Halkbank – Zenit Kazaň 1:3 (kon.) | Gdaňsk – Maaseik 3:1 (kon.) | Berlin Recycling – Belchatow 0:3 (kon.)
Friedrichshafen – Petrohrad 0:3 (kon.) | Modena – Karlovarsko 3:0 (kon.)
Berlin Recycling Volleys
0
21 22 23
PGE Skra Belchatow
3
25 25 25
cz Streda 16.01.2019, 20:00 • Max Schmelling Halle, Berlín • Liga majstrov • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

0:0
    Dobrý večer u volejbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi týmy Berlin Recycling Volleys a PGE Skra Belchatow.

0:0

Domácí jsou po dvou skupinových utkáních na čtvrtém místě s bilancí jedné výhry a jedné porážky a třemi body. Úvodní duel Berlin doma vyhrál 3:1 nad Maaseikem, druhý zápas už tak povedený nebyl a německý tým prohrál v polském Gdaňsku hladce 0:3

I polský tým má po dvou kolech tři body a je v tuto chvíli třetí. Na úvod skupiny vyhrál Belchatow v polském derby nad Gdaňskem 3:1, poté ale prohrál v Maaseiku bez výhry setu 0:3. Skupina je neskutečně vyrovnaná, všechny týmy mají tři body, rozhodovat tak může každý set a každý míč.

0:0
    Rozhodčí

Zápas budou řídit Erdal Akinci z Turecka a Michail Koutsoulas z Řecka.

0:0
    Utkání se odehraje v Max Schmelling Halle v Berlíně a začne se ve 20 hodin. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

0:0
    Oba týmy jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.

0:0

Berlin Recycling Volleys: Watten, Jendryk, Klein, Zimmermann, Kühner, White, Tuia, Patch, Le Goff, Russell, Rossard, Weber.

PGE Skra Belchatow: Droszynski, Teppan, Wegrzyn, Klos, Kochanowski, Katić, Milczarek, Ebadipour Ghara, Szalpuk, Łomacz, Piechocki, Orczyk.

Rozhodčí: Erdal Akinci (TUR), Michail Koutsoulas (GRE).

0:0

0:1
    První výměna jde za polským týmem, ten si tak podržel podání. Výměnu ukončil smečí Droszynski.

1:1
    Berlínský útok šel sice do autu, rozhodčí si ale všimli teče.

2:1
    Klein podržel podání, úder hostů šel do autu. Prohlíží se ale ještě video.

2:1
    A to berlínský bod potvrdilo.

2:2
    Po dlouhé prodlevě smečoval Teppan a je zase srovnáno.

3:2
    Povedený útok středem, domácí Le Goff hravě složil míč na zem.

3:3
    Russell ale vzápětí poslal míč za základní čáru.

4:3
    Chyba na servisu i na druhé straně, Ebadipour Ghara poslal podání do sítě.

4:4
    Zatím je to přetahovaná o každý bod, středem to zvládli i hosté.

4:5
    Domácí zřejmě útočili do anténky, opět se prohlíží video, zda tomu skutečně bylo. A bylo.

5:5
    Pěkný útok po pravé čáře předvedl Russell a srovnal.

5:6
    Je to zatím plné chyb a nervózní, Le Goff podával do autu.

5:7
    Domácí White neprostřelil blok, míč skončil na pásce.

5:8
    Dlouhá výměna, tu ukončil White posunutím na hostující blok, jenže se u toho sám dotkl sítě.

6:8
    Krátká série hostů je ukončena dokonalým jednoblokem a složeným míčem na palubovku.

6:9
    Už se ale zase otáčí podání, útok šel do zcela otevřeného prostoru.

7:9
    Ztráta střídá ztrátu.

7:10
    Łomacz z druhé vlny složil prudkou smeč.

8:11
    Trojblok Berlína se při bránění dotkl sítě, bod zdarma pro hosty.

9:11
    Russell vytloukl polské bloky a zase o bot stáhl náskok hostů.

9:12
    Jenže hned vzápětí zaútočil středem Teppan a náskok zase navýšil.

