Štafeta žien, 4x6 km, Hochfilzen | Víťaz: Taliansko (kon.) | | | Štafeta mužů, 4x7,5 km, Hochfilzen | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Alta Badia | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Alta Badia | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Muži HS140, Engelberg | Vítěz: R. Kobajaši (JPN) (kon.) |
Ženy 10 km volně, Davos | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km volně, Davos | Vítěz: J. Bělov (RUS) (kon.) |
koniec udalosti
SP - štafeta mužů, 4x7,5 km, Hochfilzen
Vítěz: Švédsko
Michal Luxa
Pořadí po osmé střelbě:
1. Švédsko 1:10:40,3 (0+5)
2. Norsko +4,7 (0+7)
3. Německo +24,6 (1+6)
4. Rakousko +33,1 (0+7)
5. Rusko +44,9 (0+10)
6. Itálie +45,3 (0+7)
7. Česká republika +1:05,8 (0+7)
...
15. Slovensko +3:11,7 (3+11).
Pořadí po sedmé střelbě:
1. Švédsko 1:03:47,8 (0+3)
2. Itálie +16,8 (0+5)
3. Norsko +19,0 (0+7)
4. Německo +37,4 (1+5)
5. Rakousko +43,2 (0+7)
...
10. Česká republika +1:15,5 (0+7)
15. Slovensko +3:10,2 (3+11).
Pořadí po třetí předávce:
1. Itálie 57:26,8 (0+4)
2. Švédsko +0,7 (0+3)
3. Slovinsko +123,3 (0+3)
4. Norsko +15,7 (0+6)
5. Rakousko +20,2 (0+6)
...
10. Česká republika +1:06,4 (0+6)
17. Slovensko +3:05,1 (3+11).
Pořadí po šesté střelbě:
1. Švédsko 51:25,8 (0+3)
2. Itálie +2,6 (0+4)
3. Slovinsko +10,1 (0+3)
4. Norsko +19,7 (0+6)
5. Rakousko +30,0 (0+6)
...
13. Česká republika +1:09,7 (0+6)
18. Slovensko +2:59,2 (3+11).
Pořadí po páté střelbě:
1. Itálie 44:39,0 (0+3)
2. Slovinsko +14,6 (0+2)
3. Rakousko +15,4 (0+3)
4. Švédsko +16,2 (0+3)
5. Norsko +18,9 (0+4)
...
14. Česká republika +1:11,7 (0+6)
16. Slovensko +1:45,1 (1+8).
Pořadí po druhé předávce:
1. Itálie 38:12,3 (0+3)
2. Švédsko +8,1 (0+3)
3. Slovinsko +9,1 (0+2)
4. Rakousko +10,5 (0+3)
5. Švýcarsko +18,1 (0+3)
...
11. Česká republika +51,3 (0+4)
12. Slovensko +52,1 (0+5).
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Itálie 32:19,4 (0+3)
2. Rakousko +8,7 (0+3)
3. USA +10,7 (0+5)
4. Švédsko +11,8 (0+3)
5. Slovinsko +13,9 (0+2)
...
12. Česká republika +47,6 (0+4)
13. Slovensko +48,1 (0+5).
Pořadí po třetí střelbě:
1. Itálie 25:32,1 (0+1)
2. Švýcarsko +3,5 (0+1)
3. Norsko +16,5 (0+1)
4. Bělorusko +17,4 (0+0)
5. Česká republika +17,8 (0+1)
...
15. Slovensko +49,1 (0+4).
Pořadí po první předávce:
1. Švýcarsko 18:51,5 (0+0)
2. Itálie +25,9 (0+0)
3. Norsko +30,5 (0+0)
4. Švédsko +31,0 (0+0)
5. Bělorusko +35,3 (0+0)
...
9. Česká republika +37,4 (0+1)
18. Slovensko +52,3 (0+2).
Pořadí po druhé střelbě:
1. Švýcarsko 13:00,9 (0+0)
2. Norsko +6,1 (0+0)
3. Itálie +7,9 (0+0)
4. Švédsko +10,4 (0+0)
5. Rumunsko +16,2 (0+0)
...
8. Česká republika +24,2 (0+1)
19. Slovensko +46,5 (0+3)
Pořadí po první střelbě:
1. Itálie 6:41,7 (0+0)
2. Švédsko +0,4 (0+0)
3. Norsko +0,9 (0+0)
4. Švýcarsko +1,5 (0+0)
5. Bulharsko +2,1 (0+0)
...
