Jihlava – Vyškov 6:3 (kon.) | Kroměříž – Slovácko 1:4 (kon.) | Dukla Praha – Chrudim 4:1 (kon.)
Teplice – Varnsdorf 5:1 (kon.) | Trenčín – Opava sk 1:0 (kon.) | Sokolov – Příbram 1:4 (kon.)
Hr. Králové – Vltavín 6:1 (kon.) | Třinec – Hlučín 1:1 (kon.) | Zlaté Moravce – B. Bystrica 4:1 (kon.)
Karviná – Puszcza 0:0 (kon.) | Sigma Olomouc – Ružomberok sk 1:1 (kon.) | Zlín – Nitra sk 5:0 (kon.)
Trenčín – Inter Bratislava sk 5:1 (kon.) | Slavia – Ústí n. L. 8:0 (kon.) | Karabach – Bohemians 3:1 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
4:1 (1:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 19.01.2019, 12:30Prípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z prípravného duelu medzi dvomi ligovými celkami. Fortnunaligista zo Zlatých Moraviec privíta druholigistu z Banskej Bystrice.

Stretnutie sa začne o 12:30.

Ako ViOn, tak aj Dukla majú za sebou už dve meranie síl v zimnej príprave. My sa pozrieme na ich výsledky. Formou sú na tom lepšie domáci, ktorí budú v role favorita.

Zápasy Banskej Bystrice v zimnej príprave:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0) – sobota, 12. januára

3
    Zatiaľ rozháraný štart, pískajú sa fauly, ale vidíme i nepresné prihrávky.

4
    Zlaté Moravce získali loptu a budú vhadzovať na súperovej polovici.

5
    Registrujeme prvú strelu na hosťujúcu bránu, pričítame aj jeden zákrok.

7
    A ďalšie zakončenie od ViOnu, ktorý pomaly prevzal opraty zápasu.

8
    Nebezpečnejší atak aj od hostí, koncovka z toho ale nebola.

9
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

11
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

12
    Dukla väčšinu času pod tlakom, druholigista hrozí zatiaľ iba z brejkov.

14
    Jeden taký prišiel aj teraz a bola z toho strela doprostred brány. Pokračujeme ďalej za bezgólového stavu.

15
    Banskobystričania sa snažia upokojiť hru a neponáhľať sa s rozohrávkou z vlastnej polovice.

16
    Domáci futbalista to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

17
    Snaha hostí vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

18
    Hlásime zrazenú strelu ViOnu, je z toho rohový kop číslo jedna v dueli.

19
    V celku zaujímavý center pred bránu, lopta sa napokon odráža za bránkovú čiaru od domáceho futbalistu.

20
    Dvadsať minút za nami, lepší na hracej plochy sú hráči Zlatých Moraviec. Čo však z toho, že sa nedokážu presadiť.

22
    Ubehli ďalšie dve minúty a situácia sa nemení. MFK väčšinu času iba bráni.

23
    No teraz sa Dukla predviedla nepresnou strelou mimo troch žrdí. Domáci gólman okamžite rozohráva nakrátko.

24
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

26
    Domáci založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou, ktorá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

27
    Zase sa hrá zo strany na stranu. Práve takéto momenty prispievajú trénerom k tomu, aby videli chyby svojho celku.

28
    ViOn s vhadzovaním na úrovni pokutového územia hostí.

29
    Všetko je to ale ukončené hvizdom hlavného rozhodcu, ktorý avizuje útočný faul.

31
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

32
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

33
    Jeden z hráčov Dukly sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre domáce mužstvo z dobrej vzdialenosti.

34
    Nákop do pokutového územia to nebol zlý, hostia sa ale ubránili a loptu odkopli do stredu poľa.

36
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

37
    Banskobystričania pridávajú na tempe, no okrem jedného pokusu pálili vždy mimo bránu.

38
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

40
    Zlaté Moravce mierne vykoľajené, no dobrým pressingom získavajú ďalšiu štandardku.

41
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

42
    Blíži sa už záver prvého dejstva a Dukla stále vo fazóne, počas ktorej by mohla gólovo udrieť.

43
    To sa však nepodarí ani teraz, finálna prihrávka bola pridlhá.

43
    Zlaté Moravce dali gól!
    No sú to domáci, ktorí na konci 43. minúty rozvlnili sieť. Rýchla akcia po krídle, defenzíva Dukly nestačila reagovať na strelu DÁVIDA RICHTÁRECHA.