10:12
    Na dvoubodový rozdíl upravil po bleskové kombinaci Tuia.

10:13
    Kochanowski zasmečoval a nyní sám bude podávat.

11:13
    Sledujeme rychlý volejbal, krátké výměny. Hostující Ebadipour Ghara nezastavil rozlet Berlína a útok od kůlu.

11:14
    Další rychlou smeč na středu předvedl hostující Klos.

12:14
    White překonal hned trojblok a útočil k základní čáře.

12:15
    Domácí ale ihned pokazili podání a darovali Belchatowu bod zdarma.

12:16
    Ebadipour Ghara drtivě smečoval u pravého kůlu, tahle dělovka prostě nešla brát.

13:16
    Russell zachoval na síti chladnou hlavu a nenechal se překvapit padajícím míčem. Snadno zasmečoval a snížil.

13:17
    Na druhé straně předvedl další nekompromisní útok hostující Łomacz.

14:17
    Tuia si počkal na vysokou přihrávku a křížem si našel mezírku na útok.

15:17
    Chyba útoku polského týmu, míč z ruky Kochanowskiho šel daleko za vymezené území.

15:18
    Další akce od Łomacze byla lepší, zase je to o tři body.

16:18
    Už zase o dva, bod pro Berlín zajistil nadraženými bloky Russell.

16:20
    Belchatow dostal míč zdarma a Kochanowski tuto nabídku využil útokem středem.

17:20
    Vzápětí přichází kiks na servisu.

17:21
    Kochanowski je teď neudržitelný, nyní složil míč od pravého kůlu.

18:21
    Přetlačovanou na síti vyhrál domácí tým, jmenovitě pohotový Kühner.

18:22
    Chyba na podání, bod pro Belchatow.

19:22
    Příliš krátké podání Reneeho Tepana, míč sotva dolétl k síti.

19:23
    Do sítě poslal míč i domácí Kühner.

20:23
    Setboly se ještě nekonají pro povedený útok Kylea Russella.

20:24
    Berlínský útok byl v síti, tohle jsou opravdu zbytečné chyby. Setboly pro Belchatow.

21:24
    První je využitý, nyní ale budou hosté útočit.

21:25
    Útok na základní čáru končí první set, polský Belchatow si po celou sadu udržoval náskok a v poklidu dokráčel k výhře.

21:25
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Berlín na podání a hned chyba, White byl příliš dlouhý.

1:1
    Chyba i na druhé straně, Klos byl zase až moc krátký.

1:2
    Útok křížem od Ebadipoura Ghary a Belchatow zase vede.

2:2
    Berlínské bloky zastavily útok hostů, tím, kdo srazil míč, byl White.

2:3
    Hosté reklamovali útok na lajnu, ale rozhodčí ukázali, že útok po čáře byl o něco delší. Byl, ale video odhalilo teč. Takže nakonec pod pro hosty.

2:4
    Vytlučené bloky, Belchatow se raduje z dalšího bodu. Ten zařídil Kochanowski.

3:4
    Tvrdé podání do sítě, bod zdarma pro Berlín.

3:5
    Už se zase ztrátovalo, Kochanowski doslova procpal míč na druhou stranu.

3:6
    Eso! Tak tohle bylo od Kochanowskiho velice povedené.

4:6
    Domácí se přibližují, po Kühnerově přihrávce zakončoval Russell.

4:7
    Špatné podání, zase je to o tři body.

5:7
    Zase sledujeme přetahovanou o každý bod, Berlín nechce připustit únik hostů o více bodů.

5:8
    Nekompromisní Orczyk zatloukl smeč hned z prvního úderu a ještě u toho sestřelil jednoho ze soupeřů.

6:8
    Vytlučené bloky, bod pro Berlín.

7:8
    Ulejvka Ebadipour Ghary nevyšla, mířil těsně do autu. Tohle bylo o centimetry.

8:8
    A už je srovnáno, Belchatowu totálně odešel útok.

7:9
    Tak nakonec ne, video odhalilo, že míč lízl čáru a bod míří za polským týmem.

