Siniaková – Kvitová 1:2 (kon.) | Bertensová – Hrunčáková sk 1:2 (kon.)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (4)
2
6 3 6
Utorok 19.02.2019, 17:59WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Dominika Cibulková a Karolína Plíšková. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30.

V týchto dňoch prebieha v Spojených Arabských Emirátoch tenisové podujatie WTA Dubaj aj so slovenskou účasťou. Viktória Kužmová dokázala dnes vyradiť sedmičku turnaja Kiki Bertensovú a postúpila tak do tretieho kola. Tam sa bude snažiť postúpiť aj Dominika Cibulková, ktorá sa stretne so štvorkou turnaja českou tenistkou Karolínou Plíškovou.

Dominika Cibulková:
    Slovenskej tenistke patrí v rebríčku WTA momentálne 30. miesto. Kvôli zdravotným komplikáciám vynechala Fed Cup a jej zatiaľ posledným vystúpením je prvé kolo Australian Open. Verme tak, že už je Dominika po zdravotnej stránke v poriadku a opäť sa jej bude na tenisových kurtoch dariť. V prvom kole na tomto podujatí v Dubaji vyradila španielsku tenistku Lauru Arruabarrenaovú-Vecinovú 2:1 na sety po hrách 5:7, 6:1 a 6:2. Dominika v prvom sete viedla 5:1 a mala päť setbalov, avšak napokon ho vyhrať nedokázala. Dnes bude musieť takéto príležitosti proti silnejšej súperke jednoznačne využívať.

Karolína Plíšková:
    Česká tenistka sa aktuálne v rebríčku WTA nachádza na 5. mieste. Darilo sa jej na nedávno skončenom Australian Open, kde vypadla až v semifinále na rakety neskoršej celkovej víťazky. V následnom Fed Cupe sa jej darilo priemerne, keď vyhralo jedno z dvoch stretnutí. V Dubaji štartuje až v druhom kole a určite patrí medzi hlavné favoritky tohto podujatia.

Doposiaľ sa tieto dve tenistky stretli spolu štyrikrát a až trikrát zvíťazila Dominika Cibulková. Posledné stretnutie sa odohralo pred dvoma rokmi v Katare, kde zvíťazila Karolína Plíšková 2:1 na sety. Ako dopadne toto federálne derby? Sledujte náš online prenos!

Prajem príjemný športový večer! Dianie na tenisovom podujatí WTA Dubaj pokračuje dnes ďalšími stretnutiami. Druhou slovenskou zástupkyňou po Viktórii Kužmovej, ktorá sa predstaví v druhom kole je Dominika Cibulková. Slovenská tenistka bude čeliť svetovej päťke Karolíne Plíškovej z Česka, takže tu máme federálne derby. Favoritkou by mala byť celková štvorka tohto turnaja, ale vo vzájomnej bilancii vedie práve naša tenistke. Môžme sa tak určite tešiť na zaujímavé stretnutie, ktoré by sa malo o malú chvíľu začať.

Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková, prajem vám teda príjemný športový zážitok!

0:0

15-0
    Dominika Cibulková odštartovala svoj úvodný servis tohto stretnutia úspešne, keď return súperky končí v aute.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, kedže sa takto v úvode stretnutia previnila naša tenistka prvou dvojchybou.

15-30
    Následne sme už mohli sledovať aj dlhšiu výmenu, ktorú ukončila slovenská tenistka nepresným úderom z forhendu. Druhý fiftín v rade pre jej súperku.

15-40
    Hneď v úvode stretnutia sme svedkami brejkbalov! Dominika Cibulková nedokázala presne reagovať na return súperky a tak môže Karolína Plíšková vziať úvodné podanie svojej súperky.

30-40
    Slovenská tenistka to však ešte nevzdáva, teraz môžme hovoriť o presnom forhende Cibulkovej, ktorá tak odvrátila prvý brejkbal.

40-40
    No a napokon aj ten druhý! Obhodenie súperky teraz našej tenistke vyšlo a tak v úvode stretnutia pôjdeme cez zhodu 40:40!

A-40
    Presný forhendový winner našej tenistky, ktorá tak získava výhodu a teda aj gembal.

1:0
    Karolína Plíšková zahrala svoj return len za základnú čiaru a tak si Dominika Cibulková s ťažkosťami udržala prvé podanie a ujíma sa vedenia 1:0!

15-0
    Úvod prvého podania svetovej päťke nevyšiel, keď svoj bekhend po výmene zahrala len do siete.

