Sparta – Chodov 2:3 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Střešovice 3:2 (kon.) | Znojmo – Ostrava 5:10 (kon.)
Bulldogs – Česká Lípa 7:8 (2:3 po s.n.) | Královské Vinohrady – Bohemians 7:8 (kon.) | Pardubice – Otrokovice 2:3 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 1:5 (kon.)
po s.n. (2:3)
Bulldogs Brno
7:8 (4:0, 1:4, 2:3 - 0:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Nedeľa 24.02.2019, 17:00 • MSH Vodova Brno • Livesport Superliga (CZ) • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hosté mají však větší motivaci, než jejich dnešní soupeř. Česká Lípa má ještě velkou šanci se vyhnout play down. Na desáté místo, které znamená udržení se v nejvyšší soutěži, ztrácí jeden bod. Na onom desátém místě se momentálně nachází Královské Vinohrady, které mají v posledním kole Bohemians, které mají taktéž velkou motivaci uspět v zápase, neboť bojují ještě o případnou pozici pro play off. Z toho vyplývá, že Česká Lípa bude mít dnes o motivaci řádně postaráno a svým způsobem je favoritem v dnešním utkání.

Brno již má v posledním zápase základní části karty rozdány. Rozhodně je nemine play down. Nyní drží předposlední pozici s 19 body a v případě vítězství mohou přeskočit Pardubice a dostat se na dvanáctou pozici, která by jim zaručovala výhodu domácího prostředí v prvním zápase v rámci play down.
    Pozvánka na poslední kolo základní části

00:01

00:56
    V první minutě měli míček pod svou kontrolou domácí, kteří se ke střele nedostali.

01:32
    Česká Lípa si vybojovala rozehrávku v blízkosti branky Brna a po vystřídání budou rozehrávat.

01:44
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Česká Lípa nerozehrála nejlépe a pustila svého soupeře do rychlého útoku, ze kterého se prosazuje TOMÁŠ KADAVÝ. Asistence: Antti Jaakkonen.
    01:44 Tomáš KADAVÝ - 1:0

01:55
    Ponomarev musel opět dávat pozor ve svém brankovišti a vyrazil další zakončení soupeře.

02:45
    Brno má v počátku zápasu více ze hry a jejich soupeř zatím působí zakřiknutě. Bartek zatím nemusel řešit nic složitého.

04:16
    Brno má neustále míček pod kontrolou a taky se nám hraje svižně bez přerušení.

04:54
    Fajt vystřelil z levé strany a Ponomrarev nedokázal zachytit míček, který se od něj odrazil. Před brankovištěm dorážel míček MARTIN GRLICKÝ a posílá svůj tým do pěkného vedení. Asistence: Martin Fajt.
    04:54 Martin GRLICKÝ - 2:0

05:26
    Milan Tichý vybojoval míček, ale do zakončení se přes obránce nedostal a Bartek zachytil míček u své tyčky.

07:00
    Brňané jsou jako politi zázračnou vodou a ve všem jsou o krok dříve než jejich soupeř a ten nechytl dobrý začátek.

07:48
    Zpětná přihrávka a Brno ukazuje, že začalo ve velké pohodě a bez problémů si přihrává a nabíhá na různé pasy a přihrávky.

08:15
    Jakub Jirsa má po delší době míček a snaží se kombinačně zaútočit na branku Barteka.

09:26
    Nakonec se sám Jirsa pokoušel o střelu z otočky, ale minul o kousek levou tyčku.

10:00
    Nedovolený zákrok na Šomodiho a po delší době evidujeme přerušení. Jinak rozhodčí moc nepřerušují, neboť nemají důvod.

10:04
    Třetí branka v podání domácích. Po rozehraném volném úderu přišla přesná přihrávka před branku od Grlického a ADAM KONEČNÝ i přes obránce dokázala zakončit přímo do branky. Asistence: Martin Grlický.
    10:04 Adam KONEČNÝ - 3:0

11:30
    Hosté u míčku a snaží se zastavit rozjetý vlak s názvem Bulldogs Brno!

11:45
    Před Bartekem vznikl menší závar, který nakonec dokázal vyřešit.

