Vladivostok – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Red Star Kunlun – Omsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:0 po s.n.)
CSKA Moskva – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | D. Moskva – Riga 3:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Severstaľ Čerepovec
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Pondelok 28.01.2019, 17:00 • Ice Palace, Čerepovec • KHL
    Dmitrij MARKOVIN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Autorem vítězné branky je DMITRIJ MARKOVIN.
    55:38 Dmitrij MARKOVIN - 1:1

55:38
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak tohle se domácím opravdu povedlo! Pětiminutovou přesilovku využili po několika málo vteřinách a najednou mají spoustu času na obrat! Chochlov u modré čáry přenechal kotouč Kodolovi, který křižným pasem našel v levém kruhu DMITRIJE MARKOVINA a Samonov se proti střele z první nestihl přesunout. Asistence: Vladislav Kodola, Ilja Chochlov.

55:30
    Tak to bude ještě zajímavé! Alexandr Jevsejenkov se ohnal po Geraskinovi a vyfasoval pětiminutový trest za sekání společně s trestem do konce zápasu! Severstal bude hrát až do konce třetí třetiny pět na čtyři.

41:44
    Hostujícímu brankáři vypadla střela z mezikruží k Petuninovi. Toho nepustil k pořádné dorážce faulující Nikolaj Stasenko.

37:13
    Domácí se trochu kostrbatě dostali do velmi slibné šance. Střela švihem od modré čáry skončila na levé tyči Samonovovy brány!

36:08
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., vražení na hrazení).

28:38
    Rozhodčí v posledních minutách upadli u fanoušků Severstalu v nemilost. Dmitrij Megalinskij dostal za nesportovní souboj u brankoviště pětiminutový trest za sekání a k tomu trest do konce zápasu! Zmíněných pět minut odsedí Alexej Michnov.

26:13
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Lekomcev – 2 min., držení hole).

22:05
    Kokarev ustál souboj tělo na tělo a zaútočil se Švecem-Rogovojem. Ten mu po nepřesné střele vracel puk do prázdného brankoviště, jenže z naprosto tutové střely z necelého metru trefil tyč!
    21:47 Borna RENDULIĆ - 0:1

21:47
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Mizerná přesilovka pět na tři přece jenom končí hostujícím gólem na 1:0! Mozík převzal puk od Kokareva a posunul ho před levý kruh, odkud parádní ranou z první nedal Furchovi šanci BORNA RENDULIĆ. Asistence: Vojtěch Mozík, Denis Kokarev.

20:00
    Jurij Trubačjov prohrál důležité vhazování. Viťaz rozjel ještě jednu kombinaci, během které vysokou holí fauloval Ivan Glazkov. Hosté tak půjdou do druhé části s téměř dvouminutovou přesilovkou 5 na 3!

19:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Petunin – 2 min., krosček).

17:05
    Arturs Kulda přihrál po modré čáře na pravou stranu. Prudká rána Lekomceva propadla za záda Samonova a ten měl štěstí, že u stojícího puku byl jako první jeho odpalující spoluhráč.

09:28
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., držení).

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 56. Markovin (Kodola, Chochlov), rozh. náj. Markovin – 22. Rendulić (Mozík, Kokarev)