Miškovec – Budapešť 1:3 (kon.) | Nové Zámky – Detva 4:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Stav série: 1:0
HK Detva
Piatok 01.03.2019, 18:05 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Predkolo

Aj keď bola Detva v tretej tretine stále nepríjemným súperom pre domácich, Nové Zámky to zaslúžene zvládli. Premenili dve presilovky o dvoch hráčov. V tretej tretine skóroval v 48. minúte Hruška, z trestného strieľania znížil Král, no v 50. minúte upravil na konečných 4:2 Zbořil. Séria pokračuje zajtra, o 18:00 uvidíme druhé stretnutie.

Ďakujeme za pozornosť. Dočítania, priatelia. (20:37:27)

59:42
    Detvania sú ešte v útočnom pásme, bekhendová prihrávka však nikoho nenašla.

59:25
    Tibenský neprekorčuľoval po ľavom krídle, odzbrojil ho obranca domáceho tímu.

59:08
    Rýchla rozohrávka na útočnú modrú čiaru smerom na Tibenského nebola úspešná a je z toho zakázané uvoľnenie.

58:32
    Murček získal spoločne s Frederikom Fekiačom útočné pásmo a pomaly si možno budeme všímať aj bránku Petríka. Uvidíme, či ho tréner Turek stiahne na striedačku.

57:27
    Štrauch po pravom krídle neprešiel cez Kukleva. Nové Zámky získavajú sekundičky a čas plynie pre hostí čoraz rýchlejšie.

56:33
    Veľmi jednoducho a nenápadne to urobil Tomáš Pospíšil, ktorý sa dostal do priestoru medzi obrancami a volil ešte prihrávku. Mohol však rozhodne strieľať.

56:03
    Nové Zámky získavajú presilovku a možno je to kľúčový moment v záverečnej dvadsaťminútovke. 2+10 minút dostáva Ben Betker za vrazenie na mantinel.

55:58
    Detva je usadená v útočnom pásme a snaží sa postupne vyvíjať záverečný tlak na svojho súpera.

55:19
    Ďalší pokus z hokejky Henricha Ručkaya. Tentokrát vkorčuľoval do pásma a skúšal to strelou z kruhu, no mieril mimo.

54:52
    Domáci sa dostali do prečíslenia. V obrovskej šanci bol Henrich Ručkay, no po prihrávke strieľal len do Petríka.

54:42
    Gachulinec prišiel včas do útočného pásma a zakončoval švihom. Kristín to mal nepriehľadné, ale dokázal strelu zachytiť do výstroja.

53:48
    Delovka od modrej z hokejky Nováka bola tečom zbrzdená. Puk preskakoval po ľade, Petrík musel vyrážať.

53:16
    Pospíšil to urobil v strednom pásme ideálne. Len poľahky tečoval puk smerom do útočného pásma a odišiel so spoluhráčmi prestriedať.

52:39
    Hruška pálil z pravého kruhu z ťažkej pozície. Strela bola blokovaná, Petrík si nesiahol na puk.

51:58
    Sládok už napriahol na modrej čiare. Napokon však nepálil, keďže ho rýchlo dostúpil protihráč.

51:28
    Štrauch nabíjal medzi kruhy Urbanovi, ktorý tvrdo vypálil príklepom. Trafil však len na zadný mantinel.

50:20
    Gól zo samostatného nájazdu hostí určite povzbudil, no pred chvíľou prišiel ďalší úder do Petríkovej siete a budeme čakať na ďalšiu odpoveď Detvy.

49:39
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zámky sú opäť v dvojgólovom vedení. Jakúbek mal puk na pravom kruhu, nádhernou prihrávkou našiel medzi kruhmi ADAMA ZBOŘILA, ktorý si ako ľavák na bekhendovú stranu položil Petríka a zakončil do odkrytej siete.
    Asistencie: Martin Jakúbek, Patrick Kudla.

49:01
    Riskantnú prihrávku dokázal zachytiť pri bránkovisku Štrauch, šiel neskôr pred bránku, ale bekhendom Petríka neprekvapil.

