Willem II – Breda 2:0 (kon.) | Emmen – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Sittard 5:1 (kon.)
Amsterdam – Heerenveen 4:4 (kon.)
BV De Graafschap
5:1 (3:0)
Fortuna Sittard
cz Nedeľa 20.01.2019, 14:30Holandská Eredivisie • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

BV De Graafschap:
    Domácí jsou momentálně na posledním 18. místě tabulky. Doposud získali pouze 12 bodů. Mají záporné skóre 14:43. Jejich nejlepší střelec je Youssef El Jebli, který v aktuální sezóně vstřelil 3 branky a na jednu přihrál. Na domácím hřišti získali v letošní sezóně v 9 zápasech 10 bodů.
    Poslední tři zápasy:
    Peralada vs. Graafschap 3:4
    Graafschap vs. Vitesse 2:2
    Ajax vs. Graafschap 8:0

Fortuna Sittard:
    Hosté jsou nyní na 9. místě tabulky. Doposud získali 20 bodů. Na 7. Alkmaar ztrácí 5 bodů. Mají záporné skóre 29:30. Jejich nejlepší střelec je Ahmed El Messaoudi, který vstřelil v letošní sezóně 4 branky a na jednu přihrál. Na hřištích soupeřů získali z 8 zápasů 8 bodů.

2017 Graafschap vs. Sittard 2:0

BV De Graafschap: Jurjus – Owusu, Straalman, van de Pavert, Tutuarima – Leidsman, El Jebli, Vet – F. Narsingh, Serrarens, Burgzorg.
    Náhradníci: Rondeel, van den Dam – Abena, E. Bakker, Hamdaoui, Klaasen, Nieuwpoort, Nieuwpoort, Thomassen, van Mieghem.

Fortuna Sittard: Koșelev – Ciranni, Heerings, Niňaj, Mi. Pinto – Hutten, Rodríguez, El Messaoudi, Diemers – Novakovich, Stokkers.
    Náhradníci: Becker, Hendriks – Dobos, Essers, Lamprou, Ospitalieri, Ramírez, Smeets, Vidigal..

1

1
    Hned v úvodu rohový kop pro domácí tým.

1
    Rohový kop z levé strany byl zahrán přímo na hlavu domácího Paverta, ale toho brankář hostí Koselev vychytal.

3
    Domácí Serrarens se s míčem dostal až do vápna a z levé strany vápna nahrával doprostřed. Jeho nahrávka byla zablokována hostující obranou.

3
    Hostující Stokkers byl faulovaný zhruba 10 metrů za polovinou hřiště. Hosté budou rozehrávat z místa přestupku.

4
    Přízemní střela, kterou vyslal hostující Pinto skončila pouze vedle branky.

6
    Nepřesnost, které se dopustil Matusiwa ukončila útočné snažení domácího týmu.

7
    Domácí bek Owusu byl faulovaný. Domácí bude rozehrávat z poloviny hřiště.

8
    Hostující Niňaj fauloval domácího útočníka Burgzorga. Domácí budou rozehrávat standardní situaci ze zhruba 20 metrů od branky.

9
    Standardní situaci dokázala hostující obrana vyřešit pouze za cenu rohového kopu.

10
    Rohový kop domácích, který zahrával El Jebli skončil pouze v rukavicích Koseleva.

11
    Pronikajícího hostujícího Stokkerse dokázal zastavit domácí obránce Straalman.

12
    Domácí Burgzorg utíkal sám na brankáře soupeře, jenomže si moc předkopl míč a brankář soupeře Koselev byl u míče dříve.

13
    Hostující Rodriguez tvrdě srazil jednoho z domácích na polovině hřiště. Od rozhodčího si vysloužil pouze napomenutí.

14
    Velká šance domácích. Po centru z pravé strany se míč odrazil před úplně volného Serrarense, který hlavou netrefil úplně prázdnou branku.

15
    Rohový kop pro domácí tým.

15
    Rohový kop domácích z levé strany ukončil útočný faul Veta.

16
    Domácí Owusu se dostal k odraženému míče. Ten vystřeli. Jeho střela nebyla vůbec přesná a skončila vysoko nad brankou.

18
    Domácí Vet nahrával z pravé strany do vápna, ale jeho nepřesnou nahrávku dokázal odkopnout hostující bek Niňaj.

19
    Domácí Matusiwa se dopustil faulu na útočné polovině. Hosté budou rozehrávat z místa přestupku.

21
    Hosté snad poprvé v dnešním zápase kombinovali na útočné polovině, jenomže pak je zastavilo ofsajdové postavení jednoho z nich.

Dosavadní statistika držení míče: 65%:35%.

