Chodov – Vítkovice 7:5 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
7:5 (3:0, 3:2, 1:3)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Sobota 16.02.2019, 15:20 • SH Jižní Město • Livesport Superliga (CZ) • 25. kolo

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:24:29)

Sledovali jsme utkání mezi Chodovem a Vítkovicemi, který končí výhrou domácích 7:5. Chodov v půlce utkání vedl 6:2, jenže poté se Vítkovice rozehrály a zdramatizovali utkání. Hlavní hvězdou domácích byli tři dvoubrankoví střelci, tedy Ondrušek, Matějčík a Koutný. Chodov tak předskakuje svého dnešního soupeře o dva body a je třetí. V posledním kole ligy se tak máme na co těšit!

59:26
    Chodov kontroluje své vedení a zřejmě toto utkání vyhraje a bude jasné, že v posledním kole to bude mezi čtyřmi nejlepšími týmy velká mela.
    58:45 Marek MATEJČÍK - 7:5

58:45
    Chodov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAREK MATEJČÍK, který přes tři čtvrtiny hřiště vystřelil domácím vítězství. Asistence: Daniel Kašovský.

58:28
    Vítkovice jsou na dostřel jedné branky. Chodov brání na morál.
    58:07 Jan ŠEBESTA - 6:5

58:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Už jenom jednobrankový rozdíl! Autorem branky je JAN ŠEBESTA, který se prosazuje k levé tyči po pěkné akci Vítkovic na jeden dotek. Asistence: Josef Rýpar.

57:44
    Martin Koutný promrhal šanci na třígólové odpoledne, protože v úniku netrefil prázdnou klec.

57:29
    Souček opouští branku a Vítkovice logicky hrají v šesti hráčích v poli.

56:58
    Vítkovice kombinují po celé délce hřiště. Souček zatím zůstává přikovaný ve svém brankovišti.

55:54
    Delong přihrál na Hájka, jenže ten opět nevyzrál na Baráka. Dobrá šance z volného úderu je pryč.

55:34
    Obrovská šance Vítkovic! Jan Jastřembský krásně přihrál na druhou stranu na Sladkého, jenže ten ani nadvakrát nepřekonal skvěle chytajícího Baráka.

55:08
    Vošta vzal brejk domácích na sebe. Neudělal moc dobře, protože rána je hodně nepřesná.

54:41
    První vítkovická formace kombinuje kolem brány Chodova, jenže ten zatím drží obranný val.
    53:58 Marek BRÄUER - 6:4

53:58
    Vítkovice snižují na rozdíl dvou branek§ Autorem branky je MAREK BRÄUER, který využil loženku od Hájka a snižuje na 6:4!Asistence: Lukáš Hájek.

53:25
    Marek Vávra natřikrát nedokázal překonat Součka, který drží akcie Vítkovic nad vodou.

53:11
    Marek Matejčík selhal v rohu mantinelu, kde se pokoušel získat balonek nad Rýparem.

52:03
    Lukáš Hájek se dostal k dorážce, nicméně jeho pokus letí těsně vedle. Čas vítkovickým hráčům utíká velmi rychle.

51:25
    Marek Švajný si poradil v obraně a kombinuje s Pražanem před Barákem.

50:45
    Marek Vávra selhal na Rýparovi, který potvrdil své skvělé fyzické předpoklady.

50:20
    Chodov v tomto útoku selhal a dává další šanci Vítkovicím, které to vůbec nevzdávají.

50:00
    Černého branka není uznána, protože si pomohl nedovoleným zákrokem.

49:28
    Domácí v plném počtu. Chodov zvládl poslední vteřiny a je o dvě minuty blíž k vítězství.

49:03
    Josef Rýpar nepřesně přihrál a vypadá to, že domácí ubrání první oslabení v tomto utkání.

48:26
    Jakub Hubálek ve stoprocentní šanci na levém křídle přestřeluje bránu Baráka.

47:28
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Petr Pražák – 2 min., Sekání).

47:25
    Ondřej Firda nedokázal dorazit pokus Oboráka. Chodov se opět ubránil.

46:31
    Chodov předvedl další povedenou obranu a Vítkovice to musí zkusit znova a lépe.

45:45
    Řezaninovi se svezl balonek. Dnes se tomuto slovenskému útočníkovi vůbec nedaří.

45:21
    Mikuláš Krbec lehce ztratil balonek. Naštěstí pro něho poté získal balonek zpět a navíc vybojoval rozehrávku.

44:52
    Roman Oborák pálil táhlou střelou z poloviny hřiště. Ta jen těsně míjí bránu Baráka.

