Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | Vancouver – Toronto 3:2 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)
Vegas – Calgary 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
cz Štvrtok 07.03.2019, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté Toronta se nachází na třetím místě Východní konference a Atlantické divize a úspěšně letos bojují o playoff. Dalším soupeřem Maple Leafs bude ve čtvrtek v noci Vancouver, který se nachází na úplně opačném pólu tabulky. Canucks jsou v Západní konferenci a Pacifické divizi třetí od konce. Oba týmy už se letos jednou střetly a na začátku roku se radovali z výhry hráči Toronta, kteří doma smetli Vancouver vysoko 5:0. Canucks se budou snažit ukončit sérii tří porážek.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks vyhráli pouze tři z posledních čtrnácti zápasů a doma dvě z posledních šesti utkání. Vancouver se zatím marně snaží dostat na pozice zajišťující účast v Stanley Cupu a na Minnesotu držící druhou divokou kartu domácí ztrácí v Západní konferenci devět bodů.

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto zahájilo sérii tří venkovních zápasů vysokou výhrou 6:2 nad Calgary, vedoucím celkem Západní konference. Maple Leafs se směrem do ofenzivy velmi daří, když v pěti z posledních šesti utkání vstřelili vždy nejméně pět gólů. Svěřenci Mikea Babcocka vyhráli po sérii tří porážek v řadě pět z posledních šesti zápasů.

Předpokládané úvodní sestavy:

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Stecher, D. Pouliot, Biega, Sautner, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Goldobin, Horvat – Roussel, Gaudette, M. Granlund – Eriksson, Beagle, Motte.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau, W. Nylander, Co. Brown – Ennis, Petan, Moore.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, D. Pouliot, Biega, Sautner, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Goldobin, Horvat (A) – Roussel, Gaudette, M. Granlund – Eriksson, Beagle (A), Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Holl – Hyman, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau (A), W. Nylander, Co. Brown – Ennis, Petan, Moore. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Brad Meier. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons.

00:01

00:07
    Maple Leafs vyhráli úvodní vhazování zápasu a okamžitě puk nahodili do útočného pásma. Nikdo ovšem nedokázal puk tečovat, a tak se pískalo zakázané uvolnění. Hra byla po sedmi sekundách přerušena.

00:38
    Alexander Edler na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela minula přední horní roh brány.

01:27
    Kasperi Kapanen vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho střela skončila na vyrážečce Jacoba Markströma, který puk vyrazil do ochranného skla.

01:38
    Canucks vystřelili na vrcholu levého kruhu a Frederik Andersen skvěle vykopl puk mimo levým betonem.

02:27
    Tanner Pearson vypálil na levém křídle z úhlu a Frederik Andersen opět puk vyrazil levým betonem.

03:45
    Mitchell Marner vypálil na vrcholu mezikruží a po zákroku Jacoba Markströma se dostal u levé tyče k dorážce John Tavares, domácí bránu ale minul.

03:52
    Jake Muzzin fauloval před vlastní bránou a dostal dvě minuty za sekání. První přesilová hra pro Canucks.

03:58
    Alexander Edler na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Frederik Andersen puk podržel. Vancouver má v úvodu obrovskou převahu.

04:03
    Alexander Edler na pravém křídle vypálil znovu ihned po vhazování a Frederik Andersen ukryl puk v lapačce.

05:40
    Kasperi Kapanen u levé tyče nedokázal zakončit bekhendem, zatímco u pravé tyče neuspěl Zach Hyman, jehož střela v oslabení byla zablokována.

05:52
    Vyloučený Jake Muzzin je zpět na ledě a Maple Leafs úspěšně přečkali ve Vancouveru první hru v oslabení.

06:36
    Auston Matthews vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu domácí brány, Jacob Markström ale předvedl parádní semafor, po kterém přichází na řadu reklamní přestávka. Hra byla přerušena.

