Tunisko – Čile 36:30 (kon.) | Srbsko – Brazília 22:24 (kon.) | Island – Bahrajn 36:18 (kon.)
Maďarsko – Katar 32:26 (kon.) | Nórsko – Rakousko 34:23 (kon.) | Rusko – Nemecko 22:22 (kon.)
Chorvátsko – Macedónsko 31:22 (kon.) | Argentína – Egypt 20:22 (kon.) | Dánsko – Saudská Arábia 34:22 (kon.)
Francúzsko – Korea 34:23 (kon.) | Španielsko – Japonsko 26:22 (kon.) | Švédsko – Angola 37:19 (kon.)
Dánsko
34:22 (17:11)
Saudská Arábia
cz Pondelok 14.01.2019, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning, Dánsko • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Dobrý večer do obrazovek všeho druhu! Od pondělních 20:15 se rozehraje poslední zápas třetího kola skupiny C mezi domácím a doposud suverénním Dánskem, na druhé straně bude stát outsider této skupiny ze Saudské Arábie! Příjemnou zábavu.

SAUDSKÁ ARÁBIE
    6. místo, 0 bodů, skóre 43:69, bilance 0-0-2
    Saudové zahájili cestu šampionátem utkáním proti Rakousku. O první ztrátě rozhodla především první půle, kde mělo Rakousko jasně navrch a vedení o šest branek bylo v některých pasážích ještě milosrdné. Ve druhé půli sice Arábie stáhla na tři branky, ale to bylo maximum toho, co dokázal. Rakousko šlo dokonce až na osm branek náskoku a došlo si pro zkušenou výhru 29:22.

Proti Norsku to bylo vraždění již od samého úvodu. V čase 16:41 navyšoval Blonz již na 12:3 pro Norsko a vedení stále narůstalo. Nakonec se ale dokázali Saúdové vzpamatovat na poločasových 10:20 z jejich pohledu. V 39. minutě to bylo z jejich pohledu již 12:28, Norsko si v tréninkovém módu nakonec došlo pro vysokou výhru 40:21. Nejenom po tomto zápase se na sociálních sítích znovu otevřely debaty o tom, zda není třeba nějakým způsobem MS zatraktivnit a pouvažovat o úpravě kvalifikačního systému... I takovéto zápasy ale MS nabízí.

DÁNSKO
    1. místo, 4 body, skóre 75:38, bilance 2-0-0
    Dánové sestavili pro domácí mistrovství nejsilnější možný kádr ze svých megahvězd, které mají k dispozici. A svoji sílu ukázali v zahajovacím zápase v Kodani. Chile nebylo místy ani důstojným soupeřem, za celou první půli vstřelilo pouhé čtyři góly, naopak v útoku řádilo především levé křídlo Mortensen, které předvedlo některá zakončení hodící se svým pojetím do All-Star Game. Z první půle viděli diváci dohromady 26 branek a poločasový výsledek 22:4 pro Dánsko. To už ve druhé půli notně slevilo ze svého výkonu, přesto vyhrálo 23gólovým rozdílem, 39:16.

Proti Tunisku se čekala o něco vyrovnanější házená, přesto byli Dánové jasným favoritem. Opět o zápase prakticky rozhodli v první půli. Hnáni vyprodanou Jyske Bank Boxen vedli v 18. minutě již 14:2 a průběžné vedení udržovali až do samotného konce utkání. Tunisko se sice v závěru první půle dostalo na devítigólový dostřel, jenže více dánská obrana s Niklasem Landinem v zádech nepovolila a nakonec z toho vzešla vysoká výhra 36:22. Podle těchto předpokladů by mělo pondělní utkání vypadat velice podobně. Ale Dány těžší a důležitější zápasy teprve čekají, stejné je to i u Saúdů.

-21

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green – M. Landin Jacobsen, Markussen, Lauge Schmidt, Zachariassen, Svan Hansen, R. Toft Hansen, Möllgaard, Mensah Larsen, M. Hansen, J. Hansen, Öris Nielsen, Hald Jensen, Olsen.