12:30
    Rychlý útok České Lípy, ale nepovedlo se jim ideálně zakončit. Do rychlého protiútoku se pak dostali domácí, ale ani oni nevyslali střelu na branku.

13:10
    Kombinace hostí, přinese nám nějakou povedenou akci?

13:50
    Nakonec nikoliv a po zisku míče se domácí dostali do rychlého útoku a Petr Koláčný vyslal střílenou přihrávku na pravou tyč. Jeho spoluhráči moc nechybělo, aby stihl tečovat letící míček!

14:06
    Bartek doposud nemusel předvést těžké zákroky, ale nyní se dobře přesunul proti zakončení soupeře v bezprostřední blízkosti branky!

15:50
    Hosté zatím nemohou najít recept na svého soupeře a další branku do sítě Lípy dává PETR ŠOMODI. Asistence: Jakub Marek.
    15:50 Petr ŠOMODI - 4:0

16:20
    Bartek a jeho další úspěšný zákrok!

17:45
    Ani tento útok České Lípy nepřináší první radost z branky. Domácí opravdu do zápasu vstoupili se vší vervou.

18:26
    České Lípě se ani nedaří dostat na delší dobu míček do kombinace a zkouší to alespoň různým nahozením směrem dopředu. Nicméně v souboji většinou ztratí nahozený míček.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina byla jasně v režii domácího celku! Ti dokázali svému soupeři nastřílet čtyři branky a Buldoci to se snahou získat dvanáctou příčku myslí vážně. Tahle příčka by jim přinesla začátek play down na domácí palubovce. Danou příčku nyní drží Pardubice, které však v souběžně hraném utkání vedou 2:0 nad Otrokovicemi a Brno nutně potřebuje, aby Pardubice ztratily v tomto utkání body.
    Česká Lípa naopak může pomýšlet ještě na záchranu a udržení se mimo play down. Ale to by dnes musela bodovat. Na dálku bojují s Vinohrady, které již prohrávají s Bohemians 0:3!

20:01

20:24
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Česká Lípa se prosazuje ihned po dvaceti čtyř sekundách hry a autorem branky je DOMINIK JANSA. Asistence: Štěpán Slaný.
    20:24 Dominik JANSA - 4:1

21:26
    Lípa rázem ožila a operuje za brankou. Avšak špatná přihrávka je připravuje o útočné pásmo.

22:41
    Jan Novotný nedokázal udržet míček v rohu palubovky a z tohoto útočného výletu nebude pro domácí nic.

23:00
    Jaromír Ekl už chtěl přihrávat před branku, ale na poslední chvíli mu do přihrávky vložil hůl obránce Brna.

24:45
    Po faulu bylo nařízeno trestné střílení. Autorem branky z trestného střílení je RADEK KRAJCIGR.
    24:45 Radek KRAJCIGR - 4:2

25:10
    Lípa má naopak velmi dobrý vstup do druhé třetiny a snižuje brankové manko! Rázem jsou jako vyměněné mužstvo, které více hýří pohybem. V kabině asi musela být o přestávce bouřka.

26:15
    Brno však velmi rychle zareagovalo na zlepšený výkon soupeře a navyšuje vedení o tři branky. Autorem branky je ANTTI JAAKKONEN. Asistence: Petr Koláčný.
    26:15 Antti JAAKKONEN - 5:2

26:55
    Martin Fajt dostal dobrou přihrávku a netrefuje téměř prázdnou branku a poslal míček mimo!

27:30
    Marek Dzierža jen nahodil míček a následně se jej ujmuli domácí za svou brankou.

28:36
    Ondřej Lorenc trefuje míček mimo branku po rychlém útoku svého týmu. Brno opět získává pevnější půdu pod nohama a dokázalo utlumit dobrý start soupeře do této prostřední části hry.

29:23
    Lípa však stále napadá svého soupeře, ale ten si hlídá své zadní vrátka poměrně dobře.

30:00
    Lípa dokázala nyní Brno zamknout před jeho brankou, ale zatím bez střelby na branku.

31:26
    Jakub Jirsa konečně vyslal střelu, ale ta byla ihned zablokována.

31:56
    Brno získalo míček a vymaňuje se z menšího tlaku svého soka.

