Nitra – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Poprad 2:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HK DUKLA Trenčín
Pondelok 11.03.2019, 18:00Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Trenčínu vyšiel dokonalý obrat, keď prehrával v prvej tretine už 0:2, no zodpovedným tímovým výkonom sa postupne dostával do zápasu, podarilo sa mu streliť góly a napokon aj rozhodnúť v predĺžení. Nitra sa spočiatku javila ako lepší tím, no napokon jej to na víťazstvo nestačilo.

Trenčín sa ujíma vedenia v sérii 1:0. Druhý zápas je na programe už zajtra o 18:00 v Nitra Aréne. (20:53:18)

69:22
    Trenčín dal gól!
    Nádherná trenčianska akcia v závere predĺženia. Nitrianska obrana zabudla na MARTINA RÝGLA, ktorý si z pozície obrancu nakorčuľoval k ľavej tyčke a presne na to miesto dostal milimetrovú prihrávku od Ölveckého, ktorý na seba naviazal hráčov korčuľujúc po ľavom krídle.

Asistencia: Peter Ölvecký

68:11
    Versteeg strieľa, Valent len vyrážal pred seba, no Slovák sa k dorážke nedostal.

67:15
    Buček sa snažil vytvoriť si streleckú pozíciu, korčuľoval medzi kruhy, ale tam o puk prišiel.

65:52
    Kerbashian prihrával pred bránu, tam ale bola presila hráčov Dukly, ktorí puk upratali do bezpečia.

65:27
    Cebák našiel Krejčiho, ktorý strieľal, pred bránou boli Sojčík aj Radivojevič, táto situácia vyzerala dosť nebezpečne, ale gólom sa neskončila.

65:03
    Sledujeme boj o každý kúsok ľadu, všetko je otvorené. Dočkáme sa aj samostatných nájazdov?

64:00
    Nechýbal veľa, aby si Radivojevič obhodil Pupáka, tomu sa v poslednej chvíli podarilo vypichnúť mu puk.

63:30
    Trenčín je z najhoršieho vonku a môže pomýšľať na útočenie.

62:44
    McCormack vystrelil, Valent jeho strelu vytesnil lapačkou mimo troch žrdí.

62:13
    Majdan strieľa, Mezei sa puk snažil tečovať, ten končí v náručí Valenta.

61:34
    Majdan nabil McCormackovi, ten pálil z prvej príklepom. Pre bránou ešte clonil Buček, ale Dukla sa ubránila.

61:02
    Po vyhranom buly smeroval na Hanuljaka oblúčik z hokejky Bohunického. Nepríjemný moment pre nitrianskeho gólmana, ale poradil si.

60:56
    Puk končí na striedačke, vhodí sa v strednom pásme.

60:45
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Rýgl – 2 min., hákovanie).

60:28
    Nitra kombinuje v útočnom pásme, signalizované je vylúčenie na trenčainskej strane.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Víťaza po 60-tich minútach nepoznáme. Starosta vyrovnal dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny a nás tak čaká 10-minútové predĺženie štyroch proti štyrom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:48
    Trenčania korčuľovali traja na dvoch Nitranov, no Sojčíkovi sa nepodarilo spracovať ťažký puk a tak Trenčania ani nezakončili.

57:36
    Trenčianski hokejisti využívajú presilovú hru. Radivojevič posunul puk Sojčíkovi, ten strieľal z prvej, Hanuljak puk vyrazil betónom pred seba, Starosta ho dosledoval, vedel, kam si má nakorčuľovať a triafa sa do poloprázdnej brány!

Asistencie: Peter Sojčík, Branko Radiivojevič

57:05
    Trenčín nastrelil puk na zadný mantinel, no zmocnili sa ho Nitrania a podarilo sa im oslobodiť.

56:25
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hákovanie).

55:50
    Napokon sa nevylučuje, Nitrania môžu byť radi.

55:48
    Mikula išiel na Hanuljaka, tiesnil ho McCormack, možno nedovolene, nitrinsky gólman zakročil betónom. Dlouhý išiel za dorážkou a pri tom tvrdo atakoval Hanuljaka. Čakáme, či budú udelené nejaké tresty.

55:13
    Pred bránu korčuľoval Sojčík, no Radivojevič na neho puk nedostal. Čas na vyrovnanie sa Trenčínu kráti, do konca zápasu zostáva necelých 5 minút.

