Montreal – Arizona 2:1 (kon.) | Toronto – Washington 6:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:5 (kon.)
Vegas – Nashville 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 1:5 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
2:5 (0:0, 2:5, 0:0)
Carolina Hurricanes
cz Štvrtok 24.01.2019, 04:30 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno! (07:42:16)

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 34 – 6

Hurricanes prožili úspěšný třízápasový trip po Kanadě, když jej zakončili s bilancí 2-0-1 a tedy celkem pěti body.

Canucks při své sérii šesti zápasů doma v řadě vytěžili tři výhry a celkem osm bodů.
    Konečný výsledek: Canucks vs Hurricanes 2:5

59:53
    Van Riemsdyk ještě zleva, z úhlu, zaměstnal Markströma.

59:33
    Nedeljkovic zasahuje rukavicí proti pokusu Huttona od modré čáry, z levé strany.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého dnešního utkání.

58:30
    Na ledě se nám toho už příliš neděje.

57:03
    Dvě minuty a 57 vteřin do konce třetí třetiny. Horvat a McKegg na vhazování po pravici Nedeljkovice.

57:03
    Střela Virtanena z levé strany, Nedeljkovic nachází kotouč ve svém náručí. Následuje poslední reklamní přestávka.

56:40
    Canucks chvíli kombinovali v útočném pásmu, pro Nedeljkovice ale žádné nebezpečí.

55:38

55:36
    Martinookova střela z levé strany, za Markströmem zazvonila branková konstrukce.

55:25
    Horvat se snažil zaútočit při vlastním oslabení, dostal ale svůj tým do ofsajdu.

54:39
    První polovina z přesilovky Canes je pryč. Markström bez zákroku.

53:38
    Šestá přesilová hra pro Hurricanes. Vhazuje se po pravici Markströma.

53:38
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

53:38
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., vražení na hrazení).

53:38
    V obranné třetině Hurricanes máme menší výměnu názorů. Aktivní zejména Gudbranson a Faulk.

53:23
    Dva zákroky pro Markströma. V prvním případě proti Williamsovi, podruhé proti Wallmarkovi.

52:47
    Pokus Edlera od modré čáry byl zablokován hned prvním bránícím hráčem, Nedeljkovic tak mohl zůstat v klidu.

52:28
    Po chybě Huttona měl velmi dobrou příležitost Mäenalanen, Markström ovšem zasáhl na jedničku.

52:11
    Střely na bránu: 24 – 29

51:58
    Další zákrok pro Nedeljkovice. Tentokrát jej otestoval z pravé strany Horvat.

51:43
    Od modré to nyní zkoušel Edler, Nedeljkovic však znovu na správném místě.

51:36
    Nahození Huttona od modré čáry, z levé strany, Nedeljkovic připraven.

51:29
    Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Nedeljkovice, mezi hole Horvata a Wallmarka.

51:29
    Kotouč má Nedeljkovic ve své moci, na řadu přichází reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Canucks – Hurricanes stále 2:5.

50:53

50:45
    Canucks to už v pohodě zvládnou.

50:30
    Domácí jsou ve čtyřech.

49:52
    Střelecký pokus Faulka zablokován Beaglem.

49:40
    Hosté kombinují v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

48:53
    Jednu minutu 37 vteřin budou hrát Hurricanes 5 na 3!

48:53
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., držení).

48:31
    Dlouhá přesilovka se Carolině příliš nedaří.

48:13
    Střelecký pokus Aha z pravé strany postrádal na přesnosti.

47:08
    Williamsova střela z pravého kruhu pro vhazování, Markström zasahuje.

46:30
    Čtyřminutová přesilovka pro Hurricanes. Vhazování po pravici Markströma.

46:30
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

46:30
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., krosček).

46:26
    Aho vystřelil zprava krátce po vhazování, Markström zasáhl svou rukavicí.

46:22
    Konec reklamní přestávky, na vhazování po levici Markströma se staví Horvat a Aho.