32:49
    Bartek a jeho další dobrý a důležitý zákrok, který zamezil cestě míčku do branky.

33:53
    A máme tu první vyloučení zápasu. Na trestné sedí Vojtíšek za hrubost.

34:10
    Hosté přesilovku velmi brzy využívají a po pěkné souhře se z pravé strany trefuje RADEK KRAJCIGR. Asistence: Štěpán Slaný.
    34:10 Radek KRAJCIGR - 5:3

34:45
    I průběh druhé třetiny je poměrně svižný a má tempo. Rozhodčí do hry moc nezasahují.

35:12
    Dobrá přihrávka před branku, ale zde nebyl nikdo z domácích, kdo by mohl míček poslat do branky.

36:51
    Jaromír Ekl se z otočky snažil zakončit, ale jeho rána nebyla razantní a hlavně mířila mimo.

37:57
    Brno jde opět do oslabení, vyloučen Fajt za sekání.

38:15
    Lípa se ihned ujala kombinace a jejich podobná souhra, která vedla k jejich první přesilové trefě, se nyní nepovedla.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny a Brno se statečně brání.

39:41
    Lípa dlouho držela Brno před jeho brankou a nakonec je to střela ze středu hřiště a trefuje se ŠTĚPÁN SLANÝ. Hosté se tedy výrazně přiblížili na dostřel svého soupeře. Asistence: Daniel Štěrba.
    39:41 Štěpán SLANÝ - 5:4

40:00

Druhá třetina je minulostí a v ní jsme mohli vidět o hodně jiný tým České Lípy, než v první třetině. Ta ovládla druhou třetinu poměrem 4:1 a před třetí částí se výrazně přiblížily k potenciálnímu úspěchu! Brno zejména doplatilo na své dvě oslabení, které dokázali hosté využít a dali dva přesilové góly. Třetí třetina nám určitě bude slibovat zajímavé drama.

Motivace bude rozhodně velká pro oba celky. Brno i nadále může živit postup na dvanáctou příčku, kdy by začínali play dowm na svém hřišti. Otrkovice totiž v průběhu druhé třetiny dokázaly vyrovnat na palubovce Pardubic (2:2) a výrazně tím pomáhají právě Buldokům.
    I Česká Lípa ještě má dobrou šanci se dostat na pozici, která by je zachránila a ukončila tak letošní sezónu, Vinohrady však dokázaly vyrovnat s Bohemians na 3:3 a mají výrazně blíže k udržení si své příčky.

40:01

40:10
    Tak tohle je ještě lepší vstup do třetiny než v té druhé třetině. Po vyhraném úvodním buly se DANIEL KNĚŽOUR dostal do útoku a vyrovnává na 5:5! Asistence: Jaromír Ekl.
    40:10 Daniel KNĚŽOUR - 5:5

41:00
    Buldoci postupně prohospodařili čtyř brankové vedení a uvidíme, co to udělá s jejich psychikou.

42:36
    Faul za brankou Lípy a hosté budou rozehrávat. Česká Lípa bude nyní více na koni. Vzhledem k tomu, jak dohnala špatně odehranou první třetinu.

43:25
    A je to tady! Česká Lípa poprvé v zápase vede a postaral se o to RADEK KRAJCIGR. Asistence: Jakub Jirsa.
    43:25 Radek KRAJCIGR - 5:6

44:23
    Po vcelku klidné první třetině se nám ve třetí třetině ukazují i emoce a závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý.

46:00
    Hraje se nyní mimo obě branky a Lípa je o něco aktivnější směrem na míčku.

47:30
    Obě mužstva nejspíše zapomněly, kde jsou branky a téměř ani jedno se nedostává do zakončení či střelby.

50:03
    A je srovnáno! Zničehonic se Brno dostalo před branku a po střele ANTTI JAAKKONENA je stav 6:6. Drama pokračuje! Asistence: Jan Vojtíšek.
    50:03 Antti JAAKKONEN - 6:6

50:45
    Horko před Bartekem, ale nakonec na něj nepřišla střela a Brno získává míček za svou brankou.

