA) 366
8. Julija Bělorukovová (RUS) 348
9. Anastasia Sedovová (RUS) 315
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) 276
...
46. Kateřina Razýmová (CZE) 50
69. Sandra Schützová (CZE) 9
72. Sandra Schützová (CZE) 7
Průběžné pořadí SP
1. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 1 374 bodů
2. Natalja Něprjajevová (RUS) 1 327
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 1 075
4. Therese Johaugová (NOR) 960
5. Jessica Digginsová (USA) 841
6. Julija Bělorukovová (RUS) 816
7. Stina Nilssonová (SWE) 756
8. Ebba Anderssonová (SWE) 643
9. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 543
10. Anastasia Sedovová (RUS) 521
...
58. Kateřina Razýmová (CZE) 82
85. Sandra Schützová (CZE) 21
105. Petra Nováková (CZE) 7
112. Tereza Beranová (CZE) 5
115. Kateřina Janatová (CZE) 2
1. Therese Johaugová (NOR) 25:26,9
2. Ebba Anderssonová (SWE) +18,5
3. Jessica Digginsová (USA) +30,3
4. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +30,8
5. Heidi Wengová (NOR) +41,4
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +45,4
7. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +47,5
8. Julija Bělorukovová (RUS) +53,8
9. Maja Dahlqvistová (SWE) +54,1
10. Kerttu Niskanenová (FIN) +1:01,0
11. Charlotte Kallaová (SWE) +1:01,4
12. Sadie Bjornsenová (USA) +1:05,7
13. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1:12,3
14. Katharina Hennigová (GER) +1:13,3
15. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1:16,4
16. Anastasia Sedovová (RUS) +1:18,8
17. Anna Nečajevská (RUS) +1:22,5
18. Eveliina Piippoová (FIN) +1:24,0
19. Marija Istominová (RUS) +1:29,2
20. Tiril Udnes Wengová (NOR) +1:31,5
21. Delphine Claudelová (FRA) +1:35,2
22. Evelina Settlinová (SWE) +1:36,8
23. Pia Finková (GER) +1:41,3
24. Jonna Sundlingová (SWE) +1:50,7
25. Julia Kernová (USA) +1:53,9
26. Laura Mononenová (FIN) +1:54,8
27. Rosie Brennanová (USA) +1:58,1
28. Elisa Brocardová (ITA) +2:01,6
29. Nadine Fähndrichová (SUI) +2:10,7
30. Lidia Durkinovová (RUS) +2:12,2
...
49. Petra Nováková (CZE) +3:04,6
Konečné pořadí na pátém kilometrů
1. Therese Johaugová (NOR) 12:46,7
2. Ebba Anderssonová (SWE) +13,0
3. Heidi Wengová (NOR) +14,0
4. Jessica Digginsová (USA) +21,5
5. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +23,0
Startovní listina
1. Alenka Čebašeková (SLO)
2. Jessica Yeatonová (AUS)
3. Julia Belgerová (GER)
4. Moa Molanderová Kristiansenová (SWE)
5. Sandra Ringwaldová (GER)
6. Anna Dyviková (SWE)
7. Lisa Vinsaová (SWE)
8. Coralie Bentzová (FRA)
9. Lotta Udnes Wengová (NOR)
10. Nadine Herrmannová (GER)
11. Rosie Frankowská (USA)
12. Rosie Brennanová (USA)
13. Lucia Scardoniová (ITA)
14. Anamarija Lampičová (SLO)
15. Maria Nordströmová (SWE)
16. Marte Maehlum Johansenová (NOR)
17. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
18. Anna Žerebjatěvová (RUS)
19. Pia Finková (GER)
20. Tiril Udnes Wengová (NOR)
21. Anne Kyllönenová (FIN)
22. Laura Chamiot-Maitral (FRA)
23. Elisa Brocardová (ITA)
24. Jonna Sundlingová (SWE)
25. Anna Nečajevská (RUS)
26. Marija Istominová (RUS)
27. Nadine Fähndrichová (SUI)
28. Kerttu Niskanenová (FIN)
29. Eva Urevcová (SLO)
30. Ebba Anderssonová (SWE)
31. Anne Winklerová (GER)
32. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