30-0
    Druhý fiftín slovenskej tenistky v rade pri podaní súperky, žeby sme sa opäť dočkali brejkalových príležitostí?

30-15
    Zatiaľ teda nie, toto podanie zvládla česká tenistka úspešne a winnerom znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Karolína Plíšková si teraz pomohla priamym bodom z podania.

30-40
    Česká tenistka sa rozhodla pre prechod na sieť a urobila to veľmi dobre, kedže odtiaľ vyťahuje presný volej a získava tak gembal.

40-40
    Tento bekhend podávajúcej hráčky však končí v aute a tak aj teraz pôjdeme cez zhodu 40:40!

40-A
    Karolína Plíšková musela cez druhé podanie, ktoré však zvládla a po nepresnom forhende našej tenistky získava aj druhý gembal.

40-40
    Ale nedokázala využiť ani ten. Jej bekhend bol znova nepresný a tak sa tento gem ešte predĺži.

40-A
    Sme svedkami aj tretieho gembalu pre českú tenistku, kedže Dominika Cibulková nedokázala vytiahnuť presný return.

1:1
    Karolína Plíšková predviedla kvalitné druhé podanie a tak si aj ona s ťažkosťami udržala prvé podanie, brejkbalovým hrozbám však nečelila. 1:1 v prvom sete!

0-15
    Dominika Cibulková odštartovala svoje druhé podanie v tomto zápase, ale jej pokus o víťazný bekhend sa končí neúspešne.

0-30
    Aj táto loptička z rakety našej tenistky končí v aute, prehráva tak na podaní o dva fiftíny a dostáva sa teda pod menší tlak.

15-30
    Trápenie slovenskej tenistky na tomto servise pokračuje, ale poradila si s ťažkou situáciou po druhom podaní.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Cibulková umiestnila svoj forhend do protipohybu súperky. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Nepresný forhend od českej tenistky, takže gembal pre Cibulkovú.

40-40
    Situácia sa opakovala, ale vymenili sa úlohy. Opäť tak pôjdeme cez zhodu 40:40, čo len svedčí o vyrovnanosti úvodu tohto stretnutia.

40-A
    Karolína Plíšková získava brejkbal, kedže jej forhendový winner bol presný a tak bude Dominika Cibulková čeliť ďalšej hrozbe v podobe straty podania!

40-40
    Lepšia hra na sieti v podaní našej tenistky, zhoda.

A-40
    Bekhend turnajovej štvorky končí v aute, gembal pre Cibulkovú.

2:1
    To bekhend slovenskej tenisky už bol úspešný a tak si opäť aj s problémami udržala servis. Dominika Cibulková vyhráva v prvom sete 2:1!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Karolína Plíšková.

0-15
    Karolína Plíšková sa po servise presunula na sieť a presným volejom získava fiftín.

0-30
    Po presnom bekhende vyhráva na podaní o dve loptičky.

0-40
    Máme tu úvodné eso tohto stretnutia, postarala sa oň Karolína Plíšková a tak získava tri gembaly.

2:2
    Priamym bodom z podania ukončila Karolína Plíšková tento gem, ktorý získava čistou hrou a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

0-15
    Úvod podania našej tenistke teraz nevyšiel, jej forhend končí po výmene za základnou čiarou.

0-30
    Dominika Cibulková prehráva na podaní o dva fiftíny, keď Karolína Plíšková predviedla úspešný kraťas.

0-40
    Tento forhend našej tenistky nebol presný, Karolína Plíšková získava tri brejkbaly!

2:3
    Karolína Plíšková čistou hrou berie našej tenistke podanie! Česká reprezentantka sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:2 a po krátkej prestávke pôjde podávať na potvrdenie brejku!

2:3

2:3

15-0
    Forhend podávajúcej tenistky končí na sieti, takže cestu za potvrdením brejku nezačala úspešne.

15-15
    Následne musela ísť Karolína Plíšková cez druhé podanie, ktorá zvládla a po nepresnom returne je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Veľmi kvalitné podanie českej tenistky, ktorá získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Opäť tu máme priamy bod z podania a tak dva gemaly na potvrdenie brejku.

2:4
    Esom na záver ukončila Karolína Plíšková túto hru, úspešne tak potvrdzuje brejk a vyhráva v prvom sete 4:2!

0-15
    Vynikajúci prechod českej tenistky na sieť a po presnom voleji získava prvý fiftín tejto hry.

