Hämeenlinna – Dinamo Kazaň 0:3 (kon.) | Budowlani Lodž – Novara 0:3 (kon.) | Schwerin – LKS 3:1 (kon.)
Hämeenlinna
0
19 18 19
Dinamo Kazaň
3
25 25 25
cz Utorok 19.02.2019, 17:30 • Elenia Areena, Hämeenlinna (FIN) • Liga majstrov - ženy • Skupina B

Dinamo Kazaň přehrává v jednoznačném utkání finské mistryně 3:0 na sety a do tabulky základní skupiny B si připisuje důležité tři body.

Ruské volejbalistky vstoupily do utkání ve velkém stylu, ihned od úvodních výměn finské soupeřky tlačily servisem i útokem. Vedení 4:0 postupně Kazaň udržovala po celý první set. Také ve druhém dějství se ruské volejbalistky odpoutaly od Hämeenlinny ještě před střední částí setu. Po nadějném úvodu třetí části, kdy Finky vedly 2:0 však přišla série Kazaně na servisu a velmi bylo rozhodnuto i o třetím setu. Za Kazaň řádila v útoku především univerzálka Tatjana Kadočkinová, který dokázala nastřádat za tři sety hned dvacet bodů. (18:53:29)

Konec zápasu

19:25
    Je konec, Kazaň si z Finska odváží všechny tři body. Na závěr zápasu smečovala Kokkonenová jen do vysokého bloku Kadočkinové s Marjuchničovou.

19:24
    Pět mečbolů pro Dinamo Kazaň! Kalčenkové se nepodařilo přidat druhý kvalitní servis a míč vylétl do metrového autu.

19:23
    Ještě jedna korekce skóre. Po servisu Kalčenkové smečovala nedůrazně Marjuchničová.

18:23
    Irina Koroljovová pokračuje na podání i po oddechovém čase. Ruská blokařka ještě mečboly nezařídila. Finky snižují ztrátu nepřesným útokem Novikové na druhou přes.

17:23
    Série Rusek nekončí. Kokkonenová byla v poli ubráněna a poté mohla výměnu zakončit Bavykinová. Ještě jeden oddechový čas pro Hämeenlinnu.

17:22
    Hostující tým míří k zisku třetího setu. Koroljovové se podařilo dát eso.

17:21
    A už je to znovu o čtyři body. Koroljovová napálila podání k postranní lajně, Karhuová ještě míč udržela ve hře, ale na síti zakončila výměnu Bavykinová.

17:20
    Kazaň boduje po zbytečné chybě Karhuové na servisu.

17:19
    Finky jsou téměř v kontaktu. Karhuové se podařilo přitlačit na servisu. Kadočiková smečovala do bloku, následně poslední slovo měla Marjuchničová.

16:19
    Finské mistryně nahánějí soupeřky. Po servisu Kotikovové ukončila výměnu Koroljovová, která se dotkla na bloku sítě.

15:19
    Dinamo stále vede o čtyři body. Po vysoké nahrávce dokázala umístit míč do ostré diagonály Kadočkinová.

15:18
    Hämeenlinna se ale dostala do laufu. Již patnáctý bod pro domácí zajistila útokem z pipu Kokkonenová.

14:18
    Kazaň dokázala ukončit dlouhou sérii soupeřek povedeným blokem proti útoku Karhuové.

14:17
    Rusky ztrácejí své vydřené vedení. Laukkanenová trefuje také eso a Dinamo si musí brát oddechový čas.

13:17
    Finky stahují velkou ztrátu. Nabídnutou bodovku proměnila útokem z hlavního kůlu Karhuová.

12:17
    Druhý bod v řadě také pro domácí celek. Laura Laukkanenová přitlačila servisem a útok Orleové skončil u zadní lajny.

11:17
    Karhuové se nepodařilo položit míč na zem. Výměna ještě pokračovala a ruský blok se dotkl sítě.

10:17
    Nepřesný příjem potrestala na první přes na středu sítě Koroljovová.