33. Moa Lundgrenová (SWE)
34. Therese Johaugová (NOR)
35. Hanna Falková (SWE)
36. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
37. Petra Nováková (CZE)
38. Charlotte Kallaová (SWE)
39. Kaitlynn Millerová (USA)
40. Jessica Digginsová (USA)
41. Johanna Hagströmová (SWE)
42. Julija Bělorukovová (RUS)
43. Emma Ribomová (SWE)
44. Anastasia Sedovová (RUS)
45. Julia Kernová (USA)
46. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR)
47. Elina Rönnlundová (SWE)
48. Heidi Wengová (NOR)
49. Delphine Claudelová (FRA)
50. Sadie Bjornsenová (USA)
51. Sophie Caldwellová (USA)
52. Katharina Hennigová (GER)
53. Maja Dahlqvistová (SWE)
54. Laura Mononenová (FIN)
55. Eveliina Piippoová (FIN)
56. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
57. Evelina Settlinová (SWE)
58. Natalja Něprjajevová (RUS)
Průběžné pořadí SP v distančních vzdálenostech
1. Therese Johaugová (NOR) 760 bodů
2. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 687
3. Natalja Něprjajevová (RUS) 646
4. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 564
5. Ebba Anderssonová (SWE) 483
6. Charlotte Kallaová (SWE) 376
7. Jessica Digginsová (USA) 366
8. Julija Bělorukovová (RUS) 348
9. Anastasia Sedovová (RUS) 315
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) 276
...
46. Kateřina Razýmová (CZE) 50
69. Sandra Schützová (CZE) 9
72. Sandra Schützová (CZE) 7
Průběžné pořadí SP
1. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 1 374 bodů
2. Natalja Něprjajevová (RUS) 1 327
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 1 075
4. Therese Johaugová (NOR) 960
5. Jessica Digginsová (USA) 841
6. Julija Bělorukovová (RUS) 816
7. Stina Nilssonová (SWE) 756
8. Ebba Anderssonová (SWE) 643
9. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 543
10. Anastasia Sedovová (RUS) 521
...
58. Kateřina Razýmová (CZE) 82
85. Sandra Schützová (CZE) 21
105. Petra Nováková (CZE) 7
112. Tereza Beranová (CZE) 5
115. Kateřina Janatová (CZE) 2
Mezi favoritky bude patřit Ingvild Flugstad Østbergová (NOR), té se totiž podařilo včera jako jediné elitní běžkyni na delší tratě probojovat do finále.
Pokud jde o Češky, tak ty se do hlavního závodu nekvalifikovaly. Tereza Beranová skončila jednapadesátá, Petra Nováková poslední. Pro druhou zmíněnou není sprint primární, a myslím si, že dnes by s trochou štěstí mohla bodovat.
1. Therese Johaugová (NOR) 760 bodů
2. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 687
3. Natalja Něprjajevová (RUS) 646
4. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 564
5. Ebba Anderssonová (SWE) 483
6. Charlotte Kallaová (SWE) 376
7. Jessica Digginsová (USA) 366
8. Julija Bělorukovová (RUS) 348
9. Anastasia Sedovová (RUS) 315
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) 276
...
46. Kateřina Razýmová (CZE) 50
69. Sandra Schützová (CZE) 9
72. Sandra Schützová (CZE) 7
1. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 1 374 bodů
2. Natalja Něprjajevová (RUS) 1 327
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 1 075
4. Therese Johaugová (NOR) 960
5. Jessica Digginsová (USA) 841
6. Julija Bělorukovová (RUS) 816
7. Stina Nilssonová (SWE) 756
8. Ebba Anderssonová (SWE) 643
9. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 543
10. Anastasia Sedovová (RUS) 521
...