46:22
    Nahození Foegelea z pravé strany skončilo u Markströma. Proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.

45:21
    Střely na bránu: 21 – 26

44:16
    Střela Huttona od levého mantinelu Nedeljkovice nezaměstnala.

43:56
    Domácím byly v krátkém sledu odpískány další dva icingy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

43:37
    Nepřesná rozehrávka Kosatek, čároví jim jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

43:01
    Fleuryho střela na opačné straně hřiště od modré čáry, zleva, končí v rukavici Markströma.

42:15
    Další pokus Horvata, Nedeljkovic puk vyráží do rohu.

41:39
    Horvat střílel zprava z otočky, svou velkou šanci ale nedokázal proměnit.

40:41
    Vancouveru patřil první útok třetí třetiny, avšak nic významného z toho nebylo.

40:08
    Podaří se ještě Canucks nějak zdramatizovat utkání?

40:01

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše Rogers Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků.

39:59
    Velmi zajímavá druhá třetina je u konce.

39:48
    Rána Taneva z pravé strany minula Nedeljkovicovu svatyni.

39:10
    Roussel a Leivo se dostali do situace 2 na 1, druhé jmenovaný zakončoval zleva nepřesně.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:18
    Vhazovalo se v obranné zóně Hurricanes, po pravici Nedeljkovice.

38:16
    Faulk zablokoval střelecký pokus Huttona od levého mantinelu, puk zamířil do hlediště.

37:37
    Virtanenova střela z pravé strany, Nedeljkovic touš vyráží do rohu.

36:49
    Edlerův pokus od modré, z levé strany, Nedeljkovic má kotouč pod kontrolou.
    36:32 Teuvo TERÄVÄINEN - 2:5

36:32
    Carolina právě vstřelila branku!
    5:2 pro Canes! Přečíslení 4 na 2 zakončil z pravé strany TEUVO TERÄVÄINEN. Finský útočník zaznamenal už třetí kanadský bod v dnešním utkání! Asistence: Greg McKegg, Jaccob Slavin.

35:47
    Hutton zkoušel štěstí ihned po vhazování z levé strany, Nedeljkovic ale neměl problémy.

35:43
    Nepřesnost Caroliny, zakázané uvolnění.

35:06
    Čtyři minuty a 54 vteřin do konce druhé třetiny. Souboj na vhazování po levici Nedeljkovice obstarávají Sutter a Aho.

35:06
    Další střelu domácích obstaral z mezikruží Leivo, Nedeljkovic ale kotouč vyrazil vysoko nad, do ochranné sítě. Na řadě je další z reklamních přestávek.

34:58
    Potěšit ochozy se nyní pokoušel Roussel, zprava ovšem na Nedeljkovice nevyzrál.

34:30
    V Rogers Areně panuje naprosté ticho.
    33:42 Dougie HAMILTON - 2:4

33:42
    Hurricanes jdou do dvougólového vedení! Teräväinenovu přihrávku zpoza brány zhodnotil střelou bez přípravy z levého kruhu DOUGIE HAMILTON. Pro bývalého obránce Calgary Flames osmá trefa v letošní sezoně! Asistence: Teuvo Teräväinen.
    33:17 Nino NIEDERREITER - 2:3

33:17
    Canes vedou! Aho přihrál zpoza brány na NINO NIEDERREITERA, jenž následně z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně pod horní tyč. Niederreiterův druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Sebastian Aho.

33:06
    Střely na bránu: 11 – 20

32:36

32:11
    Střelu Suttera z pravé strany dorážel ještě před bránou Granlund, Nedeljkovic ale v obou případech pozorný.

31:37
    První polovina z trestu Williamse je minulostí.

30:57
    Po přihrávce od Petterssona Boeser v dobré šanci, Nedeljkovic se ovšem zaskvěl rychlým přesunem.

30:36
    Horvat a Martinook na vhazování po pravici Nedeljkovice.

30:36
    Před druhou početní výhodou Canucks ještě proběhne reklamní přestávka.

