Ostrava – Pardubice 3:2 (kon.) | Chodov – Bulldogs 10:7 (kon.) | Královské Vinohrady – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
10:7 (2:4, 3:0, 5:3)
Bulldogs Brno
cz Sobota 19.01.2019, 17:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga (CZ) • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 21. kola Tipsport Superligy se proti sobě postaví pražský Chodov a brněnští Bulldogs.

O favoritovi dnešního zápasu je jasno. Chodovu patří v tabulce třetí příčka s 46 body a na dvojici před ním má ztrátu tří bodů. Zato Brno je až dvanácté s 19 body. Na příčky zajišťující play off mu schází osm bodů.

Od Pražanů se můžeme těšit na ofenzivní smršť. Se 148 vstřelenými brankami jde o druhý nejlepší útok. Pouze 87 obdržených gólů znamená čtvrtou nejlepší obranu. Brňanům se příliš branky nedaří střílet. Mají jich na kontě pouze 68, což je suverénně nejméně z celé ligy. Číslo 134 označuje počet inkasovaných branek. A to je třetí nejvyšší počet z celé soutěže.

První vzájemný zápas ovládl Chodov na palubovce Brna 12:2.

00:01

00:15
    Chodov právě vstřelil branku!
    Tak to byl fofr. Z pravého rohu se vytočil Tom Ondrušek, který našel před brankou úplně volného ONDŘEJE MIKEŠE, který jen posunul balonek do odkryté branky.
    Asistence: Tom Ondrušek.
    00:15 Ondřej MIKEŠ - 1:0

01:12
    Brno drží míček na své polovině. Zatím se jim ještě nepodařilo dostat na soupeřovu polovinu.

01:46
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    A z ničeho nic máme vyrovnáno. V útočném rohu ustál souboj Adam konečný, který se následně dostal za branku, odkud narýsoval přesnou přihrávku na střed. Tam stál MARTIN GRLICKÝ a střelou z první se nemýlil.
    Asistence: Adam Konečný.
    01:46 Martin GRLICKÝ - 1:1

03:20
    Chodovští hráči šli do protiútoku tři na dva. Jenže jeden z domácích útočníků nepřijal přihrávku a míček tak mají Bulldogs.

04:25
    Hosté se dostali do útoku, ale ten neměl dlouhého trvání. Po souboji v rohu ho mají na svých holích opět domácí florbalisté.

05:58
    Pražan je dnes hodně aktivní a směřoval přihrávku od levého mantinelu na hranici brankoviště. Tam však jeden z jeho spoluhráčů trestuhodně promáchl.

07:15
    Chodov je zatím lepším celkem a Brno poměrně přehrává. Obzvlášť první lajna domácích dělá Brnu problémy.

08:10
    Pražští florbalisté v klidu kombinují na útočné polovině. Ke střele se však nedostali a vše končí špatnou přihrávkou.

09:32
    Další kombinace chodovských hráčů skončila sraženou střelou Jiřího Koutného. To zapříčinilo protiútok hostů, který skončil naprosto stejně. Tedy zablokovanou střelou.

10:43
    Další krásná kombinace domácích. Ze své obranné poloviny letěla přihrávka přes polovinu hřiště na Marka Vávru, který z jedničky našel TOMA ONDRUŠKA. Ten se střelou do odkryté brány nemýlil.
    Asistence: Marek Vávra.

11:44
    Po delší době zahrozilo také Brno. Ale obrana Chodova vše zažehnala.

12:00
    Chybu v rozehrávce domácích trestá TOMÁŠ KADAVÝ. Ten se dostal k balonku na středu hřiště a ranou o horní tyč srovnává stav na 2:2.
    Bez asistence.
    12:00 Tomáš KADAVÝ - 2:2

12:53
    A poprvé se moravský celek dostává do vedení. Opět to byla střela ze středu hřiště. Přes hráče se dokázal prosadil ADAM KONEČNÝ, který se trefil přesně k tyči.
    Asistence: Antti Jaakkonen.
    12:53 Adam KONEČNÝ - 2:3

13:39
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Marek Matejčík – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

14:29
    Hosté jsou sice na míčku, ale v přesilové hře se zatím ke střele nedostali.

14:37
    A to už neplatí a Brno využívá přesilovou hru. Od levého mantinelu našel Martin Grlický na zadní tyč tísněného MARTINA FAJTA, který si však poradil a doklepl balonek za záda domácího gólmana.
    Asistence: Martin Grlický.
    14:37 Martin FAJT - 2:4

16:06
    Chodov se snaží s nepříznivým skóre něco udělat a obstřeluje hostující branku. Snížení ale zatím nepřichází.

17:00
    Další obrovská chyba v rozehrávce domácích, kterou mohl potrestat Adam Konečný. Byl však už příliš blízko Šantory, který si tak připsal pěkný zákrok a podržel svůj celek.

17:50
    Střela jednoho z brněnských florbalistů téměř z poloviny hřiště skončila na zadním mantinelu.