44:14
    Ondřej Vošta vrátil balonek zpátky na obránce, kteří pomalu kombinují, aby otupili tlak hostů.

43:43
    Vítkovice nadále hrají velice aktivně a ještě rozhodně nejsou mimo hru o první místo.
    43:29 Adam DELONG - 6:3

43:29
    Vítkovice vykřesávají naději! Autorem branky je ADAM DELONG, který dostal před branku parádní pas od Jastřembského. Delong ruší dvouzápasovou sérii bez bodu. Asistence: Jan Jastřembský.

42:30
    Rýpar napřáhl z půlky, ale jeh střela proletěla těsně vedle branky Baráka.

41:45
    Lukáš Řezanina nahodil balonek na Baráka a doufal v teč Hájka, jenže ten nebyl úspěšný.

41:22
    Vítkovice jsou na začátku třetiny hodně aktivní, Chodov brán ía čeká na chyby soupeře.

40:32
    Sladkého přihrávka na Delonga nebyla ideální, protože proskákala vzduchem.. Chodov lehce získal balonek.

40:01
    Úvodní buly třetí třetin vyhrál domácí Martin Koutný.

40:01

Střely po druhé třetině: Chodov 10:6 Vítkovice

Sledovali jsme druhou periodu mezi Chodovem a Vítkovicemi, která skončila výhrou domácích 3:2. Chodov sice vstřelil branku na 4:0, jenže poté Vítkovice zabraly a vstřelily dvě branky. Poté opět hosté udělali laxní chyby a inkasovali další dvě branky. Chodov jde jasně za vítězstvím. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina.

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

40:00

39:52
    Chodov si vychutnal konec třetiny a zatím je tento zápas z jejich strany perfektní.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Vítkovicím se v útoku vůbec nedaří a i díky tomu mohl být Barák naprosto klidný.

37:34
    Martin Koutný střílel na hattrick, nicméně jeho pokus končí na boční síti. Vítkovice jsou po dobrém úvodu opět matné.

36:48
    Ondřej Plíhal má problémy s kolenem a proto se na hřišti objevil Martin Řezáč.

35:42
    Podle statistik Chodov zblokoval již čtrnáct střel Vítkovic. Na druhé straně to jsou jen čtyři bloky. Tady je jeden z důvodů, proč je Chodov jasně lepší.

35:16
    Hosté v plném počtu. Vítkovice ubránili své první oslabení v tomto utkání.

34:26
    Marek Vávra v dobré pozici nastřeluje pravou tyč Součkovy klece.

34:14
    Vítkovice první minutu oslabení tentokrát přežili. Uvidíme, zda dokážou ubránit i druhou polovinu.

33:16
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Sladký – 2 min., Sekání).

32:35
    Vítkovice si poradili s nebezpečnou standardní akcí a mohou opět zaútočit.

31:58
    Po další komerční pauze se domácí rozhodli pro dlouhou kombinaci zakončenou faulem Šebesty.

31:15
    Jan Barák si zkušeně pohlídal střelu Besty, který se možná unáhlil, protože na druhé straně byl volný Hájek.
    30:44 Mikuláš KRBEC - 6:2

30:44
    Krásná kombinace domácích! Autorem branky je MIKULÁŠ KRBEC, který nadvakrát překonal Součka po parádní souhře Švajného a Ondruška. Asistence: Marek Švajný.
    30:18 Tom ONDRUŠEK - 5:2

30:18
    Chodov si bere zpět tříbrankové vedení! Autorem branky z trestného střílení je TOM ONDRUŠEK, který přesnou střelou střílí balonek přesně k pravé tyči!

30:18
    Tom Ondrušek v pokračujícím útoku vybojoval výhodu samostatného nájezdu!

30:02
    Ondruškova střela z velkého úhlu končí na boční síti.

29:33
    Blíží se nám polovina utkání a domácí Chodov vede o dvě branky a jde o něco blíž důležitým bodům do tabulky.

28:50
    Šimon Doubek zastavil střelu Šebesty podařeným blokem.

28:06
    Matějčík nahodil na Vávru, jenže ten byl v rohu mantinelu zastaven Neherou.

27:37
    Mikuláš Krbec vybojoval balonek a poté ho stáhl na své obránce, protože oba celky střídají.

26:33
    Chodov se snaží otupit nápor Vítkovic, kteří se vrátily do hry o tři body.

