Šprint žien, 7,5 km, Salt Lake City | Víťaz: M. Olsbuová Röiselandová (NOR) (kon.) |
Tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava | (kon.) |
Peter Wright - Michael Smith | 6:6 (kon.) | | | Rob Cross - James Wade | 7:4 (kon.) |
Raymond van Barneveld - Gerwyn Price | 6:6 (kon.) | | | Daryl Gurney - Glen Durrant | 7:3 (kon.) |
Mensur Suljović - Michael van Gerwen | 3:7 (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Åre | Vítěz: V. Rebensburgová (GER) (kon.) | | | Obrovský slalom žien, 2. kolo, Åre | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) |
koniec udalosti
SP - šprint žien, 7,5 km, Salt Lake City
Víťaz: M. Olsbuová Röiselandová (NOR)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Fujuko Tačizakiová (JPN)
2. Célia Aymonierová (FRA)
3. Jana Bondarová (UKR)
4. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
5. Sarah Beaudryová (CAN)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Elisa Gasparinová (SUI)
8. Nicole Gontierová (ITA)
9. Synnøve Solemdalová (NOR)
10. Baiba Bendiková (LAT)
11. Margarita Vasiljevová (RUS)
12. Anastasia Kuzminová (SVK)
13. Karolin Horchlerová (GER)
14. Markéta Davidová (CZE)
15. Regina Ojaová (EST)
16. Kinga Zbylutová (POL)
17. Clare Eganová (USA)
18. Eva Puskarčíková (CZE)
19. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
20. Lisa Vittozziová (ITA)
21. Dorothea Wiererová (ITA)
22. Tuuli Tomingasová (EST)
23. Franziska Hildebrandová (GER)
24. Elisabeth Högbergová (SWE)
25. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Uljana Kajševová (RUS)
28. Federica Sanfilippová (ITA)
29. Julia Simonová (FRA)
30. Lena Häckiová (SUI)
31. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
32. Valeria Vasněcovová (RUS)
33. Tiril Eckhoffová (NOR)
34. Julia Schwaigerová (AUT)
35. Anaïs Chevalierová (FRA)
36. Anais Bescondová (FRA)
37. Monika Hojniszová (POL)
38. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
39. Rosanna Crawfordová (CAN)
40. Sari Maedaová (JPN)
41. Asuka Hačisuková (JPN)
42. Desislava Stojanovová (BUL)
43. Suvi Minkkinenová (FIN)
44. Kamila Żuková (POL)
45. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
46. Emilija Jordanovová (BUL)
47. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
48. Darja Jurkevičová (BLR)
49. Johanna Talihärmová (EST)
50. Justine Braisazová (FRA)
51. Urška Pojeová (SLO)
52. Natalja Kočerginová (LTU)
53. Nadiia Bielkinová (UKR)
54. Alexia Runggaldierová (ITA)
55. Hanna Solaová (BLR)
56. Polona Klemenčičová (SLO)
57. Süe-lan Wang (CHN)
58. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
59. Ingela Anderssonová (SWE)
60. Vanessa Hinzová (GER)
61. Leisan Biktaševová (RUS)
62. Johanna Skottheimová (SWE)
63. Emma Lunderová (CAN)
64. Aita Gasparinová (SUI)
65. Eniko Martonová (ROU)
66. Veronika Vítková (CZE)
67. Franziska Preussová (GER)
68. Christina Riederová (AUT)
69. Susan Dunkleeová (USA)
70. Lea Einfaltová (SLO)
71. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
72. Kristina Ilčenková (RUS)
73. Simone Kupfnerová (AUT)
74. Ljudmila Achatovová (KAZ)
75. Daniela Kadevová (BUL)
76. Caroline Colombová (FRA)
77. Jurie Tanakaová (JPN)
78. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
79. Felicia Lindqvistová (SWE)
80. Karolina Pitońová (POL)
81. Susanna Meinenová (SUI)
82. Inna Kasciučenková (BLR)
83. Laura Toivanenová (FIN)
84. Megan Bankesová (CAN)
85. Denise Herrmannová (GER)
86. Marija Kruchovová (UKR)
1. Fujuko Tačizakiová (JPN)
2. Célia Aymonierová (FRA)
3. Jana Bondarová (UKR)
4. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
5. Sarah Beaudryová (CAN)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Elisa Gasparinová (SUI)
8. Nicole Gontierová (ITA)
9. Synnøve Solemdalová (NOR)
10. Baiba Bendiková (LAT)
11. Margarita Vasiljevová (RUS)
12. Anastasia Kuzminová (SVK)
13. Karolin Horchlerová (GER)
14. Markéta Davidová (CZE)
15. Regina Ojaová (EST)
16. Kinga Zbylutová (POL)
17. Clare Eganová (USA)
18. Eva Puskarčíková (CZE)
19. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
20. Lisa Vittozziová (ITA)
21. Dorothea Wiererová (ITA)
22. Tuuli Tomingasová (EST)
23. Franziska Hildebrandová (GER)
24. Elisabeth Högbergová (SWE)
25. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Uljana Kajševová (RUS)
28. Federica Sanfilippová (ITA)
29. Julia Simonová (FRA)
30. Lena Häckiová (SUI)
31. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
32. Valeria Vasněcovová (RUS)
33. Tiril Eckhoffová (NOR)
34. Julia Schwaigerová (AUT)
35. Anaïs Chevalierová (FRA)
36. Anais Bescondová (FRA)
37. Monika Hojniszová (POL)
38. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
39. Rosanna Crawfordová (CAN)
40. Sari Maedaová (JPN)
41. Asuka Hačisuková (JPN)
42. Desislava Stojanovová (BUL)
43. Suvi Minkkinenová (FIN)
44. Kamila Żuková (POL)
45. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
46. Emilija Jordanovová (BUL)
47. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
48. Darja Jurkevičová (BLR)
49. Johanna Talihärmová (EST)
50. Justine Braisazová (FRA)
51. Urška Pojeová (SLO)
52. Natalja Kočerginová (LTU)
53. Nadiia Bielkinová (UKR)
54. Alexia Runggaldierová (ITA)
55. Hanna Solaová (BLR)
56. Polona Klemenčičová (SLO)
57. Süe-lan Wang (CHN)
58. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
59. Ingela Anderssonová (SWE)
60. Vanessa Hinzová (GER)
61. Leisan Biktaševová (RUS)
62. Johanna Skottheimová (SWE)
63. Emma Lunderová (CAN)
64. Aita Gasparinová (SUI)
65. Eniko Martonová (ROU)
66. Veronika Vítková (CZE)
67. Franziska Preussová (GER)
68. Christina Riederová (AUT)
69. Susan Dunkleeová (USA)
70. Lea Einfaltová (SLO)
71. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
72. Kristina Ilčenková (RUS)
73. Simone Kupfnerová (AUT)
74. Ljudmila Achatovová (KAZ)
75. Daniela Kadevová (BUL)
76. Caroline Colombová (FRA)
77. Jurie Tanakaová (JPN)
78. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
79. Felicia Lindqvistová (SWE)
80. Karolina Pitońová (POL)
81. Susanna Meinenová (SUI)
82. Inna Kasciučenková (BLR)
83. Laura Toivanenová (FIN)
84. Megan Bankesová (CAN)
85. Denise Herrmannová (GER)
86. Marija Kruchovová (UKR)
Tak, to je už z nášho prenosu všetko. Ďakujem za pozornosť, pekný zvyšok večera ešte želá Miroslav Revaj. (20:31:41)
