Montreal – Arizona 2:1 (kon.) | Toronto – Washington 6:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:5 (kon.)
Vegas – Nashville 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 1:5 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:5 (kon.)
Anaheim Ducks
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
St. Louis Blues
cz Štvrtok 24.01.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a St. Louis Blues.

V posledním zápase Blues vstřelil svou první branku v NHL Mackenzie MacEachern, ale nepomohl k výhře svého týmu. Kings vyhráli nad Blues 4:3. Velmi dobré výkony v brance Blues předvádí gólman Jordan Binnington.

Ducks ve svém posledním zápase nestačili na Islanders 0:3, webu NHL.COM pověděl kouč Randy Carlyle, že jeho svěřenci měli daleko více energie, než vložili do zápasu. Před touto porážkou Anaheim vyhrál předchozí dva zápasy.
    Jedná se o druhý vzájemný zápas v této sezóně, naplánovaná jsou tři klání.
    Ryan O'Reilly by dnes měl nastoupit a bude to jeho 700. zápas v NHL.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

00:01

00:15
    Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:30
    John Gibson byl pozorný, a tak si dokázal poradit s ránou z velké dálky.

01:42
    Jay Bouwmeester dostal kotouč do útočného pásma, Zachary Sanford zakončoval bekhendovou střelou. Domácí brankář byl připravený.

02:30
    Domácí rozehrávají od své branky, Adam Henrique byl chvíli volný před brankou soupeře, ale spoluhráči na něj kotouč nedostali.

03:07
    Ducks rozehrávají od své branky, následně o kotouč přišli.

03:38
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté byli úspěšnější.

04:10
    Zachary Sanford z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit brankáře Anaheimu.

06:00
    Šest minut hry z první třetiny je pryč, sledujeme aktivní hru Blues. Domácí se musí spíše bránit.

06:20
    Ryan Getzlaf ani jeho kolega nedokázali přesněji zakončit.

06:46
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek se díky první střele v zápase dostává do vedení. Ryan Getzlaf připravil kotouč pro DANIELA SPRONGA, jehož projektil končí pod horní tyčkou. Rychlá akce Ducks byla úspěšná. Asistence: Ryan Getzlaf, Hampus Lindholm.
    06:46 Daniel SPRONG - 1:0

07:57
    1:8, tak vypadá statistika střel na branku, domácí na góly však vedou.

08:24
    Carl Gunnarsson pálil od modré, takže John Gibson musel být pozorný. Puk dokázal vyrazit.

10:00
    Špatná domácí rozehrávka znamená icing. Buly před brankou Ducks. Nejprve ale komerční přestávka v polovině první třetiny.

10:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hostující celek nyní srovnal. Domácí přišli za svou brankou o puk, Schenn přihrával před branku, kde byl zcela volný VLADIMIR TARASENKO. Jeho rána byla přesně do odkryté části branky. Asistence: Brayden Schenn, Ryan O'Reilly.
    10:34 Vladimir TARASENKO - 1:1

12:36
    Joel Edmundson zakončoval od modré čáry, domácí brankář kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

13:27
    Colton Parayko pálil z dobré pozice, domácí obrana jeho projektil tečovala mimo hrací plochu.

14:22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:02
    Dostáváme se do finální pasáže hry v první třetině a Ducks se pokouší získat náskok zpět.

15:24
    Carl Gunnarsson pálil nepřesně.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

16:30
    Nick Ritchie to zkoušel individuálně proti obraně soupeře, dostal se ke střele, která byla zblokovaná.

16:48
    2:12, tak vypadá statistika střel na branku.

17:10
    Alexander Steen rozehrává ze středního pásma, Joel Edmundson se pokoušel v útoku vybojovat kotouč, což se mu nepodařilo.

17:30
    Komerční přestávka.

18:26

18:41
    Colton Parayko pálil, domácí brankář byl připravený.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:22
    Michael Del Zotto nahodil do útočného pásma, tam je obránce Vince Dunn.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:50
    Jaden Schwartz vyslal tvrdou ránu přes obránce, domácí brankář měl nyní štěstí, pomohla mu tyč.