18:54
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Jan Vojtíšek – 2 min., Sekání).

19:10
    Chodov se pokusí o snížení ještě do konce první třetiny. Ale první střela Toma Ondruška byla vytečována mimo hřiště.

19:50
    Další Ondruškova střela. Tentokrát skončila přímo na hrudi Barteka.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut dnešního duelu a překvapivě vedou hosté z Brna. Ti dvakrát museli dotahovat skóre, ale trpělivou hrou se dostali do dvoubrankového vedení. V úvodu prostřední části se ale budou Bulldogs bránit přesilovce Chodova.

20:01

20:30
    Domácí kombinují, dostali se k jedné střele, ale ta příliš úspěšná nebyla.

21:02
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu. Chodovu se přesilová hra příliš nepodařila. Stále tak ztrácí dvě branky.

22:50
    Chodov je sice více na míčku, ale obrana Brna brání pozorně a nepouští domácí do nebezpečnějších situací.

24:06
    Pražští florbalisté si vymění několik přihrávek, dostanou se ke střele, ale ta většinou skončí na některém z obránců.

24:23
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Mikeš – 2 min., Sekání).

25:20
    Brnu se zatím přesilová hra příliš nedaří. V podstatě se ještě neusadilo na útočné polovině svého soupeře.

25:50
    Nakonec muselo ještě likvidovat rychlý brejk Chodova. Domácí tým se však snížení nedočkal.

26:32
    Brňanům se přesilovka vůbec nepovedla a Chodov zatápí svému soupeři už v plném počtu. Hostující brankář teď předvádí jeden zákrok za druhým.

28:57
    Chodov měl volný úder z velmi dobré pozice. Jenže zeď Brna byla postavená ještě lépe a snížení tak nepřišlo.

30:00
    Je za námi přesně polovina základní hrací doby a domácí florbalisté překvapivě ztrácejí dvě branky. Jsou sice techničtější než jejich soupeř, ale střelecky se jim zatím příliš nedaří.

31:03
    Bartek předvedl pěkný zákrok ramenem proti střele jednoho z domácích borců.

31:42
    Další útočné snažení domácích zastavuje hvizd rozhodčího. Chodov se provinil útočným faulem.

32:56
    Tentokrát se provinili faulem Bulldogs a pražský celek se tak dostává v rohu zadarmo k míčku.

34:25
    Chodov stále útočí do plné a zformované obrany, která většinu střeleckých pokusů zablokuje.

34:55
    Tak přeci jenom domácí snižují! Z volného úderu na středu hřiště našel Šimon Doubek v úhlu postaveného TOMA ONDRUŠKA, který však zamířil z těžké pozice naprosto přesně.
    Asistence: Šimon Doubek.
    34:55 Tom ONDRUŠEK - 3:4

37:00
    Máme srovnáno a TOM ONDRUŠEK zkompletoval hattrick. Marek Vávra na hranici malého brankoviště udržel míček, poslal ho na druhou stranu, kde byl již zmiňovaný Ondrušek. Ten si srovnal balonek na čepeli a opět zacílil přesně.

38:30
    Závěr druhé třetiny brněnským florbalistům absolutně nevychází. Dvoubrankové vedení je pryč a Chodov se začíná dostávat do otáček.

38:59
    A domácí otáčejí skóre. Jeden z hostujících hráčů ztratil míček na vlastní polovině. Obral ho ONDŘEJ MIKEŠ, který natáhl ke střele z poměrně velké dálky, ale trefil se přesně na zadní tyč.
    38:59 Ondřej MIKEŠ - 5:4

40:00

Druhá třetina je minulostí a díky povedenému závěru už je domácí Chodov ve vedení. Ačkoliv se Brno po celou dobu drželo, tak závěr jim vůbec nevyšel a inkasoval tři branky v rychlém sledu. Uvidíme, co nám nabídne poslední dvacetiminutovka.

40:01

40:48
    V první minutě poslední třetiny se Chodov hned tlačil do útoku. Hostující gólman musel předvést několik dobrých zákroků a nakonec udržel míček nohama.

41:25
    Máme opěr srovnáno. Střelu Jana Vojtíška vyrazil Šantora pouze před sebe, kde byl pohotový MARTIN FAJT a bekhendem dorazil míček do branky.
    Asistence: Jan Vojtíšek.
    41:25 Martin FAJT - 5:5

43:19
    Pěkná akce Martina Grlického, který vymotal jednoho soupeře, ale na druhého už si nepřišel.

43:26
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Petr Koláčný – 2 min., hra rukou).

43:52
    Míček léta z hokejky na hokejku. Ke střele se nakonec odhodlal Tom Ondrušek, ale jeho přízemní střelu vyrazil hostující gólman.

45:05
    Další výborné zákroky Barteka. Nejprve skvěle vyrazil střelu Ondruška a následně také dorážku z bezprostřední blízkosti Pražana.

45:40
    Brno je zpět v plném počtu. Chodov přesilovku nevyužil, i když několik šancí měl.