45

Úvod patril domácim, postupne sa prebúdzali aj hostia. Skóre však otvorili práve futbalisti ViOnu v samom závere prvého dejstva hry.

46

48
    Loptu držia na svojich kopačkách domáci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na polovicu súpera.

49
    Rezultovala z toho piata strela na bránu MFK, prvá v druhom polčase.

50
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

51
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

53
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

54
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

55
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

57
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

58
    Banskobystričania po zmene strán mierne ustráchaní, naďalej od nich čakáme márne na strelu.

60
    Hodina hry za nami, v posledných chvíľach sa príliš nie je na čo pozerať.

61
    Druhý ofsajd zápasu, opäť na strane druholigovej Dukly.

62
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

63
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

64
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

66
    Banská Bystrica ale loptu neudržala dlho na kopačkách, ViOn si ide za druhým gólom.

67
    Ten môže prísť po treťom rohovom kopu.

68
    Avšak nebude tomu tak, do brejku už ide hosťujúce MFK.

69
    Druhé postavenie mimo hru z pohľadu Dukly v krátkom časovom slede.

70
    Bola nariadená penalta v prospech hostí!

70
    Banská Bystrica dala gól!
    Prvá strela v druhom polčase bola z penalty a skončila v bráne! Zodpovednosť na seba vzal GABRIEL SNITKA a učinil dobre.

71
    No ale to je neskutočné. Trvalo to zhruba minútu a celok z Fortuna ligy znovu vedie! Neuveriteľné sekundy, zásah má na svedomí VLADYSLAV KHOMUTOV.

73
    Posledné momenty ukázali, že neradno nikoho odpisovať. Pred nami stále ešte približne dvadsať minút.

74
    Hráč hostí si hľadal pozíciu na polovici súpera. Tú si aj našiel, ale len za cenu faulu.

75
    Teraz to hostia nemysleli vôbec zle. Stredom poľa sa vybrali do útoku, akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

77
    Pri lopte sú hostia, ktorí sa budú snažiť nájsť recept na súperovú defenzívu.

78
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

79
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

80
    Ale center po rohovom kope bol pretiahnutý, a tak nenašiel toho správneho adresára.

81
    Desať minút do konca, Dukla znovu pohrozila, no strieľala iba slepými.

82
    Domáci odpovedajú zásahom do čierneho a trúfam si povedať, že o víťazovi je rozhodnuté. Tretí zásah, tretí strelec, je ním NIKOLA DIMITRIJEVIČ.

84
    Štvrtý klinec do rakvy Dukly, tu už niet o čom pochybovať. Dvakrát v zápase sme videli dva góly za sebou v rozpätí nanajvýš dvoch minút. Na 4:1 upravuje JAKUB ŠVEC.

86
    Banskobystričania v jednom z posledných útokov míňajú domácu bránu.

87
    Jeden z domácich borcov si prerazil cestu cez protivníka, no len za cenu priestupku.

89
    Dukla síce pri lopte, no ďaleko od brány protivníka. Dnešné meranie síl sa skončí výsledkom 4:1.

90+1

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:14.

Až záverečná dvadsaťminútovka rozhodla o víťazovi. Zlatomoravčania v nej udreli až trikrát a tým odrazili nápor Banskej Bystrice. (14:12:05)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FC ViOn Zlaté Moravce. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 43. Richtárech, 71. Khomutov, 82. Dimitrijevič, 84. Švec – 70. Snitka (pen.)

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan (Krnáč) – Čögley (Nikolič), Asanovič, Pintér, Chren (Beseda) – Karlík – Mészáros (Práznovský), Ľupták (Chomutov), Richtárech (Ďubek), Kelez (Duga) – Tkáč (Švec)
    MFK Dukla Banská Bystrica: I. polčas: Krejčí – Starší, Kupčík, Gaško, Savić – Kolláti, Migaľa, Snitka, Gregáň – Bogdanovski – Galić

II. polčas: Ďurčo – Kolláti (57. Starší), Kupčík, Prikryl, Savić (82. Daniel) – Gregáň, Migaľa, Snitka, Malík – Tóth Vik. – Galić (82. Telúch)