07:23
    Mitchell Marner bleskově dobruslil nahozený puk odražený od hrazení za bránou Canucks a z pravé strany si sjel na vzdálenější levou tyč, kde bekhendem zakončoval po ledě do boční sítě!
    07:23 Mitchell Marner mohl poslat hosty z Toronta do vedení!

08:15
    Canucks se nepodařilo rozehrát a proti domácím hokejistům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

09:11
    Adam Gaudette na pravém křídle napřáhl k táhlé střele, kterou Frederik Andersen na přední tyči podržel.

09:57
    Andreas Johnsson vystřelil na bodu pravého kruhu a Jacob Markström vyrazil puk vkleče za bránu, přestože neměl žádné tušení, kde se momentálně nachází.

10:51
    Canucks na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu, Frederik Andersen si ale přední tyč velice dobře pokryl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:49
    Derrick Pouliot vypálil na vrcholu levého kruhu, jeho tvrdá rána s příklepem ale byla hosty zablokována.

12:08
    Alex Biega pálil na pravém křídle od modré čáry vedle bližší tyče brány a Frederik Andersen zmrazil volný puk pod lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.

12:27
    Brock Boeser vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen vyrazil puk maskou.

12:41
    Auston Matthews nebezpečně vypálil z bodu levého kruhu a Jacob Markström nedokázal puk podržel v lapačce. Před ním ale nebyl nikdo z hráčů Maple Leafs.

12:51
    Ron Hainsey na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jacob Markström jeho táhlou střelu úspěšně zachytil.

13:17
    Canucks na levém křídle vypálili od modré čáry a puk se od hrazení za bránou odrazil do ochranné sítě.

13:49
    John Tavares zamíchal s pukem na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím byla zablokována.

14:36
    Leafs sice pouze nahazovali puk na bránu, jenže byl tečován a Jacob Markström s problémy puk vyrazil.

15:08
    Tyler Motte si najel v mezikruží na volný puk a rychle zakončil, Frederik Andersen ovšem skvěle zasáhl pravým ramenem a poté puk zmrazil. Komerční blok.

15:19
    Kasperi Kapanen dobře vypálil v pravém kruhu a jeho prudká střela minula vzdálenější levý horní roh brány.

16:01
    Ron Hainsey z vrcholu pravého kruhu nahodil puk do mezikruží, kde ho dobře tečoval Mitchell Marner, ovšem pouze do náruče brankáře Jacoba Markströma.

16:09
    Hra byla přerušena, protože Canucks se během rychlého přechodu modré čáry ocitli v ofsajdu.

16:30
    Canucks vyhodili puk přes ochranné sklo s přispěním teče, takže podruhé se vylučovat zatím nebude.

16:54
    Jay Beagle na pravém křídle předvedl skvělý forčeking, Canucks ale útočné pásmo dlouho udržet nedokázali.

17:10
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

17:39
    Antoine Roussel předvedl na pravém křídle hodně špatnou zpětnou přihrávku a Jacob Markström rozehrál poté, co rychle vyjel z brány proti puku k hrazení.

18:14
    Maple Leafs vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström ukryl puk ve své lapačce.

18:25
    Josh Leivo zakončoval v blízkosti levé tyče bekhendem a Frederik Andersen úspěšně vyrazil puk za bránu.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:01
    Troy Stecher bleskově objel bránu a u levé tyče zasouval puk do sítě, Frederik Andersen ale sevřel betony a nachytat na švestkách se nenechal.

20:00

Alexander Edler v poslední sekundě první třetiny vypálil po zpětné přihrávce zpoza brány na vrcholu levého kruhu bez přípravy a Frederik Andersen puk zachytil v náručí, po úvodních dvaceti minutách tak zatím na úvodní gól zápasu čekáme marně, přestože oba týmy měly několik šancí. Skóre po první třetině dnešního zápasu. Vancouver Canucks 0 Toronto Maple Leafs 0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:08.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-8; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 58%-42%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:01
    Bo Horvat vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, kterou začínáme za bezbrankového stavu 0:0.

