Liberec – Židenice 2:3 (kon.) | Vítkovice – Chodov 6:5 (2:1 po s.n.) | Jičín – Olomouc 6:3 (kon.)
Ostrava – Bohemians 5:3 (kon.)
Crazy girls FBC Liberec
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
K1 Florbal Židenice
cz Sobota 19.01.2019, 14:00 • ZŠ Dobiášová Liberec • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Liberec má za sebou výhry i prohry. Ve svém posledním utkání porovnaly své síly s SC TEMPISH Vítkovice. V první minutě daly liberecké holky branku za pomoci Michaely Mlejnkové, která vlastní v týmu nejvíce bodů, konkrétně se jedná o 33 bodů. Soupeř jim to následně vrátil. Vítkovice si připsaly ještě dvě branky a dostaly se do vedení. Liberci se povedlo vstřelit ke konci třetiny poslední branku. První třetina skončila v poměru 2:3 pro hosty. Druhá třetina byla hodně napínavá . Síly obou týmů se zdály být vyrovnané, oba týmy si také připsaly jednu branku. Druhá třetina skončila v poměru 1:1. Třetí třetina byla jeden velký boj o míček. Vítkovice daly jedinou branku, ovšem pořád se jim dařilo lépe než Liberci. Třetí třetina skončila v poměru 0:1 pro Vítkovice. Utkání skončilo prohrou pro Liberec 3:5. Liberec se drží nyní na desáté příčce v tabulce s počtem bodů 12.

Židenice odchází spíše ze zápasů s prohrou. Ve svém posledním utkání se setkaly s FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Tento tým obsazuje poslední místo v tabulce – tedy 12. Židenice hned v první třetině ukázaly, že mají navrch. Vstřelily tři branky rychle za sebou, soupeř jim to oplatil pouze jednou brankou. První třetina skončila v poměru 3:1 pro Židenice. Ve druhé třetině si Plzeň připsala svou druhou branku, ovšem byl to poslední gól, který dokázaly soupeři dát. Židenice své soupeře v síle naprosto převýšily. Druhá třetina skončila v poměru 5:1 pro Židenice. Třetí třetina patřila znova domácímu týmu, Plzni proklouzly tři míčky do branky. Utkání skončilo výhrou Židenic 11:2. Obsazují aktuálně jedenácté místo v tabulce s počtem bodů 9. Hráčka, která má největší počet bodů je Andrea Dernerová se 17 body.

Oba týmy se již utkaly v neděli 23.09.2018. Židenice vyhrály utkání o jednu branku 3:2. Po třetinách Židenice – Liberec (1:0, 2:1, 0:1). Uvidíme zda si Židenice dokáží výhru podruhé obhájit nebo zda se Liberec posunul a tentokrát odejde s výhrou.

Crazy girls FBC Liberec: Lerchová (Štěpánová) – Leierová, Koníčková, Rumlová, Dlouhá, Foffová, Ljachová – Dostalíková, Knotková, Kronychová – Horáková, Bárková, Tomanová – M. Mlejnková.

K1 Florbal Židenice: Krištofová – Hubáčková, Sedláčková, Pravcová, Drápalová, Knapová, Pospíšilová – Janečková, Hřebíčková, Rybničková – Indrová, Švehlová, Dernerová – Tomová.

Rozhodčí: Beranová Barbora, Hejnová Lucie.

Hráčky se rozehrávají na hřišti.

Hráčky nastupují na hřiště. Liberec ve svých bílých dresech a Židenice v růžových.

00:01

00:01
    Úvodní buly patří domácímu týmu.

00:21
    Židenice pálí na branku. Míček se odrazil od nohy soupeře.

00:46
    Liberec uklidňuje hru.

01:00
    Hra se odehrává na straně domácích.

01:28
    Libereckou šanci na branku jim překazila obrana Židenic.

02:00
    Zatím se nenaskytla žádná velká šance.

02:38
    Liberec se více dostává dopředu. Obrana Židenic nenechá nikoho vystřelit na svojí branku.

03:29
    Hra se zdá být vyrovnaná.

03:42
    Židenice pálí na branku. Střela byla úspěšně blokována.

03:58
    Domácí rozehrávají na půdě soupeře.

04:27
    Mlejnková pálí na branku. Míček letí mimo.

04:40
    Židenice si své soupeře drží v bezpečné vzdálenosti od své svatyně.

05:12
    Liberec si obsazuje branku soupeře.

05:51
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

07:02
    Hra má pomalejší tempo.

07:30
    Liberec si obsazuje branku soupeře. Židenice se brání dobře.

08:08
    Hra se odehrává na půdě domácích.

08:26
    Židenice právě vstřelily branku!
    KAMILA PRAVCOVÁ zpracovala nahrávku od Rybníčkové a z výjezdu trefuje horní roh branky. Asistence: Kateřina Rybničková.