54:25
    Majdan zakončil z ostrého uhla, trafil bočnú sieť.

54:03
    Pribúda tvrdých súbojov, rozhodcovia hru púšťajú. Tentokrát si to odniesol Rais.

52:52
    Puk sa odrazil od mantinelu na hokejku Kerbashiana, ktorý hneď strieľal, no Valent sa stihol presunúť a jeho strelu zneškodniť.

52:30
    Trenčania zvládajú oslabenie dobre, nepúšťajú Nitru do gólových šancí.

51:32
    Blackwater dokázal prihrať Majdanovi, ktorého strela bola tesne pred brankárom tečovaná, ale mimo troch žrdí.

50:59
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., krosček).

Štatistika vyhraného buly: Nitra – Trenčín 17:33.

50:01
    Bortňák si poklepal hokejkou o ľad, kam chce puk, aj ho dostal, pálil z prvej, no a Valent predviedol azda zákrok zápasu! Ľavým betónom zneškodnil puk smerujúci do jeho siete.

49:20
    Gula vypálil od mantinelu, Hanuljak mal odkrytý výhľad a puk vyrazil pred seba.

47:52
    Sádecký prešiel cez Versteega, vypomôcť ale prišiel Rapáč a puk sa dostal do stredného pásma, následný ofsajd znemožnil Trenčínu rýchly prechod do útočnej tretiny.

45:32
    Nitra prepadla v útočnom pásme, rodila sa veľká nitrianska šanca, Radjenovic mal náskok a korčuľoval na Hanuljaka, no stihol sa vrátiť Versteeg a znemožnil mu zakončenie.

44:58
    Prichádza prvé prerušenie hry v tretej tretine... Vhodí sa pred nitrianskym gólmanom.

44:26
    Radivojevič hľadal medzi kruhmi spoluhráča, puk napokon doiputoval až na modrú čiaru, odkiaľ prišla strela, ktorú Hanuljak vytesnil betónom.

43:21
    Hrá sa dlho bez prerušenia, Trenčanom sa podarilo dostať puk z obrannej tretiny, ale len na nitrianske hokejky.

42:15
    Prihrávka do druhej vlny na Rapáča, ktorý strieľal po ľade a Valent si musel dať pozor.

41:00
    Nitra so snahou streliť tretí gól, Majdan sa však po prihrávke Scheidla k puku nedostal.

40:14
    Po pár sekundách od úvodného buly sa Nitra dostala do zakončenia a Valent musel vytláčať puk mimo troch žrdí.

40:01

V druhej tretine skórovali iba Trenčania, konkrétne Milan Bartovič, ktorý zaskočil Hanuljaka už po 50-tich sekundách hry. V zvyšku tretiny sme videli zaujímavý hokej, presilové hry, veľa šancí, ale skóre zostalo nezmenené.

V tretej tretine sa rozhodne máme na čo tešiť. Pokračujeme od 19:53.

40:00

39:58
    V závere tretiny je Nitra nasťahovaná pred Valentom. Ešte sme videli strelu Lantošiho, ktorý si vynútil zákrok trenčianskeho gólmana.

39:04
    Nitre táto presilová hra nevychádza podľa predstáv, čas beží a zatiaľ sa jej nepodarilo ohroziť Valenta. Navyše, po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje do jej obranného pásma.

38:20
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radjenovic – 2 min., sekanie).

38:10
    Radjenovicova strela bola zrazená mimo brány, hra rýchlo plynie, dlho sa neprerušovalo.

37:00
    Nitra vystrkuje rožky. Hrušík strieľal z pravého kruhu a zdá sa, že strela sa obtrela o žŕdku.

35:57
    Po Slovákovej prihrávke sa do zakončenia nedostal Lantoši.

35:42
    Tvrdí strela Lantošiho trafila len pred ním stojaceho Starostu.

35:05
    Buček prehral súboj s Krejčim pri mantineli, Nitra však opäť získala útočné pásmo.

33:56
    Bartovič a jeho individuálna akcia nabral rýchlosť, oklamal hráča a zakončil, ale bolo to do stredu brány, navyše strela nebola príliš prudká. Ľahká práca pre Hanuljaka.

32:45
    Radivojevič po chybe nitrianskej obrany skvele našiel Ölveckého pred bránou, ten dal do zakončenia poriadnu razanciu, no trafil len Hanuljaka pred sebou!