20:34
    Troy Stecher byl zřejmě hráčem, který v levém rohu útočného pásma skončil na ledě a zřejmě byl hosty podražen, rozhodčí ale nechali zákrok bez povšimnutí.

21:09
    Kasperi Kapanen krásně vypálil z pravého kruhu a jeho střela minula vzdálenější horní roh domácí brány.

21:54
    Maple Leafs dobře vystřelili na pravém křídle z úhlu, jenže Jacob Markström pravým betonem puk vykopl a nadále drží čisté konto, stejně jako jeho protějšek.

22:52
    Toronto na levém křídle dvakrát vracelo puk za sebe a už to vypadalo na skvělou šanci, jenže domácí hokejisté dokázali jeho úmysl dvakrát dobře přečíst.

23:30
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění a Mitchell Marner ihned po vhazování napřáhl k prudké střele, která minula vzdálenější pravý horní roh domácí brány.

23:46
    Derrick Pouliot byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Maple Leafs si zahrají svou první přesilovou hru.

24:09
    Mitchell Marner na pravém křídle nabral rychlost, na bližší tyči domácí brány ovšem zakončoval nepřesně.

25:08
    Alex Biega obětavě bojoval o puk za vlastní bránou a jeho spoluhráčům se nakonec podařilo vyhodit.

25:29
    Patrick Marleau vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho střela byla Canucks zablokována.

25:46
    Derrick Pouliot je zpět na ledě a hokejisté Vancouveru také úspěšně přečkali první oslabení. Stále bez branek.

27:58
    Tyler Ennis parádně vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho střela mířila nad ledem k přední tyči, kde ji Jacob Markström vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě! Komerční přestávka.

28:25
    Maple Leafs opět vyráželi směrem vpřed na levém křídle, tentokrát ale jejich akci zastavil Luke Schenn.

29:15
    Tyler Motte na pravém křídle vystřelil v rychlosti od hrazení a Frederik Andersen snadno kotouč zachytil.

29:54
    Bo Horvat napřáhl od modré čáry ke krásné střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči brány, Frederik Andersen se ale skvěle roztáhl, aby puk ukryl v lapačce. Krásný zákrok.

30:23
    Kasperi Kapanen na pravém křídle nedokázal dobruslit puk a proti Leafs bylo odpískáno zakázané uvolnění.

30:27
    Canucks ihned po vhazování nahodili puk od modré čáry na bránu a po zákroku Frederika Andersena dostává v Rogers Areně prostor komerční přestávka.

30:38
    Patrick Marleau si dojel pro nohou hůl a poté zamířil na trestnou lavici, protože dostal dvě minuty za hákování.

31:19
    Maple Leafs se dokázali osvobodit a navíc dokázali ušetřit cenné sekundy v levém rohu útočného pásma. Postaral se o to Mitchell Marner, který má šikovné ruce a krásně si obhodil jednoho z protihráčů Vancouveru.

32:28
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Connor Brown nádhernou bekhendovou kolmou přihrávkou poslal do úniku Mitchella Marnera, který se v levém kruhu pomazlil s pukem a poté na vzdálenější pravé tyči brány našel nádhernou diagonální přihrávkou RONA HAINSEYHO, který zamířil během oslabení do prázdné sítě – 1:0! Asistence: Mitchell Marner a Connor Brown.
    32:28 Ron HAINSEY - 0:1

32:38
    Vyloučený útočník Patrick Marleau je zpět na ledě a Vancouver nedokázal využít ani druhou přesilovou hru.

33:02
    Obránce MORGAN RIELLY si najel v levém kruhu na přihrávku Johna Tavarese zpoza brány a na přední tyči dokázal propálit Jacoba Markströma, který předvedl nepřesvědčivý zákrok a inkasoval podruhé během 34 sekund! Maple Leafs vedou 2:0. Asistence: John Tavares a Patrick Marleau.
    33:02 Morgan RIELLY - 0:2

34:40
    Tyler Motte byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Maple Leafs si zahrají po komerční přestávce druhou přesilovou hru. První hráči Toronta využít nedokázali.

