Poprad – Miškovec 2:1 (kon.) | Nitra – Žilina 3:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:0 (kon.)
B. Bystrica – Detva 7:3 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (4:3 po s.n.) | Budapešť – Košice 3:1 (kon.)
MAC Budapešť
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Košice
Nedeľa 17.02.2019, 17:30 • Ice rink MAC Budapest, Maďarsko • Tipos Extraliga (SR) • 52. kolo

59:57
    V posledných sekundách mohol ešte Sherbatov znížiť, no Bálisz len potvrdil to, že je mužom duelu.

59:43
    Budapešť dáva gól! Je rozhodnuté! TOMÁŠ KLEMPA zo stredného pásma triafa opustenú bránu hostí.

Asistencia: Keegan Dansereau.

58:47
    Šimon Petráš strelou pomedzi nohy prestreľuje bránu Bálisza! Petráš bol sám pred gólmanom, no táto finta mu nevyšla!
    57:27 Suja (KOS)

57:27
    Suja sa naťahoval po dorážke po Spilarovom obkorčuľovaní brány, avšak domáci muž v maske drží Budapešť v hre o tri cenné body.
    53:19 Bodó (MAC)

53:19
    Bodó mohol definitívne rozhodnúť, no bekhendové zakončenie pomedzi betóny len o centimetre míňa ľavú žŕdku!
    52:28 Krisztián NAGY - 2:1

52:29
    Budapešť dáva gól! Brown sa chopil puku na modrej čiare, narazil si puk, dostal sa pred bránu a nahodením z bekhendu triafa korčuľu KRISZTIÁNA NAGYA, od ktorej sa puk odráža do siete! Zdalo sa, že puk tečoval ešte aj Klíma. Gól musel odobriť ešte aj videorozhodca.

Asistencie: Jared Brown, Keegan Dansereau.
    51:30 Macaulay (MAC)

51:30
    Stanislav Škorvánek chytá hruďou delovku Macaulaya, ktorému nabil Orban. Ten sa zase predtým neodhodlal k rane z prvej, mal pritom odkrytú polovicu brány.

50:34
    Tomáš Klíma doslova vypichol hokejku z držania hráča MAC. Sú z toho dve minúty a druhá presilovka pre domáci tím.

48:26
    Škorvánek má za sebou krušné momenty, ktoré ukončuje až reklamná prestávka. Dudásova strela mu preletela tesne okolo lapačky. Predtým sme videli aj blafák do forhendu od Sherbatova, ktorý si pokryl pravým betónom Bálisz.

43:14
    Suja s veľkou šancou, rovnako tak i Sýkora, no skóre zostáva remízové.

41:17
    Východniari môžu rýchlo otočiť skóre, za hákovanie si ide na dve trestné minúty posedieť Jesse Ray Dudás.
    40:55 Jakub SUJA - 1:1

40:54
    Košice dali gól!
    Napálený puk od modrej od Derliuka, najskôr to bol JAKUB SUJA, ktorý tečoval puk pred Bence Báliszom! Hostia sa dostávajú späť do hry o triumf!

Asistencie: Šimon Petráš, Roman Derliuk.
    38:58 Pulli (KOS)

38:58
    V oslabení ďalšia šanca Košíc, Jere Pulli ju nevyužíva po prečíslení traja na dvoch!

37:16
    Patrik Lušňák už smeruje na lavicu hanby za hru vysokou hokejkou. Presilovka aj pre Budapešť.
    37:01 Galamboš (KOS)

37:01
    Bence Bálisz zatiaľ mužom duelu. Po odstavení protihráča sa k puku dostal Peter Galamboš, ktorý ale nenašiel medzeru medzi betónmi domáceho gólmana! Obrovská šanca, azda už tretia po inkasovanom góle z hokejky Langkowa.

34:43
    A z toho celého plynie presilovka pre Košice. John Negrin nedovolene odstavil Sýkoru pri napádaní rozohrávky a už putuje na trestnú lavicu na dve minúty.

33:53
    Domáci gólman mal viac šťastia ako jeho náprotivok a dokázal vychytať Košičanov azda aj na trikrát. No, východniari sa prebudili.

32:58
    Razom mohlo byť vyrovnané, Tomáš Hričina v spoločnosti troch spoluhráčov páli iba k tyčke, kde bol pripravený Bence Bálisz! Takáto kontra sa má trestať.
    32:16 Chris LANGKOW - 1:0

32:16
    Budapešť dáva gól! Neuveriteľná situácia pred bránou Košíc! Stanislav Škorvánek najprv hokejkou zabránil prihrávke pred bránku po kľučke do forhendu, potom sa ale smolne zachytil betónom o tyčku a motal sa tam nešťastne ako mravec v mede. Škorvánek robil čo mohol, no nestačil sa presunúť k ľavej tyčke, aby zneškodnil gólovú strelu CHRISA LANGKOWA.

Asistencie: Chris Bodó, Jesse Ray Dudás.

27:04
    Vôbec prvé vylúčenie v zápase. Za vysokú hokejku v tvári Petráša si ide oddýchnuť na trestnú lavicu na dve minúty Keegan Dansereau.

19:49
    Rýchla kontra, Tomáš Klempa mohol zo strednej vzdialenosti po prihrávke z pravej strany otvoriť skóre, no Škorvánek zase raz podržal svoj tím.
    16:30 Bodó (MAC)

16:30
    Chris Bodó nebude autorom prvého gólu v tomto zápasu. Aspoň teda zatiaľ. Maďarský hráč šiel po chybe súpera sám na bránu, nezvolil si však ideálne zakončenia a Škorvánek na dvakrát hviezdu Budapešte vychytal!
    15:29 Ignatushkin (KOS)

15:29
    Bence Bálisz zakročil na jednotku pri prihrávke Haščáka na Ignatushkina. Ruský center tečoval prudký pas pred bránu, maďarský gólman si na to dal pozor.
    11:45 Terbócs (MAC)

11:45
    István Terbócs sa dostal v strednom pásme cez Sherbatova, prešiel aj cez obrancu, no jeho dobre mierená rana skončila v lapačke pozorného Škorvánka! Zatiaľ najväčšia šanca duelu.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 33. Langkow (Bodó, Dudás), 53. Nagy (Brown, Dansereau), 60. Klempa (Dansereau) – 41. Suja (Petráš, Derliuk)

MAC Budapešť: Bálisz (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
    HC Košice: Škorvánek (Laco) – Šedivý, Derliuk, McDowell, Dudáš, Pulli, Koch, Žitný, Michalčin – Kafka, Galamboš, Sýkora – Petráš, Suja, Spilár – Haščák, Ignatushkin, Sherbatov – Lušňák, Klíma, Hričina

Rozhodca: Konc st., Goga – Valo, Vyšný – Jung