Písek – Zlín 27:33 (kon.) | Michalovce – Veselí n/M 33:25 (kon.) | Olomouc – Bánovce 43:19 (kon.)
Poruba – Most 22:26 (kon.) | Šaľa – DHC Plzeň 34:25 (kon.) | Prešov – Slavia 24:37 (kon.)
DHC Sokol Poruba
22:26 (10:13)
DHK Baník Most
cz Sobota 16.02.2019, 18:00MOL liga žien • 16. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (19:33:36)

Hráčky Mostu do druhého poločasu zlepšily obranu a přechod do útoku a nikoho nenechaly na pochybách, kdo bude dnešním vítězem.

Konec zápasu. (22:26)

59
    Tak ještě jedna branka pro domácí. (22:26)
    58
    Na druhé straně se trefuje Kostelná. (21:26)
    57
    Z výskoku vzdáleném 9 metrů od branky střílí branku Andrýsková. (21:25)

56
    Také Poruba se dokázala prosadit a snížit. Zvítězit v tomto zápase už ale zřejmě nedokáží. (20:25)

55
    Hosté ubránily útok domácích a jdou na steč. (19:25)

54
    Mostečanky se radují z dalšího vstřeleného gólu. (19:25)

53
    Oddechový čas pro domácí. (19:24)

52
    Na druhé straně Most ubránil útok domácích. (19:24)

51
    Mostečanky pouze orazítkovaly břevno domácí branky. (19:24)

50
    Také hráčky Poruby se trefují za záda brankářky. (19:24)

49
    Most přidává další branku z brejku. (18:24)
    49
    Kostelná využívá další sedmičku ke vstřelení branky. (18:23)

48
    Most ubránil další pokusy o vstřelení branky a nyní hrozí sám. (18:22)

47
    A nyní domácí přidávají další branku. (18:22)

46
    Poruba obsadila polovinu hostujícího týmu. (17:22)
    45
    V čase 45:00 se gólově prosazuje Šustková. (17:22)

44
    Třetí branku během minuty dávají Ostravanky. (17:21)

44
    Prosazují se také hostující hráčky. (16:21)

44
    Hráčky Poruby snižují na rozdíl 4 branek. (16:20)

43
    Severočeškám se oddechový čas vyplatil a hned vstřelily branku. (15:20)

43
    Oddechový čas pro hosty. (15:19)
    43
    Nakonec síť rozvlnila Baumbachová. (15:19)

42
    Poruba stále nemůže překonat mostecký Blok. (14:19)

41
    Oddechový čas pro domácí. (14:19)

40
    Most dobře brání kombinace domácího celku. (14:19)

39
    Dlouhý úsek bez branky ukončily hráčky Mostu. (14:19)

38
    Dostali jsme se do fáze utkání, kdy opět obrany převyšují kvalitu útoků. (14:18)

37
    Mostečanky si vrací 4 brankový náskok. (14:18)
    36
    Za Porubu skóruje Konečná. (14:17)
    35
    Kostelná proměNuje sedmičku. (13:17)

35
    Také domácí hráčky se dokázaly prosadit. (13:16)

35
    Pěkná kombinace Mostu znamená míč v síti domácích. (12:16)

34
    Ostravanky přidávají další branku a rozdíl je už opět pouze tříbrankový. (12:15)

33
    Poruba ubránila další atak hostí. (11:15)

32
    Po diskutabilním zákroku před brankou Mostu se Mostečanky prosazují z následného protiútoku. (11:15)

31
    Také Poruba se uvádí proměňenou sedmičkou. (11:14)
    31
    Druhý poločas zahajuje Šustková proměněným sedmimetrovým hodem. (10:14)

31
    Začal druhý poločas. (10:13)

Druhý poločas začne přibližně v 18:45.

Domácí házenkářky tahají za kratší konec, ale je vidět, že si na Most věří a nedají mu výhru jen tak zadarmo. Stav 10:13 po prvním poločase tak odpovídá dění na hřišti po 1. půli.