36:40
    Vyloučený Tyler Motte je zpět na ledě, Maple Leafs to ale mrzet nemusí, protože vedou na ledě Canucks 2:0.

37:32
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jacob Markström toho moc neviděl, přesto puk zastavil a úspěšně vkleče podržel v náručí. Hra přerušena.

38:17
    William Nylander nabral na pravém křídle rychlost a na bližší tyči se dostal ke střele zápěstím, která skončila v lapačce výtečného gólmana Jacoba Markströma.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00
    Bo Horvat se ocitl na vzdálenější pravé tyči po skvělé diagonální přihrávce z levého kruhu v obrovské šanci a zápěstím mířil z úhlu do zdánlivě prázdné brány, jenže Frederik Andersen předvedl fantastický rozštěp, během něhož ukryl puk v lapačce! Spektakulární zákrok!
    40:00 Frederik Andersen vytáhl spektakulární zákrok lapačkou!

40:00

Maple Leafs po přestávce prolomili ledy a postarali se o to dva obránci, kteří skórovali v rozpětí pouhých 34 sekund. Úvodní gól utkání vstřelil v oslabení Ron Hainsey, na jehož gól vzápětí navázal při běžném počtu hráčů na ledě Morgan Rielly. V poslední sekundě druhé části mohl snížit Bo Horvat, jenže Frederik Andersen mu ukradl gól spektakulárním zákrokem. Skóre po druhé třetině parádního střetnutí zní. Vancouver Canucks 0 Toronto Maple Leafs 2.

Třetí třetina začne přibližně v 5:03.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-19; Zablokované střely: 15-13; Vhazování: 57%-43%; Hity: 16-9; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.

40:01

40:01
    V Rogers Areně právě začala závěrečná třetí třetina utkání, během které se Canucks budou snažit smazat dvoubrankové manko a zabránit čtvrté porážce v řadě.

40:52
    Maple Leafs se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování, Jacob Markström ale kotouč zachytil.

41:07
    Toronto pokračovalo v tlaku a v mezikruží se dostalo ke střele, která skončila na brankové konstrukci! Maple Leafs mohli vést o tři góly.

42:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    LOUI ERIKSSON si v pravém kruhu pro vhazování rychle hodil puk na bekhend a nádhernou bekhendovou střelou vymetl nad vyrážečkou Frederika Andersena vzdálenější levý horní roh sítě! Asistence: Adam Gaudette a Luke Schenn.
    42:21 Loui ERIKSSON - 1:2

43:22
    Hokejisté Toronta hráli v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Auston Matthews.

44:13
    JOSH LEIVO si v pravém kruhu přikopl puk pravou bruslí po přihrávce z osy útočného pásma do jízdy a na jeho bodu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která opět zamířila nad vyrážečkou Frederika Andersena ke vzdálenější levé tyči! Canucks smazali dvoubrankové manko! Asistence: Nikolaj Goldobin a Adam Gaudette.
    44:13 Josh LEIVO - 2:2

45:45
    Canucks vyrovnali a před pár okamžiky na pravém křídle vypálili od modré čáry, puk ale minul přední tyč.

46:06
    John Tavares na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a zápěstím mířil do zdánlivě odkryté sítě, jenže Jacob Markström vytáhl úžasný semafor!

47:54
    Canucks na levém křídle nemohli pokračovat v útočném snažení. Pískalo se postavení mimo hru.

49:00
    Zápas má po celou dobu obrovské tempo a zatím jsme byli svědky čtyř branek, na obou stranách dvou.

49:14
    Auston Matthews se dostal na pravém křídle ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Přerušení.

49:32
    Alex Biega nabral na pravém křídle rychlost a napřáhl ke střele, kterou Frederik Andersen podržel v náručí.

50:47
    Derrick Pouliot vypálil před levým kruhem zápěstím a jeho pokus skončil nad bránou Frederika Andersena.

51:06
    Nikita Zajcev na levém křídle vystřelil z úhlu a připravený Jacob Markström kotouč vyrazil mimo.