30:36
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

30:19
    Kosatky následně puk poslaly na zakázané uvolnění.

30:13
    Velmi dobrá příležitost pro Teräväinena, Markström ale předvedl pěkný zákrok.

29:50
    Jsme těsně před polovinou utkání. Canucks hrají doma s Hurricanes nerozhodně, 2:2.

28:35
    Nahození van Riemsdyka od modré, z pravé strany, Markström kotouč vyrazil před sebe.

27:40
    Hurricanes i ve druhé třetině pokračují v dobrém tempu. Markström musí být ve střehu.

27:22
    Aho střílel nebezpečně zleva bez přípravy, avšak nakonec přestřelil bránu.
    26:53 Greg MCKEGG - 2:2

26:53
    2:2! Po nepřesné rozehrávce Canucks a následné přihrávce Hamiltona skóroval z pravého kruhu pro vhazování GREG MCKEGG. Třetí gól pro šestadvacetiletého forvarda v této sezoně! Asistence: Saku Mäenalanen, Dougie Hamilton.

26:19
    Můžeme pokračovat. Sutter a McKegg v souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů.

26:19
    Nyní už je hra přerušena a proběhne reklamní přestávka.

26:09
    Pokus Niederreitera od modré čáry, Markström zasáhl svou lapačkou, přičemž ještě následně stihl rozehrát.

25:57
    Čároví pískají Carolině zakázané uvolnění.

25:51
    Střely na bránu: 7 – 15
    25:14 Sven BÄRTSCHI - 2:1

25:14
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Kosatky v pětadvacáté minutě otáčejí skóre ve svůj prospěch! Naprosto ukázkovou kombinaci zakončoval zleva, po pasu od Petterssona, SVEN BÄRTSCHI. Jeho osmá trefa v sezoně 2018/2019, 2:1! Asistence: Elias Pettersson, Brock Boeser.

25:02
    Stecher se snažil zprava zakončit bekhendem, Nedeljkovic ale zůstal bez práce.

24:34
    Svěřenci Roda Brind'Amoura vyhodili puk na zakázané uvolnění.

24:16
    Pesceho střela od modré, z pravé strany, nebyla z nejpřesnějších.

23:58
    Canes se ještě na chvíli udrželi v útočném pásmu, Markströma však neohrozili.

23:30
    Hamilton se na pravé straně pokoušel dostat k zakončení, dobrou defenzivní práci ale odvedl Tanev.
    22:57 Josh LEIVO - 1:1

22:57
    Canucks nakonec přeci jen rychle odpovídají! JOSH LEIVO tečoval pěkně mezi kruhy nabídku Stechera od modré, z pravé strany. Nedeljkovic neměl šanci zasáhnout. Pro Leivoa devátý gól v letošní sezoně, 1:1! Asistence: Troy Stecher, Bo Horvat.

22:45
    Zakázané uvolnění od hokejistů Caroliny.

22:32
    Bärtschi mohl po pasu od Petterssona srovnat, avšak si vylámal zuby na pravém betonu Nedeljkovice.
    21:54 Nino NIEDERREITER - 0:1

21:54
    Konec dvaadvacáté minuty, Hurricanes využívají přesilovku, přičemž tak otevírají skóre utkání! Střelu Teräväinena z pravé strany bez přípravy zablokoval Edler. Následně se ale dorážkou pohotově prosadil NINO NIEDERREITER. Pro švýcarského útočníka dvanáctý gól v sezoně, 0:1! Asistence: Teuvo Teräväinen, Sebastian Aho.

21:32
    Střelecký pokus Svečnikova z levé strany, Markström připraven na správném místě.

21:07
    Motte útočil při vlastním oslabení, zprava ale Nedeljkovice neohrozil.

20:52
    Druhá početní převaha pro Hurricanes. Vhazování po pravici Markströma.

20:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., podrážení).

20:48
    Dobrá šance pro Niederreitera na úvod druhé třetiny, Markström ale podržel svůj tým.