20:00

Po první třetině je jednoznačně aktivnější St. Louis, které vede na střely na branku 13:2, na góly je stav zápasu vyrovnaný. Z minima vytěžil domácí celek maximum.

20:01

20:36
    Brayden Schenn byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal. Spoluhráči o něj přišli.

21:43
    V poklidném tempu pokračuje hra druhou třetinou, skóre je vyrovnané.

22:04
    Domácí celek nyní inkasoval branku a poprvé v zápase prohrává. Skvěle to udělal ZACHARY SANFORD, který využil špatné rozehrávky Ducks. První jeho ránu vyrazil brankář John Gibson, který byl už na dorážku krátký.
    22:04 Zachary SANFORD - 1:2

23:17
    2:15, tak vypadá statistka střel na branku.

23:44
    Devin Shore se dostal do útočného pásmu, ale přes obranu se do zakončen nepropracoval.

24:12
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues.

24:30
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale Jay Bouwmeester zblokoval střelu Rakella.

25:36
    Derek Grant pálil z dobré pozice, jeho projektil nebyl špatný, ale obrana hostů si dokázala poradit.

26:05
    Jordan Binnington nic neviděl, ale i spíše instinktivně dokázal kotouč vyrazit.

26:19
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Ducks.

27:00
    Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, hostující celek se dostal do vedení.

27:41
    Blues navyšují své vedení. Patrick Maroon na sebe navázal hráče, a pak dokázal dobrým pasem najít zcela volného spoluhráče. OSKAR SUNDQVIST z první dokázal prostřelit brankáře Ducks. Asistence: Patrick Maroon, Zachary Sanford.
    27:41 Oskar SUNDQVIST - 1:3

28:30
    Ivan Barbašev pálil z dobré pozice, jeho projektil kry jedomácí John Gibson.

29:50
    Hostující celek hraje nyní aktivněji, ostatně na statistice střel na branku je to vidět – 20:6 pro Blues.

30:18
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v zápase, komerční přestávka. Pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:52
    Hampus Lindholm rozehrával od své branky, následně v akci pokračoval Troy Terry. Ani jeden z domácích hráčů se ke střele nedostal.

31:22
    Jay Bouwmeester pálil z první, jeho projektil byl však hodně nepřesný.

32:14
    Domácí hokejisté vybojovali kotouč před brankou, ale nikdo z hráčů Ducks se nedokázal dostat ke střele.

32:40
    Blues hrají hodně zodpovědně a nedávají soupeřům mnoho prostoru pro aktivní hru.

32:54
    John Gibson byl připravený a poradil si se střelou Scheena.

33:41
    Vhazovat se bude před domácí brankou. 7:21, tak vypadá statistika střel na branku. Anaheim má velké problémy v tomto zápase s útočnou hrou.

34:12
    Rickard Rakell dostal hru do útočného pásma, Jay Bouwmeester si ale počínal dobře a nenechal ho zakončit.

34:40
    Michael Del Zotto pálil nepřesně od modré čáry.

35:03
    Jaden Schwartz zakončoval situaci dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou kryje John Gibson.

36:23
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.

37:11
    Cam Fowler byl nepříjemně zasažen kotoučem do horní části těla, a tak zmizel v útrobách stadionu.

37:20
    Domácí sice dostali kotouč do útočného pásma, ale jejich projektil byl zblokovaný.

38:02
    Oskar Sundqvist se dostal do brejkové situace, vyslal střelu po ledě, brankář John Gibson si dokázal poradit.

38:27
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:45
    Domácí celek měl kotouč v brankovišti soupeře, ale nikdo z hráčů Ducks nedokázal přesněji zakončit. Rickard Rakell byl blízko, ale jeho pokus nikdo neusměrnil.

40:00

Dvě branky ve druhé třetině dostali hosty do dvoubrankového vedení. Domácí jsou střelecky pasivnější 9:26. Blues mají duel dobře rozehraný, domácí celek musí přidat.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

41:00
    Domácí celek dostal kotouč do útočného pásma, ale prví formace zakončit nedokázala.