53:00
    Maple Leafs si vytvořili velký tlak, zatím se ale na pravém křídle ke střele neodhodlali. Canucks se brání.

53:22
    Maple Leafs vypálili od modré čáry a jejich pokus skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

53:27
    Morgan Rielly vystřelil ihned po vhazování na pravém křídle od modré čáry a Jacob Markström puk zachytil.

53:34
    Morgan Rielly sevřel u hrazení vkleče puk v rukavici a Vancouver má příležitost útočit skóre zápasu na 3:2.

54:35
    Mitchell Marner a Connor Brown vyrazili v oslabení do přečíslení dva na jednoho, tentokrát ale byla jejich kombinace na pravém křídle Canucks dobře rozbita.

55:34
    Vyloučený Morgan Rielly je zpět na ledě a zbytečné vyloučení ho tedy mrzet nemusí. Stále je to 2:2.

56:17
    Vyhození Canucks skončilo mezi střídačkami a po přerušení následuje poslední komerční přestávka.

57:05
    Josh Leivo na pravém křídle vystřelil z úhlu a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, kde ho Frederik Andersen dobře vykopl mimo bránu svým pravým betonem.

58:24
    Dnešní utkání sleduje 18871 diváků.

58:44
    Connor Brown na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jacob Markström snadno sevřel puk ve svém náručí.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

59:46
    John Tavares minul všechny přihrávkou podél střídaček a proti Maple Leafs bylo odpískáno zakázané uvolnění.

60:00

Canucks během třetí části smazali dvoubrankové manko poté, co se Leafs uprostřed zápasu prosadili v rozpětí pouhých 34 sekund. Skóre po třetí třetině utkání. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 2.

60:01

60:32
    Bo Horvat vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho střela byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.

60:55
    Elias Pettersson na pravém křídle zavezl puk rychle do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Morgan Rielly přizvedl do ochranné sítě. Hra byla tedy přerušena.

61:27
    Elias Petterson mohl skórovat u levé tyče, tentokrát ale ztroskotal na pravém betonu Frederika Andersena.

61:48
    Nikolaj Goldobin vypálil v pravém kruhu s příklepem a Frederik Andersen tentokrát ukryl puk ve svém náručí.

62:32
    William Nylander vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a puk se od hrazení odrazil do ochranné sítě.

63:11
    ALEXANDER EDLER napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné táhlé střele zápěstím, která nad lapačkou Frederika Andersena zamířila ke vzdálenější pravé tyči a rozhodla dnešní utkání! Asistence: Brock Boeser a Jacob Markström.
    63:11 Alexander EDLER - 3:2

Vancouver dokonal v domácí Rogers Areně obrat, když třemi góly v řadě odpověděl na dva slepené góly Maple Leafs, které padly uprostřed zápasu v rozmezí pouhých 34 sekund, a ukončil tak sérii tří porážek. O osudu utkání rozhodlo prodloužení, ve kterém vstřelil vítězný gól Canucks domácí bek Alexander Edler. Zajímavostí dnešního utkání je, že tři z pěti gólů vstřelili obránci. Konečný výsledek souboje dvou kanadských týmů. Vancouver Canucks 3 Toronto Maple Leafs 2.

Statistiky: Střely na bránu: 31-30; Zablokované střely: 19-24; Vhazování: 57%-43%; Hity: 22:14; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.

Tři hvězdy utkání:

1. Alexander Edler (VAN) 1+0
    2. Jacob Markström (VAN) 28 zák., 2 góly, 93,3%
    3. Frederik Andersen (TOR) 28 zák., 3 góly, 90,3%

Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:04 (06:03:18)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 43. Eriksson (Gaudette, L. Schenn), 45. Leivo (Goldobin, Gaudette), 64. Edler (Boeser, Markström) – 33. Hainsey (Marner, Co. Brown), 34. Rielly (Tavares, Marleau)

Rozhodca: Dan O'Rourke, Brad Meier. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons

Diváci: 18871