0-30
    Bekhend slovenskej tenistky končí na sieti! Dominika Cibulková tak opäť s problémami pri svojom podaní.

15-30
    Loptu získava Cibulková.

15-40
    Presný return z rakety českej tenistky, ktorá získava dva brejkbaly!

2:5
    Hneď prvý pokus Karolíny Plíškovej je úspešný a tak Dominika Cibulková prehráva v prvom sete 2:5! Česká tenistka tak po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku a tak víťazstvo v prvom sete!

2:5

2:5

15-0
    Plíšková však odštartovala túto výmenu nepresným bekhendom.

15-15
    Česká tenistka vyťahuje presný servis na stred, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku po úspešnom bekhende.

15-40
    Tretie eso v zápase, o ktoré sa postarala opäť Karolína Plíšková a tak získava dva setbaly!

2:6
    Druhé eso v rade od českej tenistky, ktorá v podstate dominovala v prvom sete a vyhráva ho pomerom 6:2! Úvod tohto dejstva bol vyrovnaný, ale akonáhle získala Karolína Plíšková brejk, už sa to niesol výlučne v jej réžii.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

0-15
    Dominika Cibulková odštartovala druhý set nepresným úderom do siete.

15-15
    Forhend jej súperky končí v aute, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Priamy bod z podania, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

30-30
    Teraz však prichádza dvojchyba Cibulkovej, po 30 na oboch stranách a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Bekhendový return od českej tenistky končí v aute, gembal pre Dominiku Cibulkovú.

1:0
    Slovenská tenistka si napokon udržala prvý servis druhého setu a tak vedie 1:0 po víťaznom údere!

15-0
    Karolína Plíšková podobne nezačala prvé podanie druhého setu úspešne, kedže sa Dominika Cibulková prezentovala presným returnom.

30-0
    Aj tento fiftín môžme pripísať našej tenistke, ktorá vedie pri podaní súperky o dve loptičky.

30-15
    Loptu získava Plíšková.

40-15
    Dominika Cibulková získava dva brejkbaly! Jej súperka zahrala nepresný forhend a tak má naša hráčku vziať prvýkrát podanie súperky v tomto stretnutí.

2:0
    Presne umiestnený forhend k čiare, takže Dominika Cibulková získava prvé podanie súperky v tomto zápase a vedie v druhom sete 2:0!

15-0
    Dominika Cibulková začína cestu za potvrdením brejkom kvalitným podaním.

30-0
    Prichádza prvé eso slovenskej tenistky v tomto zápase, vedie tak na podaní o dva fiftíny.

40-0
    A po víťaznom forhende má šancu čistou hrou obhájiť brejk.

3:0
    Aj sa tak stáva a vedie v druhom sete 3:0! To je vynikajúci vstup Dominiky Cibulkovej do druhého setu, ktorý potrebuje získať.

3:0

3:0

0-15
    Karolína Plíšková odštartovala toto podanie úspešne, postaral sa o to presný bekhendový winner.

0-30
    Výborná hra českej tenistky, úderom do otvoreného priestoru sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-30
    Dominika Cibulková sa prezentuje presným volejom a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

15-40
    Sú tu dva gembaly pre českú tenistku.

3:1
    Esom na záver ukončila Karolína Plíšková tento gem. Znižuje tak na 1:3 v druhom sete z jej pohľadu!

15-0
    Dominika Cibulková musela teraz ísť cez druhé podanie, ktoré bolo úspešné a return súperky končí v aute.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, úder našej tenistky zastavuje páska.

30-15
    Dominika Cibulková sa presunula na sieť a odtiaľ prichádza presný volej, ktorým teda opäť vedie o jeden fiftín na svojom podaní.

30-30
    Tretia dvojchyba slovenskej tenistky v tomto zápase, takže po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Aut z rakety českej tenistky po druhom podaní, gembal pre Cibulkovú.

4:1
    Slovenská tenistka si teraz pomohla kvalitným podaním a tak vedie v druhom sete 4:1! Má to tak rozbehnuté veľmi dobre, ale ešte nie je o ničom v tejto sade hry rozhodnuté.

0-40
    No a po víťaznom bekhende prichádzajú tri gembaly pre českú tenistku.

15-40
    Konečne je tu aj dvojchyba na konte českej tenistky, ktorá sa tak musela rozlúčiť s čistou hrou v tomto geme.

4:2
    Druhý pokus na ukončenie gemu je už úspešný, po priamom bode znižuje Karolína Plíšková stav v druhom sete na 2:4 z jej pohľadu!