58. Kateřina Razýmová (CZE) 82
85. Sandra Schützová (CZE) 21
105. Petra Nováková (CZE) 7
112. Tereza Beranová (CZE) 5
115. Kateřina Janatová (CZE) 2
1. Alenka Čebašeková (SLO)
2. Jessica Yeatonová (AUS)
3. Julia Belgerová (GER)
4. Moa Molanderová Kristiansenová (SWE)
5. Sandra Ringwaldová (GER)
6. Anna Dyviková (SWE)
7. Lisa Vinsaová (SWE)
8. Coralie Bentzová (FRA)
9. Lotta Udnes Wengová (NOR)
10. Nadine Herrmannová (GER)
11. Rosie Frankowská (USA)
12. Rosie Brennanová (USA)
13. Lucia Scardoniová (ITA)
14. Anamarija Lampičová (SLO)
15. Maria Nordströmová (SWE)
16. Marte Maehlum Johansenová (NOR)
17. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
18. Anna Žerebjatěvová (RUS)
19. Pia Finková (GER)
20. Tiril Udnes Wengová (NOR)
21. Anne Kyllönenová (FIN)
22. Laura Chamiot-Maitral (FRA)
23. Elisa Brocardová (ITA)
24. Jonna Sundlingová (SWE)
25. Anna Nečajevská (RUS)
26. Marija Istominová (RUS)
27. Nadine Fähndrichová (SUI)
28. Kerttu Niskanenová (FIN)
29. Eva Urevcová (SLO)
30. Ebba Anderssonová (SWE)
31. Anne Winklerová (GER)
32. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
33. Moa Lundgrenová (SWE)
34. Therese Johaugová (NOR)
35. Hanna Falková (SWE)
36. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
37. Petra Nováková (CZE)
38. Charlotte Kallaová (SWE)
39. Kaitlynn Millerová (USA)
40. Jessica Digginsová (USA)
41. Johanna Hagströmová (SWE)
42. Julija Bělorukovová (RUS)
43. Emma Ribomová (SWE)
44. Anastasia Sedovová (RUS)
45. Julia Kernová (USA)
46. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR)
47. Elina Rönnlundová (SWE)
48. Heidi Wengová (NOR)
49. Delphine Claudelová (FRA)
50. Sadie Bjornsenová (USA)
51. Sophie Caldwellová (USA)
52. Katharina Hennigová (GER)
53. Maja Dahlqvistová (SWE)
54. Laura Mononenová (FIN)
55. Eveliina Piippoová (FIN)
56. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
57. Evelina Settlinová (SWE)
58. Natalja Něprjajevová (RUS)
1. Therese Johaugová (NOR) 12:46,7
2. Ebba Anderssonová (SWE) +13,0
3. Heidi Wengová (NOR) +14,0
4. Jessica Digginsová (USA) +21,5
5. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +23,0
Dnešních deset kilometrů neabsolvovala kvůli nemoci Natalja Něprjajevová (RUS), které tak Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) zase o něco odskočila na vedoucí pozici SP.
1. Therese Johaugová (NOR) 25:26,9
2. Ebba Anderssonová (SWE) +18,5
3. Jessica Digginsová (USA) +30,3
4. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) +30,8
5. Heidi Wengová (NOR) +41,4
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +45,4
7. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +47,5
8. Julija Bělorukovová (RUS) +53,8
9. Maja Dahlqvistová (SWE) +54,1
10. Kerttu Niskanenová (FIN) +1:01,0
11. Charlotte Kallaová (SWE) +1:01,4
12. Sadie Bjornsenová (USA) +1:05,7
13. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1:12,3
14. Katharina Hennigová (GER) +1:13,3
15. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1:16,4
16. Anastasia Sedovová (RUS) +1:18,8
17. Anna Nečajevská (RUS) +1:22,5
18. Eveliina Piippoová (FIN) +1:24,0
19. Marija Istominová (RUS) +1:29,2
20. Tiril Udnes Wengová (NOR) +1:31,5
21. Delphine Claudelová (FRA) +1:35,2
22. Evelina Settlinová (SWE) +1:36,8
23. Pia Finková (GER) +1:41,3
24. Jonna Sundlingová (SWE) +1:50,7
25. Julia Kernová (USA) +1:53,9
26. Laura Mononenová (FIN) +1:54,8
27. Rosie Brennanová (USA) +1:58,1
28. Elisa Brocardová (ITA) +2:01,6
29. Nadine Fähndrichová (SUI) +2:10,7
30. Lidia Durkinovová (RUS) +2:12,2
...
49. Petra Nováková (CZE) +3:04,6