48:44
    Nahodený puk z hokejky Kurtisa McLeana neznamenal pre Kristína veľa, poľahky ho zachytil do svojej lapačky.

48:16
    Detva dala gól!
    Hostia znižujú stav stretnutia. Útočník ZDENĚK KRÁL sa rozkorčuľoval a strelou spomedzi kruhov trafil hornú zadnú žŕdku. Rozhodcovia si to ešte pre istotu skontrolovali s videorozhodcom.

48:10
    Zdeněk Král vyrazil do samostatného úniku a počas svojho nájazdu bol faulovaný obrancom Zaťkom a je nariadené trestné strieľanie.

48:07
    Obranca Miroslav Zaťko pálil v záverečných sekundách presilovej hry, no len priamo na pozorného Petríka.

47:11
    Zámky využívajú aj druhú početnú výhodu o dvoch hráčov. Kudla vymyslel výbornú krížnu prihrávku na RADIMA HRUŠKU, ktorý z kruhu trafil pravý horný roh Petríkovej bránky a rozvlnil sieť.
    Asistencie: Patrick Kudla, Tomáš Pospíšil.

46:45
    Hruška to tentokrát skúšal prihrávkou na Pospíšila. Hokejkou však dobre zapracoval gólman Petrík.

46:15
    Šimun prihrávkou popred bránkovisko hľadal Pospíšila, no nebola to práve najideálnejšiea pozícia.

46:07
    Nové Zámky znovu budú hrať presilovku o dvoch hráčov. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Zdeněk Král.

45:47
    Pospíšil krížnou prihrávkou cez útočné pásmo nabíjal Zbořilovi, ktorý pálil z pravého kruhu, no mieril mimo priestoru bránky.

45:25
    Roly sa vymenia, presilovku budú mať domáci. Jakub Žilka dostáva menší trest za krosček.

44:44
    Následne rozohrávka nevyšla Törökovi a už ubiehajú posledné sekundy presilovej hry hostí.

44:20
    Dlhý úsek Detvy v útočnom pásme sa Novozámčanom podarilo napokon prerušiť a aspoň na nejaký čas sa vymaniť spod tlaku súpera.

43:58
    Betker zvolil strelu od modrej čiary a trafil ňou obrancu Kudlu, ktorý toho v tejto presilovej hre už schytal mnoho.

43:13
    Chovanovu delovku od modrej čiary ešte dorážal spred bránkoviska Ščurko, no nasmeroval puk iba na Kristínov betón!

43:05
    Hostia získavajú presilovku. Martin Jakúbek dostáva dve minúty za podrazenie.

42:47
    Chovan posúval Betkerovi po modrej čiare, lenže zámorský obranca si nedokázal spracovať prihrávku.

41:48
    Tibenský si pokryl puk a prenechal ho na pravom kruhu Frederikovi Fekiačovi, ktorý to skúsil individuálne, ale pred bránku sa už neprekľučkoval.

41:19
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred Kristína. V tretej tretine musia niečo s výsledkom urobiť práve hostia, keďže prehrávajú o jeden gól.

40:49
    Zaťko si skontroloval situáciu a prebral si puk v obrannom pásme pri zadnom mantineli. Domáci už vyrážajú dopredu.

40:10
    Domáci uspeli na vhadzovaní v útočnom pásme. Od modrej čiary pálil obranca Kudla, ale jeho strela minula Petríkovu bránku.

40:01

Aj v priebehu druhej tretiny boli Nové Zámky nebezpečnejšie a vytvárali si viacero príležitostí. V rozpätí 57 sekúnd sme videli rýchly obrat skóre, keď najprv vyrovnal Pospíšil a Šimun v 37. minúte poslal svoj tím do vedenia.

40:00

39:01
    Betker prenechával na Žilku, ktorý prichádzal do pásma z druhej vlny a pokúšal šťastie strelou z pravého kruhu. Išlo to tesne vedľa.