9:11
    Po bodu na každé straně, stále tak sledujeme vyrovnaný volejbal.

10:10
    Vytlučený blok, postaral se o to Kyle Russell.

10:11
    Vedení pro hosty vrátil povedeným útokem Teppan.

11:11
    Hned z první dobré zaútočil Le Goff a opět srovnal. Tento útok středem chytat nešel.

12:11
    Klos útočil okolo kůlu do těsného autu, Berlín už vede.

13:11
    Berlín uniká do mírného náskoku, bod z podání zařídil Tuia.

13:12
    Druhé podání už mu tak nevyšlo, pokazil jej a předal podání soupeři.

14:12
    Dobrá ulejvka u pravého kůlu, nyní byl úspěšný Russell.

14:13
    Prudká smeč od kůlu, Le Goff se sice snažil, ale tohle nevybral.

15:13
    Tak teď si domácí oddechli, že bloky polského celku srazily míč těsně vedle pomezní čáry. Zase to bylo o centimetry.

16:13
    Skvělé bloky, na správném místě stál Klein a Berlín vede o tři body.

16:14
    Už je sníženo, u pravého sloupku útočil Teppan. A úspěšně.

17:14
    Klein na bloku řádí, teď zastavil útok, který se jevil jako jasný a připravený na nekompromisní zakončení.

17:15
    Další chyba na servisu ze strany Berlína.

17:16
    Útok Teppana z druhé vlny, obrana Berlína na tohle nebyla připravená.

17:17
    A je vyrovnáno! Teppan teď složil míč přesně k základní čáře!

17:18
    Teppan je teď nezastavitelný. Když to nešlo smečí, předvedl lehký oblouček těsně za síť.

18:18
    Nápor Belchatova je zastaven Tuiou u levého kůlu.

18:19
    Ebadipour Ghara vytloukl bloky a vrátil Belchatowu vedení.

18:20
    Velká radost hostů. Ti teď vyhráli důležitou výměnu, za síť protlačil míč Ebadipour Ghara.

19:20
    Procpaný míč i na druhé straně, důraz předvedl Tuia.

19:21
    Blíží se úplná koncovka setu a Belchatow si drží dvoubodový náskok.

20:21
    Russell měl hodně prostoru pro smeč a uspěl útokem po lajně.

20:22
    Rychlá akce s Ebadipourem Gharou na konci a vytlučený míč skončil až u stolku rozhodčích.

20:23
    Kochanowski zaznamenal bod přímo z podání. Tohle byla výstavní dělovka.

21:23
    Zimmermann s Le Goffem odmítli setboly a nadvakrát donutili soupeře k chybě.

21:24
    Ale po chybě Linuse Webera na podání tu jsou hned tři setboly pro Belchatow.

22:24
    První využitý není, ale teď tu bude útok hostů.

22:25
    A ten byl úspěšný. Po smeči středem je u konce i druhý set a Belchatov vede 2:0.

22:25
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Hosté začínají chybou na podání, do sítě poslal míč Klos.

3:1
    I v úvodu třetí sady sledujeme přetahovanou, vlastně tak jako po celý zápas.

2:2
    Útok domácích do autu.

2:2
    Prostřelený dvojblok vrací domácím těsný náskok.

3:3
    Už to ale neplatí, Kochanowski srovnal.

4:3
    Tuia zaútočil po lajně, odpověď hostů skončila daleko za základní čárou.

4:4
    Špatný servis domácích, takže zase srovnáno.

5:4
    Le Goff středem, tohle šlo bránit jen hodně špatně.

6:4
    White na síti předvedl neprostupný blok, rázem je Berlín ve dvoubodovém náskoku.

7:4
    A už tříbodovém, Berlín dostal útok zdarma a Le Goff si tuto šanci nenechal ujít.

8:4
    Chyba na příjmu, Berlín utíká.

9:4
    Tuia zaznamenal eso, Berlín vede o pět bodů, což je nejvíc v celém utkání.

10:4
    A další Tuiovo eso. Potvrdit jej muselo video.

10:5
    Série je u konce, třetí servis v řadě už Tuiovi nevyšel.