Saúdská Arábie: Muhammad, Muhammad Al-Sálim – A. Al-Abbás, Al-Džanábí, Al-Mutajrí, Al-Ibrahím, Saíd, Al-Abdulálí, Al-Farhán, Al-Hulajlí, Radnah, M. Al-Abbás, Mahdí Al-Sálim, Mudžtába Al-Sálim, Chajrí, Al-Safár.

Rozhodčí: Gasmi R., Gasmi K. (oba FRA).

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Začíná zápas, Dánové do něj nenastupují rozhodně v plné sestavě. Výhoz má Arábie. (0:0)

1
    Po prvním útoku sedmimetrový hod pro hostující tým! Al-Abbás proskočil obranou a byl sražen k zemi! (0:0)
    1
    Al-Abdulálí ji proměnil s velkým štěstím a Saúdové jsou ve vedení. (0:1)

2
    Po 79 sekundách přichází první vyloučení. Za tahání za dres jde ven Al-Sálim. (0:1)
    2
    Öris dostal na pravé spojce prostor, využil ho ke střele z devíti metrů a překonal tak gólmana hostí! (1:1)

3
    Saúdové hrají bez gólmana v útoku, celkem běžná praxe na MS. Dánové ale zatím brání solidně. (1:1)

3
    Möllgaard za souboj na pivotu inkasuje žlutou barvu. (1:1)
    3
    Chajrí se klepákem o zem ze střední spojky prosazuje poprvé v zápase a podruhé pro hosty. (1:2)
    3
    Rychlá kombinace a Magnus Landin Jacobsen měl na levém křídle hodně místa. Také ho využil na srovnávací gól. (2:2)

4
    Green výborně vystoupil proti střele z pravé spojky a připisuje si první zákrok! (2:2)
    5
    Lasse Svan dostal rychlou přihrávku do rozběhu na křídle, otevřel si velký úhel a zkušeně proměnil. (3:2)

5
    Vyloučení v týmu Dánsko (Anders Zachariassen). (3:2)

5
    Hosté hrají nyní s gólmanem v zádech a dostávají se na hranu pasivity. (3:2)
    6
    Krásná nahazovačka, na jejímž konci skákal na střední spojce Mudžtába Al-Sálim a jednoduše doklepl míč do prázdné. Oba týmy mají po třech. (3:3)

6
    Dánové to zkouší ale bez gólmana. Markussen zkusil zadovkou vybídnout levé křídlo, ale míč byl blokován do autu. (3:3)
    6
    Magnus Landin Jacobsen ale byl v souboji o balon důraznější, otočil se a z levého křídla dává domácím opět gól náskoku. (4:3)

7
    Na hraně kroků se nyní pohyboval Mahdí Al-Sálim, sudí mu je nakonec odpískali a Dánové jdou znovu do útoku. (4:3)

8
    Öris chtěl zakončovat křižným náběhem, byl ale faulován a domácí jsou v pasivní hře. Následná střela šla nad branku a Arábie jde dopředu. (4:3)

8
    Rychlý protiútok táhl na pravém křídle Svan, jenže volil zakončení na krásu a přehozem poslal míč na vrchní síť! Trenér Jacobsen nemá moc radost... (4:3)
    9
    Green vychytal z pivota Alího Al-Ibrahíma a rozjel první vlnu, kterou hosté zastavili. Druhou ale ne a Mads Mensah zakončil do vinglu. (5:3)
    10
    Al-Safár se toho sám nebál, udělal si kličkou prostor a snižuje na rozdíl jednoho gólu. Arábie se zatím sympaticky drží. (5:4)

10
    Navíc může i srovnat, když teď Markussen trefil z přetahu pouze tyčku! (5:4)

11
    Jenže útok je pomalý, bez pohybu a dá se očekávat brzká signalizace pasivní hry. (5:4)
    11
    Ale nakonec došlo ke sklepnutí na Al-Ibrahíma, který se otočil a Green skákal marně. (5:5)
    12
    Öris rozběhl rychlou rozehrávku, dostal míč na pravé spojce, posunul se na střední a z devíti metrů přestřelil jak bloky, tak i ruce gólmana. (6:5)