15-0
    Dominika Cibulková odštartovala toto podanie úspešne a pripisuje si tak fiftín.

30-0
    Karolína Plíšková sa pokúsilo o bekhendový return, ale ten nebol úspešný.

40-0
    Po víťaznom bekhende sa otvára šanca na čistú hru.

40-15
    Čistá hra to teda nebude, tento pokus o víťazný forhend nebol úspešný.

40-30
    Ani druhý gembal sa našej tenistke nepodarilo využiť, kedže sa previnila dvojchybou, ktorá je už štvrtá pre našu hráčku.

40-40
    Pôjdeme cez zhodu! Dominika pod tlakom spravila chybu a tak si to celé poriadne komplikuje.

A-40
    Forhend jej súperky teraz zastavuje páska, takže štvrtý gembal pre Cibulkovú.

40-40
    Aj ten však ostáva nevyužitý, pretože si Karolína Plíšková pomohla bekhendovým winnerom.

A-40
    Piaty gembal pre Cibulkovú.

5:2
    Karolína Plíšková ukončila tento dlhší gem forhendom do autu a tak Dominika Cibulková vyhráva v druhom sete 5:2! Po krátkej prestávke bude česká tenistka podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

5:2

5:2

0-15
    Karolína Plíšková odštartovala toto podanie presným bekhendom.

15-15
    Situácia sa opakovala, ale vymenilo sa obsadenie. Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Karolína Plíšková lepšie zahrala na sieti a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-40
    Česká tenistka so siedmym esom na svojom konte a získava tak dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.

5:3
    Dominika Cibulková ukončila tento gem nepresným forhendom, takže jej dnešná súperka znižuje na 3:5 v druhom sete. Teraz bude mať naša tenistka k dispozícii servis na víťazstvo v tejto sade hry!

15-0
    Dôležité podanie zahájila úspešne a získava tak fiftín.

30-0
    Nepresný bekhend českej tenistky, Dominika vedie na podaní o dve loptičky.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách! Karolína Plíšková si pomohla kraťasom a tak to ešte môže byť zaujímavé.

40-30
    Karolína Plíšková umeistnila svoj forhend do siete a tak je tu setbal pre Dominiku Cibulkovú!

6:3
    Túto ponuku Dominika Cibulková neodmietla a tak vyhráva v druhom sete pomerom 6:3! Tu už dokázala naša tenistka preraziť súperke podanie, svoje nestratila a tak o osude tohto stretnutia rozhodne tretí set.

0:0

0:0
    V dejisku stretnutia sa spustil dážď! Takže uvidíme, ako sa bude ďalej pokračovať.

0:0
    Obe tenistky zatiaľ ostávajú na kurte a poverení pracovníci sa snažia vysušiť kurt. Stále sa však nedá nič predpovedať.

Dominika Cibulková a Karolína Plíšková sa pobrali preč z kurtu! Už je teda jasné, že sa zápas pre dážď prerušuje, ale nemáme informácie, či sa bude stretnutie dohrávať dnes alebo zajtra. O všetkom vás bude informovať!

Obe tenistky sa vracajú späť na kurt, takže sa čoskoro prerušené stretnutie bude dohrávať, na programe je tretí rozhodujúci set!

0-15
    Karolína Plíšková zahájila tretí set fiftínom, potom čo Dominika Cibulková napálila loptičku do siete.

0-30
    Ani tento úder našej tenistky nie je úspešný.

0-40
    Eso českej tenistky, ktorá ma šancu odštartovať tretí set čistou hrou.

0:1
    Druhé eso v rade, takže čistá hra českej tenistky nám zahájila dianie v treťom sete!

0-15
    Dominika Cibulková stále čaká na prvý fiftín tretieho setu, jej forhend končí na sieti.

15-15
    Náročnú situáciu na sieti teraz Dominika zvládla, po 15.

30-15
    Karolína Plíšková vyťahuje bekendový úder, ale len do pásky.

30-30
    Teraz nepresný úder našej tenistky, forhend putuje do autu. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Dominika Cibulková to teraz umiestnila presne do rohu a získava prvý gembal v treťom sete.

40-40
    Nepodarilo sa jej ho však využiť, Karolína Plíšková dostala našu tenistku pod tlak a tá nedostáva loptičku cez pásku na druhú stranu. Zhoda.

40-A
    A hneď v úvode rozhodujúceho setu tu máme brejkbal!

