Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Žilina – Budapešť 3:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.)
Detva – Poprad 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – B. Bystrica 2:4 (kon.) | Miškovec – Nové Zámky 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Detva
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HK Poprad
Piatok 15.02.2019, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 51. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri sledovaní Tipsport Ligy. V piatkovom programe na seba narazia Detva a Poprad. Podľa papierových prognóz by sme mali vidieť víťazstvo hostí. Či tomu tak bude sa dozvieme v nasledujúcich minútach.

HC 07 Detva
    Tento celok sa nachádza na 9. priečke a celkom jasne sa ocitne v osemfinále play-off. Vyššie sa už Detva nedostane, keďže má veľkú stratu až 21 bodov na 8. Trenčín. To je priepastný rozdiel medzi týmito celkami. Ostatné zápasy Detve moc nevyšli. Len dvakrát dokázala vyhrať a raz prehrala po predĺžení. Stalo sa tak v poslednom zápase na pôde Nových Zámkov. Detva patrí medzi celky, ktoré veľmi často inkasujú. Doposiaľ inkasovala až 174 gólov, čo ju radí na 3. miesto v tabuľke celkov, ktoré najviac inkasujú.

HK Poprad
    Poprad má momentálne iné "starosti". Nie sú to starosti, ale skôr výsledok tvrdej práce. Stále sa môže dostať až na prvé miesto, ale tento boj bude veľmi krutý. Dnes sa nič iné, ako víťazstvo ani neočakáva. Klub z pod Tatier je aktuálne na 4. priečke a na lídra stráca 7 bodov. Posledné 3 zápasy dokázal vyhrať, takže sa vezie na víťaznej vlne. Naposledy doma hostil lídra zo Zvolena, ktorého porazil po tuhej bitke 3:2. Najproduktívnejším hráčom je Svitana so 49 bodmi.

HC 07 Detva: Petrík – Chovan, Kuklev, Sládok, Gachulinec, Fekiač, Betker, Golian, Surový – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač, Žilka – Král, Chovan, Gašpar – Török, Valent, Ďaloga.

HK Poprad: Vošvrda – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Kundrik, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš.

Rozhodca: Mullner, Soós – Šefčík, Pálkövi – Chudada.

00:01

00:23
    Poprad vyhral úvodné buly, avšak s pukom sa do útočného pásma nedostal. V tom strednom prišla nepresná prihrávka a strata puku.

01:18
    Petrík sa prvýkrát chytil puku, keď ho hráči hostí chceli rozchytať. Toto nahodenie v bráne skončiť nemohlo. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Detvy.

02:19
    Domáci hráči nevyriešili najlepšie prechod do útočného pásma. Prišla spätná prihrávka a následne sa musel pískať ofsajd.

03:03
    Videli sme prvú väčšiu šancu zápasu. Mali ju domáci hokejisti, ktorí si vytvorili priestor v útočnom pásme a zakročiť musel Vošvrda.

03:10
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Peter Valent – 2 min., hákovanie).

04:38
    Obrovská šanca v oslabení pre Detvu! Domáci sa dostali do útočného pásma v prečíslení, avšak Žilkovu prihrávku nedokázal domáci hokejista upratať do poloprázdnej brány.

05:27
    Blysnúť sa mohli aj hostia. Tí hrali presilovú hru a jeden z ich hráčov išiel sám pred brankára. Petrík však pohotovo zakročil s hokejkou a puk útočníkovi vypichol.

06:12
    Poprad je lepší od úvodu, avšak ešte sa do vyloženej pozície nedostal. Nedostal sa dokonca ani k nejakej nebezpečnej strele.

06:29
    Poprad dal gól!
    Hostia rozbehli jednoduchú akciu, na ktorej konci bol PATRIK SVITANA.Ten využil svoje schopnosti s hokejkou a pohodlne obišiel brankára, aby zakončil do odkrytej časti brány. Asistencia: Samuel Takáč.

07:49
    Detve to jednoducho nejde. V útočnom pásme sa ocitá len veľmi zriedka. Naopak Poprad vytvára útok za útokom.

08:44
    Hlavný rozhodca prerušil hru, ale vylučovať sa nebude. Píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

09:32
    Vošvrda sa musel činiť, pretože domáci celok vyprodukoval dobrú akciu, ale bez finálnej podoby. Prišla len strela do tela brankára.

10:16
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arturs Salija – 2 min., držanie).