25:56
    Pavel Brus stáhl hru na dvě formace a reaguje tak na mizernou první periodu. To se mu zatím vyplácí, protože Vítkovice již vstřelily dvě branky.
    25:21 Jan ŠEBESTA - 4:2

25:21
    Vítkovice se dostávají do tempa! Autorem branky je JAN ŠEBESTA, který dostal před brankoviště přihrávku od Rýpara a povedenou fintou překonal Baráka. Asistence: Josef Rýpar.

25:07
    Delongova střela ani dorážka Šebesty nepropadla za záda Barákovi, který se zlobí na své obránce.

24:36
    Vítkovice se zatím vůbec nemohou dostat do nacvičených kombinací díky skvělé obraně, která napadá až k mantinelům.

23:48
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Plíhal – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

23:14
    Dlouhá přihrávka Doubka na Mikeše končí za mantinelem. Chodov je po první inkasované brance lehce otřesen.

22:41
    Lukáš Hájek hledal Rýpara, který ovšem nedostal balonek, protože plusové defenzivní body si připisuje Dan Kašovský.
    21:59 Josef RÝPAR - 4:1

21:59
    Že by začátek velkolepého obratu? Autorem branky je JOSEF RÝPAR, který využil chyby v rozehrávce od Pražáka a povedenou táhlou střelou překonává Baráka. Asistence: Jan Jastřembský.
    21:38 Tom ONDRUŠEK - 4:0

21:38
    Chodov letí do trháku! Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který precizní střelou překonává Součka a využívá tak první přesilovou hru tohoto utkání. Asistence: Marek Vávra.

21:14
    Marek Bräuer dobře napadal a donutil Ondruška, aby se stáhl až za bránu Baráka.

20:51
    Vítkovice zatím brání v kompaktním bloku a nedávají domácím šanci ani ke střele.

20:01
    Chodov získal balonek a čeká je skoro celá přesilová hra. Uvidíme, jak s tím naloží.

20:01

Střely po první třetině: Chodov 11:6 Vítkovice

Sledovali jsme první třetinu velkého souboje mezi Chodovem a Vítkovicemi, která končí jasnou výhrou domácích 3:0. O dvě branky se postaral Martin Koutný, který napoprvé potrestal bídnou rozehrávku a podruhé chybu ve zdi. Druhým střelcem byl Marek Matejčík, který využil únik a překonal tak svého bývalého spoluhráče Součka. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

20:00

19:44
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jiří Besta – 2 min., Sekání).

19:06
    Jiří Besta sekl Baráka do rukou, a tak domácí mají signalizované vyloučení.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:18
    Šimon Doubek v těžké pozici nedokázal předběhnout Neheru, který suverénně posouvá balonek za brankou, aby jeho formace vystřídala.
    17:33 Martin KOUTNÝ - 3:0

17:33
    Koutný přidává sovu druhou branku v utkání! Autorem branky je MARTIN KOUTNÝ. Asistence: Marek Švajný, který nachytal vítkovickou zeď při standardce blízko velkému brankovišti. S Vítkovicemi to začíná vypadat nedobře.

16:39
    Marek Vávra bekhendovou střelou nenachytal Součka.

15:58
    Delong zkoušel vystřelit z první, jenže v komické pozici neodkázal trefit balonek. Na druhé straně Krbce skvěle vychytal Souček!

15:10
    Jiří Besta v těžké pozici vybojoval výhodu rozehrávky. Tohle bylo pro ostravského chachara velké štěstí.

14:52
    Lukáš Souček vytáhl parádní zákrok proti další střely Vošty, který zatím nemá potřebné střelecké štěstí!

14:33
    Voštův pokus byl zblokován díky Hubálkovi, který perfektně pracoval na nohách.

13:36
    Zápas je nadále hodně takticky svázán, protože se oba celky připravují na těžkou cestu vyřazovací části.

12:47
    Další mizerná rozehrávka Vítkovic. To je pro hosty zatím obrovský problém.

12:15
    Ondřej Mikeš nenalezl Ondruška. Sudí Kamil Sojka ovšem píská nedovolený zákrok právě na Mikeše.

11:53
    Vítkovice se pomalu dostávají do tempa a snad poprvé dlouhodobě kombinovali kolem chodovské brány.

11:04
    Řezanina nahazoval balonek na branku Baráka, jenže ten ani nemusel zasahovat, neboť domácí obránci jsou zatím stoprocentní.

10:35
    Marek Vávra střílel ihned z rozehrávky, jenže trefil pouze připraveného Delonga.

10:07
    Po polovině první třetiny si Chodov kontroluje své dvoubrankové vedení dlouhou kombinací na své polovině.

09:36
    Domácí jsou nadále lepším týmem především díky perfektní obraně, která nepustila ostravské hráče ke střelám.