8. Česká republika +3,4 (0+0)
23. Slovensko +21,2 (0+2).
Startovní listina
1. Nosko ( Lars Helge Birkeland, Henrik L'Abee-Lund, Tarjei Bø, Vetle Sjastad Christiansen)
2. Švédsko (Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson)
3. Francie (Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux)
4. Německo (Simon Schempp, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
5. Rusko ( Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
6. Itálie (Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thierry Chenal)
7. Rakousko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner)
8. Švýcarsko (Benjamin Weger, Jeremy Finello, Mario Dolder, Eligius Tambornino)
9. Ukrajina (Artěm Tyščenko, Artěm Prima, Sergej Semjonov, Dmitro Pidručnij)
10. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Mitja Drinovec)
11. Bulharsko (Anton Sinapov, Vladimir Iliev, Dimitar Gerdžikov, Krasimir Anev)
12. Česká republika (Michal Šlesinger, Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Ondřej Moravec)
13. Kanada (Scott Gow, Brendan Green, Burnotte, Nathan Smith)
14. Estonsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Roland Lessing, Kauri Koiv)
15. Finsko (Tuomas Gronman, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo, Jaakko Olavi Ranta)
16. Belgie (Michael Rösch, Florent Claude, Thierry Langer, Lahaye-Goffart)
17. Slovensko ( 60. Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš)
18. Bělorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Raman Jaljotnau, Vladimir Čepelin)
19. Lotyšsko (Partijuks, Mise, Daumants Lūsa, Roberts Slotinš)
20. Kazachstán (Vladislav Vitěnko, Roman Jeremin, Beleckij, Timur Chamitgatin)
21. Japonsko (Mikito Tačizaki, Cukasa Kobonoki, Kosuke Ozaki, Inomata)
22. USA (Leif Nordgren, Sean Doherty, Travis Cooper, Brown)
23. Jižní Korea (Džujn Čcho, Timofej Lapšin, Seonhoe Heo, Jong-kju Kim)
24. Polsko (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)
25. Rumunsko (George Buta, Cornel Puchianu, Denis Şerban, Raul Antonio Flore)
26. Litva (Tomas Kaukenas, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Deivid Demkov)
Konečné pořadí štafet 2017/2018
1. Norsko 228 bodů
2. Švédsko 184 b.
3. Francie 180 b.
4. Německo 175 b.
5. Rusko 173 b.
6. Itálie 160 b¨.
7. Rakousko 148 b.
8. Švýcarsko 128 b.
9. Ukrajina 123 b.
10. Slovinsko 119 b.
...
12. Česká republika 115 b.
17. Slovensko 92 b.
1. Švédsko 1:10:40,3 (0+5)
2. Norsko +4,7 (0+7)
3. Německo +24,6 (1+6)
4. Rakousko +33,1 (0+7)
5. Rusko +44,9 (0+10)
6. Itálie +45,3 (0+7)
7. Česká republika +1:05,8 (0+7)
...
15. Slovensko +3:11,7 (3+11).
Pořadí po sedmé střelbě:
1. Švédsko 1:03:47,8 (0+3)
2. Itálie +16,8 (0+5)
3. Norsko +19,0 (0+7)
4. Německo +37,4 (1+5)
5. Rakousko +43,2 (0+7)
...
10. Česká republika +1:15,5 (0+7)
15. Slovensko +3:10,2 (3+11).
Pořadí po třetí předávce:
1. Itálie 57:26,8 (0+4)
2. Švédsko +0,7 (0+3)
3. Slovinsko +123,3 (0+3)
4. Norsko +15,7 (0+6)
5. Rakousko +20,2 (0+6)
...
10. Česká republika +1:06,4 (0+6)
17. Slovensko +3:05,1 (3+11).
Pořadí po šesté střelbě:
1. Švédsko 51:25,8 (0+3)
2. Itálie +2,6 (0+4)
3. Slovinsko +10,1 (0+3)
4. Norsko +19,7 (0+6)
5. Rakousko +30,0 (0+6)
...
13. Česká republika +1:09,7 (0+6)
18. Slovensko +2:59,2 (3+11).
Pořadí po páté střelbě:
1. Itálie 44:39,0 (0+3)
2. Slovinsko +14,6 (0+2)
3. Rakousko +15,4 (0+3)
4. Švédsko +16,2 (0+3)
5. Norsko +18,9 (0+4)
...
