Mladá Boleslav – Sparta 5:7 (kon.) | Otrokovice – Liberec 9:3 (kon.) | Královské Vinohrady – Pardubice 5:1 (kon.)
Česká Lípa – Bohemians 5:7 (kon.) | Ostrava – Bulldogs 6:3 (kon.) | Střešovice – Znojmo 12:0 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
5:7 (3:3, 1:2, 1:2)
ACEMA Sparta Praha
cz Nedeľa 17.02.2019, 17:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga (CZ) • 25. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:02:32)

Nejlepšími hráči byli zvoleni Petr Krzyžanek (Mladá Boleslav) a Michal Pažák (Sparta).

Zápas je u konce a Sparta si z Mladé Boleslavi odváží cenné body. Poslední třetina sice přinesla rychlé vyrovnání z hole Jana Jelínka, jenže odpověď Sparty přišla takřka vzápětí, trefil se Michal Pažák. Od té doby si hosté dobrou obranou drželi těsný náskok a nakonec se jim i povedlo přejít do ještě jednoho úspěšného útoku a po gólu Jana Krejči navýšit vedení. Byla to také poslední branka zápasu a Sparta tak zvítězila 7:5. Touto výhrou se také posunula do čela tabulky s 62 body, Mladá Boleslav je druhá s 60 body.

59:46
    Prudký pokus Natova šel těsně mimo, tohle si už hosté asi pohlídají.

59:31
    Rána Jelínka byla zblokována, domácí musí pro míček do hloubi pole.

59:12
    Domácím teď vůbec nevychází střelba, každá rána jde mimo.

58:49
    Domácí tým si bere oddechový čas.

58:45
    I další střela domácích si cestu do branky nenašla, tlak Mladé Boleslavi vrcholí.

58:17
    Höffer mířil vedle, míček je stále na holích domácích hráčů.

57:44
    Mladá Boleslav hraje bez brankáře, tady již není na co čekat.
    57:20 Jan KREJČA - 5:7

57:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Možná klíčový okamžik utkání. Sparta se udržela v útoku, zprava si na přihrávku naběhl JAN KREJČA a dokázal prostřelit Bauera – 5:7. Asistence: Jan Marvánek.

56:59
    Míček letí takřka přes celé hřiště, hosté si mohou na chvíli oddechnout.

55:15
    Hraje se teď převážně na půlce Sparty, pražský tým odolává.

54:55
    Přitvrzují i domácí, v rohu se odehrál tvrdý zákrok na Garčara. Taktéž bez vyloučení.

54:35
    Mladá Boleslav stupňuje svůj tlak, bránící Sparta však i nadále odolává.

53:44
    Tvrdý zákrok hostů za Benešovou brankou, faul Marvánka na Tomašíka však byl oceněn pouze volným úderem.

52:51
    Jiří Curney byl na levé straně zcela volný, svou střelu si ale chystal až příliš dlouho a jelikož měl Beneš dobrý výhled, byl gólman v tomto souboji tím úspěšnějším.

51:39
    Pěkná střela i na druhé straně, Bauer také předvedl pohotový zákrok.

50:51
    Krzyžanek vyslal z levé strany další nebezpečný pokus, Beneš jej vytěsnil a musel si pak ještě dávat pozor na případnou dorážku zblízka.

49:53
    Tečovaná Řehořova střela proskákala mimo branku Sparty, domácí bojují o míček v rohu.

48:59
    Odražený míček domácí nevyužili, Curney se po prudké přihrávce natahoval, ale nedokázal jej usměrnit na bránu.

47:57
    Míček byl sražen těsně před Benešem, domácí rozehrávají Natovem a Tomašíkem z rohu hrací plochy.

47:30
    Natov neviděl cestu vpřed, před ztrátou míčku tak raději volil zpětnou přihrávku.

46:54
    Vynikající Beneš! Čelil střele z bezprostřední blízkosti, tělem ale zvládl zakončit a zabránil tak opětovnému srovnání skóre.

46:42
    Rychlý brejk Mladé Boleslavi skončil na nepovedeném zpracování Milana Tomašíka.

46:17
    Menší závar u branky Sparty, dobrým odpálením míčku jej ukončil Garčar.