10:35
    Detva prišla o puk v útočnom pásme a Poprad sa jednoducho oslobodil vyhodením puku cez všetky čiary.

11:27
    Kevin Miller sa v oslabení rútil sám na brankára a nič zvláštne nevymýšľal. Nechal si puk ísť a následne zakončil. Ten vyskočil tesne vedľa brány.

12:43
    Detva je v ostatných sekundách aktívnejšia a má častejšie puk na hokejkách. Poprad poľavil zo svojej aktivity.

13:07
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Frederik Fekiač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

13:35
    Poprad takmer strelil druhý gól! Na svojej hokejke ho mal Takáč, ale po odraze puku od zadného mantinela nasmeroval svoju strelu len do tyče.

14:29
    Petrík bol v posledných sekundách v permanencií, ale zakončenia hostí ho neprekvapili. Smerovali prevažne do jeho tela.

15:22
    Aktuálne to je obrovská dominancia Popradu. Ten si robí s Detvou čo chce. Kombinácie v útočnom pásme nedokážu domáci zachytiť.

16:30
    Do konca prvej časti hry nám moc nezostáva a my sme stále videli len jeden gól. Hrá sa v slabom tempe.

17:05
    Detva dala gól!
    Domáci dokázali v slabšej fáze hry vyrovnať. Postaral sa o to LADISLAV ŠČURKO, ktorý dostal prihrávku spoza brány a okamžite pálil. Jeho zakončenie nedokázal brankár hostí zachytiť a prepadlo mu pod brvno. Asistencie: Radovan Puliš, Michal Murček.
    17:05 Ladislav ŠČURKO - 1:1

18:09
    Detva sa rozbehla a po strelenom góle nabrala na aktivite. Prebrali sa aj fanúšikovia, ktorí podporujú svojich v aktívnej hre.

19:22
    Detva sa mohla dostať aj do vedenia. Jeden z jej hráčov dostal veľa priestoru a mieril medzi betóny. Brankára síce neprekonal, ale puk sa odrazil pred prázdnu bránu. Tam však zaúradovala hokejka obrancu hostí, ktorý puk odpálil preč.

20:00

Skončila sa nám prvá tretina, ktorá nám moc neukázala. Nevideli sme dominanciu hostí počas celej tretiny, čo sa očakávalo. Detva mala slabšie, ale aj lepšie úseky hry. Poprad musí zabrať, ak chce dnes vyhrať.

20:01

20:14
    Detva sa ihneď dostala do útočného pásma a takmer sa do šance dostal Murček, avšak puk mu ušiel z hokejky a pohotovo zakročil brankár Vošvrda.

21:25
    Takáč sa na modrej čiare dostal k puku a okamžite zakončoval. Jeho zakončenie bolo slabé a navyše brankárovi nikto neclonil. Takže jednoduchý zákrok pre Petríka.

22:12
    Hra je rozháraná aj v tejto časti. Vidíme časté prerušenie hry, keďže sa hráči dopúšťajú priestupkov voči pravidlám.

23:10
    Poprad sa do útočného pásma nedostal, keďže jeho hráči potrebovali prestriedať. Detva sa tak zadarmo dostala k puku.

24:32
    Na prekvapenie sa Poprad nevie dostať do hry. Jeho akcie nemajú žiadnu myšlienku. Prichádzajú len nahodené puky smerom na brankára. Tadiaľto cesta nevedie.

25:47
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Keni Karalahti – 2 min., podrazenie).

26:12
    Domáci na nič nečakali a prakticky okamžite po vyhratom buly prišla strela od modrej čiary. Tá bola dobre mierená, ale Vošvrdova lapačka veľmi rýchlo vystrelila do vzduchu.

27:33
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Viktor Fekiač – 2 min., držanie).

27:52
    Začína sa presilová hra Popradu. Ten drží puk za bránou a čaká na prestriedanie formácie.

28:28
    Ščurko sa mohol opäť presadiť, keď dostal prihrávku pred bránu, ale brankára neprekonal. Jeho strelu zastavil dobre chytajúci Vošvrda.

29:40
    Fekiač naskočil na ľad a okamžite sa dostal do prečíslenia. Rozhodol sa zakončovať sám, čo bola zrejme chyba.

30:49
    Na prelome zápasu sa nič zaujímavé nestalo. Videli sme straty puku na oboch stranách. Skóre sa nám nehýbe.