30
    První poločas skončil. (10:13)
    30
    Za Most se trefuje před přestávkou Šustková. (10:13)

30
    Poruba se prosazuje z následné akce. (10:12)

29
    Střela se Kostelné nepovedla a míč sotva doskákal k brance. (9:12)

28
    Ostravanky opět rychle snižují. (9:12)
    28
    Alice Kostelná dává 12. branku Mostu. (8:12)

27
    Ostravanky se prosazují z devítimetrů a snižují. (8:11)

26
    Mostečanky urychleně odpovídají brankou. (7:11)

26
    Ostravanky toho využívají a snižují na 7:10. (7:10)

25
    Brankářka Poruby se vyznamenala dalším zákrokem. (6:10)
    24
    Polášková proměňuje již třetí sedmimetrový hod. (6:10)
    23
    Střelou od tyče a z devíti metrů se prosazuje opět Kostelná. (5:10)
    22
    Alica Kostelná s rychlého útoku přidává další branku Mostu. (5:9)

21
    Domácím se daří snížit na 5:8. (5:8)

20
    Oba dva týmy nyní opět ukazují, jak pevné jsou jejich obrany. (4:8)
    19
    Šustková se prosazuje střelou kolem těl soupeřek. (4:8)

18
    Oddechový čas pro hosty. (4:7)

17
    Mostečanky se prokázaly i kvalitní obranou a opět mohou uzavřít zámek na polovině soupeře. (4:7)

16
    Házenkářky Mostu nyní hrají dlouho na půli soupeře, který se brání za pomoci faulů. (4:7)
    15
    Polášková se trefuje ze sedmičky a snižuje tak vedení Mostu. (4:7)

14
    Nyní si připsaly zákrok brankářky na obou stranách. (3:7)

13
    Oddechový čas pro domácí. (3:7)

13
    Další trefa mosteckých děvčat znamená již vedení o branky. (3:7)

12
    Házenkářkám Mostu se opět daří udržet tříbrankový náskok. (3:6)
    11
    Mýlkové se podařilo v pádu snížit přízemní střelou. (3:5)

10
    Obrany nyní dominují nad útoky. Aktuálně má míč v rukou Poruba. (2:5)
    9
    Lucia Mikulčík střílí pátou branku Mostu. (2:5)

8
    Mostecké házenkářky si vytvořily tlak a díky tomu si zahrají přesilovou hru. (2:4)

7
    Nyní jsme viděli břevno na obou stranách. (2:4)

4
    Žlutou kartu si vysloužila Konečná. (1:2)
    3
    Rychle navyšuje stav z křídla Mikulášková. (1:2)

3
    Mostu se daří srovnat. (1:1)

2
    Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Jana Šustková). (1:0)
    2
    Polášková proměňuje sedmičku. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková – Noworytová, Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Andrýsková, Polášková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Svobodová, Baumbachová, Šmidáková, Revajová, Miháčová.

DHK Baník Most: Müllnerová, Novotná – V. Dvořáková, Stříšková, Jungová, Šustková, Švihnosová, Mikulčík, Buchnerová, Kostelná, Mishevska, Eksteinová, Kovařová, Tesařová, Kostelná, Zachová, Janoušková, Mikulášková..

Favorita v Baníku uvidíme i pokud se podíváme na vzájemné zápasy. Poruba porazila Most naposledy v roce 2015. Od té doby tyto týmy spolu odehrály 13 zápasů a z toho jich Most vyhrál 10 v základní hrací době a 1 v prodloužení. V zbylých dvou kláních se týmy rozešly nerozhodně. Poslední duel vyhrál Baník na své palubovce v říjnu v poměru 24:16.

Dnes však čeká Porubu jiný level a tím je rozjetý DHK Baník Most. Tento tým nepoznal ztrátu bodu již 6 kol v řadě a nebudeme-li počítat evropský EHF Cup, bude tato série čítat 9 zápasů. Most si aktuálně libuje na druhé pozici tabulky a od třetího ale i prvního místa je dělí 3 body. V dnešním zápase j rozhodně velkým favoritem.

Poruba je aktuálně na šestém místě s náskokem šesti bodů na pozice pro nepostupující týmy do play off. Naopak na třetí příčku ztrácí Poruba pouze 3 body a to zní jako výzva. Tuto výzvu, zdá se, Poruba přijala už minulé kolo, kdy si vyšlápla na souseda z tabulky na jeho palubovce. Poruba tak vyhrála ve Zlíně rozdílem třídy 20:28.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu ze zápasu házené žen, ve kterém se proti sobě postaví týmy DHC Sokol Poruba a DHK Baník Most.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.