10:16
    Ruské favoritky si ale i nadále drží luxusní vedení v třetím setu. S velkou dávkou štěstí zakončila výměnu útokem o blok Kotikovová.

10:15
    Bavykinová na podání. Hämeenlinna se nevzdává a stahuje náskok soupeřek po vytlučení bloku.

9:15
    Šestibodové vedení je zpět. Po servisu Martinové zasmečovala ideálně do ostré diagonály Kadočkinová.

9:14
    Jelena Noviková pokračuje na podání. Kokkonenová opět bod útokem nedala. Nakonec musela za domácí vytlouct blok Orleová.

8:14
    Orleová byla lehce ubráněna, následně si Rusky připravily pozici k útoku. Tu však promarnily, ale poté přišel útok Kokkonenové jen do bloku.

8:13
    Dinamo vede ve třetím setu již o pět bodů. Noviková trefuje eso.

8:12
    Sérii nepřesných servisů ukončila parádním útokem z hlavního kůlu Bavykinová.

8:11
    Ale ani Kazani se na servisu příliš nedaří. Koroljovová poslala podání do poloviny sítě.

7:11
    Kazaň si drží čtyřbodové vedení. Salla Karhuová svým servisem našla opět jen aut.

7:10
    Ztrátování pokračuje. Ani Anna Kotikovová se neprosadila na podání. Orleové dokázala vytlouct hostující blok.

6:10
    Již desátý bod pro Dinamo. Naëva Orleová riskovala na podání, ale míč poslal daleko vedle boční lajny.

6:9
    Servis Kadočkinové byl pořádně nebezpečný, ale Finky ztrátují ukrytým útokem za blok.

5:9
    A právě Kadočkinová se postavila na podání. Útok Orleové jde do autu a hostující tým odskakuje.

5:8
    Kazaň však třetí bod v řadě nedovoluje. Kadočkinová práskla s míček po laně do nepřipraveného libera.

5:7
    Také domácí tým se pomalu dostává do tempa. Po servisu Laukkanenová je z toho eso.

4:7
    Hämeenlinně se daří snížit. Orleová dokázala napálit míč prudce k zadní lajně.

3:7
    Nápor Rusek nepolevuje. Orleová se pokoušela také ulívat, ale nebyla úspěšná. To Kotikovová s lehkostí vytlouká blok.

3:6
    Servis se okamžitě stěhuje k hostujícímu týmu. Kadočkinová s přehledem zakončila ulívkou za blok.

3:5
    Oddechový čas domácímu týmu prospěl. Bavykinová už nedala tak tvrdé podání. Orleová dokázala vytlouct blok soupeřek.

2:5
    Anastasia Bavykinová i nadále trápí domácí hráčky servisem. A třetí eso v řadě pro hostující smečařku. Hämeenlinna si musí brát oddechový čas.

2:4
    Série ruského týmu pokračuje. Bavykinová přidává druhé eso v řadě.

2:3
    Kazaň přidává třetí bod v řadě ihned ze servisu.

2:2
    Vedení finským mistryním příliš dlouho nevydrželo. Útok Karhuové byl zpracován v poli, následně vytloukla blok soupeřek Kadočkinová.

2:1
    Martinová pokračuje za koncovou lajnou. Dinamo kontruje útokem Kadočkinové podél postranní lajny.

2:0
    Hämeenlinna vstupuje skvěle do třetího setu. Rusky se opět k útoku nedostaly, míč skončil po úderu z nouze v autu.

1:0
    Třetí dějství odstartovala servisem domácí nahrávačka Pauline Martinová. Hämeenlinna také získává první bod, když Bavykinová nedokázala přihrát.

0:0
    Začal třetí set.

18:25
    Orleová neuspěla v útoku, hostující hráčky měly k dispozici hned dvě bodovky, ale set ukončují až blokem proti smeči Kokkonenové.

18:24
    Kazaň má šest setbolů! Kadočkinová s lehkostí vytlouká jednoblok domácího celku.

18:23
    Domácí snižují ztrátu. Středem sítě dokázala vytlouct blok Koroljovové Greenová.