20:05
    Hurricanes byli v první třetině střelecky i herně aktivnější. Podaří se Canucks hru vyrovnat?

20:01

Hokejisté Vancouveru a Caroliny se vrátili zpět na led Rogers Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

19:58
    V první třetině se nic dalšího nestane. Na góly si budeme muset počkat.

19:31
    Touš opustil hrací plochu, následně by se podle signalizace rozhodčích mělo vhazovat poblíž Markströma.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:57
    Granlund z levé strany otestoval Nedeljkovicovu pozornost.

18:45
    Hurricanes se provinili icingem.

18:22
    Zahrozit se nyní pokoušel zprava Horvat, jeho střelecký pokus ovšem zablokoval de Haan.

17:20
    Pouliot mimochodem zaznamenal teprve třetí střelu na bránu Canucks.

17:11
    Prudká střela Pouliota z levé strany, Nedeljkovic puk vyráží, ale sbírá se těžce z ledu.

16:52
    Nahození Hamiltona od modré čáry, z pravé strany, končí v Markströmově rukavici.

16:40

16:15
    Velmi dobré oslabení v podání Vancouveru. Do návratu Taneva zbývá už pouze 25 vteřin.

15:41
    Začíná druhá minuta z trestu Taneva. Canes zatím s jednou střelou na bránu.

15:27
    Pěknou kombinaci Caroliny zakončoval zprava Williams, Markström ale neměl příliš problémů zasáhnout.

14:50
    Kosatky se na úvod oslabení osvobozují.

14:40

14:40
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku v podání Hurricanes.

14:40
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., vysoká hůl).

13:56
    Nahození de Haana od modré, z pravé strany, minulo Markströmovu bránu.

13:05
    Carolina se v několika posledních minutách jeví jako lepší tým. Canucks se do útočného pásma moc nedostávají.

12:31
    Střely na bránu: 2 – 6

12:13
    Niederreiter to zkusil ze středu útočného pásma, Markström zasáhl levým betonem.

11:54
    Canucks následně vyhodili touš přes všechny čáry na icing.

11:48
    Střelu McKegga z pravé strany zablokoval Hutton, Markström tak zůstal bez práce.

10:27
    Následný další útok hostujících hokejistů zastavilo postavení mimo hru.

10:22
    První větší šance utkání. Niederreiter střílel z levého kruhu, nastřelil přitom tyč.

10:12
    Zpět do akce! Horvat a Teräväinen na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Kosatek.

10:12
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

09:58
    Nacházíme se krátce před polovinou první třetiny. Canucks zatím hrají s Hurricanes bez branek.

09:51
    Zakázané uvolnění ze strany Vancouveru, vhazovat se tedy za malý moment bude před Markströmem.

08:57
    Aktivní forčekink Hurricanes dělá domácím problémy.

08:20
    Hamiltonův bekhend z levé strany minul Markströmovu svatyni.

07:54
    Carolině nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.

07:20
    Od úvodních minut sledujeme poněkud svižný hokej.

07:10
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Horvata a Williamse po levici Nedeljkovice.

07:10
    Nedeljkovic přikryl touš pod svou lapačku, přičemž tím hru přerušil. Následuje první reklamní přestávka.

06:56
    Střely na bránu: 2 – 3

06:49

06:14
    Boeser pálil zleva z první, jeho pokus ale zablokoval Pesce.

05:56
    Huttonův pokus také postrádal na přesnosti. Nedeljkovic následně hru přerušil.

05:43
    Střela Suttera z pravé strany Nedeljkovice taktéž neohrozila.

04:55
    Hutton ihned nahazoval od modré čáry, kotouč ale na Nedeljkovice neprošel.

04:49
    Konec páté minuty, Canucks is zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Nedeljkovice.

04:49
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., hákování).

03:55
    Horvat zkoušel štěstí z úhlu, z levé strany, Nedeljkovic ale dával pozor.

03:18
    Následnou útočnou akci Canes zastavili čároví, neboť došlo k postavení mimo hru.