23
    Domácí útočník Serrarens fauloval jednoho ze soupeřů v hlavičkovém souboji ve středu hřiště.

24
    Domácí bek Owusu centroval z pravé strany míč do vápna. Jeho centr se dostal až na kopačku Narsingha, kterému ale střela nesedla a skončila mimo hřiště.

25

25
    Rohový kop domácí dokázal odhlavičkovat hostující obránce Heerings.

25
    Žlutou kartu dostává Javier Vet (BV De Graafschap).

27
    Graafschap právě vstřelil branku!
    Domácí Furdjel Narsingh odcentroval z pravé strany do vápna, tam byl jeho spoluhráč FABIAN SERRARENS, který si míč našel a uklidil ho do branky. Asistence: Furdjel Narsingh.
    27. Fabian SERRARENS - 1:0

28
    Žlutou kartu dostává Mark Diemers (Fortuna Sittard).

30
    Na levé straně se uvolnil domácí Delano Burgzord, který nahrál do vápna. Jeho nahrávku si opět našelFABIAN SERRARENS, který opět míč uklidil do sítě – 2:0. Asistence: Delano Burgzord.
    30. Fabian SERRARENS - 2:0

32
    Útočné snažení hostí ukončila píšťalka rozhodčího, která signalizovala ofsajd.

34
    Žlutou kartu dostává Alessandro Ciranni (Fortuna Sittard).

35
    Domácí Serrarens zkoušel akrobaticky centrovat do vápna, jenomže jeho pokus se mu moc nepovedl a míč skončil nad brankou.

37
    Nyní hosté vpředu. Kombinací na pravé straně se chtějí přiblížit k brance soupeře.

39
    Jeden z hostí hrál rukou, takže píšťalka rozhodčího hru přerušila.

39
    Už tu byl vidět první útok na hattrick. Domácí Narsingh centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr si našel střelec domácích Serrarens. Jeho pokus ale skončil pouze v rukavicích Koseleva.

41
    Nyní u míče opět hosté, kteří kombinují na polovině hřiště. Zřejmě už chtějí dohrát poločas bez další inkasované branky.

42
    Domácí Serrarens je dnes opravdu při chuti. Nyní si našel místo na levé straně a odcentroval šajtlí. Jeho zajímavý pokus ale nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

43
    Domácí mají k dispozici přímý kop ze zhruba 21 metrů.

43
    K míči se postavil domácí záložník Youssef El Jebli a branáři soupeře nedal žádnou šanci. Jeho střela k pravé tyči branky soupeře byla nechytatelná. Bez asistence.
    43. Youssef El Jebli - 3:0

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

První poločas byl velmi gólově bohatý. Nejdříve se v 27. minutě prosadil Serrerens, který si to samé zopakoval i v 30. minutě. V 43. minutě se po nádherném přímém kopu prosadil domácí záložník El Jebli, který zvýšil již na 3:0. Domácí byli celkově v prvním poločase lepší i aktivnější, zatímco hosté měli problémy se dostat do šestnáctky soupeře.

46
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Lars Hutten, přichází Lazaros Lamprou.
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Finn Stokkers, přichází Áron Dobos.

48
    Domácí Narsingh si našel prostor a odcentroval zprava do vápna. Jeho centr našel střelce Serrarense, který trefil pouze levou tyčku branky Koseleva.

50
    Domácí El Jebli na nic nečekal a vystřelil z hranice vápna. Jeho střela byla zblokovaná a domácí budou vhazovat aut.

51
    Nyní u míče hosté, kteří se kombinací snaží dostal do vápna soupeře. Zatím se jim to ale nedaří.

52
    Hostující bek Pinto fauloval soupeře asi 5 metrů od vápna. Kartu zatím nedostal, ale domácí budou rozehrávat z místa faulu.

53
    Slabou střelu z přímého kopu v klidu chytil hostujíc brankář Koselev.

55
    Sittard právě vstřelil branku!
    AHMED EL MESSAOUDI dostal míč do vápna od Lazarose Lamroua prostřelil soupeřova brankáře – 3-1. Asistence: Lazaros Lamprou.
    55. Ahmed El Messaoudi - 3:1

57
    Dosavadní statistika střel na branku: 6:2.

60
    Na zemi nyní leží domácí Narsingh. Vypadá to, že má svalové potíže.

62
    Hostující Novakovich unikal po levé straně hřiště. Jenomže míč mu u levé postranní čáry dokázal odebrat domácí Straalman.

62
    Domácí Narsingh centroval z pravé strany do vápna. K centrovanému míči se dostal domácí Vet, který ho zkusil tečovat do branky, jenomže výborný zákrok Koseleva mu radost překazil.

