Poprad – Miškovec 2:1 (kon.) | Nitra – Žilina 3:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:0 (kon.)
B. Bystrica – Detva 7:3 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (4:3 po s.n.) | Budapešť – Košice 3:1 (kon.)
HK Nitra
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
MsHK Žilina
Nedeľa 17.02.2019, 16:05 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 52. kolo

Je tu koniec stretnutia, v ktorom sme mali možnosť vidieť štyri presné zásahy, po ktorých Nitra víťazí v zápase so Žilinou 3:1. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (18:31:43)

59:16
    Nitra dala gól!
    Gól strelil DALIBOR BORTŇÁK, ktorý zachytil katastrofálnu prihrávku brániaceho hráča a následne ešte z vlastnej polovice klziska presne zakončil do prázdnej bránky. Stav stretnutia je 3:1. Bez asistencie.

59:01
    Tomáš Fučík opustil svoju bránku, a tak Žilinčania hrajú powerplay.

58:10
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Samuel Buček – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:59
    Žilinčania budú mať zadarmo vhadzovanie v útočnom pásme po chybnej rozohrávke domácich hokejistov.

56:14
    Buček prestrčil puk Raisovi, ktorého strelecký pokus nebol vôbec presný. Žilinčania rozbiehajú rýchly protiútok.

55:32
    Hostia v plnom počte. Juraj Milý si už svoj trest odsedel, a tak sa môže pripojiť k svojím spoluhráčom.

54:42
    Žilinčania sa v oslabení zatiaľ dobre bránia. Majú puk na svojich hokejkách.

53:32
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Juraj Milý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:01
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

52:15
    Marek Slovák na Tomáša Fučíka dnes vypálil hneď osemkrát, pričom neskóroval ani raz.

52:00
    McCormack šikovnou prihrávkou našiel pred bránou úplne voľného Samuela Bučeka, ktorého strelecký pokus smeroval len do miest, kde stál pozorný Tomáš Fučík.

51:01
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Hvila – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Juraj Majdan – 2 min., hrubosť).

50:51
    Kerbashian sa ocitol zoči-voči Fučíkovi, ktorého však neprekonal. Nitrania aj naďalej držia puk.

49:11
    Dalibor Bortňák bol na buly úspešný. Puk posunul na útočnú modrú čiaru, kde bol na strelu pripravený Juraj Majdan, ktorého strelecký pokus smeroval mimo bránky.

48:20
    Piegl čaká na čerstvé sily zo striedačky, aby mohol niečo vymyslieť smerom dopredu.

47:31
    Samuel Buček sa ocitol v dobrej príležitosti, ale z väčšieho uhlu nedokázal prekonať pripraveného gólmana.

46:26
    Róbert Lantoši bol poslaný na ľadovú plochu, ale vylučovať sa nebude. Nitra napriek tomu útočí.

45:43
    Pri puku je Richard Jenčík, ktorý za svojou bránou čaká kým jeho tým stihne vystriedať.

44:56
    Hostia v plnom počte.

44:01
    Nitrania už hrajú početnú výhodu. Branislav Mezei si odpykal svoj trest.

43:57
    35:18, to je aktuálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách.

42:56
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina ( – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Meno hráča, ktorý si išiel odpykať trest pre hráčsku lavicu doplníme neskôr.

42:28
    Richard Jenčík zakončil od modrej čiary, ale jeho strelecký pokus smeroval len mimo brány. Žilina je naďalej usadená v útočnom pásme.

42:01
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., podrazenie).

41:47
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú vo vlastnej tretine.

40:32
    Nitrania dokázali využiť ďalšiu presilovú hru. Samuel Buček z ľavej strany presnou prihrávkou našiel hokejku JURAJA MAJDANA, ktorý strelou z prvej nekompromisne skóroval. Stav stretnutia je 2:1! Asistencie: Samuel Buček, Marek Slovák.

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, ktorú možno označiť ako priemernú. Mali sme možnosť vidieť jeden presný zásah Samuela Bučeka a len zopár šancí na oboch stranách. Stav po druhej tretine je 1:1! My sa vám opäť hlásime približne o 17:48.

40:00

39:41
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Peter Húževka – 2 min., podrazenie).

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

38:29
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Nitry, kde sa hostia dokázali usadiť. Zatiaľ neregistrujeme žiadny strelecký pokus.

