Juventus – Atlético Madrid 3:0 (kon.) | Manchester City – Schalke 7:0 (kon.)
Manchester City
7:0 (3:0)
FC Schalke 04
Utorok 12.03.2019, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga majstrov • Osemfinále

Hlavný rozhodca nenadstavil už ani minútu. Manchester City bez najmenších problémov postupuje o štvrťfinále. Poriadna kanonáda na Etihad Stadium skončila na sedmičke. Celkové skóre dvojzápasu je 10:2. (22:49:28)

90+0

87
    Neuveriteľné! Cristiano Ronaldo strelil hattrick a Juventus momentálne vedie 3:0, takže za aktuálneho stavu postupuje.

86
    Bastian Oczipka to skúšal po ľavej strane, jeho pokus o akciu nepriniesol presný center. Fabian Delph loptu bez problémov zastavil.

85
    Momentálne je celkovo skóre z dvojzápasu už 10:2. Schalke bude chcieť na tento duel čo najskôr zabudnúť. Prakticky, aj na sezónu, pretože tímu z Gelsenkirchenu sa nedarí ani v Bundeslige.
    84. Gabriel Jesus (MAC) - 7:0

84
    Manchester City dal gól!
    Tak toto je neskutočná kanonáda! GABRIEL JESUS dostal prihrávku na hranicu šestnástky a po zemi trafil presne k žrdi. Ralf Fährmann bol znova bez šance.

83
    Olexandr Zinčenko poslal loptu k šestnástke súpera, kde sa Gabriel Jesus a následne ani Raheem Sterling k strele nedostali.

82
    Domáci rozohrali iba smerom dozadu, kde kombinujú obrancovia Manchestru City. Dopredu to až tak nehrotia.

81
    Manchester City mohol prejsť do rýchleho protiútoku, kolmica medzi obrancov síce bola dobrá, lenže prišiel tam faul.

80
    Philip Foden mohol pridať aj druhý gól, avšak jeho krásna strela spred veľkého vápna letela nejaký pol metrík vedľa troch žrdí.

79
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Guido Burgstaller, prichádza Cedric Teuchert.
    78. Philip Foden (MAC) - 6:0

78
    Aj mladučký PHIL FODEN sa zapisuje do streleckej listiny. Po krásnej prihrávke od Saného sa dostal pred Fährmanna, ktorého obišiel a zakončil do prázdnej brány.

77
    Gabriel Jesus znova zastavený vo svojej akcii, tentoraz si pomohol útočným faulom na hranici veľkého vápna Schalke.

76
    Postranný rozhodca v druhom polčase máva ofsajdy pre Manchester City ako stopár pri ceste, tentoraz sa do neho dostal Gabriel Jesus.

75
    Pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže ešte Manchester City pridať nejaké góly?

74
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Weston McKennie, prichádza Hamza Mendyl.

73
    Manchester City krátko po rozohrávke súpera získal loptu, ktorú si prihráva na vlastnej polovici ihriska.

Matej Kubove

Góly: 35. Agüero, 38. Agüero, 43. Sané, 56. Sterling, 71. B. Silva, 78. Foden, 84. Jesus

Karty:   48. Danilo (MAC), 69. Zinčenko (MAC) – 33. Bruma (SCH)

Manchester City: Ederson – Danilo, Walker, Laporte (72. Delph), Zinčenko – B. Silva, Gündoğan, D. Silva (C) (64. Foden) – Sterling, Agüero (65. Jesus), Sané.
    Náhradníci: Muric – Stones, Delph, Mahrez, Jesus, Foden, Humphreys.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Bruma, Stambouli, Sané, Oczipka – Serdar – McKennie (74. Mendyl), Konopljanka, Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) – Embolo (70. Skrzybski).
    Náhradníci: Nübel – Mendyl, Rudy, Matondo, Kutucu, Skrzybski, Teuchert.
    20.02.2019
    Schalke - Manchester City 2:3

Góly: 38. Bentaleb (pen.), 45. Bentaleb (pen.) – 18. Agüero, 85. Sané, 90. Sterling

Karty:   41. Uth (SCH), 73. Sané (SCH), 90+5. Burgstaller (SCH) – 37. Otamendi (MAC), 43. Fernandinho (MAC), 90+5. Ederson (MAC)   68. Otamendi (MAC)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:9.