Japonsko – Turkmenistan 3:2 (kon.) | Uzbekistan – Omán 2:1 (kon.) | Katar – Libanon 2:0 (kon.)
Katar
2:0 (0:0)
Libanon
cz Streda 09.01.2019, 17:00 • Hazza bin Zayed Stadium, Al Ain • Majstrovstvá Ázie • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den všem fanouškům kopané! Dnes budeme společně sledovat utkání asijského poháru mezi Katarem a Libanonem!

Katar

Domácí Katar je dnes favoritem, což dokazují sázkové kanceláře, jenž vypisují na tento zápas kurzy 1,69 a 5,50. Fotbalisté Kataru v posledních dvou utkáních podlehli Íránu a Alžírsku, ovšem před těmito porážkami se domácím vcelku dařilo. Dnes bude Katar týmem, který by měl vyhrát a připsat si první body do tabulky v asijském poháru, což ale určitě nebude jednoduché!

Libanon

Hosté se dnes budou snažit domácí tým překvapit a eventuálně získat cenné body do tabulky. I když ještě před nedávnem měli hráči Libanonu šňůru šestnácti neprohraných utkaní v řadě, tak nyní se jim nedaří. V posledních pěti zápasech nevystřelili ani branku a vůbec se jim nedařilo. Dnes mají před sebou další obtížné utkání, ve kterém se budou snažit prolomit nepříznivé statistiky z posledních klání.

Katar: Al Sheeb – Correia, Salman, Al Rawi – Madibo, Chouchi, Boudiaf, Abdulkarim Salem – Al Haydos (C), Akram Afif – Abdulla
    Náhradníci: Albakari Ahmed, Hassan – Ahmed Alaaeldin, Hatem, Ali Afif, Al Hajri, Al Muhaza, Fathy, Hamid Ismaeil, Hassan, Chalid, Moustafa

Libanon: Chalil – Ismail, Oumari, Michel – Hamam, Faour, Michel, Jounaidi – Maatouk (C), Jradi – El-Helwe
    Náhradníci: Matar – Ataja, Ajass, El Zen, Haidar A., Haidar M., Chaito, Chaitou, Mansour, Matar, Taktouk, Zain Tahhan

Rozhodčí: Ning Ma – Yi Cao, Weiming Huo.

1

1
    Katar se sice dostal dopředu, ale nebylo z toho nic velkého.

3
    Katar je v dnešním zápase favoritem a taky to tak od začátku utkání vypadá.

4
    Domácí sice jsou u balónu, ale kombinace středem hrací plochy se zatím moc nedaří.

6
    Zatím toho není moc k vidění. Míč mají stále domácí, kteří se snaží někudy projít.

8
    Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Katar tak má opět balón.

10
    Domácí takřka nepouští soupeře k míči, ale samí ho drží jen na své polovině.

12
    Posléze se Libanon dopustil nedovoleného zákroku.

15
    Zatím jsme se nedočkali žádné střely a stále se hraje především ve středu hrací plochy.

19
    Katar získal přímý kop a může tak poprvé vystřelit na hostující svatyni.

21
    Ovšem střela domácího hráče byla zblokována zdí a Libanon tak bude u míče.

24
    A máme tady první žlutou kartu, kterou uviděl Michel.

25
    Tato standardní situace Kataru ale nic velkého nenabídla.

26
    Pas domácích z pravé strany na levou skončil jen v zámezí a Libanon získal autové vhazování.

28
    Aktuální držení míče je 77%:23%.

30
    Hostující hráč potřebuje ošetření od lékařů a hra je tak přerušena.

32
    Tentokrát pro změnu leží El-Helwe a zápas je znovu na malou chvíli přerušen.

33
    Na hrací ploše už jsou také lékaři a nuda pokračuje.

35
    Libanon nyní získal rohový kop z levé strany a doufejme, že se po půl hodině něčeho dočkáme.

36
    Ovšem centr byl hodně přetažený, ale nakonec Libanon získal další rohový kop.

37
    Libanon už se radoval z branky, kterou vstřelil hostující hráč po rohovém kopu, ale ta z nějakého důvodu neplatí! Pravděpodobně šlo o faul, ovšem ten kde rozhodčí Ning Ma viděl, těžko říct.
    37. Neuznaný gól Libanonu.