Konečné pořadí v cíli:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 19:47,6 (0)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +11,5 (1)
3. Franziska Hildebrandová (GER) +21,4 (0)
4. Monika Hojniszová (POL) +23,9 (0)
5. Anastasia Kuzminová (SVK) +28,2 (1)
6. Kamila Żuková (POL) +39,4 (0)
7. Denise Herrmannová (GER) +42,4 (2)
8. Dorothea Wiererová (ITA) +49,0 (1)
9. Elisabeth Högbergová (SWE) +53,1 (0)
10. Julija Džimová (UKR) +55,2 (0)
11. Célia Aymonierová (FRA) +1:07,1 (2)
12. Lisa Vittozziová (ITA) +1:11,4 (1)
13. Julia Simonová (FRA) +1:12,4 (1)
14. Margarita Vasiljevová (RUS) +1:13,3 (0)
14. Tuuli Tomingasová (EST) +1:13,3 (0)
16. Elisa Gasparinová (SUI) +1:17,3 (0)
17. Justine Braisazová (FRA) +1:29,0 (2)
18. Jana Bondarová (UKR) +1:31,3 (1)
19. Veronika Vítková (CZE) +1:32,3 (1)
20. Uljana Kajševová (RUS) +1:32,4 (1)
21. Clare Eganová (USA) +1:34,1 (1)
22. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:37,5 (0)
23. Eva Puskarčíková (CZE) +1:38,1 (1)
24. Rosanna Crawfordová (CAN) +1:39,0 (0)
25. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:40,7 (1)
26. Thekla Brunová-Lieová (NOR) +1:42,1 (1)
27. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:42,7 (1)
28. Lena Häckiová (SUI) +1:43,0 (2)
29. Johanna Talihärmová (EST) +1:44,8 (1)
30. Caroline Colombová (FRA) +1:45,7 (1)
31. Sari Maedaová (JPN) +1:50,1 (1)
32. Markéta Davidová (CZE) +1:51,7 (3)
33. Anaïs Chevalierová (FRA) +1:57,9 (2)
34. Vanessa Hinzová (GER) +2:00,6 (2)
35. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:02,8 (2)
36. Alexia Runggaldierová (ITA) +2:04,1 (0)
37. Regina Ojaová (EST) +2:10,1 (1)
37. Darja Jurkevičová (BLR) +2:10,1 (0)
39. Nicole Gontierová (ITA) +2:13,5 (3)
40. Anais Bescondová (FRA) +2:17,0 (3)
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 19:47,6 (0)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +11,5 (1)
3. Franziska Hildebrandová (GER) +21,4 (0)
4. Monika Hojniszová (POL) +23,9 (0)
5. Anastasia Kuzminová (SVK) +28,2 (1)
...
19. Eva Puskarčíková (CZE) +1:38,1 (1)
22. Markéta Davidová (CZE) +1:51,7 (3)
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 19:47,6 (0)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +11,5 (1)
3. Franziska Hildebrandová (GER) +21,4 (0)
4. Anastasia Kuzminová (SVK) +28,2 (1)
5. Dorothea Wiererová (ITA) +49,0 (1)
...
18. Eva Puskarčíková (CZE) +1:38,1 (1)
20. Markéta Davidová (CZE) +1:51,7 (3)
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 6:21,5 (0)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +8,8 (0)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +9,8 (0)
4. Jana Bondarová (UKR) +25,4 (0)
5. Elisa Gasparinová (SUI) +28,9 (0)
...
13. Markéta Davidová (CZE) +44,4 (1)
18. Eva Puskarčíková (CZE) +57,6 (1)
Po slalome dnešný športový deň pokračuje aj biatlonom, program SP sa presunul do amerického Salt Lake City. Ako prvý je v tomto stredisku naplánovaný šprint žien na 7,5 km a samozrejme aj so slovenskou účasťou. Naše farby bude v tomto preteku reprezentovať Anastasia Kuzminová, ktorá má štartovné číslo dvanásť.
Šprint žien na 7,5 km by sa mal teda čoskoro začať, tesne pred jeho začiatkom sa znova prihlásime.