45:33
    Provinění hostů, fauloval Marvánek.
    45:00 Michal PAŽÁK - 5:6

45:00
    No, tlak domácích gól nepřinesl, akce Sparty ano. Zleva vystřelil Ježek, Bauer míček neudržel a MICHAL PAŽÁK tak dostal možnost dorážky a také toho využil. Asistence: David Ježek.

44:34
    Pokračuje se podle pravidla, že který tým dá gól, pokračuje v náporu. Nyní je to Beneš, kdo si musí dávat pozor na každý výpad domácích.
    43:44 Jan JELÍNEK - 5:5

43:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Máme opět vyrovnáno a střelecká přetahovaná pokračuje. Na levé straně si našel prostor na střelu JAN JELÍNEK a jeho švih k zadní tyčce si našel cestu do sítě. Asistence: Jan Natov.

42:41
    Krzyžanek to zkusil z levé strany, Beneš si míček zvládl najít a polapit jej.

41:50
    Sparta nikam nepospíchá, stále spoléhá na dobrou obranu.

40:44
    Úvod třetí třetiny se nese ve snaze domácích co nejdříve vyrovnat. Nápor je zatím nevydařený.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře má hostující Sparta. Ne její vedoucí gól z 28. minuty sice domácí našli po střele Tomáše Chrousta odpověď, od 34. minuty však panuje stav 4:5, když se zblízka prosadil Michal Pažák. Od té doby Sparta dobře brání své těsné vedení a prakticky nepouští soupeře do nebezpečného zakončení.

40:00

39:40
    Curney byl hosty dobře střežen, nedostal se tak od pravého mantinelu ke střele ani přihrávce.

38:45
    Sparťanská obrana zvládá držet soupeře na uzdě, domácí se tak nemohou dostat k pořádnému zakončení.

37:35
    Z velké dálky to zkusil Novák, nemyslel to zle, obrana Sparty si ale zvládla poradit i s tímto pokusem.

37:08
    Podobná situace nastala i po střele Natova, ani tento pokus na branku neprošel.

36:44
    Po Krzyžanekově přihrávce byla k vidění střela z levé strany, míček byl ale ještě před Benešem zblokován.

35:20
    Utkání sleduje 615 diváků. Velice slušná návštěva!

34:32
    A zase se hraje u Bauera, Sparta by ráda co nejdříve přidala ještě jeden gól a získala před blížící se přestávkou větší jistotu.
    33:40 Michal PAŽÁK - 4:5

33:40
    A nevyšlo mu to. Časar vybojoval míček, zadovkou jej poslal na MICHALA PAŽÁKA a ten nadvakrát překonal zasahujícího Bauera – 4:5. Asistence: Luka Časar.

33:28
    Sparta v náporu, Zakonov má v rohu co dělat, aby na zádech udržel dva hráče hostů.

32:47
    Domácím nevyšla rychlá akce s pokusem o objetí branky, do protiútoku se už cpe Robert Košir.

32:10
    Prudký švih z levé strany prolétl kousíček vedle Benešovy branky, dopředu už jde Sparta.

31:45
    V hale panuje skvělá atmosféra, publikum je velice slušně zaplněno a žene teď domácí do dalšího útoku.
    30:28 Tomáš CHROUST - 4:4

30:28
    A je zase srovnáno! Po zisku míčku se domácí dostali do kontru, TOMÁŠ CHROUST si potáhl na střed a střelou po zemi zamířil přesně k tyčce. Asistence: Petr Krzyžanek.

29:34
    Táhlá střela z dálky na Bauera neplatila, domácí Pluhař už zpoza branky vyváží míček do pro boleslavské bezpečnějších míst.

29:14
    Po dlouhém Benešově výhozu se Sparta zase probila na útočnou polovinu a bude teď rozehrávat z rohu.

28:44
    Sparta je opět polita živou vodou a rychlou kombinací se snaží o přečíslení.
    27:47 David JEŽEK - 3:4

27:47
    Jenže přišla ztráta míčku, rychlý kontr a po přihrávce zprava na střed zakončoval zcela volný DAVID JEŽEK. Bauer se nestačil přemístit a je to 3:4. Asistence: Michal Pažák.