38:38
    Nálada sa u domácich divákov výrazne zlepšila, v druhej tretine sme videli dva pekné góly zo strany domácich, ktorým sa podaril vynikajúci obrat.

37:52
    Andersons nabíjal na modrej čiare Kudlovi, ktorý tvrdo pálil. Petrík vyrazil, dorážať sa snažil Štrauch, no puk nezasiahol.

37:13
    Puliš so Ščurkom získali niekoľko cenných sekúnd, keďže Detva hrá ešte oslabenie o jedného hráča.

36:23
    Novozámčania otáčajú skóre zápasu v presilovke piatich proti trom. Pospíšil miešal puk pri žrdi a počkal si na pripraveného EDUARDA ŠIMUNA, ktorému poslal prihrávku medzi kruhy a ten tvrdou delovkou takmer roztrhol sieť.
    Asistencie: Tomáš Pospíšil, Adam Zbořil.

36:08
    Šimunovu strelu spomedzi kruhov Petrík betónom vyrazil priamo k Urbanovej hokejke, ktorý však túto šancu premárnil.

35:59
    Začalo sa hrať impulzívnejšie a vidíme ďalší trest. Dve minúty za hákovanie dostáva Michail Kuklev.

35:26
    Domáci sa konečne dočkali gólu. Hruška v strednom pásme posunul puk TOMÁŠOVI POSPÍŠILOVI, ktorému sa uľahčila situácia. Sládok počas korčuliarskeho obratu spadol, Pospíšil šiel teda sám a strelou pomedzi nohy prekonal Petríka.
    Asistencie: Radim Hruška, Peter Ordzovenský.

35:00
    Detvianska presilovka sa končí predčasne. Za krosček dostáva dve minúty Ben Betker.

34:23
    Ščurko posunul na pravý kruh Pulišovi, ktorý ihneď strieľal. Namieril to však len na plexisklo. Detva pokračuje s pukom v pásme.

34:03
    Nahodenie z hokejky Bena Betkera si Kristín pozorne odsledoval a bezpečne zachytil puk do lapačky.

33:48
    Prvé vylúčenie v druhej tretine. Za držanie si dve minúty odsedí Michal Novák.

33:37
    Fantastickú a bleskovú lapačku ukázal teraz divákom gólman Matej Kristín po delovke Kurtisa McLeana spomedzi kruhov.

33:17
    Král neuspel v osobnom súboji proti Hatalovi pri mantineli. Detva však ešte opätovne získala útočné pásmo.

33:05
    Po Tibenského aktivite sa k strele z pravého kruhu dostal Jakub Žilka. Kristín si upratal pred bránkoviskom a zakončenie zachytil.

32:24
    Mladučký Golian poslal puk preč cez všetky čiary a hra sa teda presunie pred gólmana Romana Petríka.

31:35
    Betker výbornou krížnou prihrávkou našiel na pravom kruhu Ščurka, ktorý mal pred sebou časť odkrytej bránky, ale nedokázal zvýšiť vedenie.

31:11
    Strelou spoza ľavého kruhu to vyskúšal Richard Ondrušek. Gólman Petrík opäť použil vyrážačku.

30:45
    Šimun to skúšal tentoraz z väčšieho uhla. Petrík musel byť pripravený a napokon aj strelu vyrážačkou eliminoval.

30:08
    Pospíšil nahodil puk spoza ľavého kruhu na bránku, Petrík vyrazil. Z dorážky ešte atakoval bránu Hruška, no nechal vyznamenať iba gólmana Petríka.

29:27
    Spoza pravého kruhu pálil obranca Hain, ktorý mal pred bránkou Zbořila. Petrík si teda musel dať pozor, ale situáciu napokon s prehľadom zvládol.

28:34
    Na opačnej strane sa dostával do príležitosti Urban. Petrík nevedel, kde je puk, napokon ho mal novozámocký hráč stále na hokejke.

28:19
    Viktor Fekiač to vymyslel šikovnou zadovkou medzi kruhy na Žilku, ktorého strela preletela okolo Kristínovej bránky.