17:23
    Kokkonenová na servisu. Kazaň však ani lehký dotek na bloku nerozhodil. Jasný bod přidala smečí z hlavního kůlu Bavykinová.

17:22
    A další bod pro Kazaň. Jelena Noviková byla na servisu o poznání přesnější. Útok Kokkonenové z hlavního kůlu zamířil jen do zámezí. Blok se však dotkl lehce anténky a nakonec se radují domácí.

16:22
    Pauline Martinová se dostává na podání. Domácí nahrávačka však soupeřky příliš nepotrápila. Míč končí pouze v polovině sítě.

16:21
    Koroljovová na podání. Kokkonenová neuspěla útokem z velké dálky, ale poté domácí hráčky blokují Bavykinovou.

15:21
    Kazaň si ale i nadále drží šestibodové vedení. Vynikající nahrávku do hlavního kůlu zužitkovala v bod útokem Bavykinová.

15:20
    A právě Kitokovová je na podání. Domácím se ještě daří zmírnit vedení soupeřem úderem o blok.

14:20
    Již dvacátý bod pro Dinamo Kazaň ve druhém dějství. Kotikovová smečovala z hlavního kůlu téměř na bezblok.

14:19
    Tatjana Kadočkinová pokračuje za koncovou čárou na servisu. Finky odpovídají po dlouho době útokem středem sítě.

13:19
    Bodová propast se znovu prohlubuje. Nabídnutou bodovku proměnila ze středu sítě Koroljovová.

13:18
    Kazaň míří za ziskem druhé sady. Karhuová nedokázala usměrnit míč z velké dálky do kurtu.

13:17
    Ale Dinamo má vše pod kontrolou. Po parádní souhře na středu sítě se prosazuje Koroljovová.

13:16
    Přetahovaná o každý bod ve střední části setu pokračuje. Útok Kotikovové se do kurtu tentokrát nevešel.

12:16
    Mara Greenová za koncovou lajnou. Kadočkinová ještě v nouzi neuspěla, ale na druhý pokus s lehkostí proměnila útok.

12:15
    Až nyní domácí volejbalistky snižují ztrátu. Orleová jen přehodila míč kolem bloku, ale ten se dotkl sítě.

11:15
    Série Dinama nekončí. Bavykinová riskuje na podání a daří se jí. Greenová navíc narazila na blok Koroljovové. Také Hämeenlinna si musí brát oddechový čas.

11:14
    Kazaň se dostává do trháku ve druhém setu. Již o čtrnáctý bod se postarala nečistou nahrávkou domácí nahrávačka.

11:13
    Dinamo má dvoubodové vedení zpět. Orleová nepřišla blokem a poté se navíc dotkla sítě.

11:12
    Po oddechovém čase už nebyl servis Kokkonenové tak přesný. Hostující tým boduje z ruky Kadočkinové.

11:11
    Srovnáno. Suvi Kokkonenová zatlačila servisem, následně měly domácí hráčky k dispozici bodovku a tu proměnila Karhuová. Dinamo si bere oddechový čas.

10:11
    Jelena Noviková přitvrdila na podání, ale domácí volejbalistky snižují na rozdíl jediného bodu lehkým úderem do zadní části kurtu.

9:11
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Servis Martinové skončil pouze na pásce.

9:10
    A právě autorka posledního bodu se postavila na podání. Finky snižují útokem Orleové po lajně.

8:10
    Kazaň si drží dvoubodový náskok. Nyní zajistila bod Kazani Koroljovová svým blokem na středu sítě.

8:9
    Plachtící podání hostujícího týmu vylétlo daleko do autu.

7:9
    Už to vypadalo, že Kokkonenová přihrála mizerně, ale domácí tým ještě zachránil míč nad palubovkou. Ne na dlouho.

7:8
    Salla Karhuová se přesunula na podání. Ruskám se přestává dařit v útoku, nyní selhala i Bavykinová a domácí tým jde do vedení. Dinamo si zažádalo o přezkoumání na videu a udělalo dobře, míč byl tečován na bloku.

