Obří slalom mužů, 1. kolo, Soldeu | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | | | Slalom žien, 1. kolo, Soldeu | Víťaz: W. Holdenerová (SUI) (kon.) |
Obří slalom mužů, 2. kolo, Soldeu | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | | | Slalom žien, 2. kolo, Soldeu | Víťaz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Tirreno Adriatico - 4. etapa | Víťaz: Alexey Lutsenko (Astana) (kon.) |
Týmový závod, lety HS240, Vikersund | Vítěz: Slovinsko (kon.) |
Štafeta žien, 4x6 km, Östersund | Víťaz: Nórsko (kon.) | | | Štafeta mužů 4x7,5 km, Östersund | Norsko (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Falun | S. Nilssonová (SWE) a J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Skoky HS106, Schonach | Vítěz: J. Watabe (JPN) (kon.) | | | Běh 10 km, Schonach | Vítěz: B. Gruber (AUT) (kon.) |
koniec udalosti
Štafeta žien, 4x6 km, Östersund
Víťaz: Nórsko
(2. miesto: Švédsko, 3. miesto: Ukrajina)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Nemecko (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
2. Francúzsko (Chevalierová, Aymonierová, Simonová, Braisazová)
3. Nórsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Roiselandová)
4. Rusko (Pavlovová, Mironovová, Kaiševová, Jurlovová-Perchtová)
5. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Obergová)
6. Taliansko (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová)
7. Česko (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková)
8. Bielorusko (Alimbekavová, I. Kručinkinová, E. Kručinkinová, Krjuková)
9. Švajčiarsko (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, E. Gasparinová)
10. Ukrajina (Merkušinová, Vi. Semerenková, Džimová, Va. Semerenková)
11. USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
12. Estónsko (Ojaová, Tomingasová, Taliharmová, Beilmannová)
13. Rakúsko (Hauserová, Schwaigerová, Riederová, Innerhoferová)
14. Kanada (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
15. Slovensko (I. Fialková, Poliaková, Kuzminová, P. Fialková)
16. Čína (Tchang, Čchu, Meng, Čang)
17. Bulharsko (Kadevová, Stojanovová, Todorovová, Jordanovová)
18. Japonsko (Tačizakiová, Maedaová, Tanakaová, Hačisukaová)
19. Poľsko (Zbylutová, Hojniszová, Gwizdonová, Zuková)
20. Kórea (Frolinová, Kim, Ko, Park)
21. Fínsko (Minkkinenová, Lehtonenová, Markkanenová, Toivanenová)
22. Slovinsko (Pojeová, Klemenčičová, Einfaltová, Zadravecová)
23. Kazachstan (Višněvská, Bělčenková, Achatovová, Kondratjěvová)
1. Nemecko (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
2. Francúzsko (Chevalierová, Aymonierová, Simonová, Braisazová)
3. Nórsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Roiselandová)
4. Rusko (Pavlovová, Mironovová, Kaiševová, Jurlovová-Perchtová)
5. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Obergová)
6. Taliansko (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová)
7. Česko (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková)
8. Bielorusko (Alimbekavová, I. Kručinkinová, E. Kručinkinová, Krjuková)
9. Švajčiarsko (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, E. Gasparinová)
10. Ukrajina (Merkušinová, Vi. Semerenková, Džimová, Va. Semerenková)
11. USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
12. Estónsko (Ojaová, Tomingasová, Taliharmová, Beilmannová)
13. Rakúsko (Hauserová, Schwaigerová, Riederová, Innerhoferová)
14. Kanada (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
15. Slovensko (I. Fialková, Poliaková, Kuzminová, P. Fialková)
16. Čína (Tchang, Čchu, Meng, Čang)
17. Bulharsko (Kadevová, Stojanovová, Todorovová, Jordanovová)
18. Japonsko (Tačizakiová, Maedaová, Tanakaová, Hačisukaová)
19. Poľsko (Zbylutová, Hojniszová, Gwizdonová, Zuková)
20. Kórea (Frolinová, Kim, Ko, Park)
21. Fínsko (Minkkinenová, Lehtonenová, Markkanenová, Toivanenová)
22. Slovinsko (Pojeová, Klemenčičová, Einfaltová, Zadravecová)
23. Kazachstan (Višněvská, Bělčenková, Achatovová, Kondratjěvová)
1. Nórsko 1:12:00,1 (1+8)
2. Švédsko +24,3 (0+6)
3. Ukrajina +35,1 (0+5)
4. Nemecko +35,6 (1+14)
5. Rusko +43,6 (0+12)
6. Slovensko +53,1 (0+9)
7. Poľsko +1:47,1 (0+9)
8. Francúzsko +1:57,4 (3+6)
9. USA +2:22,3 (2+5)
10. Taliansko +2:32,9 (1+9)
11. Bielorusko +2:33,1 (1+9)
12. Estónsko +3:04,6 (0+11)
13. Švajčiarsko +3:25,3 (2+12)
14. Kanada +3:39,9 (1+9)
15. Česko +3:51,9 (4+9)
16. Rakúsko +4:17,1 (1+12)
17. Čína +4:31,6 (1+7)
18. Kazachstan +5:35,7 (0+8)
19. Japonsko +5:43,2 (0+11)
Slovensko môže byť určite veľmi spokojné. Naše dievčatá vybojovali šieste miesto vo veľmi ťažkej konkurencii a určite si zaslúžia veľkú pochvalu. Ivona Fialková ako prvá odovzdala štafetu práve na tomto miesto, po absolvovaní trate v podaní Terézii Poliakovej sme boli jedenásti, Anastasia Kuzminová nás potom vytiahla na siedme miesto a Paulína Fialková to napokon zakončila už na spomínanej šiestej priečke.
Sklamané je určite Francúzsko na ôsmom mieste, tam to nešlo hlavne strelecky. Taliansko sa držalo dlho dokonca na prvom mieste, ale končí až na desiatom. Prekvapením je siedme miesto Poľska. Česká reprezentácia začala štafetu veľmi zle, keď Puskarčíková musela na tri trestné okruhy a napokon je to pre českú výpravu 15. miesto.
1. Norsko 1:06:57,9
2. Švédsko +12,4
3. Ukrajina +20,6
4. Rusko +44,2
5. Německo +50,4
6. Slovensko +58,1