14. Česká republika +1:11,7 (0+6)
16. Slovensko +1:45,1 (1+8).
Pořadí po druhé předávce:
1. Itálie 38:12,3 (0+3)
2. Švédsko +8,1 (0+3)
3. Slovinsko +9,1 (0+2)
4. Rakousko +10,5 (0+3)
5. Švýcarsko +18,1 (0+3)
...
11. Česká republika +51,3 (0+4)
12. Slovensko +52,1 (0+5).
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Itálie 32:19,4 (0+3)
2. Rakousko +8,7 (0+3)
3. USA +10,7 (0+5)
4. Švédsko +11,8 (0+3)
5. Slovinsko +13,9 (0+2)
...
12. Česká republika +47,6 (0+4)
13. Slovensko +48,1 (0+5).
Pořadí po třetí střelbě:
1. Itálie 25:32,1 (0+1)
2. Švýcarsko +3,5 (0+1)
3. Norsko +16,5 (0+1)
4. Bělorusko +17,4 (0+0)
5. Česká republika +17,8 (0+1)
...
15. Slovensko +49,1 (0+4).
Pořadí po první předávce:
1. Švýcarsko 18:51,5 (0+0)
2. Itálie +25,9 (0+0)
3. Norsko +30,5 (0+0)
4. Švédsko +31,0 (0+0)
5. Bělorusko +35,3 (0+0)
...
9. Česká republika +37,4 (0+1)
18. Slovensko +52,3 (0+2).
Pořadí po druhé střelbě:
1. Švýcarsko 13:00,9 (0+0)
2. Norsko +6,1 (0+0)
3. Itálie +7,9 (0+0)
4. Švédsko +10,4 (0+0)
5. Rumunsko +16,2 (0+0)
...
8. Česká republika +24,2 (0+1)
19. Slovensko +46,5 (0+3)
Pořadí po první střelbě:
1. Itálie 6:41,7 (0+0)
2. Švédsko +0,4 (0+0)
3. Norsko +0,9 (0+0)
4. Švýcarsko +1,5 (0+0)
5. Bulharsko +2,1 (0+0)
...
8. Česká republika +3,4 (0+0)
23. Slovensko +21,2 (0+2).
Startovní listina
1. Nosko ( Lars Helge Birkeland, Henrik L'Abee-Lund, Tarjei Bø, Vetle Sjastad Christiansen)
2. Švédsko (Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson)
3. Francie (Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux)
4. Německo (Simon Schempp, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
5. Rusko ( Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
6. Itálie (Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thierry Chenal)
7. Rakousko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner)
8. Švýcarsko (Benjamin Weger, Jeremy Finello, Mario Dolder, Eligius Tambornino)
9. Ukrajina (Artěm Tyščenko, Artěm Prima, Sergej Semjonov, Dmitro Pidručnij)
10. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Mitja Drinovec)
11. Bulharsko (Anton Sinapov, Vladimir Iliev, Dimitar Gerdžikov, Krasimir Anev)
12. Česká republika (Michal Šlesinger, Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Ondřej Moravec)
13. Kanada (Scott Gow, Brendan Green, Burnotte, Nathan Smith)
14. Estonsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Roland Lessing, Kauri Koiv)
15. Finsko (Tuomas Gronman, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo, Jaakko Olavi Ranta)
16. Belgie (Michael Rösch, Florent Claude, Thierry Langer, Lahaye-Goffart)
17. Slovensko ( 60. Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš)
18. Bělorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Raman Jaljotnau, Vladimir Čepelin)
19. Lotyšsko (Partijuks, Mise, Daumants Lūsa, Roberts Slotinš)
20. Kazachstán (Vladislav Vitěnko, Roman Jeremin, Beleckij, Timur Chamitgatin)
21. Japonsko (Mikito Tačizaki, Cukasa Kobonoki, Kosuke Ozaki, Inomata)
22. USA (Leif Nordgren, Sean Doherty, Travis Cooper, Brown)
23. Jižní Korea (Džujn Čcho, Timofej Lapšin, Seonhoe Heo, Jong-kju Kim)
24. Polsko (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)
25. Rumunsko (George Buta, Cornel Puchianu, Denis Şerban, Raul Antonio Flore)
26. Litva (Tomas Kaukenas, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Deivid Demkov)
Konečné pořadí štafet 2017/2018
1. Norsko 228 bodů
2. Švédsko 184 b.