46:22
    Nyní se hraje nahoru dolu a oba týmy se snaží dostat do vedení. V poslední třetině sledujeme zatím výborný florbal.

47:55
    Antti Jaakkonen teď vymíchal na polovině hřiště dva chodovské hráče a rýsoval přihrávku jednomu ze svých spoluhráčů. Ten však míček před brankou špatně zpracoval.

49:03
    Skryté střela Marka Vávry mířila na "teploměr", ale Bartek si s tímto pokusem poradil a drží svůj tým.

49:32
    Domácí se opět dostali do vedení. Šestou branku přidává pěknou střelou pod rukou a na vzdálenější tyč DANIEL KAŠOVSKÝ.
    Asistence: Marek Matejčík.
    49:32 Daniel KAŠOVSKÝ - 6:5

49:59
    Další rychlá odpověď hostů. Střela z poloviny hřiště od MARTINA ULMANA nakonec proskákala až za brankovou čáru.
    Asistence: Matěj Surkoš.
    49:59 Martin ULMAN - 6:6

50:58
    Tým z Jižního Města opět ve vedení. Hostující gólman předvedl několik famózních zákroků, ale na čtvrtou dorážku už nedosáhl. MAREK VÁVRA se tak může radovat ze své první branky v tomto zápase.
    Asistence: Martin Pražan.

52:20
    Poprvé vedou domácí o dvě branky. Ondřej Mikeš v rohu vymotal dva brněnské hráče, přihrál na střed volnému MARKU VÁVROVI, který se střelou z první nemýlil.
    Asistence: Ondřej Mikeš.
    52:20 Marek VÁVRA - 8:6

54:28
    Pražský celek teď drží více balonek a Brno k ničemu nepouští. Sám tak svého soupeře mačká a většinu věcí musí řešit až brankář Bartek.

55:27
    Už je to o tři branky. Na 9:6 zvyšuje DANIEL MAXA, který nejprve zkoušel střelu od mantinelu z otočky. Ta však byla zblokovaná. Maxa tak jednoruč praštil do míčku v souboji a k překvapení všech skončil až v brance.
    55:27 Daniel MAXA - 9:6

55:27
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 110 diváků.

56:16
    Brno ztrácí tři branky a necelé čtyři minuty před koncem to zkouší bez brankáře.

56:32
    Pěkná akce Petra Koláčného, který prošel přes jednoho z Chodovských, ale na dalšího už si nepřišel.

57:01
    Domácí trestají chybu Brna při rozehrávce a MAREK MATEJČÍK se trefuje z bezprostřední blízkosti do prázdné branky.
    57:01 Marek MATEJČÍK - 10:6

58:11
    Brňané to stále zkouší bez gólmana. Chodovská obrana je ale pozorná a vypadá to, že už si dnešní vítězství nenechá vzít.

59:07
    Necelá minuta do konce a na míčku hrají domácí florbalisté.

59:55
    Pět sekund před koncem hosté ještě korigují stav. Tomáš Kadavý našel od mantinelu úplně volného ADAMA KONEČNÉHO. Ten střílel z jedničky na stranu, kde byl brankář Šantora, ale trefil se mu přesně pod ruku.
    Asistence: Tomáš Kadavý.
    59:55 Adam KONEČNÝ - 10:7

Dnešní zápas 21. kola je u konce. Chodov nakonec naplnil roli favorita a Brno poráží 10:7. Neměl to ale vůbec jednoduché, když ještě na konci druhé třetiny prohrával o dvě branky. Skóre ale otočil a podařenou třetí třetinou si připisuje pražský celek tři body. Brnu se postup do play off po další porážce radikálně vzdaluje.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (18:55:33)

Aleš Skok

Góly a asistencie: 1. Mikeš (Ondrušek), 11. Ondrušek (M. Vávra), 35. Ondrušek (Doubek), 37. Ondrušek (M. Vávra), 39. Mikeš, 50. Kašovský (Matejčík), 51. M. Vávra (Pražan), 53. M. Vávra (Mikeš), 56. Maxa, 58. Matejčík (Ondrušek) – 2. Grlický (Konečný), 12. Kadavý, 13. Konečný (Jaakkonen), 15. Fajt (Grlický), 42. Fajt (Vojtíšek), 50. Ulman (Surkoš), 60. Konečný (Kadavý)

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Hartman) – Pražan, Maxa, Kašovský, T. Vávra, Švajný, Doubek – Mikeš, Koutný, Lebeda – Vošta, M. Vávra, Ondrušek – Řezáč, Koutný, Matejčík – Adam, Plíhal.
    Bulldogs Brno: Bartek (Mazánek) – Vojtíšek, Marek, Michálek, Surkoš – Černovický, Lorenc, Ulman – Grlický, Němec, Kadavý – Koláčný, Fajt, Konečný – Šomodi, Žák, Pešek – Jaakkonen, Laus.

Rozhodca: Preisig, Schädler