32:08
    Čaládi a jeho skrytá strela spoza hráča, Valent zasiahol na dvakrát, mohol si to dovoliť, nakoľko nebol pred ním žiaden súperov hráč.

31:25
    Trenčín si vypracoval v posledných minútach niekoľko šancí, no nepodarilo sa mu ich pretaviť v gól. Nitra drží jednogólové vedenie.

31:05
    Po Dlouhého strele Hanuljak vyrážal puk pred seba, ale bolo to mimo nebezpečnú zónu, následnú strelu už ukryl v lapačke a prerušil hru.

29:58
    Trenčín kombinoval na malom priestore, ale Radivojevičovi nevyšla prihrávka, Nitra okamžite vyrazila dopredu s dvojicou hráčov, jej zakončenie bolo zrazené mimo brány.

29:31
    Sojčík strieľal, Ölvecký clonil pred bránou a podarilo sa mu puk tečovať tesne pred brankárom, ale Hanuljak puk za svoj chrbát nepustil.

29:05
    Pekná súhra Bartoviča a Hecla však gól nepriniesla. Dobre zakročil Hanuljak a opäť vidíme nervozitu na oboch stranách.

28:51
    Šanca pre Duklu zrovnať skóre, tá sa usadila v útočnom pásme.

28:22
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bortňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:12
    Buček sa kľučkami dostával do dobrej pozície, ale bol odzbrojený a dopredu už môže ísť Dukla.

27:18
    Strelu McCormacka Valent vyrazil pravým betónom, McCormack strieľa opäť, no minul bránu, Trenčanom sa nepodarilo oslobodiť sa.

25:53
    Pekná kombinácia Nitry, avšak zakončenie Majdana v bráne nekončí, proti bol Valent!

25:30
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., podrazenie).

25:13
    Puk sa ocitol na trenčianskej lavičke, hra je prerušená. Valent zatiaľ veľa práce v tejto tretine nemá.

24:29
    Hlinka bojoval za nitrianskou bránou, ale bol odzbrojený. Hra sa rýchlo presunula na druhú stranu, kde sa nitrianski útočníci snažili vydolovať puk spod Valenta, čo sa samozrejme nepáčilo trenčianskym bekom.

23:48
    Radjenovic strieľal dvakrát, druhý pokus už prešiel na Hanuljaka, ktorý reflexívne zasiahol.

22:30
    Zápas dostal nové grády, Trenčania sa dotiahli na rozdiel jedného gólu.

21:15
    Bortňák hľadal prihrávkou na druhej strane Rapáča, nitrianskemu útočníkovi chýbal pri zakončení pri tyčke kúsok šťastia.

20:50
    MILAN BARTOVIČ dokonale zaskočil brankára Hanuljaka, ktorý nečakal, že trenčiansky útočník bude strieľať. Bartovič korčuľoval po kruhu a švihom vystrelil, trafil priestor nad lapačkou.

Asistencia: Juraj Cebák

20:01

Prvá tretina je za nami. Videli sme atraktívny hokej a dva góly, o oba sa postarala domáca Nitra. V 10. min. skóre otvoril Kyle Kerbashian, v 17. minúte skóroval aj Róbert Lantoši. Trenčín bude musieť zvýšiť obrátky, uvidíme, s čím vyrukuje v druhej tretine.

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.

20:00

19:27
    Po prihrávke Šveca strieľal Varga z pravej strany, ale bránu netrafil

18:32
    Rapáč s Bortňákom bojujú za trenčianskou bránou, no Rapáč sa napokon po prihrávke do zakončenia nedostal. Na druhej strane neuspel Bartovič.

17:16
    Trenčín vôbec nehrá až tak zle, ako hovorí skóre, no Nitrania sú efektívni a momentálne aj aktívnejší.

16:29
    Nitra dala gól!
    RÓBERT LANTOŠI si v rýchlosti excelentne spracoval puk, pokračoval ďalej smer brána, z Rýgla urobil štatistu, natlačil sa pred bránu a bekhendom skóruje.

Asistencia: Marek Slovák

15:56
    Kerbashian mal dobrú pozíciu, išiel do kľučky proti Bohunickému, no ušiel mu puk, Valent zasahovať nemusel.