12
    Další ubráněný útok od domácích a ti jdou za mohutné podpory fanoušků do útoku za sedmým gólem. Zatím hrají bohorovně, ale stačí jim to. (6:5)
    13
    Obrana hostí si nepokryla Markussena v jednoduchém kříži a Markussen jednoduše zakončil. (7:5)
    13
    Další chyba Saúdů, tentokrát v útočné fázi přišla nevýrazná a zoufalá střela, kterou Green zblokoval a do rychlého brejku poslal Zachariassena, který proměnil. (8:5)
    14
    Další ubráněný útok hostí a další rychlý brejk, Mensah přehrál na levé křídlo Svanovi, který se tradičně nemýlil a Dánové začínají pomalu odskakovat. (9:5)

14
    Domácí zpřesnili obrannou fázi, jsou důraznější, tvrdší a hostům to moc nechutná. Nyní již tři útoky čekají na gól. (9:5)

15
    Z levého křídla naskočil na zakončení Al-Safár, ale Green ho opět vychytal! (9:5)

15
    Markussen nevolil střelu z devítky, ale prošel si až na šest metrů a tvrdou střelou trefil přímo levou tyč! (9:5)
    16
    Hasan Al-Džanábí si zaběhl za obranu a dokázal si udělat prostor na úspěšné zakončení. (9:6)

16
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Hasan Al-Džanábí). (9:6)
    17
    V zápase se poprvé objevil miláček domácího publika, Mikkel Hansen. Nařízenou sedmičku po faulu Al-Džanábího proměnil a je to 10:6. (10:6)

17
    Průraz hostujícího týmu v postupném útoku a Dánsko mohlo zakončit do prázdné, nakonec ale volí pomalý postup na branku. (10:6)

18
    Další sedmička! Faul na Zachariassena je odměnen tímto hodem a také dvěma minutami, Dánsko má 50 sekund 6 na 4! (10:6)

18
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mahdí Al-Sálim). (10:6)
    18
    Hansen se opět postavil na sedmičku a legenda Dánska zkušeně proměnila. (11:6)

18
    Přišlo logické vybrání oddechového času, Saúdům se nedařilo více se prosadit v útoku. Dánsko se pomalu trhá do náskoku. (11:6)

18
    Hosté jsou již v pěti hráčích a zkusili nahazovačku, jenže ta už byla bez potíží pokryta a následoval přechod na druhou stranu... (11:6)
    18
    ...druhá vlna Dánska je opravdu smrtící, tentokrát se z levého křídla prosadil suverénně Jóhan Hansen. (12:6)

19
    Zblokovaná střela a Jóhan Hansen mohl přidat druhý gól za sebou, z brejku ale trefil prostor nad brankou! (12:6)

20
    Další chyba hostí v útoku a Markussen měl tentokrát na ruce v proskoku gól, výborně ale proti vyběhl Muhammad Al-Sálim a rukou vyrazil! (12:6)
    21
    Al-Safár oběhl posledního obránce na levé spojce a z úhlu poslal míč Greenovi na hlavu, sám se mu pak omluvil, ale jede se dále. (12:7)
    21
    Al-Farhán následně využil laxní rozehrávky Dánska a z rychlého brejku přidává osmý gól Arábie. Ta se teď vrátila do zápasu a trenér Jacobsen bere nutný time. (12:8)

22
    Anders Zachariassen dostal na pivota nahrávku od Örise, jenže přešlápl a ani se nedostal ke střele. (12:8)

22
    Arábie vůbec v útoku nikam nespěchá, a také je po 20 sekundách odměněna pískotem celé haly. (12:8)
    22
    Tohle byla parádní akce všech čtyř hráčů v brejku! Hosté se opět připravili sami o možnost střely a od pravého křídla přes každého hráče šel míč až na Magnuse Landina Jacobsena, který nedal gólmanovi šanci. (13:8)
    23
    Gól vstřelil tým Saúdská Arábie (Mudžtába Al-Sálim). (13:9)

23
    Tvrdou střelu Markussena ze země vytěsnil mimo tři tyče Muhammad Al-Sálim. (13:9)
    24
    Mudžtába Al-Sálim klepákem pouze otestoval Greena, který chytil a následně poslal do běhu Mensahovi, který nahrál na Örisa, ten zařídil 14. gól Dánska. (14:9)

