Leganés – Huesca 1:0 (kon.) | Valencia – Valladolid 1:1 (kon.) | Girona – Alavés 1:1 (kon.)
Villarreal – Getafe 1:2 (kon.)
Villarreal CF
1:2 (0:0)
Getafe CF
Sobota 12.01.2019, 20:45 • Estadio de la Cerámica, Villarreal • Španielska LaLiga • 19. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:45:25)

Držanie lopty: 59 % : 41 %.
    Strely na bránu: 6:4. Strely mimo: 6:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:13.

Zápas, ktorý v prvom polčase neponúkol takmer nič zaujímavého, v druhom polčase gradoval až k neuveriteľne dramatickej koncovke. Domáci dokázali odpovedať na prvý gól Getafe, na druhý gól hostí z 89. minúty už ale odpovedať nedokázali, keď im v tom trikrát zabránila bránková konštrukcia. Najväčšiu šancu na vyrovnanie zahodil Ekambi, ktorý z pokutového kopu poslal loptu nad bránu. "Žltá ponorka" sa tak po dnešnej prehre potopila ešte hlbšie, pretože klesla už na predposledné miesto a je jasné, že záchranárske práce budú pre Villarreal veľmi náročné. Naopak, Getafe sa posunulo minimálne do zajtrajšieho večera na šieste miesto znamenajúce miestenku do Európskej ligy.

90+4

90+3
    Žltú kartu dostáva Ángel Rodríguez (Getafe CF).
    90+2. Karl Toko Ekambi (VLR)

90+2
    Karl Toko Ekambi (Villarreal CF) poslal brankára Soriu k zemi, svojou strelou ale prestrelil bránu o niekoľko centimetrov.
    90+1. Karl Toko Ekambi (VLR)

90+1
    Po centri z rohového kopu Ekambi poslal loptu hlavou do pravej tyče a následne ho do nej zasiahol obranca Getafe. Penalta pre domácich!

90
    Bude sa hrať ešte tri minúty.

90
    Neuveriteľné, čo zahodili domáci! Po centri z ľavej strany hlavičkoval jeden z hráčov domácich do brvna. Po odraze od neho hlavičkoval Funes Mori, ale i on trafil brvno!
    89. Ángel Rodríguez (GET) - 1:2

89
    Getafe dalo gól!

Skvelé striedanie trénera Getafe! ÁNGEL RODRÍGUEZ si nabehol na prihrávku Matu za obranu, presadil sa cez dvoch domácich obrancov a preloboval vybiehajúceho brankára Asenja.

89
    Žltú kartu dostáva Ramiro Funes Mori (Villarreal CF).

86
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Jorge Molina, prichádza Ángel Rodríguez.

86
    Center z priameho kopu bez problémov odvrátila obrana domácich a žltí môžu znovu zaútočiť. Ekambi sa ale cez Antunesa nedostal, loptu mu obranca hostí odkopol do autu.

85
    Žltú kartu za podrazenie Molinu dostáva Karl Toko Ekambi (Villarreal CF). Hostia získavajú štandardnú situáciu na útočnej polovici.

84
    Domáci kapitán Gaspar sa rozčuľuje, avšak zbytočne. Fauloval na útočnej polovici Maksimovića.