Vondroušová – Siegemundová 2:0 (kon.) | Čang – Hrunčáková sk 2:0 (kon.)
6 6
Viktória Hrunčáková
0
2 4
Streda 06.03.2019, 20:11 • Indian Wells (USA), kurt číslo 6 • WTA Indian Wells - BNP Paribas Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Slovenské farby v ženskej časti Indian Wells, inak nazývaným aj piatym grandslamom sezóny, ešte teda hája Anna Karolína Schmiedlová a Magdaléna Rybáriková.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok neskorého večera a teda už aj dobrú noc. Dočítania pri ďalších športových prenosoch. (21:25:35)

Koniec zápasu

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Šuaj Čang! Čínska tenistka využíva teda hneď prvý mečbal v tomto zápase a tak vyhráva aj druhý set, tentokrát pomerom 6:4 a vyraďuje slovenskú tenistku Viktóriu Kužmovú z ďalšieho účinkovania na Indian Wells. V druhom sete kládla Viky väčší odpor, ale tento zápas jej aj tak napokon vôbec nevyšiel, časté chyby a pod tlakom nedokázala hrať presné údery. Šuaj Čang sa tak predstaví aj v druhom kole.

40-30
    Úder slovenskej tenistky zastavuje páska a tak tu máme mečbal!

30-30
    Na dropšot našej tenistky reaguje Čangová úspešne a po víťaznom údere to je 30:30. Príde gembal či mečbal?

15-30
    Po priamom bode získava Kužmová druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Čangová nedokázala reagovať na tento presný úder od Kužmovej.

15-0
    Veľmi dôležité podanie však naša tenistka nezačala úspešne, jej forhend zastavuje páska.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

5:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4
    Znova sme svedkami čistej hry, o ktorú sa teraz postarala Šuaj Čang, ktorá tak vedie v druhom sete 5:4! Viktória Kužmová pôjde teda podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-0
    Priamy bod a tri gembaly.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre čínsku tenistku po kvalitnom podaní.

15-0
    Čang musela na úvod cez druhé podanie, čo však zvládla a tak si pripisuje fiftín.

4:4
    Od siete prichádza nevynútená chyba čínskej tenistky a tak Viky Kužmová čistou hrou potvrdila brejk! Stav druhého setu je vyrovnaný 4:4 a slovenská tenistka je tak späť v hre.