27:43
    Nepríjemnou strelou spoza ľavého kruhu sa prezentoval Hodsgson. Kristín bol v strehu a puk zachytil vo výstroji.

27:21
    Novozámčania v trojici napádali rozohrávku súpera, hostia však rýchlo rozohrávali. Ščurko sa však na opačnej strane tiež ďaleko nedostal.

26:42
    Pospíšilovi sa pred bránkoviskom ukázal Šimun, ktorý to skúsil bekhendom. Puk sa obtrel o konštrukciu bránky.

25:56
    Tibenský nezachytil v útočnom pásme prihrávku od spoluhráča, dopredu vyrazili domáci a skúšal to Pospíšil. Petrík s istotou zasiahol.

25:15
    McLean vybojoval puk pre Martina Chovana, ktorému posunul na modrú čiaru. Jeho následná delovka mierila na plexisklo.

24:50
    Detvania zaváhali v strednom pásme a do príležitosti sa dostali hostia. Zbořil ponúkol puk na pravý kruh Ručkayovi, ktorého strela mierila na Petríka.

24:35
    Kristín zachytil nahodenie puku zo stredného pásma od Hodgsona a už si netrúfol rozohrať, a tak bola hra prerušená.

23:57
    Ščurkova akcia bola pribrzdená. Hľadal teda na opačnej strane Puliša, ktorému sa podarilo udržať puk v pásme.

23:25
    Puliš aktívne korčuľoval za kĺzajúcim sa pukom, ale už ho nedostihol. Pískalo sa teda zakázané uvoľnenie.

22:48
    Fábry sám prekorčuľoval celé klzisko a zaviezol puk do pásma. Prihral potom na modrú čiaru, odkiaľ sa nahadzovalo. Strela bola blokovaná.

22:14
    Tomáš Török vykorčuľoval až na vrchol pravého kruhu. Jeho nepríjemná strela minula pravú žŕdku Kristínovej svätyne.

21:35
    Domáci následne absolútne pokazili svoje prečíslenie troch proti jednému. Posledným zakončovateľom bol Jakúbek, no mieril mimo bránky.

21:06
    Henrich Ručkay korčuliarsky predčil všetkých protihráčov, dostal sa do samostatného zakončenia, no Petrík zatiahol ručnú brzdu a strelu eliminoval.

20:57
    Šikovne to skúšal od modrej čiary Golian. Pred bránkou mal aj Viktora Fekiača, ktorý sťažil pozíciu Kristínovi. Gólman Zámkov však bol pripravený.

20:40
    Ščurko spomedzi kruhov elegantne prenechal na pravý kruh Martinovi Chovanovi, ktorý vystrelil. Kristín sa presunul a strelu zachytil do lapačky.

20:14
    Urban zaviezol puk do útočného pásma a momentálne oň hráči bojujú popri mantineloch.

20:01

V úvodnej tretine dokázala Detva vyťažiť z minima maximum. Na Petríka putovalo 14 striel, no ani jedna neskončila za jeho chrbtom. Brankár Kristín inkasoval z hokejky Fekiača v 13. minúte a Detva teda vedie.

20:00

19:34
    Veľmi aktívny a rozbehnutý Tomáš Pospíšil sa natláčal po ľavom krídle, už však zakončoval len nedôrazne jednou rukou.

18:58
    Presilovka domácich sa končí predčasne. Adam Zbořil sa previnil podrazením protihráča.

18:48
    Zbořil prišiel o puk v strednom pásme, na niekoľko sekúnd zdržal rozohrávku domácich Král, vystreliť sa mu z ťažkej pozície už nepodarilo.

18:18
    Tretia presilovka pre Nové Zámky. Hayden Hodgson dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

17:42
    Murčekov nahodený puk zachytil Kudla a počkal si na nových spoluhráčov zo striedačky.

17:14
    Hruška sa už pri zadnom mantineli rozhliadal po spoluhráčoch. Šimun bol zaparkovaný v bránkovisku a dopustil sa priestupku, hra bola prerušená.