31:35
    Túto akciu si obrancovia Detvy za rámček nedajú. Mali na starosti pred bránou jedného hráča, ale ani toho nedokázali pokryť. LUKÁŠ PAUKOVČEK si nabehol na prihrávku spoza brány a ideálne zakončil presne k tyčke. Asistencie: Martin Belluš, Marcel Petran.
    31:35 Lukáš PAUKOVČEK - 1:2

32:39
    Detva tak musí opäť doťahovať skóre zápasu. Mohlo by sa jej to podariť, keďže Poprad nepredvádza najlepší hokej.

33:41
    Detva bola v útočnom pásme, jej hráči si vymenili puk pri mantineli, ale následné zakončenie brankára neohrozilo. Puk skončil mimo.

34:24
    Vošvrda si nepripísal najlepší zákrok, keď mu puk vypadol priamo pred neho. Nikto tam však nebol pripravený na dorážku.

35:12
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lukáš Paukovček – 2 min., sekanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ladislav Ščurko – 2 min., hrubosť).

36:27
    Na ľade to vrelo a strelec druhého gólu Popradu musel odísť do kabíny, keďže sa zrejme nepekne vyjadril na adresu rozhodcov.

36:54
    Detva dokázala znovu vyrovnať v závere tretiny. RASTISLAV GAŠPAR dostal prihrávku z ľavej strany medzi kruhy, odkiaľ mal ideálnu pozíciu na zakončenie. Jeho strela prešla brankárovi zrejme medzi betónmi až do siete. Asistencie: Radovan Puliš, Ben Betker.
    36:54 Rastislav GAŠPAR - 2:2

37:38
    Detva neprestáva hrať a cíti šancu uchmatnúť všetky body na svoju stranu. Zatiaľ sledujeme veľmi vyrovnaný zápas.

38:45
    Do konca tretiny už veľa nezostáva a Detva sa usadila v útočnom pásme. Poprad sa nevie oslobodiť. Domáci zakončili, ale nebola to dobrá strelecká pozícia.

39:45
    Posledné sekundy patria Detve, ktorá je už dlhšiu dobu v útočnom pásme. Vošvrda sa musí mať na pozore.

40:00

Pred poslednou časťou hry je výsledok rovnaký ako po prvej tretine. Ani jeden z celkov nemá navrch. Nie je vidieť, že sa stretajú celky z opačných strán tabuľky. Detva by si za svoj bojovný výkon nejaké body zaslúžila. Bude musieť zvládnuť ešte jednu tretinu.

40:01

40:21
    Poprad začal túto tretinu aktívnejšie, avšak prihrávka pred bránu presná nebola. Puk sa dostal až k Vošvrdovi.

41:15
    Svitana nemal v útočnom pásme nikoho zo spoluhráčov, a tak len vystrelil na Petríka tvrdý pokus. Ten nemal so zachytením problémy.

42:09
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Mikhail Kuklev – 2 min., nedovolené bránenie).

43:10
    Detva mala obrovskú šancu na získanie vedenia, keď sa rútila do prečíslenia traja na jedného. Finálna prihrávka trestuhodne nevyšla, a tak táto výborná šanca vyšla na zmar.

43:41
    Poprad sa dostáva do vedenia počas presilovej hry! Salija nádherne vystrelil od modrej čiary, ale puk ešte jemne tečoval DÁVID BONDRA, ktorému bol pripísaný gól. Puk skončil presne pod brvnom. Asistencie: Arturs Salija, Justin Buzzeo.
    43:41 Dávid BONDRA - 2:3

44:45
    Píska sa ofsajd. Detva sa do útočného pásma nedostala. Jeden z útočníkov si zle načasoval svoj prechod.

45:53
    Po dlhšej prestávke sa nám opäť hralo. Všetko prerušil Fekiač, ktorý nahodil puk na brankára. Vošvrda ho podržal vo svojej lapačke.

46:11
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Marek Zagrapan – 2 min., krosček).

47:25
    Detva poriadne zatlačila súpera v jeho obrannom pásme. Hostia hrali jedno striedanie zhruba minútu. Všetko prerušil Vošvrda, ktorý zachytil strelu do lapačky.

48:09
    Tak toto bolo veľmi tesné. Chovan už dostával prihrávku pred prázdnu bránu, ale na poslednú chvíľu zasiahol jeden z obrancov. Jeho hokejka bola na mieste.