25
    Přešlap Al-Abbáse na brankovišti a opět další technická chyba, která Saúdy stojí hodně úsilí v útoku. (14:9)
    26
    I od Dánů to ale v útoku není žádná sláva, tentokrát jsou v pasivitě. Jenže mají Örise, který se nerozpakoval a z deseti metrů poslal míč na protější tyč! (15:9)

26
    Ten samý hráč ale pak pozdě dostoupil Mahdího Al-Sálima, dostává dvě minuty a Arábie sedmičku. (15:9)
    27
    Al-Abdulálí proměnil i podruhé a snižuje na rozdíl pěti branek. (15:10)

27
    Na druhé straně se bude taktéž házet sedmimetrový hod a bude se i trestat. Ven jde Rámín Al-Mutajrí. (15:10)
    28
    Mikkel Hansen se proběhl, přišel, střelil mezi nohy gólmana a dává třetí sedmičku. (16:10)

28
    Mudžtába Al-Sálim byl při zakončení faulován a jeho hod se může opakovat. (16:10)

28
    Ale neopakuje se, spolupráci s pivotem dánská obrana pohlídala a postupuje dopředu. (16:10)
    28
    Muhammad Al-Sálim má jako gólman Arábie taktéž zápis o gólu. Dal ho právě teď, při risku domácích v přesilovce. (16:11)

28
    A Muhammad Al-Sálim pokračuje! Tentokrát vychytal z levého křídla Jóhana Hansena! (16:11)
    30
    27 sekund před koncem postupovali domácí rychle vpřed, Anders Zachariassen byl posledním hráčem, kdo úspěšně zakončil tento poločas gólem! (17:11)

30
    První poločas skončil. (17:11)

Za námi je první poločas, který nabídl očekávaný výsledek, ale žádný skvělý herní projev Dánů. Ti sice nastoupili bez největších hvězd a v béčkové sestavě, jenže i tak se Saudská Arábie držela. Nezachytila pouze přelom půle, kde Dánové odskočili na současný rozdíl šesti branek a do druhé půle budou mít domácí favorité vedení 17:11.

Druhý poločas začne přibližně v 21:05.

31
    Začal druhý poločas. (17:11)

31
    Posledních třicet minut zápasu je tady, Dánsko má výhoz. (17:11)

31
    Ihned uklidnění po vstupu rozhodčích do souboje, po pouhých 20 sekundách. (17:11)

31
    Dánové to obehrávali hodně dlouho, nakonec se odhodlal ke střele Mensah, Muhammad Al-Sálim ale nohou vykopl do autu! (17:11)

32
    Mudžtába Al-Sálim se zkusil natlačit do zakončení, dvojicí obránců tam ale nebyl vpuštěn. (17:11)
    32
    Další kombinace ale již 12. gól hostí přinesla. Mudžtába Al-Sálim se prosadil z levé spojky. (17:12)
    33
    Dánové vstoupili do druhé půle velice profesorsky a Saúdská Arábie to rozhodně nebalí! Mahdí Al-Sálim překonal blok na levé spojce a o břevno snižuje na čtyři branky! (17:13)

33
    Na hřišti ale nyní po souboji leží Mudžtába Al-Sálim a nevypadá to na jeho pokračování. Kvůli ošetřování má nyní nucené tři útoky stopku do hry. (17:13)
    33
    Magnus Landin Jacobsen otevřel gólový účet Dánů ve druhé půli a přidává svůj 4. gól v zápase. (18:13)
    34
    Mahdí Al-Sálim působí velice živelně a svoji aktivitou si prošel otevřenou obranou, stále navíc drží hostující celek na dostřel. (18:14)

35
    Průraz Mensaha na střední spojce a míč je Dánům odebrán. (18:14)
    35
    Toto nekompromisně trestá rychlým postupem vpřed a zakončením z devíti metrů Fahád Al-Farhán. Je to pouze o tři branky! (18:15)