37:41
    SAMUEL BUČEK sa obtočil okolo brány súpera, prešiel cez brániaceho hráča a následne strelou z otočky zavesil puk do pravej šibenice. Nádherný gól. Stav stretnutia je 1:1! Bez asistencie.

37:34
    Rapáč zakončil po prihrávke Bortňáka, ale tento pokus nasmeroval úplne mimo brány.

36:14
    Nitrania si teraz nerozumeli v rozohrávke, keď poslali puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra a presunie pred bránu Miroslava Hanuljaka.

35:02
    Domáci v plnom počte.

34:42
    K puku sa dostal Majdan, ktorý veľmi šikovne oslobodil svoj tím. Presilová hra Žiliny sa onedlho skončí.

33:02
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Dalibor Bortňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

32:51
    Nitrania sa dlho nachádzali v útočnej tretine, kde si hľadali lepšiu streleckú pozíciu. To sa im nepodarilo a o puk prišli.

31:41
    Počas presilovej hry Žiliny sme nevideli vôbec nič. Lane Scheidl si už svoj trest odpykal a pripojil sa späť k svojím spoluhráčom.

30:06
    Húževka sa nachádzal v bránkovisku, a tak Žilina príde o útočnú tretinu. Hra je vykázaná do stredného pásma.

29:41
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lane Scheidl – 2 min., držanie).

29:16
    Hrušík prihrával puk pred bránu súpera, ale na jeho prihrávku nikto z jeho spoluhráčov nereagoval.

28:22

27:02
    Domáci hokejisti mali v úmysle usadiť sa v útočnom pásme, ale jeden z nich tam vošiel o niečo skôr ako puk. Ofsajd.

26:22
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (René Piegl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

25:47
    Druhá tretina nie je tak bohatá na šance ako tá prvá. Sledujeme len priemerné hokejové divadlo.

24:49
    Veersteg pálil od modrej čiary, ale jeho tvrdý projektil smeroval len vedľa ľavej tyčky.

24:20
    Puk majú pevne pod kontrolou Žilinčania, ktorí ho držia ďaleko od vlastnej bránky.

23:17
    Sledovali sme prihrávku naslepo, ktorá smerovala na Mareka Slováka. Ten však tento puk nečakal, a tak naňho ani nereagoval.

22:49

21:50
    Máme za sebou prvú polovicu presilovej hry Žiliny, ktorá v nej zatiaľ nedokázala vymyslieť nič.

20:49
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Róbert Lantoši – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, po ktorej sa bude lepšie dýchať hosťujúcim hráčom. Tí po jedinom presnom zásahu vyhrávajú nad ich dnešným súperom 1:0. My sa vám opäť hlásime približne o 16:54.

20:00

19:40
    Prvá tretina sa dohráva v útočnom pásme Nitry, kde si domáci hokejisti vytvorili tlak.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

18:42
    Tomáš Fučík sa teraz predviedol tromi parádnymi zákrokmi, ktorými znemožnil súperovi vyrovnať. Dnes chytá výborne a najmä vďaka nemu je Žilina naďalej vo vedení.

18:07
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Nitry, ale sú to práve domáci hokejisti kto ho má pevne pod kontrolou.

16:49
    Žilina dala gól!
    Filip Surovka vyslal od modrej čiary tvrdý pokus, ktorý Miroslav Hanuljak vyrazil len vedľa seba, kde sa nachádzala hneď dojica protihráčov, ktorá bez problémov dorazila puk do odkrytej bránky. Gól je pripísaný RUDOLFOVI HUNOVI. Stav stretnutia je 0:1! Asistencie: Filip Surovka, Lukáš Hvila.

15:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Erik Čaládi – 2 min., držanie).

15:43
    Pred bránou súpera si sklepol puk Samuel Buček, ktorý ho takmer dostal za chrbát gólmana. Tomáš Fučík dokázal aj túto strelu zlikvidovať.

14:53
    Pri puku sú domáci hokejisti, ktorí už zakladajú rýchly útok z vlastnej tretiny smerom dopredu.

14:12
    Húževka prenechal puk Jenčíkovi, ktorý sa však nachádzal v ofsajdovom postavení. Po reklamnej prestávke bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.