16:41
    Zblokovaná strela od modrej čiary sa odrazila od mantinelu a skončila na vonkajšej sieti bránky.

15:51
    Kudla dobrou prihrávkou našiel z rohu klziska na ľavom kruhu Ručkaya, ktorý okamžite zakončil. Petrík sa prezentoval kvalitným zákrokom.

15:06
    Ťažkú krížnu prihrávku si Bajtek na pravom kruhu nedokázal spracovať a domáci museli opustiť útočné pásmo a vykorčuľovať za pukom.

14:49
    Nové Zámky si zahrajú druhú presilovku. Dve minúty za vyhodenie puku dostáva Martin Chovan.

14:39
    Novozámčanom rozohrávka novej akcie nevyšla podľa plánov, puk sa dostal na hokejky Detvanov, ktorí to tiež nerozbehli najlepšie.

14:04
    Puk si pri mantineli prevzal Hruška a posunul ho za bránku svojmu spoluhráčovi. Nové Zámky začnú z hĺbky obranného pásma.

13:35
    Zbořil napádal rozohrávku Detvy, puk sa mu napokon medzi kruhmi nepodarilo vypichnúť.

12:55
    V príležitosti boli opäť hostia. Po pravom kruhu korčuľoval Murček, ktorý zakončil forhendom a Kristín si pripísal vôbec prvý zákrok v tomto stretnutí.

12:32
    Hostia idú do vedenia v stretnutí po nie veľmi aktívnom vstupe do zápasu. FREDERIK FEKIAČ si prebral puk pri mantineli, prešiel po ľavom kruhu a šikovnou strelou prekonal Kristína.
    Asistencie: Martin Ďaloga, Maroš Surový.

12:11
    Fábry prekorčuľoval pomedzi kruhy a chcel hľadať pred bránkou Töröka, čo sa mu však nepodarilo. Ihneď hru otočili hostia a idú dopredu.

11:38
    Ordzovenskému už nevyšla prihrávka na Šimuna. Nové Zámky boli potom vysťahované z útočného pásma.

10:34
    Detvania sa výrazne osmelili a hrajú ofenzívnejšie. Nahodený puk od Sládka od modrej čiary skončil na Kristínových betónoch.

09:56
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Ladislav Ščurko, ktorý bol prvý pri bránke po nastrelenom puku od modrej čiary. Prehodil si puk na forhend, ale už ho nasmeroval mimo brány.

09:20
    Rogoň ešte síce vykorčuľoval za letiacim pukom, ale nestihol pri ňom byť prvý. Po následnom icingu sa vhadzuje pred Kristínom.

08:36
    Ďaloga šikovne posunul puk od zadného mantinelu Surovému pred bránku, no Surový si prihrávku nie najlepšie spracoval a k strele sa už nedostal.

08:03
    Pri mantineli dobre zapracoval Král, od ktorého sa puk odrazil do rohu klziska. Okamžite poň šprintoval Tibenský, ale už neuspel.

07:44
    Jakub Žilka si už pripravoval palebnú pozíciu, no napokon sa pískal ofsajd. Brankár Kristín nemá teda ani po tejto situácii zaevidovaný žiaden zákrok.

07:16
    Kudla ešte zaviezol puk do útočného pásma a potom odišiel striedať tak ako jeho spoluhráči.

06:51
    Andersonsovi ušiel puk v strednom pásme. Pomohol mu však Kudla, ktorý narýchlo rozohrával, ale bolo z toho zakázané uvoľnenie.

06:06
    Petríkovi vypadol puk po Novákovej strele spoza pravého kruhu. Šikovne dokázal cloniť Rogoň, obrancovia Detvy ihneď upratali puk preč.

05:34
    McLean zaviezol puk do útočného pásma, no nemal podporu od ďalších spoluhráčov. Puk ihneď uchmatli domáci, ale tiež sa ďaleko nedostali.

04:43
    Detva sa snažila o rozohrávku. Puk smeroval do stredného pásma, kde si ho prebrali len hokejisti Nových Zámkov.