35
    Vstup domácích do druhé půle je velice špatný a není divu, že si trenér Jacobsen bere další oddechový čas. Nasadí do útoku svoji armádu v čele s Mikkelem Hansenem, nebo ne? (18:15)

35
    Stále zůstává ta stejná šestice hráčů. Tentokrát se dostal ke střele Markussen, ale trefil levou tyč! (18:15)
    36
    Na druhé straně to vzal na sebe Chajrí a začíná to být pro Dány všeljaké. (18:16)

36
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mahdí Al-Sálim). (18:16)
    36
    Öris dostal na pravé spojce chvíli prostoru a ze země prostřelil hostujícího gólmana. (19:16)

36
    Dánského trenéra přestala bavit hra v podání náhradníků, proto poslal do hry plnou sestavu, na hřišti tak nechybí Mikkel Hansen nebo Niklas Landin Jacobsen. A právě dánský gólman chytil hned první střelu! (19:16)
    37
    Jóhan Hansen dostal od Mikkela kvalitní přihrávku přes hřiště na pravé křídlo a neomylně zakončil. (20:16)
    38
    Po skončení saudskoarabského oslabení se ale dostal přes dva hráče Chajrí a druhý zákrok v řadě již Landinovi nedovolil. (20:17)
    38
    Zachariassen se zkusil zády dostat do pozice, ze které by mohl střílet, ale nepovedlo se mu. Přesto to vadit nemusí, na levém křídle dostal prostor Lauge Schmidt a dává 21. gól domácích. (21:17)
    39
    Dánové se s příchodem hvězd vzpamatovali a hrají zase poctivou házenou. Další brejková situace a zakončení Jóhana Hansena. (22:17)

40
    Niklas Landin si nenechal nic líbit a proti střele Al-Safára vykopl levou nohu! Navíc mu ještě přidal něco od cesty. (22:17)
    40
    Dánové poslali na chvíli plnou sestavu a hned to je jiná hra. Vypíchnutí míče využil Magnus Landin Jacobsen a až v poslední chvíli poslal míč do branky. Arábie reaguje oddechovým časem! (23:17)

41
    Střela Muhammad Al-Abbáse ze země se neujala, Landin rukou vyrazil bez problémů. (23:17)
    41
    Anders Zachariassen opět potrestal nedůraznou obranu Saúdů rychlým průnikem mezi dvěma obránci a je to o sedm branek. (24:17)
    42
    Technická chyba hostí, Magnus Landin Jacobsen dostal balon a bez rozmyslu ho poslal do prázdné branky. (25:17)

42
    Hosté v pasivní hře, Dánové opravdu přepli pohon a nyní jedou vlastní show. Dva body jdou asi pro ně, to už je nyní jasné. (25:17)

43
    Zachriassen nezvládl zakončit ze šesti metrů a na druhou stranu utíkal Mudžtába Al-Sálim, Landin ho ale v brejku vychytal! (25:17)
    43
    A tak se skóre mění zase na druhé straně. Jóhan Hansen na levém křídle dostal prostor a využil jej. Hosté čekají na gól šest minut! (26:17)

44
    Magnus Landin Jacobsen se angažoval v menší výměně názorů a jako jediný hráč je odeslán na dvě minuty ven. (26:17)

45
    Mudžtába Al-Sálim ale netrefil z nadějné pozice branku a Dánové už jedou vlastní koncert. (26:17)
    45
    Bang, bang, Nikolaj Markussen! Ten se do toho opřel na levé spojce a přetaženou střelou navýšil vedení domácí země již o deset branek! (27:17)

46
    16. technická chyba Saúdské Arábie a Dánsko dohraje oslabení bez inkasovaného gólu. (27:17)
    46
    Skvělá souhra do posledního hráče na Zachariassena, který se z pivota prosazuje dnes počtvrté. (28:17)

47
    Sedmička pro Saúdy, za faul je vyloučen Möllgaard. (28:17)
    47
    Al-Abbás se prosazuje ze sedmimetrového hodu a snižuje na desetibrankový rozdíl. (28:18)