49:05
    Ďalšia šanca na strane Detvy! Z ničoho nič sme videli samostatný nájazd, ktorý nebol premenený! Vošvrda nemusel zasahovať, pretože puk preletel tesne ponad brvno.

50:35
    Bola to len otázka času, kedy dá Detva tretí gól. Ani sme sa nenazdali a máme vyrovnané. RADOVAN PULIŠ skvele vymietol pavučinky v rohu brány. Vošvrda síce vystrel lapačku, ale zakročiť nedokázal. Asistencie: Michal Murček, Ladislav Ščurko.
    50:35 Radovan PULIŠ - 3:3

51:40
    Detva po zásluhe vyrovnala. Určite nie je horším tímom. Dovolím si tvrdiť, že je omnoho lepšia. Poprad dnes nemá svoj deň a nepotvrdzuje svoju povesť útočného tímu.

52:39
    Nedivil by som sa, keby sme už teraz videli konečný výsledok. Oba celky predvádzajú vyrovnanú partiu. Tímy sa striedajú v držaní puku.

53:33
    Poprad sa nevedel konštruktívne dostať do útočného pásma, a tak prišlo len nahodenie puku popri mantineli. Svitana nemal proti presile šancu.

54:59
    Vošvrda si po dlhej dobe pripísal dobrý zákrok, keď vyrazil puk pomocou svojej vyrážačky na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

55:48
    Detva zapracovala v strednom pásme a kreatívne prešla do toho útočného. Poprad sa vo svojom obrannom pásme ubránil, ale opäť len vyhodil puk.

56:35
    Detva pokračovala v útočení. Aktuálne tlačí súpera a je to práve ona, kto vyzerá, že chce víťazstvo viacej.

57:43
    Vošvrda sa dostal do prevádzkovej teploty. Domáci ho rozchytávajú. Nahodenie od modrej čiary nemohlo spraviť brankárovi Popradu žiadne problémy.

58:28
    Vyzerá to, že sa pôjde do predĺženia. Oba celky nechcú spraviť žiadnu chybu a puk sa pohybuje pri mantineli. Poprad bude zrejme spokojný aj s remízou.

59:35
    Pár sekúnd do konca zápasu je Detva v útočnom pásme, ale nedokáže vymyslieť nič nebezpečné.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Základná hracia doba je u konca. Víťaza sme nespoznali, a tak uvidíme predĺženie. Je to spravodlivá deľba bodov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:20
    Poprad sa ako prvý pokúsi niečo spraviť s týmto zápasom, keďže vyhral buly a aktuálne je pri puku.

61:15
    Oba celky striedajú. Detva má puk vo vlastnom obrannom pásme. Domáci sa nevedia presadiť v hre troch proti trom.

61:30
    Ofsajd hostí bol posúdený ako úmyselný, takže sa bude vhadzovať v obrannom pásme Popradu.

62:05
    Domáci mohli rozhodnúť! Jeden z ich hráčov dostal prihrávku pred prázdnu bránu, ale jeho koncovka bola veľmi zlá. Puk skončil mimo brány.

62:55
    Veľa krásy v predĺžení nie je vidieť. Myslím si, že uvidíme aj nájazdy. Táto hra nesedí ani jednému tímu.

63:45
    Poprad si taktiež vypracoval jednu lepšiu šancu, keď si jeho hráči dokázali položiť na zem brankára Petríka. Tomu vypomohli spoluhráči.

64:40
    Posledné sekundy drží puk Detva, avšak už sa zrejme nič nestane.

64:57
    Uvidíme ešte trestné strieľanie! Dávid Bondra bol pri samostatnom nájazde faulovaný.

64:57
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Radovan Puliš – 2 min., sekanie).

64:57
    Dávid Bondra nedokázal premeniť trestné strieľanie, keď strelu smeroval medzi betóny.

Rastislav GAŠPAR nepremieňa.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.
    Autorom víťazného gólu je SAMUEL TAKÁČ.

Videli sme síce veľa gólov, ale výkon oboch celkov za moc nestál. Poprad dnes moc neukázal a počas väčšiny zápasu sa len bránil. Detva zaslúžene získala aspoň jeden bod, aj keď by si zaslúžila aj ten druhý. Získava ho Poprad, a to znamená, že sa stále drží s čelom tabuľky. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia. (20:45:12)

Patrik Žažo

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) – 7. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. Bondra (Salija, Buzzeo), rozh. náj. Takáč