40-40
    Dominika Cibulková vyťahuje kvalitný servis a tak odvracia túto hrozbu.

A-40
    Druhý gembal pre slovenskú tenistku po nepresnom bekhende súperky.

1:1
    Slovenská tenistka ukončila tento gem víťazným forhendom a vyrovnáva stav rozhodujúceho tretieho setu na 1:1!

0-15
    Priamy bod z podania českej tenistky zahájil tento gem.

0-30
    Presne umiestnený úder podávajúcej tenistky, ktorá vedie o dva fiftíny.

0-40
    A po víťaznom bekhende získava tri gembaly.

1:2
    Po kvalitnom servise tu máme čistú hru českej tenistky, ktorá tak vedie v treťom sete 2:1!

1:2

1:2

15-0
    Dominika Cibulková zahájila úspešne tento servis, forhend súperky bol nepresný.

15-15
    Pekná situácia na sieti! Karolína Plíšková to skúsilo lobom, na ktorý Dominika ešte stihla reagovať, ale jej smeč nebol presný.

30-15
    Priamy bod z podania pre slovenskú tenistku.

40-15
    Nepresný return štvorky tohto turnaja, dva gembaly pre Dominiku Cibulkovú.

2:2
    Situácia sa zopakovala, slovenská tenistka vyrovnáva stav tretieho setu na 2:2!

0-15
    Dlhšia výmena z oboch strán, zakončená je však nepresným bekhendom našej tenistky.

0-30
    Karolína Plíšková sa prezentuje esom a tak na podaní vedie o dva fiftíny.

0-40
    Česká tenistka získava šancu na čistú hru.

15-40
    Nebude to však čistá hra, Dominika Cibulková sa prezentuje kvalitným bekhendovým returnom.

30-40
    A máme tu neúspešný bekhend českej tenistky, takže zatiaľ tento gem nekončí.

2:3
    Jastrabie oko teraz potvrdilo eso pre českú tenistku, takže Karolína Plíšková vyhráva v treťom sete 3:2! Zatiaľ to je teda v rozhodujúcej fáze zápasu vyrovnané, čakáme na prvý brejk.

2:3

2:3

15-0
    Karolína Plíšková sa prezentuje nepresným forhendom, fiftín pre podávajúcu tenistku.

15-15
    Bekhend slovenskej tenistky končí v aute, po 15.

15-30
    Situácia sa opakovala, druhý fiftín v rade pre českú hráčku.

15-40
    Ani z forhendu to našej tenisky nevyšlo, bude čeliť dvom brejkbalom súperky!

30-40
    Dominika Cibulková sa prezentuje víťazným bekhendom, odvrátila tak prvú hrozbu straty podania.

2:4
    Forhend po čiare našej hráčke nevyšiel, takže stráca prvé podanie v treťom sete a prehráva 2:4!

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahajuje Plíšková priamym bodom.

0-30
    Eso podávajúcej hráčky, vedie tak o dva fiftíny.

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku pre českú tenistku.

15-40

2:5
    Karolína Plíšková úspešne potvrdzuje brejk a vyhráva v treťom sete 5:2! Dominika Cibulková tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

2:5

2:5

0-15
    Dominika Cibulková nezahajuje dôležitý servis úspešne.

0-30
    Víťazný forhend po čiare od českej tenistky, ktorá tak vedie o dva fiftíny.

15-30

30-30
    Druhý fiftín v rade pre našu tenistku, ktorá tak ešte bojuje statočne a chce to predĺžiť.

40-30
    Gembal na udržanie sa v tomto zápase pre slovenskú tenistku.

3:5
    Víťazným bekhendom ukončila Dominika Cibulková tento gem, znižuje stav tretieho setu na 3:5! Karolína Plíšková má teraz servis na ukončenie stretnutia vo svoj prospech.

0-15
    Presný bekhend na čiaru od Plíškovej.

15-15
    Dvojchyba českej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Pekne skrátená loptička od Plíškovej, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-40
    Dva mečbaly pre českú tenistku!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Karolína Plíšková! Česká tenistka napokon zvládla lepšie tretí set, keď brejkla našu tenistku a svoje podanie už nestratila. Sledovali sme tak zaujímavé federálne derby, ktoré sa končí v prospech českej tenistky, ale Dominika Cibulková ju poriadne vytrápila.

Koniec zápasu

Dominika Cibulková sa teda nepripojila k Viktórii Kužmovej a končí na turnaji v Dubaji. S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:06:21)