1. Fujuko Tačizakiová (JPN)
2. Célia Aymonierová (FRA)
3. Jana Bondarová (UKR)
4. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
5. Sarah Beaudryová (CAN)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Elisa Gasparinová (SUI)
8. Nicole Gontierová (ITA)
9. Synnøve Solemdalová (NOR)
10. Baiba Bendiková (LAT)
11. Margarita Vasiljevová (RUS)
12. Anastasia Kuzminová (SVK)
13. Karolin Horchlerová (GER)
14. Markéta Davidová (CZE)
15. Regina Ojaová (EST)
16. Kinga Zbylutová (POL)
17. Clare Eganová (USA)
18. Eva Puskarčíková (CZE)
19. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
20. Lisa Vittozziová (ITA)
21. Dorothea Wiererová (ITA)
22. Tuuli Tomingasová (EST)
23. Franziska Hildebrandová (GER)
24. Elisabeth Högbergová (SWE)
25. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Uljana Kajševová (RUS)
28. Federica Sanfilippová (ITA)
29. Julia Simonová (FRA)
30. Lena Häckiová (SUI)
31. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
32. Valeria Vasněcovová (RUS)
33. Tiril Eckhoffová (NOR)
34. Julia Schwaigerová (AUT)
35. Anaïs Chevalierová (FRA)
36. Anais Bescondová (FRA)
37. Monika Hojniszová (POL)
38. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
39. Rosanna Crawfordová (CAN)
40. Sari Maedaová (JPN)
41. Asuka Hačisuková (JPN)
42. Desislava Stojanovová (BUL)
43. Suvi Minkkinenová (FIN)
44. Kamila Żuková (POL)
45. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
46. Emilija Jordanovová (BUL)
47. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
48. Darja Jurkevičová (BLR)
49. Johanna Talihärmová (EST)
50. Justine Braisazová (FRA)
51. Urška Pojeová (SLO)
52. Natalja Kočerginová (LTU)
53. Nadiia Bielkinová (UKR)
54. Alexia Runggaldierová (ITA)
55. Hanna Solaová (BLR)
56. Polona Klemenčičová (SLO)
57. Süe-lan Wang (CHN)
58. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
59. Ingela Anderssonová (SWE)
60. Vanessa Hinzová (GER)
61. Leisan Biktaševová (RUS)
62. Johanna Skottheimová (SWE)
63. Emma Lunderová (CAN)
64. Aita Gasparinová (SUI)
65. Eniko Martonová (ROU)
66. Veronika Vítková (CZE)
67. Franziska Preussová (GER)
68. Christina Riederová (AUT)
69. Susan Dunkleeová (USA)
70. Lea Einfaltová (SLO)
71. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
72. Kristina Ilčenková (RUS)
73. Simone Kupfnerová (AUT)
74. Ljudmila Achatovová (KAZ)
75. Daniela Kadevová (BUL)
76. Caroline Colombová (FRA)
77. Jurie Tanakaová (JPN)
78. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
79. Felicia Lindqvistová (SWE)
80. Karolina Pitońová (POL)
81. Susanna Meinenová (SUI)
82. Inna Kasciučenková (BLR)
83. Laura Toivanenová (FIN)
84. Megan Bankesová (CAN)
85. Denise Herrmannová (GER)
86. Marija Kruchovová (UKR)
Dianie v americkom Soldier Hollow Nordic Center odštartuje vo štvrtok, na programe je od 19:15 šprint žien. Doposiaľ sa v tejto sezóne SP konalo šesť šprintov, pričom každý z nich mal inú víťazku. Predposledný šprint v nemeckom Ruhpoldingu vyhrala naša reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá bude aj v Salt Lake City patriť medzi hlavné favoritky tohto preteku.
Minulý týždeň sa šprint zrušil, pretože v kanadskom Canmore prevládali obrovské mrazy a tak sa tento populárny pretek nekonal.
Predbežné poradie SP:
1. Dorothea Wiererová (ITA) 651 bodov
2. Lisa Vittozziová (ITA) 646 bodov
3. Anastasia Kuzminová (SVK) 540 bodov
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 537 bodov
5. Paulina Fialková (SVK) 526 bodov
6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 443 bodov
7. Iryna Krjuková (BLR) 427 bodov
8. Hanna Öbergová (SWE) 423 bodov
9. Anaïs Chevalierová (FRA) 408 bodov
10. Monika Hojniszová (POL) 389 bodov