Chabarovsk – Omsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Red Star Kunlun – Ufa 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan sk 7:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (3:2 po s.n.)
Riga – Dinamo Minsk 3:2 (3:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavľ
7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
HC Slovan Bratislava
Štvrtok 24.01.2019, 17:30 • Arena 2000 • KHL

Jaroslavľ pridal v záverečnej tretine ďalšie tri kusy a celkovo víťazí vysoko 7:0 a to nastúpil bez viacerých svojich opôr, ktorí dostali pre dnešný zápas voľno. Na Slovan čaká 5 zápasov v domácom prostredí, najbližšie v sobotu o 17:00 Dinamo Minsk. (19:47:11)

59:13
    Posledná minúta sa hrá pred ruským gólmanom, ktorý kryje strelu od modrej.

58:28
    Apalkov zadovkou prihrával Kovalenkovi, dobre zakročil Červený a nedovolil Kovalenkovi zakončiť.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:05
    Chyba Gélinasa zostala nepotrestaná. Na druhej strane strieľal Taffe nepresne. Potom našiel prihrávkou Raua, ten ale Konovalova neprekonal.

56:11
    Liška si vyšliapol na Čerepanova, zaobíde sa to bez trestu. Puk končí na hráčskej lavici. Liška pri náraze na mantinel tiež niečo utŕžil.

55:10
    Čo dodať. Slovan sa snaží streliť aspoň jeden gól, ale dôrazný Kutuzov puk vybojoval a posiela dopredu svojho spoluhráča. Hra je prerušená po ofsajdovom verdikte.
    51:40 Danil Jurtajkin (JAR) - 7:0

51:40
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Na Slovan sa to sype, totálna deštrukcia. DANIL JURTAJKIN sa dostal k strele spoza hráča a trafil k pravej žrdi ponad Čiliakov betón.

Asistencie: Nikita Čerepanov, Denis Alexejev
    51:13 Alexandr Jelesin (JAR) - 6:0

51:13
    ALEXANDER JELESIN dostal nabité na vrchol kruhu a z prvej vymietol pavučinu.

Asistencie: Jegor Averin, Andrei Loktionov

50:42
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., podrazenie).

50:25
    Veľká šanca vo vlastnom oslabení! Lamper zapracoval pri mantineli, našiel Červeného, ktorý sa preštrikoval cez dvoch hráčov a bekhednom ohrozil bránu!

50:08
    Prvé dve presilové hry Lokomotiv využil, teraz hrá tretiu.

49:44
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., krosček).

49:22
    Rau nepretlačil puk na Taffea, Apalkov na druhej strane predĺžil puk na Iljenka, ktorý si vynútil zákrok Čiliaka.

48:25
    Lamper nepresne na Lišku, hra je prerušená, sťahujeme sa pred Čiliaka.

46:44
    Neuveriteľné, koľko priestoru sa dostáva hráčom Jaroslavľa. Denisenko bol sám proti trojici hráčov v belasom, dovolil si kľučku na Švarného a zblízka zakončil, vyrazený poskakujúci puk trafil JEGOR KORŠKOV, ktorého neodzbrojila ani prizerajúca sa dvojica Slovanistov.

Asistencie: Grigory Denisenko, Maxim Osipov
    46:44 Jegor Korškov (JAR) - 5:0

45:56
    Slovan stráca puky, nevie sa dostať pred Konovalova. Lokomotiv v strednom pásme zachytil puk, Averin jednoducho vystrelil na bránu a vybojoval buly pred Čiliakom.

44:48
    Apalkov s Korškovom išli na jedného hráča v belasom, druhý sa vracal v závese, Apalkov posielal prudkú prihrávku na Korškova, ktorý by bol sám pred bránou, no dostal to na korčule a bol zahnaný.

44:15
    Klok bol sám na modrej, no nedostal presnú prihrávku a tak Slovan musel vykorčuľovať do stredného pásma.

43:12
    Rozhodcovia nechávajú hru plynúť, pustili už viacero zákrokov na hrane. Jaroslavľ sa už nikam ponáhľať nemusí, napriek tomu sa neustále pripomína a podkuruje obrane belasých.

41:42
    Po chybe Kloka sa do zakončenia dostal Apalkov, pálil spoza Lišku a bránu netrafil.

40:40
    Lunter prihral do jazdy Červenému, ktorý vystrelil, Konovalov predviedol úspešný zákrok.

40:01

So Slovanom to spočiatku čo sa týka výsledku nevyzeralo zle, ale po druhej tretine prehráva už o štyri góly a v tretej bude mať čo robiť, aby z toho nebol poriadny debakel. Lokomotiv hrá s ľahkosťou a baví sa hokejom, Slovanu ušiel najmä záver, keď v priebehu necelých dvoch minút inkasoval dvakrát.

Tretia tretina sa začne o 19:12.