48
    Mahdí Al-Sálim dnes dohrál. Po zbytečném faulu na Anderse Zachariassena, kdy mimochodem už měli Saúdové míč v držení, jde ven na dvě minuty potřetí, což je červená karta. (28:18)
    49
    Markussen počkal s nahrávkou na Simona Halda Jensena, který z otočky na šesti metrech přidává 29. gól Dánska. (29:18)

49
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). (29:18)
    49
    Hosté využili krátkou přesilovku 6 na 4 a z prostoru pivota prostřelil Landina Hasan Al-Džanábí. (29:19)
    50
    Jubilejní třicátý gól pro diváky. Krásná nahazovačka na střední spojku pro Markussena, který jednoduše sklepl míč do prázdné. (30:19)
    50
    Fahád Al-Farhán na hraně kroků přešel přes Markussena a i on přidává jubilejní gól Saúdů, akorát dvacátý. (30:20)

51
    Said se dostal do první šance na pravém křídle, míč ale poslal vysoko nad branku! (30:20)
    52
    Krásný technický obstřel Olsena na střední spojce a nyní už je to taková dánská exhibice. (31:20)

53
    Saúdové vybojovali sedmičku! Jóhan Hansen šel do souboje s Al-Safárem nepřipraven a musel to zatáhnout zezadu! (31:20)

53
    No jo, jenže Landin chytá v maximální pohodě a bez potíží lapl i sedmičku Abdulláhu Al-Abbásovi! (31:20)
    54
    Gól vstřelil tým Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). (32:20)

54
    Další technická ztráta Saúdů a ti jsou psychicky nyní hodně v záporu. Naplno se ale ukázala síla dánského týmu, zejména ve druhé půli. (32:20)

55
    Öris mohl přidat další branku, ze šesti metrů místo sítě trefil přímo na břícho Muhammada! (32:20)

56
    Landin je opět nepřekonán! Nepřišel si na něj ani Abbás Al-Safár snad ze čtyř metrů! (32:20)

57
    V hale panuje naprosto skvělá atmosféra, domácí tým má jasné tři body a Saúdové to dohrávají pouze z povinnosti. Taky vypadá tak i jejich útok. (32:20)

57
    Mudžtába Al-Sálim měl volnou cestu na pravé spojce, ale místo střely na branku zdraví diváky někde v 7. řadě herningské haly... (32:20)
    58
    Smrtící druhá vlna a Markussen počtvrté spustil radost ze svého gólu. (33:20)

58
    Posledních 140 sekund dnešního zápasu, hostující tým zahajuje v útoku. Ale také s pasivitou v zádech. (33:20)
    59
    Landin má další zákrok a Anders Zachariassen další gól z trháku. Jak prosté a jednoduché. (34:20)
    59
    Saíd se dočkal prvního zásahu v dresu Saúdské Arábie v dnešním utkání. K ničemu mu to ale není... (34:21)

60
    Poslední minuta, fanoušci vstávají a tleskají oběma týmům za tento zápas. (34:21)
    60
    Mudžtába Al-Sálim proběhl volnou cestou a na delší tyč zakončil úspěšně. (34:22)

Konec zápasu. (34:22)

A jeho gól zároveň ukončuje dnešní zápas! Prvních 35 minut se ale Dánové hledali. Sice nenastoupili v plné sestavě, ale špatný vstup do druhé půle způsobil stav 16:18 z pohledu Saúdů a bylo stále o co hrát. Trenér Jacobsen na straně Dánska okamžitě reagoval time-outem, do hry poslal největší hvězdy a následná šňůra 11:1 rozhodla o celém utkání. To už se tak ke konci pouze dohrávalo, domácí potěšili naplněnou halu nějakými parádičkami na závěr a připisují si výhru 34:22.

Dnešní utkání sledovalo 12 157 diváků.

Dánsko – Saúdská Arábie 34:22 (17:11)
    Nejvíce branek: Landin Jacobsen 7, Zachariassen 5, Öris Nielsen 5 – Al-Sálim 4, Al-Farhán 3, Chajrí 3. Rozhodčí: Gasmi R., Gasmi K. (oba FRA). Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 5:6. ČK: Al-Sálim (SAU). Diváci: 12 157.

Pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek tohoto dne, jinak také úspěšný týden. Napočtenou! (21:50:26)