7:7
    Kadočkinová za koncovou lajnou byla přesnější, ale domácí vyrovnávají stav druhé sady útokem přesně do zadní části kurtu.

6:7
    Greenová přetahuje své prudké podání daleko do autu.

6:6
    A je dokonce srovnáno. Hostujícímu týmu se nepodařilo sehrát do hlavního kůlu.

5:6
    Dvoubodové série pokračují. S lehkostí vytlouká ruský blok Karhuová na hlavním kůlu.

4:6
    Nyní už se radují domácí volejbalistky. Bavykinová měla sice na ruce další bodovku, ale také ona nedokázala míč přehrát přes síť.

3:6
    Vedení o tři body je zpět. Kahruová napálila svůj útok z velké dálky pouze do pásky.

3:5
    Servis Greenové dal hosutjícím volejbalistkám zabrat, ale i ulívkou se Kazaň prosazuje.

3:4
    Finky snižují ztrátu ve druhém setu po chybě Kadočkinové v útoku.

2:4
    Po servisu Bavykinové smečovala z hlavního kůlu Karhuová jen do připravené obrany. Nakonec se ale Karhuová přece jen z druhého pokusu prosazuje.

1:4
    Bavykinová za koncovou lajnou. Rusky odskakují po dalším úspěšném bloku proti Karhuové.

1:3
    Ani Hämeenlinně se nedaří na podání. Kokkonenová přiliš servisem nezahrozila, Kadočkinová měla v útoku snadnou úlohu.

1:2
    Až nyní se dostávají ke slovu také domácí hráčky. Noviková přetáhla své plachtící podání do autu.

0:2
    Kazaň ihned uniká ve skóre. Po servisu Novikové smečovala nedůrazně Karhuová a toho využila k bodu Kadočkinová.

0:1
    Do druhého setu vstupují servisem hostující volejbalistky, konkrétně Jelena Noviková. Rusky se ubránily útoku Karhuové a dlouhou výměnu zvládly ukončit blokem.

0:0
    Začal druhý set.

19:25
    Přece jen se ze zisku prvního setu radují hostující volejbalistky. Noviková vyzvala k útoku Kadočkinovou, který poslala nechytatelný útok křížem.

19:24
    A právě Principatová je na podání. Rusky opět první set nezakončily, Karhuová vytlouká blok z hlavního kůlu.

18:24
    První setbol je pryč. O prodloužení prvního setu se postarala střídající Principatová.

17:24
    Sedm setbolů pro Dinamo Kazaň! I nyní servírovala Kalčenková, ale hostující hráčky už dokázaly odpovědět úderem do dlouhé diagonály.

17:23
    Druhý bod v řadě pro Hämeenlinnu. Servis Kalčenkové zapadl přesně za pásku.

16:23
    Ještě jedna korekce skóre ze strany finských mistryň. Středem sítě sice neprošla až na zem Kalčenková, ale poté se předvedla blokem.

15:23
    Kazaň míří za ziskem první sady. Bavykinová přidává tvrdý servis, následně je Orleová zablokována.

15:22
    Salla Karhuová za koncovou lajnou. Balon ale velmi rychle opustil hrací plochu.

15:21
    Jelena Noviková zvolila pouze plachtící podání, které domácí hráčky dokázaly přihrát. Z hlavního kůlu poté zakončila výměnu Karhuová.

14:21
    Sedmibodové vedení je zpět. Po servisu Martinové smečovala Kadočkinová ideálně podél postranní lajny.

14:20
    Hämeenlinna snižuje velkou ztrátu v prvním setu. Středem sítě už si Greenová na druhý pokus poradila s obranou na síti.

13:20
    Koroljovová za koncovou lajnou. Kazaň odskakuje již na sedm bodů, útok Greenové byl ubráněn v poli, následně smečovala ještě Karhuová, ale ta trefila jen blok. Naopak Bavykinová uspěla na první pokus.

13:19
    Roosa Heikkiniemiová přišla z lavičky na podání. Proti dělovce Kadočkinové po lajně ale nic nezmohla.