04:18
    Nové Zámky sa počas presilovky dostali do tempa a od úvodu sú aktívnejším mužstvom. Prechod cez stredné pásmo majú zvládnutý do detailov.

03:55
    Štrauch dokázal vybojovať puk v strednom pásme, posunul ho na pravý kruh Bajtekovi, ktorý ešte chcel vrátiť Štrauchovi. Zasiahol však už brankár Petrík.

03:31
    Perfektnú prihrávku vymyslel z pravej strany Hruška, ktorý ideálne naservíroval na ľavý kruh Eduard Šimun, ktorý však šancu nepremenil, napálil to do Petríkových betónov.

02:40
    Zaťko nabíjal Štrauchovi na ľavý kruh. Jeho delovka skončila iba na detvianskom kapitánovi Sládkovi a hostia sa znovu oslobodili.

02:03
    Kudla šikovne uchmatol puk pri zadnom mantineli a ihneď si to namieri pred bránku. Zakončoval sám, Petrík musel zasiahnuť.

01:38
    V úvode oslabenia sa Detve podarilo vyhodiť puk bezpečne a urýchlene cez všetky čiary.

01:19
    Úvodnú presilovku budú hrať domáci. Kurtis McLean dostáva dve minúty za hákovanie.

00:57
    Prvou nebezpečnou strelou sa dostal do pozornosti Adam Zbořil, ktorý zakončoval z pravého kruhu, no mieril iba do Petríkovho ramena.

00:40
    Viktor Fekiač vykorčuľoval za pukom. Dvojica novozámockých obrancov si však na neho dala pozor a bezpečne rozohrala.

00:14
    Oba tímy začali stretnutie aktívnym napádaním rozohrávky. Hra je hneď v úvode prerušená, puk opustil priestor ihriska a mantinelov.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba celky. Nové Zámky budú hrať v typických čiernych dresoch a Detva v sade žltých dresov. Čaká nás ešte štátna hymna a zápas sa môže smelo začať.

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Šimun, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry (A), Ondrušek

HC 07 Detva: Petrík (Zalivin) – Chovan (A), Betker, Golian, Sládok (C), F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko (A), Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, M. Surový, Török

Rozhodca: Stano, Novák – Výleta, Šefčík.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého osemfinálového zápasu Kaufland play-off Tipsport ligy, v ktorom HC Mikron Nové Zámky na svojom štadióne privíta HC 07 Detva. Zápas sa začne ako všetky ostatné v play-off o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HC Mikron Nové Zámky
    Nové Zámky pod vedením trénera Milana Jančušku zažili z pohľadu umiestnenia v tabuľke po základnej časti zatiaľ najlepšiu sezónu. Minulú sezónu skončili po základnej časti na 8. mieste, v sezóne 2016/17 im takisto patrila 8. priečka a vždy v prvom kole play-off proti favoritovi vypadli.
    Do aktuálnej sezóny vstúpili Novozámčania sériou štyroch víťazstiev. Striedavá výkonnosť sa začala v októbri a novembri, no Zámky si stále držali pozíciu v prvej šestke.
    Prvá väčšia herná kríza prišla koncom roka 2018 a začiatkom aktuálneho kalendárneho roka, kedy Nové Zámky prehrali 5 po sebe idúcich zápasov. Následne ku koncu januára opäť naskočili na víťaznú vlnu a zo 7 zápasov vyhrali 6 a stále si upevňovali pozíciu medzi šiestimi najlepšími tímami.
    V závere základnej časti to však Novým Zámkom nevyšlo. 17. februára prišla nelichotivá prehra s Liptovským Mikulášom 1:0, potom aj prehra v Banskej Bystrici 3:1 a v utorok v priamom súboji o 6. pozíciu po základnej časti Nové Zámky podľahli Trenčínu v ťažkom zápase jasne 0:3 a boli práve Duklou zosadení na 7. miesto, ktoré ich posiela do osemfinále play-off.
    Dokopy teda Nové Zámky získali 92 bodov, z 57 zápasov vyhrali 31 (z toho 25 v riadnom hracom čase), umiestnili sa na 7. mieste a nadobudli pozitívne skóre 142:130.
    Najproduktívnejším hráčom Zámkov bol v základnej časti Adam Zbořil, ktorý získal 36 bodov (19 gólov a 17 asistencií), za ním ostali v závese 28-bodový Štrauch a 26-bodoví Ručkay, Pospíšil a Kudla. Ďalšou výraznou osobnosťou bol aj gólman Andrej Košarišťan, ktorý počas sezóny dostal aj pozvánku do reprezentácie a spomedzi brankárov si po základnej časti upevnil 2. miesto s úspešnosťou zásahov 93,30 %.
    Nové Zámky majú po základnej časti štvrté najlepšie presilovky s úspešnosťou 19,76 % a jednoznačne najlepšie oslabenia s 89,16 percentami.