40:00
    38:54 Stepan Sannikov (JAR) - 4:0

38:54
    Drzý prienik STEPANA SANNIKOVA končí gólom! Švarný sa nechal obísť a pustil Sannikova do zakončenia, nevyznamenal sa ani Čiliak, ktorý si nepokryl bližšiu žŕdku.

Asistencie: Maxim Afanasjev, Denis Alexejev
    37:08 Rušan Rafikov (JAR) - 3:0

37:08
    Vyhrané buly Ivanova v útočnej tretine, Osipov okamžite hľadal RUSHANA RAFIKOVA, ktorému stačili tri krátke kroky v jazde vzad a nechytateľne zavesil do pravého horného rohu!

Asistencie: Georgy Ivanov, Maxim Osipov

37:02
    Loktionov nabíjal Denisenkovi, ten ale netrafil. Následne vypálil Averin, Čiliak vyšiel z brány a puk skryl v lapačke.

36:41
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., podrazenie).

35:49
    Tempo hry opadlo, Lokomotiv viac vyčkáva, čo podnikne Slovan, ten sa len sporadicky dostáva k ohrozeniu brány.

33:58
    Ďalšia strela v podaní Slovana nebola presná, potom sa k puku ešte dostal Gélinas, ale ani ten priestor troch žrdí netrafil.

32:48
    Buc vypomohol obrane, už mu šprintoval Sloboda, ale puk nedostal. Vynahradil si to o chvíľu neskôr, keď už sa do zakončenia dostal, z uhla vystrelil na Konovalova, ktorý bol pozorný.

31:58
    Zápas je už vo svojej druhej polovici a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali vidieť nejakú drámu. Nechajme sa ale prekvapiť.

31:05
    Škoda, Jeglič mal pred bránou voľného Kloka, ale buď si ho nevšimol, alebo si netrúfal prihrávať cez Denisenka.

30:27
    Averin si nakorčuľoval do predbránkového priestoru, ale Jurtajkin mu nedokázal presne prihrať. Potom to skúšal Loktionov strelou k bližšej žrdi.

29:29
    Na Slovanistoch je vidno frustráciu, neustále musí doťahovať.

27:53
    Lokomotiv odskakuje na rozdiel dvoch gólov! Hráči Jaroslavľu vybojovali puk pri mantineli, puk pristál na hokejke DANILA JURTAJKINA, , ktorý nebol dôsledne bránený, ale treba povedať, že z otočky sa trafil parádne. Na toto sa Čiliakovi reagovalo len ťažko. Bez asistencie.
    Danil Jurtajkin (JAR) - 2:0

27:41
    Slovan je stále v hre, prehráva o jeden jediný gól, všetko je otvorené.

26:42
    Lamper to nemyslel zle, vystrelil, keďže videl Buca smerujúceho k bráne, toho však domáca obrana k puku nepustila.

25:31
    Situácia dva na jedna! J. Averin hľadal Loktionova, ale poslal mu nepresnú prihrávku na korčule, Slovan mal šťastie!

24:52
    Slovanu opäť nevyšlo založenie útoku, domáci sa naopak jednoducho dostávajú do útočného pásma.

23:41
    Červeného propagačná rana končí v lapačke Konovalova.

22:41
    Sersen z ideálnej pozície trafil Konovalova! Tomu clonil Baranov, ruský gólman veľa nevidel, ale puk ho trafil.

22:25
    Korškov bol síce od mantinelu odtlačený, ale hrá sa neustále pred Čiliakom. Slovan mal jednu šancu ešte v prvej tretine, ale Sloboda ju nevyužil. Okrem toho to bolo zo strany belasých jalové.

20:51
    Lokomotiv nepoľavuje ani v druhej tretine, obraz hry sa oproti prvej veľmi nemení.

20:01

Skončila sa prvá tretina, po ktorej vyhráva Jaroslavľ 1:0 zásluhou využitej presilovej hry. O gól sa postaral v 13. minúte Kovalenko po peknej akcii na jeden dotyk.

Druhá tretina sa začne o 18:20.

20:00

19:20
    Domáci roztáčajú kolotoč pred Čiliakom, ktorý zasiahol po koncovke Kajumova.

18:18
    Jaroslavľ bráni aj útočí s piatimi mužmi, rýchlejšie korčuľuje, Slovanu sa nedarí vytvoriť si tlak na bránu súpera.

17:01
    Jánošík bol za bránou súpera, chcel prihrávať pred bránu, ale nemal tam nikoho zo spoluhráčov.

15:24
    Denisenko nevyzrel na Bačíka a Slovan môže ísť dopredu. Bucovi hokej chutí, adresoval prihrávku Slobodovi, ktorý mal šancu, ale trafil len stred brány.

14:30
    Tak teraz aj Slovanisti podkúrili obrane súpera. Od modrej strieľal Taffe, pred bránou bolo husto, Rau dorážal, no Konovalova neprekonal.