13:18
    Kotikovová na podání. Karhuová s velkou dávkou štěstí prošla vysokým ruským blokem útokem z nouze.

12:18
    Ale favoritky zápasu jdou po první sadě. Domácí hráčky měly sice bodovku, ale tu promrhala ze středu sítě Greenová.

12:17
    Hämeenlinna se ještě pokouší něco s prvním setem provést. Orleové se podařilo uklidit míč útokem po lajně do rohu kurtu.

11:17
    A právě Kadočkinová se představuje na servisu. Rusky bez potíží zpracovaly vysoký míč do středu kurtu a poté samy zakončily výměnu.

11:16
    Kazaň kontroluje situaci v prvním setu. Nyní už smečuje přesně za finský dvojblok Kadočkinová.

11:15
    Velmi rychle přidává domácí tým také druhý bod v řadě. Bavykinová nedokázala přihrát plachtící podání Martinové.

10:15
    A oddechový čas domácím prospěl. Po vysoké nahrávce dokázala vytlouct blok Dinama Karhuová.

9:15
    Marina Marjuchničová navíc přidává další přímý bod a domácí tým je nucen si brát oddechový čas.

9:14
    Ruský tým odskakuje ve skóre. Orleová měla proti sobě pouze jednoblok, ale i tak byla zablokována.

9:13
    A znovu to je o čtyři body. Přímým bodem se servisu se prezentuje Majuchničová.

9:12
    Dinamo snadno ztrátuje. Kadočkinová prostřelila domácí blok útokem po lajně.

9:11
    Kalčenková na servisu. Finky se ubránily lehkému útoku Kotikovové, následně měla na ruce bodovku Kokkonenová a ta už otřela míč o ruce blokujících hráček.

8:11
    A právě Bavykinová je na podání. Balon však přeletěl celý kurt a skončil v autu.

7:11
    Kazaň si drží nadějné vedení ve střední části setu. Po vysoké nahrávce dokázala snadno zakončit útokem do diagonály Bavykinová.

7:10
    Jelena Noviková pokračuje za koncovou lajnou. Ruská nahrávačka přitlačila soupeřky, ale ze středu sítě se prosadila souhrou s Martinovou Greenová.

6:10
    Noviková na podání. Finky musely opět míč jen odevzdat a to potrestala úspěšnou bodovkou Kadočkinová.

6:9
    Orleová přidala tvrdé podání. Ruský výběr dokázal hned dvakrát tvrdě útočit středem sítě, ale na obranu Finek si nepřišel. Poslední slovo měla po přeběhu Bavykinová.

6:8
    Koroljovová na podání. Finky měly potíže s přihrávkou, ale poté se dotkla na bloku sítě Kadočkinová.

5:8
    Kazaň se neprosadila v útoku, ale poté zavřela cestu smečující Kokkonenové z pipu blokem.

5:7
    Kokkonenová servíruje daleko do autu.

5:6
    Suvi Kokkonenová na podání. Finky snižují ztrátu po mizerném útoku Kotikovové z hlavního kůlu.

4:6
    Finky se pomalu dostávají do tempa. Servis Kadočkinové nebyl prudký a tak mohla smečovat ze středu sítě Greenová.

3:6
    Francouzská nahrávačka pokračuje na podání. Nyní ale přidává bod pro Dinamo Kadočkinová a její úder do dlouhé diagonály.

3:5
    Pauline Martinová na podání. Domácí nahrávačka zatlačila soupeřky a poté smečovala Kadočkinová jen do bloku Kokkonenové.

2:5
    Hämeenlinna snižuje ztrátu. Po vystřelené nahrávce se prosazuje útokem ze zadní části Orleová.

1:5
    Dinamo si ale drží náskok čtyř bodů. Po servisu Kalčenkové doplachtil míč jen do zámezí.

1:4
    Také finské mistryně se dostávají k bodu. Po servisu Bavykinové smečovala Kokkonenová přesně do kurtu.

0:4
    Bavykinová pokračuje za koncovou lajnou. Rusky se opět ubránily, ale tentokrát Kadočkinová bod z bodovky nedala. Dlouhá výměna končí až po smeči Kotikovové z hlavního kůlu.