09:10
    Liberec měl velkou šanci. Ovšem Židenice měly dobré rozpoložení hráčů a zabránily finální nahrávce.

11:02
    Koníčková pálí na branku. Střela se odrazila od nohy soupeřky.

11:30
    Drápalová střílí na branku. Míček letí mimo.

12:00
    Domácí se usazují u branky soupeře.

12:33
    Liberec kombinuje na půdě Židenic.

12:52
    Mlejnková pálí na branku. Míček se odrazil od těla soupeřky.

13:21
    Židenice vymýšlí novou taktiku, jak se co nejlépe dostat k brance soupeřů.

14:04
    Liberec prohrál dvě souboje u mantinelů.

14:24
    Liberec pálí na branku. Zazněla pouze tyčka.

14:45
    Mlejnková svou střelou trefuje masku brankářky.

16:16
    Židenice pálí na branku Liberce. Střela letí mimo.

16:53
    Hra má klidné tempo.

17:12
    Židenice se drží u branky domácích.

17:45
    Mlejnková ztrácí míček pod nohama. Míčku se ujímají Židenice.

18:22
    Liberec pálí na branku. Míček letí nad.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:07
    Bárková se probojovala až k brance soupeře, soupeři však včas zasáhly.

19:55
    Dlouhá pálí na branku. Míček letí mimo.

20:00

První třetina byla silově dost vyrovnaná. Dlouho se neodehrála pořádná akce. Židenicím se povedlo dát v 8 minutě dát branku. Byla to ovšem jediná branka za tuto třetinu. Jak domácí, tak i hosté se dlouho na míčku neudržely. Židenice mají výhodu v dobrém rozestavení hráček, uvidíme zda Liberec zvolí jinou taktiku, která si s tím poradí. První třetina skončila v poměru 0:1 pro Židenice.

Liberec právě vstřelil branku!
    ADÉLA DLOUHÁ stála připravená před brankou Židenic a z první posílá míček do branky. Asistence: Markéta Rumlová.

20:55
    Liberec se zatím nemůže dostat dopředu, stále se drží u své branky.

21:31
    Štěpánová si připisuje dobrá zákrok nohou.

21:59
    koníčková míří na branku soupeře.

22:36
    koníčková pálí na branku. Míček se odrazil od nohy soupeřky.

23:49
    Hra se odehrává stále u branky Liberce.

24:21
    Liberec se ujímá míčku a míří na branku soupeře. Židenice včas zasáhly a znovu se přesouvají k liberecké brance.

24:49
    Štěpánová opět úspěšně zasahuje.

25:30
    Hosté se neustále drží u branky Liberce, ovšem zatím žádná branka nepadla.

26:29
    Leierová měla situaci pod kontrolou a blokovala střelu od hostů.

27:20
    Liberec u branky Židenic.

27:40
    Na míčku je Liberec.

27:55
    Včasný zásah Štěpánové zachránil libereckou branku.

28:44
    Liberec vymýšlí dobrou taktiku, jak dostat míček do branky soupeře.

29:30
    Židenice hrají trochu agresivnější hru.

30:13
    Míček málem po odražení od mantinelu skončil v liberecké brance. Štěstí Liberci přálo, míček trefuje tyčku.

30:55
    Liberec na půdě soupeřů ztrácí míček a musí se rychle přesunout ke své brance.

32:10
    Liberec dobře brání svojí branku. Židenice nemůžou hráčky prostřelit.

33:05
    Střelu Liberce měla brankářka pod kontrolou.

33:11
    O další branku se postarala NOEMI KNAPOVÁ svou střelou tahem posílá míček do horního pravého rohu banky. Asistence: Kateřina Rybničková.

33:57
    Mlejnková opět pálí na branku. Míček se odrazil od těla gólmanky.

34:21
    Židenice ubránily svou branku před nájezdem Liberce. Nyní jsou na míčku hosté.

35:01
    Kronychová pálí na branku z první střely. Gólmanka byla připravená a míček měla pod kontrolou.

36:07
    Karta se obrací a Liberec se drží u branky Židenic.

36:40
    Židenice na míčku.

36:57
    Hosté zasypávají libereckou branku značným počtem střel.

37:37
    Štěpánová včas zasáhla a chytá míček do rukou.

38:20
    Opět skvělý zásah Štěpánové. Díky dobrému přehledu o hřišti měla míček pod kontrolou.

38:47
    KLÁRA LEIEROVÁ svou střelou z otočky zakončuje brankou. Asistence: Hana Koníčková.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina měla stejný průběh, jako první třetina. Na míčku dlouho týmy nevydržely. Hra se více držela na půdě Liberce. Liberec dal v prvních vteřinách svou první branku, soupeř jim to následně oplatil. Domácí ke konci druhé třetiny si připsal další branku. Druhá třetina skončila v poměru 2:1 pro Liberec.