27:35
    Jelínek byl při svém průniku pravou stranou faulován, Mladá Boleslav pokračuje v útoku.

26:57
    Je to teď trochu neurovnané, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Jde o hodně – o vedoucí příčku v tabulce.

25:58
    Míček v rohu u branky Sparty, to vše po nepřesné střele. O znovuzískání míčku se snaží Martin Tokoš.

24:59
    Sparta se teď snaží o snížení trochu divokého tempa na vlastní polovině, sledujeme tak postupnou rozehrávku s mnoha přihrávkami.

23:38
    Natov svým postřehem zastavil rodící se brejk Sparty po ztrátě míčku, domácí vše uklidnili.

23:10
    Provinění hostů při bránění soupeřů, po hromadném vystřídání bude Mladá Boleslav rozehrávat z pravé strany.

22:33
    Pěkná a pohotová střela Pluhaře prosvištěla těsně mimo, Sparta jde do rychlého brejku.

21:15
    Od Bauera zahajují domácí další akci, nikam nepospíchají.

20:13
    Hned první útok domácích vypadal nebezpečně, švih z levé strany ovšem prolétl vedle branky a míček skončil mimo hrací plochu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Máme za sebou hodně divokou třetinu, ve které si domácí rychle vypracovali dvoubrankový náskok, jenže ten zvládli neméně rychle promrhat. Sparta se v 19. minutě dostala v přesilovce do vedení už to vypadalo, že jej udrží do přestávky, jenže v poslední minutě napřáhl z dálky Petr Krzyžanek a svou dnes druhou brankou upravil na průběžných 3:3.

20:00
    19:28 Petr KRZYŽANEK - 3:3

19:28
    Další akce už ale k vyrovnávací trefě vedla. Prakticky ještě z vlastní poloviny napřáhl PETR KRZYŽANEK, jeho prudký švih prolétl vším, co mu stálo v cestě a skončil za překvapeným Benešem. Asistence: Jiří Curney.

19:21
    Z dálky se prezentoval Natov, ale přestřelil.

19:01
    Nyní je na domácích, aby si dokázali vybudovat tlak a také dokázali obrátit nepříznivý výsledek.
    18:06 Marek ZOUZAL - 2:3

18:06
    Přesilovka je využitá, Sparta už vede! Přihrávku na pravou stranu dostal MAREK ZOUZAL, vyběhl si před Bauera a střelou pod jeho horní tyčku upravil na 2:3. Asistence: Jan Marvánek.

17:38
    Sparta v poklidu kombinuje a rozvíjí přesilovkou akci na půlce soupeře. Zatím bez střeleckého vyjádření.

17:20
    Ostrý souboj v rohu hrací plochy zůstal sudími bez povšimnutí, pokračuje se ve hře.

16:41
    Zápas se nám i přitvrzuje a je tu první přesilovka. Dvě minuty za hrubost dostal domácí Aleš Höffer.

16:06
    Domácí Tomáš Chroust bojoval v rohu o míček proti Marvánkovi, ten jej ale do lepší pozice nepustil. Míček pro Spartu.

15:01
    Mladá Boleslav nyní přečkala další trestný úder, na palubovce teď vládne Sparta, která touží po obratu ve skóre.
    14:32 Lukáš UJHELYI - 2:2

14:32
    No vida, a je už i srovnáno! Zleva ke střele nasadil LUKÁŠ UJHELYI a jeho pokus se dostal za Bauerova záda – 2:2. Asistence: Radim Křenek.

13:19
    Snižující branka nalila Spartě nové síly, rázem je pryč zakřiknutost a hraje se převážně před Bauerem.

12:56
    Mladoboleslavští se snaží o rychlou odpověď, byli ale hosty vytlačeni do rohu.
    12:14 Michal KAREŠ - 2:1

12:14
    Sparta se dočkala a snížila. Po vypíchnutí míčku vznikl brejk, který přesnou střelou do horního růžku zakončil MICHAL KAREŠ. Bez asistence.