15:13
    Ölvecký dlho držal puk, prechádzal pomedzi hráčov, potom puk odovzdal Radivojevičovi. Jeho strela však bránu netrafila.

14:23
    Hrá sa 4 na 4, trenčianska kombinácia končí nad brvnom nitrianskej brány.

13:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Majdan – 2 min., hákovanie).

13:50
    Rýchly hokej s množstvom osobných súbojov, Nitra vyhráva 1:0 a zahrá si ďalšiu presilovku. 2 min. za podrazenie dostáva Tomáš Bokroš (Dukla Trenčín).

12:27
    Radjenovic naskočil z trestnej lavice a ihneď sa dostal do zakončenia, strelu z ľavej strany chytá Hanuljak, aj keď chvíľu nevedel, kde má puk.

11:52
    Strela Morrisona len tesne minula pravú žŕdku a Sádeckému sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

11:07
    Trenčín sa dostal do prečíslenia, Švec volil priamu strelu, trafil však len dobre postaveného Hanuljaka!

10:42
    McCormack zostrelil spoluhráča a Nitra prichádza o útočné pásmo.

10:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radjenovic – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:02
    McCormack nastrelil puk na bránu, kde boli ďalší dvaja Nitrania snažiaci sa o dorážku, no ani Slovák ani Blackwater nedostali puk za bránkovú čiaru.

09:07
    KYLE KERBASHIAN prešiel sám pol klziska, pustil sa do štvorice trenčianskych hráčov, obkorčuľoval Gulu a nechytateľne zavesil pod hornú žŕdku!

Asistencie: Lane Scheidl, Miroslav Pupák

08:24
    Z veľkého uhla to skúšal Hecl, vynútil si Hanuljakov zákrok, ten s svoju bližšiu žŕdku pokryl.

08:05
    Tieto chvíle patria Nitre, Trenčín sa nevie dostať z vlastnej tretiny.

07:20
    Nitra sa dokázala usadiť v útočnom pásme, Valent bol najprv bez práce, potom ale musel zasahovať po nebezpečnej strele Koríma spoza kruhov.

05:58
    Majdanovi sa podarilo oslobodiť svoj tím a dostať ho spod akéhosi tlaku, prekorčuľoval stredným pásmom, ale prihrať sa mu už nepodarilo, dobrú prácu odviedla defenzíva Dukly.

05:17
    Radivojevič schoval svoju strelu od mantinelu za protihráča, Hanuljak bol však pozorný a prerušil hru.

04:55
    Nervózny súboj za bránkou medzi Korímom a Hlinkom, po tom čo Hanuljak opäť musel zasahovať.

04:03
    Bohunický tvrdo narazil Scheidla na mantinel, faul sa nepíska, pokračujeme ďalej.

03:51
    Zápas začal vo vysokom tempe na oboch stranách, sledujeme zaujímavý útočný hokej. Strela Krejčiho a Hanuljak musel zasahovať.

03:19
    Výborná prihrávka pred bránu, veľkú šancu mal útočník štvrtej trenčianskej formácie Mikula, puk z jeho hokejky skončil tesne vedľa pravej žrde.

02:01
    Rapáč nastreľoval puk na bránu, Bortňákov teč však medzi tri žrde nemieril.

00:58
    Trenčín išiel do prečíslenia 3 na 1, Hecl našiel Bartoviča, no tomu v rozhodujúcom momente skĺzol puk z čepele a nedokázal zakončiť presne!

00:38
    McCormack vypálil od modrej čiary, jeho strela bola zblokovaná a k Valentovi sa nedostala.

00:01

Znie štátna hymna Slovenskej republiky, po nej sa v Nitre môže začať veľký hokejový sviatok.

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Fominykh – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka

Rozhodca: Novák, Štefík – Tvrdoň, Výleta.

Dnes štartuje štvrťfinálová séria play off medzi HK Nitrou a Duklou Trenčín. Prvý zápas štvrťfinále sa bude hrať v Nitra Aréne od 18-tej hodiny.