13:39
    Lokomotiv ušiel v oslabení, Slovan skutočne nehrá dobre, má obrovské problémy.

12:50
    Vylúčenie v tíme Lokomotiv Jaroslavľ (Danil Jurtajkin – 2 min., držanie).

12:41
    Presilovka Jaroslavľu pokračuje aj ďalej, po koncovke Averina mohol Slovan inkasovať po druhýkrát, výborný Čiliak!
    12:03 Nikolaj Kovalenko (JAR) - 1:0

12:03
    Pekná kombinácia Jaroslavľu v presilovej hre. Ivanov z prvej usmernil prihrávku Kajumova na NIKOLAIA KOVALENKA a ten už vedel, čo má s pukom spraviť. Pri tyčke ho jedným dotykom poslal za Čiliakov chrbát.

Asistencie: Georgy Ivanov, Artur Kajumov

11:05
    Úvodná minúta presilovky je preč, Slovan ju zvládol, Švarný puk vyhodil cez všetky čiary.

10:26
    Čiliak zvládol pokryť strelu ruského hráča a aj dorážku Loktionova. Slovan musí čeliť 4-minútovej presilovej hre súpera.

10:06
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:44
    Osipov strieľal z prvej od modrej, strela bola zrazená, Čiliak si na puk nesiahol.

08:32
    Buc prestrčil puk na Lišku, ktorý to skúsil aj spoza hráča, Konovalova ale táto strela nemohla ohroziť.

07:10
    Gélinasova rana bola zrazená mimo brány, Slovan sa rýchlo musí vrátiť späť.

06:22
    Slovan je bezzubý smerom dopredu, na Konovalova ešte nevystrelil.

05:39
    Útočník Jaroslavľu sa natlačil až pred Čiliaka, puk zasúval po ľade, ale Čiliakov pravý betón bol proti. Slovenský gólman sa na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemôže.

04:48
    Situáciu 2 na 2 riešil Denisenko strelou na Čiliakovu vyrážačku, no napokon bránu tesne minul.

03:56
    Čiliak predviedol v rozpätí pár sekúnd dva dôležité zákroky, puk za svoj chrbát nepustil.

03:10
    Štvrtý útok Slovana sa ako prvý chvíľu udržal v útočnom pásme, Baranov rozdal dve prihrávky, no potom hostia puk stratili.

02:22
    Jurtajkin sa šikovnou kľučkou zbavil Buca a švihom zakončil, mieril do hrude Čiliaka.

01:40
    Belasí majú od úvodných sekúnd plné ruky práce s útočníkmi Jaroslavľu, aj to naznačuje, že Slovan to bude mať dnes proti kvalitnému súperovi veľmi náročné.

00:13
    N. Averin sa už po pár sekundách ocitol v streleckej pozícii, no zblízka z ľavej strany nenamieril presne.

00:01

Lokomotiv Jaroslavľ: Konovalov (Isajev) – N. Averin, Jelesin, Rafikov, M. Osipov, Kutuzov, Čerepanov, Afanasjev – Jurtajkin, Loktionov, J. Averin – Sannikov, Alexejev, Denisenko – Korškov, Iljenko, Kudrjavcev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Jánošík, Sersen, Švarný, Klok, Bačik, Gelinas, Boldižár – Rau, Taffe, Chipchura – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Buc, Liška – Baranov, Jeglič, M. Sloboda..

HC Slovan Bratislava odohrá svoj druhý a zároveň záverečný zápas na tripe dnes od 17:30 na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.

Belasí hrali naposledy v Arene 2000 nedávno, 6. januára. Favoritovi dlho vzdorovali, no napokon podľahli nešťastným spôsobom 0:1.

Rozdiel v počte bodov týchto dvoch súperov je priepastný, delí ich až 44 bodov. Ruský tím ich má na konte 71, Slovan len 27.

Lokomotiv sa naťahuje o tretiu priečku Západnej konferencie s fínskym Jokeritom Helsinki, ktorý naň síce stráca tri body, no má zápas k dobru. Slovan je posledný dvanásty, na predposledný Minsk stráca šesť bodov.

Jaroslavľu vyšli posledné zápasy, ťahá sériu štyroch výhier v rade, naposledy na svojom ľade porazil CSKA Moskva 2:1. Belasí naopak nestačili na Rigu a podľahli jej 2:3.

Favorit dnešného zápasu je jasný, nechajme sa ale prekvapiť, čo nám obaja aktéri ukážu na ľade.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 13. Kovalenko (Ivanov, Kajumov), 28. Jurtajkin, 38. Rafikov (Ivanov, M. Osipov), 39. Sannikov (Afanasjev, Alexejev), 47. Korškov (Denisenko, M. Osipov), 52. Jelesin (N. Averin, Loktionov), 52. Jurtajkin (Čerepanov, Alexejev)