SuperG žien, Åre sk Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.)

(2. Sofia Goggiaová (ITA), 3. Corinne Suterová (SUI))

Utorok 05.02.2019, 12:30 • Åre (Švédsko) • MS v alpskom lyžovaní

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť pri sledovaní MS v alpskom lyžovaní, ktoré boli otvorené ženským SuperG. Švédske dejisko šampionátu Åre sa však má na čo tešiť aj naďalej, udalosť lyžiarskeho roka sa len začala.

Do čítania, priatelia! (14:22:19)

Z Češiek sa prekvapivo darilo viac Kateřine Pauláthovej. Bolo z toho až 24. miesto s odstupom 2,53 stotiny sekundy. Za Pauláthovou skončila úradujúca víťazka olympiády v tejto disciplíne Ester Ledecká. Všestranne nadaná Ledecká brala 27. priečku s mankom 2,80 sekundy.

Pretek celkovo nedokončilo až štrnásť lyžiarok, najhoršie na tom bola z toho pohľadu štvrtá desiatka na štarte. Do závodu napokon neodštartovali dve lyžiarky.

Geniálna Mikaela Shiffrinová sa môže tešiť z víťazstva a ďalšieho zlata do svojej zbierky. Suverénna Američanka posledných rokov dnes triumfovala s časom 1:04,89. Sama Shiffrinová je prekvapená, že vôbec zvíťazila, nakoľko po jednej chybe si vôbec nemyslela, že dorazí do cieľa.

Medailu berú aj Sofia Goggiaová z Talianska, ktorá zaostala o dve stotiny, o päť stotín berie bronz Corinne Suterová zo Švajčiarska. Najsmutnejšou ženou tohto SuperG bude asi Nemka Viktoria Rebensburgová. 29-ročná lyžiarka totiž skončila štvrtá taktiež len o dve stotiny, ktoré jej neumožnili zisk bronzu.

29. Sarah Schleperová (MEX) +5,96

Nedokončili: Helena Rapaportová (SWE), Lin Ivarssonová (SWE), Nevena Ignjatovićová (SRB), Aleksandra Prokopjevová (RUS), Maryna Gąsienicová-Danielová (POL), Julija Pleškovová (RUS), Meike Pfisterová (GER), Christina Agerová (AUT), Michaela Wenigová (GER), Laurenne Rossová (USA), Lindsey Vonnová (USA), Stephanie Venierová (AUT), Tina Weiratherová (LIE), Jasmine Fluryová (SUI).

Neodštartovali:
    Roni Remmeová (CAN), Alexandra Colettiová (MON).

Koniec
    Majstrovstvá sveta 2019 v alpskom lyžovaní v disciplíne SuperG žien sa práve skončili.

45
    Nuž a Schleperová končí dvadsiata deviata, uzatvorila nám tak nielen štartovú listinu, ale aj tú neoficiálnu výsledkovú.

45
    S nástrahami disciplíny sa rozhodla pobiť Mexičanka Sarah Schleperová.

44
    Alexandra Colettiová z Monaka je druhou ženou, ktorá odriekla štart.

43
    Ania Monica Caillová z Rumunska a jej dobrodružstvo sa končí dosiahnutím suverénne najhoršieho času – manko vyskočilo na 5,40 stotín sekundy.

42
    Exotická Austrália a jej zástupkyňa. Akoby sa pretekárky predbiehali, ktorá z nich si uchmatne 25. priečku. Teraz sa to podarilo Grete Smallovej z krajiny "protinožcov".

41
    Ida Dannewitzová, zhodne zo Švédska, sa držala v istú chvíľu na 17. mieste, no finišuje až na dvadsiatej piatej pozícii.

40
    Po slabšom rozjazde z toho vyzerala byť sľubná jazda na hranici prvej desiatky, no aj Rapaportová končí na hranici druhého a tretieho sektora.

40
    Po Švédke je už nedočkavá ďalšia pretekárka z tejto krajiny. Je ňou Helena Rapaportová.

Priebežné poradie:

...
    25. Ester Ledecká (CZE) +2,80

Vypadlo nám niekoľko pretekárok, no až kvôli severanke musí byť pretek prerušený.

39
    Rovnaký osud postihol aj Švédku Lin Ivarssonovú. Opäť raz vypadnutie v podobnej časti trate.

38
    Nevena Ignjatovićová zo Srbska to mala rozohrané na jednu z nižších priečok, no lyžiarka z Balkánu do cieľa tiež nedorazila.

37
    Darilo sa aj Američanke Alice Merryweatherovej. Štartové číslo 37 sa umiestnilo na štvrtom mieste od konca.

36
    A v cieli je Kateřina Pauláthová tesne pred svojou krajankou Ester Ledeckou. Dočkali sme sa tak konečne aj finišu, veď poslednou lyžiarkou, ktorá to dotiahla až do konca, bola práve Ledecká. Pauláthová stratila na Shiffrinovú 2,53 stotín sekundy.