Čile – Saudská Arábia 32:27 (kon.) | Brazília – Korea 35:26 (kon.) | Bahrajn – Japonsko 23:22 (kon.)
Egypt – Angola 33:28 (kon.) | Rakousko – Tunisko 27:32 (kon.) | Nemecko – Srbsko 31:23 (kon.)
Macedónsko – Island 22:24 (kon.) | Katar – Argentína 26:25 (kon.) | Dánsko – Nórsko 30:26 (kon.)
Francúzsko – Rusko 23:22 (kon.) | Španielsko – Chorvátsko 19:23 (kon.) | Švédsko – Maďarsko 33:30 (kon.)
Španielsko
19:23 (10:13)
Chorvátsko
cz Štvrtok 17.01.2019, 20:30 • Olympiahalle (Mnichov) • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina B

60
    Břevno zastavilo španělský pokus z pravého křídla! (19:23)
    60
    O kosmetickou úpravu skóre se postaral Šipić. (19:23)

58
    Je rozhodnuto! Španělé jednoduše nemohou během dvou minut stáhnout třígólovou ztrátu! (19:22)
    58
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat).
    (19:22)

58
    Vyloučení v týmu Španělsko (Eduardo Gurbindo). (19:21)
    57
    Gól vstřelil tým Španělsko (Raúl Entrerríos). (19:21)
    57
    Po dlouhé době se prosadili Chorvati. Jmenovitě to byl Mandić, který svůj tým přiblížil k dnešnímu překvapivému vítězství. (18:21)
    56
    V brejkové situaci si zkušeně pohlídal Solé, a tak jsou Španělé čtyři minuty před koncem na dostřel. (18:20)

55
    Obrovské štěstí pro Chorvatsko! Španělský pivot z bezprostřední blízkosti napálil jen pravou tyč! (17:20)
    54
    Ariño si pěkně naběhl na přihrávku a z levé spojky úspěšně zakončil. (17:20)

51
    Střela španělského házenkáře ze střední spojky orazítkovala břevno! (16:20)

46
    Obraně balkánského týmu se podařilo vystihnout kombinaci soupeře a dostat se do rychlého brejku, jenž, poněkud nečekaně, nebyl zakončen rozvlněním sítě. (16:20)
    46
    Tohle vypadá pro Chorvaty velmi nadějně! Po zásahu Stepančiće je to již o čtyři branky, a to je krásné vedení! (16:20)
    45
    Jeden takový se odehrál před malou chvílí, když se prosadil poprvé v utkání Karačić. (16:19)
    44
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Ferran Solé).
    (16:18)
    42
    (15:18)
    41
    Vzápětí se prosadil Sarmiento a snížil na rozdíl pouhých dvou branek. (15:17)
    39
    Musa se uvolnil na levé spojce a zkušeně celou akci zakončil. (14:17)

36
    Rozhodně nelze říct, že střela Gurbindoa byla nechytatelná. Sego měl tak trochu smůlu, že mu míč prolétl mezi nohami. (13:15)

34
    Španělský házenkář překonal Sega, jenže míč zastavila branková konstrukce! (12:15)
    33
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić). (12:15)
    33
    Guardiola se trefil přes celé hřiště do odkryté brány. (12:14)
    33
    Pořádně to zadunělo poté, co se střela Horvata odrazila od tyče rovnou do brány. (11:14)
    33
    Jedna přihrávka přelstila hned dva hráče Chorvatska, díky čemuž měl Figueras spoustu času na zakončení. (11:13)
    30
    Z pravého křídla si připsal třetí branku v tomto utkání Solé. (10:13)
    29
    Dujshebaev prostřelil strážce chorvatské svatyně z levého křídla. (9:13)

28
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Željko Musa). (8:13)
    27
    Musa je na pivotu k nezastavení. Zase to byl on, který dostal na této pozici spoustu prostoru a bez většího ostychu přesně zakončil. (8:13)
    26
    Po skoro desíti minutách jsme se dočkali gólu ze strany Španělska poté, co se poprvé prosadil Aguinagalde. (8:12)
    26
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat). (7:12)
    25
    Do horní poloviny brány se z pivota prosadil Musa. (7:11)
    23
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Željko Musa). (7:10)
    22
    Z rychlého protiútoku se prosadil Horvat, čehož chtějí využít jeho spoluhráči tím, že vyburcují své fanoušky. (7:9)
    21
    (7:8)
    18
    Netrvalo to dlouho a rozhodčí se shodli na tom, že by branka měla platit. (7:7)

18
    Video rozhodne o tom, zda bude platit gól španělského reprezentanta! Ten vystřelil tak, že se míč odrazil od břevna na brankovou čáru. (6:7)
    17
    Entrerríos se ničeho nebál a vystřelil i přesto, že se před ním nacházeli dva připravení obránci soupeře. (6:7)
    17
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat). (5:7)
    15
    Jenže poté rozehrál nepřesně a daroval míč Španělům, kteří se zásluhou Fernándeze podruhé nemýlili. (5:6)
    15
    (4:6)
    12
    S Chorvaty to nevypadalo vůbec dobře, díky kombinaci na malém prostoru se však vzchopili a vybídli k zakončení Cindriće, jenž nabídku neodmítl. (4:5)
    11
    Duvnjakův pokus byl lehce tečován španělským hráčem, což možná stálo za tím, že střela lehce změnila trajektorii. (4:4)
    10
    Entrerríos si udělal prostor na střední spojce a prudkou střelou se trefil k levé tyči. (4:3)
    8
    Stepančić přijal skvělou přihrávku od svého spoluhráče, načež mu stačilo jen si vybrat, kam míč umístí. (3:3)

7
    Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa). (3:2)

7
    Střela chorvatského hráče se odrazila od pravé tyče! (3:2)
    5
    O branky není na začátku prvního poločasu rozhodně nouze. Nyní to byl Musa, jemuž se podařilo dopravit míč do brány soupeře z pivota. (3:2)
    4
    Solé využil chyby v kombinaci balkánského týmu a dostal se do samostatného úniku. (3:1)
    3
    S první střelou soupeře si chorvatský brankář poradil, na další pokus, jenž mě na svědomí Solé, už ale nestačil. (2:1)
    3
    Stepančić se s ničím nepáral a rovnou napálil kulatý nesmysl do levého horního rohu brány Španělska. (1:1)