0:3
    Kazaň pokračuje v náporu. Ani tentokrát se domácím volejbalistkám nepodařilo přihrát plachtící podání.

0:2
    A hned to je také o dva body. Bavykinová přidala povedený plachtící servis, následně nepřihrála ideálně Heikkiniemiová.

0:1
    Salla Karhuová vstupuje servisem do prvního setu. Jako první se ale radují hostující hráčky po útoku Koroljovové středem sítě.

0:0

Hämeenlinna: Martinová, Ylivainiová – Heikkiniemiová, Kokkonenová, Riikiläová, Karhuová – Greenová, Smolanderová, Laukkanenová, Kalčenková – Orleová, Principatová – Porsangerová, Hirviojaová
    Trenér: Matteo Pentassuglia

Dinamo Kazaň: Noviková, Starcevová – Bavykinová, Pasynkovová, Kotikovová, Malyginová – Kočurinová, Marjuchničová, Koroljovová – Kadočkinová, Mikysková – Julanovová, Simanichinová
    Trenér: Rišat Giljazitdinov

Rozhodčí: Maciej Twardowski (POL) – Marc Bloemhard (NED).

Volejbalistky z Kazaně sice v loňské sezoně ovládly základní část, ve finálové sérii proti Dinamu Moskva však uhrály pouhé čtyři sety. Také letos patří Kazaň k nejlepším týmům ruské nejvyšší soutěži, z třetího místa ztrácí na vedoucí Kaliningrad jen čtyři body, na druhé Dinamo pak jen jediný.

Trenér Kazaně Rišat Giljazutdinov má k dispozici jedinou zahraniční posilu. Tou je devětadvacetiletá rodačka z Brna Soňa Mikysková, která v Kazani nastupuje na postu univerzálky.

Dinamo se aktuálně nachází v základní skupině Ligy mistryň na druhém místě za Eczacibasi. I z druhého místa se ale dá postoupit do čtvrtfinále a tak bude dnešní duel proti velkým outsiderkám velmi důležitý. Nejprve si Rusky poradily právě s Hämeenlinnou, následně ale překvapivě padly v ruském derby s Jekatěrinburgem. Ani proti Eczacibasi se nezadařilo a tak před dvěma týdny zachránily hráčky Kazaně šanci na postup vybojovaným vítězstvím proti Jekatěrinburgu.

Hämeenlinna

Hämeenlinna zatím v domácí lize marně navazuje na mistrovskou sezonu. V základní části už tým hrající prestižní Ligu mistryň prohrál čtyřikrát. Před Hämeenlinnou je na první pozici je o pět bodů Viesti, který má navíc k dispozici ještě jeden neodehraný zápas oproti Hämeenlinně.

Finské mistryně spoléhají na zahraniční univerzálky. Francouzku Maëvu Orleovou doplňuje Američanka Kayla Principatová, trenér Hämeenlinny má v kádru i několik finských reprezentantek v čele se smečařkami Suvi Kokonenovou a Sallou Karhuovou.

Hämeenlinna stále čeká na první vyhraný set v Lize mistryň. "Seznamovací" utkání v nejprestižnější klubové soutěže finskému týmu vůbec nevyšlo, v Kazani totiž uhrál nejvíce třináct bodů v setu. V domácím prostředí proti Eczacibasi už se Finky zmohly alespoň na jednu vyrovnanou sadu, ale i tak byly k zisku setu předaleko. V Jekatěrinburgu už Hämeenlinna uhrála i jednadvacet bodů, ale i přes zlepšený výkon padla znovu 0:3. Před dvěma týdny inkasoval debakl v Istanbulu proti místnímu Eczacibasi, když ve druhém setu uhrál pouhým sedm bodů.

Krásný úterní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. Základní skupiny Ligy mistryň míří k rozluštění postupujících do vyřazovacích bojů. V pátém vystoupení v nejprestižnější klubové soutěži přivítá finská Hämeenlinna favoritky z Kazaně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.