08:49
    Mladý Lukáš Herblich poprvé ohrozil Baráka, který si připisuje první vážnější zákrok.
    08:03 Marek MATEJČÍK - 2:0

08:03
    Vítkovice opět mizerné v rozehrávce! Autorem branky je MAREK MATEJČÍK, který sebral hostům balonek a v krásném samostatném úniku posouvá domácí do dvoubrankového vedení.
    07:25 Martin KOUTNÝ - 1:0

07:25
    Další chybná rozehrávka Vítkovic! Autorem branky je MARTIN KOUTNÝ, ke kterému se odrazil balonek po mizerné rozehrávce Šebesty. Na jeho střelu do pravé šibenice neměl Souček nárok.

06:58
    Chodov je zatím aktivnější než Vítkovice, nicméně ani jeden střelecký pokus neskončil za záda Součka.

06:23
    Maxa se vydal na útočný výlet, který zakončil dalekonosnou střelou. Souček neměl žádný problém.

05:45
    Řezanina vychoval v rozehrávce. Trenér Brus si oddechl, že Koutný míjí bránu Součka.

05:12
    Marek Matejčík se nedokázal probít přes svého bývalého spoluhráče z Vítkovic. Utkání se nese v fyzických soubojích.

04:41
    Ondruškovi přeskočil balonek přes čepel. Naneštěstí pro něho svou aktivitou vybojoval alespoň rozehrávku od rohu.

03:48
    K první větší šanci se dostal Ondřej Plíhal, který dostal skvělý pas od Mikeše, jenže nedokázal usměrnit balonek do brány.

03:11
    Jeden z domácích hráčů si pomohl v rohu mantinelu nedovoleným zákrokem. Na míčku jsou opět Vítkovice.

02:42
    Marek Vávra se poprvé dostal do zakončení, nicméně jeho pokus z velkého úhlu chytá Lukáš Souček.

01:49
    Oba celky se soustředí na pevnou obranu a jistou rozehrávku, která zatím nepřišla.

01:02
    Hostující mužstvo si v prvním střídání nic nevytvořilo a tak okysličuje formaci novými hráči.

00:18
    Vítkovice kombinují na své polovině hřiště a rozjíždí taktické utkání.

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Martin Koutný. Chodov oblékl bílé dresy, Vítkovice modré.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Maxa, Pražan, Kašovský, T. Vávra, Švajný, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – M. Vávra, Pražák, Ondrušek – Řezáč, Koutný, Matejčík – Krbec, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Rýpar, Hubálek – Firda, Herblich, Oborák – Sladký, Jan Šebesta, Řezanina – Černý, Hájek, Bräuer – Jastřembský, Delong, Malina – Besta.

07.04.18 Vítkovice-Chodov 7 : 6 (6 : 6)

1. SC TEMPISH Vítkovice se nacházejí na již zmiňovaném třetím místě. Na svém kontě mají za 24 utkání 57 bodů za sedmnáct výher, dvou výher v prodloužení a dvou proher v prodloužení. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí pouze tři body, takže elitní čtyřka bude bojovat o co nejvyšší umístění. Skóre mají kladné 159:98. Z posledních pěti utkání získali 14 bodů za čtyři výhry a výhru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 48 body za 25 branek a 23 asistencí Adam Delong.

FAT PIPE Florbal Chodov se momentálně nachází na čtvrtém místě tabulky. Na svém kontě mají za 24 utkání 56 bodů za sedmnáct výher, dvou výher v prodloužení a prohry v prodloužení. Na svého dnešního soupeře ztrácí pouze bod, takže se hraje o první trojku. Na pátý Tatran mají pohodlný náskok jedenácti bodů.Skóre mají kladné 181:103. Z posledních pěti utkání získali 13 bodů za tři výhry a dvě výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 67 body za 44 branek a 23 asistencí Tom Ondrušek.

Hezký den u sledování Tipsport Superligy! V dnešním 25.kole se představí domácí FAT PIPE Florbal Chodov, který vyzve 1. SC TEMPISH Vítkovice. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 8. Koutný, 9. Matejčík, 18. Koutný (Švajný), 22. Ondrušek (M. Vávra), 31. Ondrušek (t.s.), 31. Krbec (Švajný), 59. Matejčík (Kašovský) – 22. Rýpar (Jastřembský), 26. Jan Šebesta (Rýpar), 44. Delong (Jastřembský), 54. Bräuer (Hájek), 59. Jan Šebesta (Rýpar)

Rozhodca: Kamil Sojka a Tomáš Sojka