39
    Libanon získal další rohový kop a může se tak dostat do vedení.

41
    Katar se vydal dopředu a získal první rohový kop v dnešním zápase.

43
    Roh domácích ale nic nepřinesl a stále jsme se tak nedočkali žádné střely na branku.

45
    Přihrávka domácích, která směřovala do vápna nakonec nic vážnějšího nepřinesla a míč skončil u brankáře Chalila.

45+1

První poločas je u konce a nedočkali jsme se takřka ničeho, až na neuznanou branku Libanonu, která ale byla hodně sporná a pravděpodobně měla být uznána. Ve 37. minutě po rohovém kopu hosté totiž vstřelili gól a radovali se společně s náhradníky, ovšem rozhodčí Ma Ning foukl do píšťalky a rozhodl, že branka ze zatím nezjištěného důvodu platit nebude. Doufejme, že tento zápas není nijak ovlivněn mocnějšími lidmi.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02

46

48
    Libanon se dostal po levé straně dopředu a získal autové vhazování.

50
    El-Helwe se snažil něco vymyslet ve vápnu a získal tak rohový kop z pravé strany.

52
    Rozhodčí ovšem ještě musí uklidnit hráče uvnitř vápna, kteří se tam začali trochu požduchovat.

56
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Boudiaf, přichází Hatem.

57
    Katar se dopustil faulu na polovině Libanonu, který je zatím ve druhém poločase lepším týmem.

59
    Hosté se sice dostali dopředu, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

60
    Ani po hodině hry jsme se nedočkali žádné střely na branku!

62
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Abdulkarim, přichází Hassan.

64
    Katar nyní získal přímý kop z dobré pozice a Maatouk ještě uviděl žlutou kartu.

65
    Katar právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! K přímému kopu se postavil BASSAM HISHAM, který perfektní střelou přes zeď nedal brankáři Chalilovi šanci! Katar tak vede 1:0!
    65. Bassam HISHAM - 1:0

67
    Nyní byl hostující hráč zfaulován a Libanon získal volný kop.

69
    Ovšem domácí si s centrem lehce poradili, ale hosté budou mít k dispozici také autové vhazování.

71
    Katar nyní získal rohový kop z levé strany a může se tak pokusit o druhou vstřelenou branku.

72
    Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází Michel A., přichází Matar.

74
    Dumari si skvěle poradil s domácím hráčem, který se snažil dostat do vápna po pravé straně.

76
    Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází Michel F., přichází Ajass.

78
    Katar drží balón na své polovině a nijak rychle se dopředu nežene.

79
    A je to 2:0 pro domácí a pravděpodobně je o vítězi rozhodnuto! Hatem se dostal ke střele uvnitř vápna, kterou Chalil vyrazil, ale pouze proti noze ALMOEZE ABDULLY, který neměl problém dorazit balón do prázdné brány.
    79. Almoez ABDULLA - 2:0

81
    Domácí jsou opět u míče ve středu hrací plochy.

84
    Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází Jounaidi, přichází Haidar M..

85
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Al Hajdos, přichází Ahmed Alaaeldin.

87
    Ismail se dopustil faulu na levé straně.

88
    Katar nyní získal přímý kop, ovšem ten je z velké dálky a tak to na přímou střelu pravděpodobně nebude.

89
    Chouchi to nakonec zkusil rovnou na bránu, ale Chalil si s tímto pokusem poradil.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+2
    Libanon sice je u míče, ale hosté už ví, že tento zápas nezvrátí.

90+4
    Nyní se ještě srazili dva hráči a je tak potřeba dalšího ošetření.

90+5

Je konec. V tomto zápase nakonec zvítězil Katar nad Libanonem 2:0. Ve 37. minutě po rohovém kopu hosté totiž vstřelili gól a radovali se společně s náhradníky, ovšem rozhodčí Ma Ning foukl do píšťalky a rozhodl, že branka ze zatím nezjištěného důvodu platit nebude. V 65. minutě šel Katar do vedení, když se do míče z přímého kopu opřel Hisham. V 79. minutě zvýšil náskok Abdulla.

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:54:06)