41:14
    Alexander Steen se dostal ke střele, ale obrana ve spolupráci s brankářem situaci vyřešila.

41:28
    Jaden Schwartz pálil z dobré pozice, John Gibson připravený.

42:54
    Nyní se domácí celek usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

43:10
    Brandon Montour přišel o pásmo, a tak musel s kotoučem až za svou branku, odkud rozehrává.

43:42
    Devin Shore pálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval Carl Gunnarsson.

45:24
    Brandon Montour pálil z dobré pozice, jeho projektil dokázal Jordan Binnington vyrazit před sebe, k dorážce se domácí nedostali.

46:00
    Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

46:11

46:44
    Colton Parayko rychle otáčí směr hry. St. Louis hraje tak, aby drželo hru co nejdál od své branky.

47:06
    Michael Del Zotto neudržel útočné pásmo,Duck se musí vrátit až za svou branku.

48:10
    12:27, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali.

48:42
    Kotouč před branku poslal hostující TYLER BOZAK. Puk si nešťastně bruslí do vlastní brány srazil Nick Ritchie. Asistence: Jaden Schwartz, Colton Parayko.
    48:42 Tyler BOZAK - 1:4

49:16
    Blues navyšují své vedení, nyní se prosazuje i s trochou štěstí SAMMY BLAIS. Jeho rána propadla brankáři mezi rukou a tělem, a pak se kotouč tak tak dostal za brankovou čáru. Asistence: Mackenzie MacEachern a Carl Gunnarsson.
    49:16 Sammy BLAIS - 1:5

50:35
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., vysoká hůl).

50:35
    Střídání v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Chad Johnson.

51:32
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Blues hrají velmi dobře.

52:20
    Ducks rozehrávají od své branky.

52:36

52:40
    Jeden z domácích hráčů pálil z ostré pozice, jeho projektil byl nepřesný.

53:10
    Cam Fowler rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči rychle dostali do útočného pásma.

53:32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

54:02
    12:31, tak vypadá statistika střel na branku.

54:41
    Komerční přestávka, a pak buly před brankou Ducks.

55:56
    V poklidném tempu se dohrává tento zápas, hostující celek míří celkem jasně za výhrou.

56:20
    Andy Welinski dostal kotouč do útočného pásma, následně puk přerušuje Jordan Binnington.

56:40
    Ducks protečovali kotouč do útočného pásma, následně byl v dobré pozici znovu jeden z domácích hráčů, ale Jordan Binnington dobře zasáhl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i zápase.

58:20
    Anaheim se pokouší dohrát zápas aktivně.

58:33
    Jaden Schwartz neuspěl ani nadvakrát.

58:45
    Kotouč je ve středním pásmu, což domácím vyhovuje.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, hosté tento zápas vyhrají.

Domácí celek se sice v první třetině dostal do vedení, pak ale pětkrát skórovali hokejisté Blues, kteří byli ve všech směrech aktivnější a lepším týmem. Dva body tak zaslouženě získává hostující celek.

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.

Tři hvězdy utkání:
    1. Zachary Sanford (STK) 1+1
    2. Ryan O'Reilly (STL) 0+1
    3. Daniel Sprong (ANA) 1+0 (06:35:47)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 7. Sprong (Getzlaf, H. Lindholm) – 11. Tarasenko (B. Schenn, R. O'Reilly), 23. Sanford, 28. Sundqvist (Maroon, Sanford), 49. Bozak, 50. Blais (MacEachern, Gunnarsson)

Anaheim Ducks: Gibson (51. Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson, Del Zotto, Welinski – Rakell, Getzlaf, D. Shore – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Jones, D. Grant, Terry – Gibbons, Carrick, Rowney.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Edmundson – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, Bozak, Steen – Sanford, Sundqvist, Maroon – MacEachern, Barbašev, Blais.

Rozhodca: Dwyer, L'Ecuyer – Tobias, Gibbons

Diváci: 16 795