13:19
    Žilinčania sa dostali do prečíslenia traja proti dvom. Bol to štvrtý žilinský útok, ktorý to však nezahral vôbec dobre. Na konci tohto prečíslenia bol Hrázdira, ktorý z väčšieho uhlu neprepasíroval puk do bránky.

12:35
    Samuel Buček sa pred bránou súpera snažil reagovať na prihrávku svojho spoluhráča, ale v kľúčovom momente netrafil puk.

11:27
    Hostia získali puk v útočnej tretine. Pri puku bol Richard Jenčík, ktorý zakončil z medzikružia. Miroslav Hanuljak si pripíše na svoje konto ďalší úspešný zákrok.

10:38
    Jeden z hráčov hostí sa snažil presadiť individuálnym spôsobom, čo sa mu však nepodarilo a o puk prišiel.

09:52
    Marek Slovák si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože a tam dostal skôr ako puk. Ofsajd.

09:13
    Richard Jenčík zakončil z dobrej pozície, ale Miroslav Hanuljak rýchlo reagoval a tento pokus zachytil.

08:27
    Judd Blackwater zakončil spoza obrancu. Tomáš Fučík toho nemohol veľa vidieť, no napriek tomu puk stihol zachytiť.

07:43
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Hvila, ktorý si nakorčuloval pre odrazený puk. Ocitol sa zoči-voči gólmanovi, ktorého svojou strelou neprekonal. Miroslav Hanuljak sa prezentoval famóznym zákrokom.

06:53
    Samuel Buček sa obtočil okolo brány súpera a následne prihral puk pred ňu. Tam však nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.

05:18
    Rudolf Huna nemal komu v útočnom pásme prihrať, a tak sa rozhodol zakončiť spoza brániaceho hráča. Tento strelecký pokus dokázal Miroslav Hanuljak bez problémov pokryť.

04:21
    Judd Blackwater nahodil puk do útočného pásma, ale ako prvý bol pri ňom brániaci hráč.

03:15
    Nitrania držia puk na svojich hokejkách. Krátkymi prihrávkami sa snažia rozhodiť defenzívu súpera.

02:13
    Žilinčania sa v útočnom pásme neudržali dlho. Domáci už zakladajú rýchly protiútok.

01:45
    Puk sa nachádza za bránou Žiliny, odkiaľ sa Huna bude snažiť vymyslieť niečo smerom dopredu.

00:21
    Domáci sa hneď z úvodu stretnutia dostali do obrovskej príležitosti. Bol to Marek Slovák, kto z výhodnej pozície nedokázal prekonať Tomáša Fučíka.

00:01

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Šiška, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš – Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Síkela, Ondruš, Hrazdíra

Rozhodca: Novák, Adamec – Orolin, Tvrdoň.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 52. kolo Tipsport ligy, kde domáca Nitra privíta na svojom štadióne Žilinu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HK NITRA:

Hokejisti Nitry sa po 51. kole nachádzajú na 5. priečke so ziskom 98 bodov. To sa im podarilo po dvadsiatich ôsmych víťazstvách, piatich výhrach po predĺžení, štyroch výhrach po predĺžení a šestnástich porážkach v riadnej hracej dobe. Aktuálne ťahajú sériu troch víťazstiev. Naposledy sa predstavili pred zrakmi vlastných fanúšikov, ktorí sledovali víťazstvo svojich miláčikov v zápase s Liptovským Mikulášom v pomere 4:1.

MSHK ŽILINA:

Žilinčania v aktuálnom ročníku Tipsport ligy figurujú na poslednej 12. priečke so ziskom 49 bodov. V boji o udržanie sa sú s Liptovským Mikulášom, na ktorý strácajú tri body. Na svojom konte majú pätnásť víťazstiev, dve výhry po predĺžení, tri prehry po predĺžení a až tridsať tri prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 140 gólov a až 203 inkasovali. Po päťzápasovej sérií bez víťazstva prišla konečne výhra za tri body. Postarali sa o to v zápase s Budapešťou, ktorú zdolali 3:2.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Róbert Gašpárek

Góly a asistencie: 38. Buček, 41. Majdan (Buček, Slovák), 60. Bortňák – 17. Huna (Surovka, Hvila)

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Šiška, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh

Rozhodca: Novák, Adamec – Orolin, Tvrdoň