HK Nitra
    Vstup Nitry do novej sezóny bol poznačený kolísavými výsledkami.
    Horšie zápasy striedali lepšie a Nitra sa na dlhšiu víťaznú vlnu dostala až v priebehu polovice novembra. Odvtedy zaznamenala sériu deviatich víťazstiev, vrátane vysokých výhier nad Popradom 7:2 a nad slovenskou dvadsiatkou 8:0. Menšia kríza prišla na Nitrančanov v polovici januára, kedy podľahla Nitra aj Novým Zámkom 2:1. S blížiacim sa koncom sezóny sa výkony hokejistov spod Zobora vyšperkovali a Nitra končila sezónu so sériou siedmich víťazstiev. To posledné v základnej časti sa zrodilo v zápase proti Detve 1:3.
    Sezónu strávili hokejisti Nitry najprv v okolí piateho miesta, s dobrou záverečnou sériou víťazstiev sa vyšvihli vyššie na konečnú tretiu priečku so ziskom 110 bodov a skóre 217:138.

Z pohľadu štatistík Nitra nedominovala v žiadnom tímovom ukazovateli. Percentuálne využite presiloviek ich radilo na 5. miesto s 19,19 %. V oslabeniach sa darilo Nitre o čosi horšie, skončila až na desiatom mieste s 81,67 %.

Medzi najväčšie nitrianske ofenzívne esá patrili dvaja mladí hráči. Róbert Lantoši, ktorý počas sezóny okúsil spoločne so Samuelom Bučekom reprezentačný dres, obaja získali 50 alebo viac bodov. Za 20 gólov a 38 prihrávok nazbieral Lantoši 58 bodov a Buček skončil s 29 gólmi a 21 asistenciami na druhom mieste v tímovej tabuľke hráčov s najvyššou produktivitou.

Brankársky tandem tvorili počas sezóny Juraj Šimboch a Frederik Foltán. Viac zápasov odchytal prvý menovaný, ktorý s úspešnosťou 92,09% bol ôsmym najlepším brankárom. Podarilo sa mu vychytať aj dve čisté kontá.

Dukla Trenčín
    Trenčania vstupovali do novej sezóny ako vicemajstri a patrične to dali hneď najavo v úvodnom zápase 14. septembra, v ktorom zdolali Poprad 4:2. Následne, takisto ako Nitra, predvádzali kolísavé výkony, prvá a zároveň najlepšia šnúra víťazných zápasov prišla v druhej polovici októbra, kedy Trenčín zdolal na nulu Poprad, Banskú Bystricu a slovenskú dvadsiatku. Vojaci však stále nepredvádzali také výkony ako v predchádzajúcej sezóne a žiadalo sa od nich viac. Patrične to ukázali až v závere sezóny a v najdôležitejšom zápase základnej časti proti Novým Zámkom, s ktorými priamo súperili o konečnú šiestu pozíciu. Trenčín zvládol zápas vonku, Nové Zámky zdolal jasne 0:3 a putoval priamo do štvrťfinále play-off zo šiesteho miesta so ziskom 93 bodov.

V tímových štatistikách sa hokejisti spod hradu Matúša Čáka výraznejšie nevyznamenali. V presilových hrách s úspešnosťou 15,58 % skončili na ôsmom mieste a v oslabeniach na siedmej priečke s úspešnosťou 82,51 %.

Produktívnym ťahúňom tímu bol bývalý reprezentant Branko Radivojevič, ktorý dosiahol 44 bodov vďaka 13 gólom a 31 asistenciám. Na druhom mieste skončil takisto bývalý hráč hrajúci za národný dres Milan Bartovič so 40 bodmi za 15 gólov a 25 asistencií.

Trenčiansku bránku strážil v 49 zápasoch sezóny skúsený Michal Valent, ktorý zaznamenal úspešnosť 92,58 % a až rekordných sedem čistých kont.

Vo vzájomných piatich zápasoch počas aktuálnej sezóny až na jeden prípad platilo pravidlo: Môj dom = môj hrad. Trenčín triumfoval doma 2:1 a podľahol Nitre 2:3 po nájazdoch, zároveň v Nitre Aréne triumfovali „corgoni“ dvakrát 3:1 a raz 4:1.

Oba tímy sme si dôsledne predstavili a uvidíme, ako sa postupne bude vyvíjať ich vzájomná play-off séria. Nitra určite očakáva jednoznačný priebeh, Trenčín, ktorý svoj výkon vyhecoval na konci základnej časti sa bude pokúšať minimálne zopakovať predchádzajúci strieborný ročník.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 10. Kerbashian (Scheidl, Pupák), 17. Lantoši (Slovák) – 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka

Rozhodca: Novák, Štefík – Tvrdoň, Výleta