02:54
    Bekhend Niederreitera z mezikruží, Markström puk vyrazil levým betonem.

02:33
    Sutter to zkoušel středem, obrana Hurricanes byla ovšem dobře zorganizovaná.

01:50
    Vše v pořádku, můžeme pokračovat. Vhazuje se po levici Markströma.

01:50
    Na opačné straně ledu útočil Aho, avšak Markströma příliš nezaměstnal. Brána za švédským brankářem ve službách Canucks je následně navíc mimo své obvyklé postavení.

01:41
    Boeserovo nahození z levé strany končí mimo tři tyče.

00:38
    Obě mužstva mají za sebou první střídání.

00:13
    K první střele se na modré čáře dostal Edler, Nedeljkovic pozorný.

00:03
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Na vhazování se do středového kruhu staví Sutter a Aho, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, duel mezi Canucks a Hurricanes co nevidět začne.

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v Rogers Areně zazní americká a kanadská státní hymna.

Zahajovací formace

VAN: Markström – Edler, Tanev – Roussel, Sutter, Virtanen

CAR: Nedeljkovic – Faulk, Pesce – Niederreiter, Aho, Williams

Startující brankáři

VAN: Jacob Markström – 28 let, SWE

CAR: Alex Nedeljkovic – 23 let, USA

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Ch. Tanev (A), B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – M. Granlund, Horvat (A), Leivo – Bärtschi, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Eriksson, Beagle, Motte.

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – Slavin (A), D. Hamilton, Faulk (A), Pesce, de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Niederreiter, Aho, Williams (C) – B. McGinn, Wallmark, T. Teräväinen – Martinook, McKegg, Svečnikov – Mäenalanen, Foegele.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Trevor Hanson – Lonnie Cameron, Trent Knorr.

Příjemnou čtvrteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Carolina Hurricanes.

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes na ledě Canucks ukončují třízápasový trip. V předchozích dvou duelech zaznamenali bilanci 1-0-1.

V noci na středu, 23. ledna, Canes prohráli na ledě Calgary Flames 2:3 v prodloužení. Na úvod tripu porazili Edmonton Oilers 7:4.

Pro Carolinu se jedná taktéž o poslední zápas před přestávkou určenou pro Utkání hvězd. V tabulce Východní konference ji momentálně najdeme na desáté pozici se ziskem 52 bodů.

Český brankář Petr Mrázek si proti Flames připsal celkem 22 úspěšných zákroků, přičemž byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks mají v noci možnost přidat třetí výhru v řadě za sebou. Za posledních pět zápasů zapsali bilanci 3-0-2.

Proti Hurricanes Kosatky zakončí šestizápasový homestand. Zároveň se bude jednat o jejich poslední utkání před přestávkou určenou pro Utkání hvězd.

V minulém duelu hokejisté Vancouveru porazili Detroit Red Wings 3:2. Útočník Elias Pettersson při svém návratu zpět do sestavy (po zranění) zaznamenal gól a asistenci.

V tabulce Západní konference Canucks aktuálně patří deváté místo se ziskem 52 bodů.

(Pozn.: Homestand = série zápasů doma v řadě.)
    Vancouver Canucks vs Carolina Hurricanes, 04:30 SEČ

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci na čtvrtek, 24. ledna, je na programu nejlepší hokejové ligy světa celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Vancouver Canucks a Carolina Hurricanes. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Rogers Areně vhozeno krátce po 04:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 23. Leivo (Stecher, Horvat), 26. Bärtschi (Pettersson, Boeser) – 22. Niederreiter (T. Teräväinen, Aho), 27. McKegg (Mäenalanen, D. Hamilton), 34. Niederreiter (Aho), 34. D. Hamilton (T. Teräväinen), 37. T. Teräväinen (McKegg, Slavin)

Rozhodca: Graham Skilliter, Trevor Hanson – Lonnie Cameron, Trent Knorr

Diváci: 18 373