HC 07 Detva
    Detva má za sebou druhú extraligovú sezónu, do ktorej určite vstupovala s túžbou zachrániť sa, prípadne zahrať si aj play-off. Vďaka zmene herného systému po príchode dvoch maďarských mužstiev sa podarilo Detve prekĺznuť do osemfinále play-off a nečakajú ju teda záchranárske práce ako v predošlej extraligovej sezóne, v ktorej Detva skončila tiež na 10. mieste, lenže čakala ju baráž. Teraz majú Detvania možnosť hrať aj štvrťfinále, no prejsť musia cez Nové Zámky.
    Detva sa celú základnú časť pohybovala od 9. do 11. miesta a väčšinou dokázala porážať len súperov kvalitatívne nižších ako Žilina, MAC Budapešť alebo DVTK Miškovec. Od 20. novembra 2018 po 9. december nedokázala Detva zvíťaziť vôbec a bola to najdlhšia séria prehier v tejto sezóne. Začiatkom roka 2019 však prišlo päť vydarených zápasov, spomenúť možno aj cenné víťazstvo nad Zvolenom 6:5 po predĺžení.
    V závere základnej časti opäť prišla nepríjemná séria prehier. Začalo sa to prehrou s Popradom vonku 3:1 a skončilo to až poslednými duelmi v základnej časti, v ktorých Detva prehrala s Budapešťou 4:3 a naposledy doma s Nitrou 1:3.
    Summa summarum: 10. miesto, 19 výhier (z toho 16 v riadnom hracom čase), skóre 149:198, 62 bodov.
    Najproduktívnejšími hráčmi v základnej časti boli Radovan Puliš so 48 bodmi (11+37) a Michal Murček so 44 bodmi (23+21). Detviansky brankár Roman Petrík (odchytaných 27 zápasov) sa s úspešnosťou zásahov 90,85 % umiestnil na 11. mieste.
    Detvianske presilovky boli hodnotené ako najhoršie z ligy (okrem SR 20) s úspešnosťou len 12,24 %. Takisto aj v oslabeniach ťahala Detva za kratší koniec, umiestnila sa na 11. mieste s 80,77 percentnou úspešnosťou.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:
    28.09.2018, NZ – DT 2:0
    28.10.2018, DT – NZ 1:3
    30.11.2018, NZ – DT 3:2
    06.01.2019, DT – NZ 5:0
    13.02.2019. NZ – DT 3:2 p.p.

Na záver pripomínam, že osemfinálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy a tím, ktorý bude z tejto dvojice úspešnejší sa vo štvrťfinále predstaví proti Zvolenu, ktorý skončil druhý po základnej časti.
    Srdečne vás pozývam k sledovaniu série medzi Novými Zámkami a Detvou, začíname na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch. Prajem vám pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. Šimun (Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. F. Fekiač (Ďaloga, M. Surový), 49. Král (t.s.)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Šimun, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry (A), Ondrušek
    HK Detva: Petrík (Zalivin) – Chovan (A), Betker, Golian, Sládok (C), F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko (A), Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, M. Surový, Török

Rozhodca: Stano, Novák – Výleta, Šefčík