64
    Domácí Narsingh byl faulovaný u pravé postranní čáry. Domácí budou rozehrávat z toho místa.

65
    Přímý kop našel hlavu Veta, který hlavičkoval. Jeho zajímavý pokus sončil jenom kousek vedle branky.

66
    Nyní v útoku hosté. Diemers nahrával dopředu Novakovichovi, který byl ale v ofsajdu.

67
    A je tu HATTRICK. Domácí útočník Delano Burgzorg zatáhl míč dopředu a nahrál doprava na hranici vápna FABIANU SERRERENSOVI, který se dnes již potřetí nemýlil a zkompletoval tedy hattrick. Asistence: Delano Burgzorg.
    67. Fabian SERRARENS - 4:1

68
    Žlutou kartu dostává Branislav Niňaj (Fortuna Sittard).

70
    Domácí Serrarens byl faulován Niňajem. Domácí budou rozehrávat z poloviny hřiště.

71
    Domácí El Jebli unikal úplně sám na brankáře, jenomže míč si moc předkopl a pohotový Koselev mu míč vzal.

73
    Dobrý míč do běhu dostal zezadu domácí záložník Vet, ale míč byl až moc rychlý a brankář hostí ho chytil.

74
    YOUSSEF EL JEBLI se uvolnil po levé straně a z hranice vápna vystřelil. Jeho tvrdá střela zapadla přímo do branky hostí – 5:1. Bez asistence.
    74. Youssef El Jebli - 5:1

76
    Hostující Novakovich dostal míč dopředu a zkoušel zakončit. Jenomže výborná obrana domácích jeho pokus zblokovala a poté i míč odkopla.

77
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Mark Diemers, přichází Jorrit Smeets.

77
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Furdjel Narsingh, přichází Daryl van Mieghem.

78
    Hostující Ciranni centroval zprava do vápna. Jeho centr našel přesně Novakoviche, který vystřelil na branku. Jeho slabá střela skončila pouze vedle branky.

80
    Domácí kontrolují tento zápas. Nyní jejich obrana kombinuje na polovině hřiště.

81

81
    Rohový kop rozehrával El Jebli a centroval do malého vápna. Tam se nejvýše nacházel Heerings, který míč odhlavičkoval pryč.

82
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Delano Burgzorg, přichází Jordy Thomassen.

83
    Domácí kombinovali na polovině hřiště. Poté se Straalman rozhodl nacentrovat dopředu, jenomže jeho centr byl moc dlouhý a nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.

83
    Žlutou kartu dostává José Rodríguez (Fortuna Sittard).

84
    Do velké šance se dostal střídající Thomassen, který dostal míč za obranu, jenomže Koselev tam byl rychleji a míč odkopl pouze do Thomassen. Od toho se míč odrazil směrem na branku, ale dokutálel se nakonec pouze těsně vedle branky.

87
    Na zemi se nyní nachází hostující Ciranni, který dostal od protihráče loktem.

87
    Po dalším ostrém souboji se na zemi ocitl domácí Vet, který je už nyní na nohou a bude pokračovat.

88
    Rohový kop por domácí tým.

88
    Rohový kop, který letěl do vápna dokázala hostující obrana odkopnout.

90
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Fabian Serrarens, přichází Erik Bakker.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+2

V dnešním zápase zvítězili domácí, kteří vstřelil 5 branek. Tu první vstřelil Serrerens v 27. minutě. Ten se pak prosadil také v 30. minutě a hattrick dokonal v 66. minutě. V 43. minutě se prosadil po nádherném přímém kopu El Jebli, který svoji druhou branku přidal v 73. minutě.
    Domácí příští zápas odehrají s Excelsiorem. Hosté se příště utkají doma s Vitesse.

Toto je v tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost u fotbalu zase někdy příště. (16:25:04)

Ondřej Černý

Góly: 27. Serrarens, 30. Serrarens, 43. El Jebli, 67. Serrarens, 74. El Jebli – 55. El Messaoudi

Karty:   25. Vet (GRA) – 28. Diemers (FST), 34. Ciranni (FST), 68. Niňaj (FST), 83. Rodríguez (FST)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:21.
    BV De Graafschap: Jurjus – Owusu, Straalman, van de Pavert, Tutuarima – Leidsman, El Jebli, Vet – F. Narsingh (77. van Mieghem), Serrarens (90. E. Bakker), Burgzorg (82. Thomassen).

Fortuna Sittard: Koșelev – Ciranni, Heerings, Niňaj, Mi. Pinto – Hutten (46. Lamprou), Rodríguez, El Messaoudi, Diemers (77. Smeets) – Novakovich, Stokkers (46. Dobos).