51:15
    Bartek a jeho další dobrý zákrok. Nyní mají hosté zase více ze hry. Lze říci, že nyní sledujeme vyrovnanou hru.

51:39
    Ondřej Lorenc se trefuje přímo do Ponomareva a bezpečně ukryl míček v náruči.

52:39
    Dobrý útok Brna a Ponomarev se natáhl a zastavuje jejich akci! Stále je v hale v Brně vyrovnaný stav.

53:26
    Obě mužstva bojují nadoraz. Třetí třetina nám již nepřináší pohledné útočné akce, ale je to spíše boj o každý míček.

54:10
    Brno si vrací vedení zpět a je na dobré cestě k vítězství. Avšak nepředbíhejme, do konce zápasu nám ještě zbývá dostatek času. Autorem branky je ONDŘEJ LORENC. Asistence: Petr Koláčný.
    54:10 Ondřej LORENC - 7:6

55:00
    V současné situaci se Brno dostává na svou vysněnou dvanáctou pozici, kde by vystřídaly Pardubice, které aktuálně prohrávají 2:3 s Otrokovicemi.

55:56
    České Lípě se nedaří kombinovat a spíše nahazuje míčky směre do útoku.

56:46
    Tak to je tedy zápas. Lípa se nevzdává a opět brankou DANIELA KNĚŽOURA vyrovnává. Tohle vypadá na přídavek, zvané prodloužení. Asistence: Jaromír Ekl.
    56:46 Daniel KNĚŽOUR - 7:7

57:46
    Míček mají hosté, kterým se však nedaří jej vyvézt od své branky a čelí napadání soupeře.

58:15
    Dokonce nám zbývá kousek a Lípa stále na míčku. Dokáže dokonat obrat a vstřelí vítěznou branku?

58:50
    A velmi blízko k ní měli! Míček propadl na jednoho hráče, který se ocitl před Bartekem sám, ale ten dobře přečetl hru a dokázal vyběhnout a vyrazit.

60:00

Co víc si přát? Tenhle zápas si zkrátka zaslouží prodloužení. Závěrečná třetina byla hodně vyrovnaná a byl to urputný boj o každý míček. Brno mělo blíže k vítězství, ale jejich soupeř dokázal opětovně vyrovnat a o vítězi rozhodne pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.

Buldoci i přes remízu živí naději na dvanáctou příčku. Pardubice v souběžně hraném utkání prohrávají s Otrokovicemi 2:3. Vinohrady naopak prohrávají s Bohemians 4:6 a pokud Lípa urve bod i v prodloužení, tak je nejblíže k záchraně!

60:01

60:35
    V úvodu drží míček hosté a trpělivě si přihrávají na polovině Brna.

61:00
    Navíc Lípa kombinuje ve čtyřech, tedy hraje bez brankáře.

61:57
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Radek Krajcigr – 2 min., Sekání).

61:57
    Oddechový čas pro domácí.

62:00
    No, Brno má velmi slušnou šanci rozseknout tento zápas. Pokud se jim to povede, posouvají se na dvanáctou příčku!

62:45
    Buldoci si zatím neví rady ve čtyřech hráčích a nedaří se jim dostat soupeře pod tlak.

63:15
    Teď už se však dokázali rozestavit, ale nestřílí.

63:56
    Dlouhá kombinace, ale nepodařilo se jim rozhýbat bránící trojici hráčů Lípy.

64:00
    Oddechový čas pro hosty.

64:00
    Poslední minuta. Lípa se dokázala ubránit. No, je to drama!

64:20
    Hosté na míčku a kombinují.

64:30
    Střela! A ta je blokována. Míček je opět na hokejkách hostů.

64:45
    Štěpán Slaný mohl střílet, ale neodvážil se a přihrával na levou stranu, avšak nepřesně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Drama vrcholí! Ani prodloužení nepřineslo vítěze, nejblíže k brance měli domácí, kteří měli v prodloužení k dispozici přesilovku, kterou nevyužili, ač měli tlak.

Jedno je jisté. Pokud zvítězí Brno, začne play down doma, jelikož se posune na dvanáctou příčku v tabulce. A s největší pravděpodobností, pokud zvítězí Lípa, obsadí desátou pozici a sezóna pro ně končí.