11:08
    Přihrávka z rohu mířila na Tadeáše Chrousta, na poslední chvíli obrana Sparty zareagovala a přihrávku na volného hráče zablokovala.

10:41
    Na druhé straně přišla prudká střela od pravého mantinelu, minula Benešovu branku.

09:58
    Košir svou přihrávkou směřoval hru před Bauera, tam se ale nenašel nikdo na sklepnutí a případné snížení.

09:11
    Zatím je ve hře obou týmů hromada chyb v rozehrávce, dění se nám tak přelévá ze strany na stranu.

08:21
    Gruberovi nyní střela nevyšla podle představ, míček se sotva došoural k Benešovi.

07:00
    Je tu trestný úder kousek od brankoviště domácích, ti jsou rozestavěni tak, aby Bauerovi co nejvíce ulehčili práci.

06:52
    Faul na Marvánka, Sparta může po delší době rozjet akci.

06:21
    Zatím je to florbal na jednu branku, na tu sparťanskou. Zleva neúspěšně pálil Krzyžanek.
    05:32 Jakub GRUBER - 2:0

05:32
    Už je to ale o dvě branky. JAKUB GRUBER pronikl středem velkým oknem v obraně Sparty a střelou podél gólmana upravil na 2:0. Bez asistence.

05:20
    Další akce mladoboleslavských byla ukončena hvizdem rozhodčího, byl tam faul.

04:41
    Vstřelená branka domácí viditelně nabudila a opět se tak hraje u branky Sparty. Domácí navíc žene bouřlivé publikum.
    03:58 Petr KRZYŽANEK - 1:0

03:58
    Domácí jdou do vedení. Na pravé straně přišla přihrávka do druhé vlny a PETR KRZYŽANEK ranou z dálky prostřelil Beneše. Asistence: Jiří Curney.

03:38
    Martin Beneš u své levé tyčky zachytil pokus o kličku a střelu a ihned rozehrál.

02:57
    Tokoš u mantinelu tvrdě obral o míček Zemana, nepustil tak Spartu do akce. Vzápětí se ale pískalo provinění proti Tokošovi.

01:40
    Domácí Tadeáš Chroust nasazoval k rychlé akci levou stranou, o míček ale záhy přišel.

00:50
    První výpad domácích skončil neúspěchem, nyní pozvolna kombinuje Sparta a snaží se jít do kontru.

00:01

Technology Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Natov.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Bína, Pažák, Svatoš – Burian, Kareš, Krejča – Časar, Pruner.

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský.

Oba týmy jsou již na palubovce, zápas může začít.

Duel v MSH Mladá Boleslav začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Martin Valenta a Michal Žďárský.

Technology Florbal MB

Domácí tým je v tuto dobu lídrem soutěže, když nasbíral 60 bodů. Naposledy klub představil 10. února, kdy na své půdě doslova a do písmene zdemoloval Otrokovice po výsledku 16:2. Pěti góly se na debaklu podílel Jan Natov, dva góly přidali Milan Tomašík, Josef Pluhař, či Tadeáš Chroust. Dnes se podobný průběh předpokládat rozhodně nedá, proti se totiž postaví další špičkový tým.

Pražskému týmu patří třetí místo s 59 body, dnes se tedy hraje o vedoucí příčku. Sparta má dnes co napravovat, poslední zápas se totiž pražským až tak nevyvedl a na své palubovce Sparťani podlehli Vítkovicím 4:5 po prodloužení. Nepomohl ani hattrick Milana Garčara, vítkovičtí v 57. minutě srovnali a ve druhé minutě nastavení i rozhodli o své výhře.

Dobré odpoledne u mužské florbalové Tipsport Superligy. Společně se podíváme na utkání 25 kola mezi týmy Technology Florbal MB a ACEMA Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 4. Krzyžanek (Curney), 6. Gruber, 20. Krzyžanek (Curney), 31. Tomáš Chroust (Krzyžanek), 44. Jelínek (Natov) – 13. Kareš, 15. Ujhelyi (Křenek), 19. Zouzal (Marvánek), 28. Ježek (Pažák), 34. Pažák (Časar), 45. Pažák (Ježek), 58. Krejča (Marvánek)

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodca: Martin Valenta, Michal Žďárský