Jekatěrinburg – Eczacibasi 2:3 (kon.) | Fenerbahce – Dinamo Moskva 2:3 (kon.) | Plovdiv – Beziers 3:1 (kon.)
Bukurešť – Chemik Police 2:3 (kon.) | MTV – VakifBank 0:3 (kon.) | Scandicci – Conegliano 3:2 (kon.)
CSM Bukurešť
2
25 23 25 21 8
Grupa Azoty Chemik Police
3
17 25 16 25 15
cz Streda 20.02.2019, 18:30 • Sala Polivalenta, Bukurešť (ROU) • Liga majstrov - ženy • Skupina E

Chemik vítězí v Bukurešti v pěti vyrovnaných setech!

Lépe ale vstoupily do utkání domácí volejbalistky. Bukurešť jasně ovládla první set rozdílem osmi bodů, poté ale promrhala nadějně rozehranou druhou sadu a bylo srovnáno. Ve třetím setu opět domácí hráčky vládly, deklasovaly Polky hned o devět bodů. Poté se ale polský tým dokázala zlepšit ve všech směrech, především útok začal zásluhou Lukasikové šlapat. V rozhodujícím tiebreaku už byly volejbalistky Chemiku lepší a po zásluze si odvážejí dva body za vítězství v pěti setech. (20:45:43)

Konec zápasu

8:15
    Je konec! Domácí volejbalistky se v závěru nedostaly po nepřesné přihrávce ani k útoku. Naopak Lukasiková ukončila zápas na první pokus vytlučením bloku.

8:14
    Šest mečbolů pro Chemik! Po servisu Balkesteinové smečovala za hostující tým Lukasiková přesně do zadní části kurtu.

8:13
    Bukurešť se snaží ještě zdramatizovat závěr zápasu. Dlouhá výměna končí nečistou nahrávkou hostující nahrávačky.

7:13
    Šestibodové vedení pro Chemik. Z lavičky přišla místo Ogboguové na podání Popovićová. Útok Balkesteinové byl ubráněn blokem.

7:12
    Chemik míří k vítězství. Po servisu Taširové smečovala opět středem sítě Ogboguová.

7:11
    Bukurešti se sice daří ztrátovat, ale to nestačí. Další souhru na středu sítě zakončila útokem Koolhaasová.

6:11
    Sobová je na podání. Chemik ale kontruje útokem Ogboguové ze středu sítě.

6:10
    Bukurešť ještě stahuje náskok soupeřek. Sobová smečuje tvrdě středem sítě.

5:10
    O pátém setu je nejspíše rozhodnuto. Chemik odskakuje již na pět bodů! Po skvělé obraně dokázala vytlouct domácí blok Bušaová.

5:9
    Polky vedou v rozhodujícím setu již o čtyři body. Mizerný příjem Balkesteinové dokázala potrestat Lukasiková. Oddechový čas pro domácí.

5:8
    Tříbodové vedení si bere Chemik zpět. Domácím se nepodařilo zasmečovat na první přes. Následuje změna stran.

5:7
    Agnieszka Bednareková přichází z lavičky na podání. Už už to vypadalo na přímý bod, ale hostující hráčky odpálily nabídnutou bodovku do autu.

4:7
    Polská celek opět odskakuje ve skóre. Po servisu Chojnacké smečovala mimo kurt domácí blokařka Sobová.

4:6
    Chemik ale v pravou chvíli zapisuje důležitý bod po souhře Mirkovicové s Bušaovou.

4:5
    A rázem to je pouze o bod. Iryna Truškinová pokračuje na servisu. Esem přibližuje svůj tým soupeřkám.

3:5
    Iga Chojnacká na podání. Balkesteinová smečovala jen do bloku, poté se ale domácí tým prosazuje po útoku Truškinové.