10:6
    Belchatow začíná umazávat náskok, nad síť se vznesl Klos a předvedl nekompromisní hřebík.

9:7
    Smeč na lajnu!

9:8
    Náskok Berlína takřka pryč, u levého kůlu předvedl technický útok Ebadipour Ghara.

10:8
    Po oddechovém času se domácí vrátili ve vítězném duchu, Le Goff vytloukl bloky.

10:9
    Aby pak vzápětí chyboval na podání.

10:10
    A je vyrovnáno. Domácím nestačily tři údery k tomu, aby dostali míč na druhou stranu.

11:10
    Berlín zase vede, u pravého kůlu byl nekompromisní Russell.

12:10
    Skvělé bloky Jeffreyho Jendryka II, zase je to o dva body.

12:11
    Hodně nepovedené podání, Zimmermann málem přestřelil celou palubovku.

12:12
    Na druhé straně přichází bod přímo z podání od Szalpuka.

13:12
    Russell si našel volný prostor v zadní části kurtu a poslal tam přesný útok.

13:13
    Útok středem, tohle byla pěkná plachta.

14:13
    Ebadipour Ghara předvedl chybu na podání.

14:14
    Vytlučená akce Berlína, Teppan byl na pravé straně opravdu přesný a tvrdý.

15:14
    Tuia vytloukl bloky Belchatowa, Berlín si bere zpátky těsný náskok.

16:14
    Bloky Tuii s Le Goffem, Berlín zase lehce utíká.

16:15
    Dlouhé podání Kylea Russella, zase je sníženo.

16:16
    A po tvrdém Teppanově podání je srovnáno.

17:16
    Chyba hostů při smeči u kůlu, míč šel mimo vymezený prostor.

17:17
    Parádní výměna s dobrým koncem pro Belchatow. Oba celky předváděly úchvatné údery, vše vyřešil vytlučený blok.

18:17
    Polský tým byl blízko vedení, jenže chyba při přechodu do útoku nabídla Weberovi možnost smeče. A ten ji využil.

18:18
    Špatný servis a je zase vyrovnáno.

19:18
    Blíží se koncovka třetího setu, domácí si nesmí dovolit moc chybovat.

19:19
    Teppan vybral míč nohou a i když si domácí mysleli, že míč dopadl na palubovku, akce pokračovala a Belchatow pak snáze výměnu ukončil.

20:19
    A zase těsný náskok pro Berlín.

21:19
    Domácí se k radosti publika dostávají do dvoubodového náskoku, Belchatow si bere oddechový čas.

21:20
    Trochu divočejší rozehra u sítě, radují se hosté.

21:21
    Přes veškerou snahu domácích, včetně pokusu o zákrok nohou, končí míč v publiku, polský tým srovnává.

22:21
    Na druhý pokus se Jendryk dostal k bloku, srazil míč na palubovku a Berlín zase vede.

22:22
    Dle sudích byl útok hostů až moc dlouhý a měli pravdu. Vše ale změnila teč domácího Tuii na síti. Srovnáno.

22:23
    Sklepnutý míč na síti dává Belchatowu vedení v úplném závěru setu!

22:24
    Tohle podání od Kochanowskiho by asi šlo do autu, ale domácí libero jej chtělo hrát a výsledkem byl bod přímo z podání. Špatný příjem.

23:24
    První mečbol domácí odvrátili, teď je ale čeká ta těžší část – odvrátit útok.

23:25
    A je dobojováno! Polský útok po pravé straně zakončil Kochanowski a vytloukl Tuiovy bloky. I třetí set vyhrál Belchatow a celý zápas tak skončil výsledkem 3:0 pro polský tým.

23:25
    Třetí set skončil.

0:0
    Utkání je u konce a byť zejména ve druhém a třetím setu měli dlouho navrch domácí volejbalisté, Berlín nakonec neuhrál ani set. Belchatow ovládl koncovky, zvládl smazat náskok soupeře a obrátit průběh ve svůj prospěch. Polský tým si tak připisuje do tabulky tři body, Berlín dnes vyšel naprázdno.

0:0
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:46:48)