3. Francie 180 b.
4. Německo 175 b.
5. Rusko 173 b.
6. Itálie 160 b¨.
7. Rakousko 148 b.
8. Švýcarsko 128 b.
9. Ukrajina 123 b.
10. Slovinsko 119 b.
...
12. Česká republika 115 b.
17. Slovensko 92 b.
...
- 1.
- 2.
- 3.
- 4.
- 5.
- 6.
- 7.
- 8.
- 9.
- 10.
- 11.
- 12.
- 13.
- 14.
- 15.
- 16.
- 17.
- 18.
- 19.
- 20.
- 21.
- 22.
- 23.
- 24.
- 25.
- 26.
1. Švédsko 1:16:10,6 (0+5)
2. Norsko +3,6 (0+7)
3. Německo +28,8 (1+6)
4. Rakousko +41,7 (0+7)
5. Rusko +52,7 (0+10)
6. Itálie +1:13,3,3 (0+7)
7. Česká republika +1:22,6 (0+7)
...
15. Slovensko +3:30,9 (3+11).
Na sedmém místě skončila česká štafeta ve složení Michal Šlesinger, Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Ondřej Moravec. Hlavně devatenáctiletý talent musel trenér národního týmu zaujmout.
1. Švédsko 1:10:40,3 (0+5)
2. Norsko +4,7 (0+7)
3. Německo +24,6 (1+6)
4. Rakousko +33,1 (0+7)
5. Rusko +44,9 (0+10)
6. Itálie +45,3 (0+7)
7. Česká republika +1:05,8 (0+7)
...
15. Slovensko +3:11,7 (3+11).
1. Švédsko 1:03:47,8 (0+3)
2. Itálie +16,8 (0+5)
3. Norsko +19,0 (0+7)
4. Německo +37,4 (1+5)
5. Rakousko +43,2 (0+7)
...
10. Česká republika +1:15,5 (0+7)
15. Slovensko +3:10,2 (3+11).
1. Itálie 57:26,8 (0+4)
2. Švédsko +0,7 (0+3)
3. Slovinsko +123,3 (0+3)
4. Norsko +15,7 (0+6)
5. Rakousko +20,2 (0+6)
...
10. Česká republika +1:06,4 (0+6)
17. Slovensko +3:05,1 (3+11).
1. Švédsko 51:25,8 (0+3)
2. Itálie +2,6 (0+4)
3. Slovinsko +10,1 (0+3)
4. Norsko +19,7 (0+6)
5. Rakousko +30,0 (0+6)
...
13. Česká republika +1:09,7 (0+6)
18. Slovensko +2:59,2 (3+11).
1. Itálie 44:39,0 (0+3)
2. Slovinsko +14,6 (0+2)
3. Rakousko +15,4 (0+3)
4. Švédsko +16,2 (0+3)
5. Norsko +18,9 (0+4)
...
14. Česká republika +1:11,7 (0+6)
16. Slovensko +1:45,1 (1+8).
1. Itálie 38:12,3 (0+3)
2. Švédsko +8,1 (0+3)
3. Slovinsko +9,1 (0+2)
4. Rakousko +10,5 (0+3)
5. Švýcarsko +18,1 (0+3)
...
11. Česká republika +51,3 (0+4)
12. Slovensko +52,1 (0+5).
1. Itálie 32:19,4 (0+3)
2. Rakousko +8,7 (0+3)
3. USA +10,7 (0+5)
4. Švédsko +11,8 (0+3)
5. Slovinsko +13,9 (0+2)
...
12. Česká republika +47,6 (0+4)
13. Slovensko +48,1 (0+5).
1. Itálie 25:32,1 (0+1)
2. Švýcarsko +3,5 (0+1)
3. Norsko +16,5 (0+1)
4. Bělorusko +17,4 (0+0)
5. Česká republika +17,8 (0+1)
...
15. Slovensko +49,1 (0+4).
1. Švýcarsko 18:51,5 (0+0)
2. Itálie +25,9 (0+0)
3. Norsko +30,5 (0+0)
4. Švédsko +31,0 (0+0)
5. Bělorusko +35,3 (0+0)
...
9. Česká republika +37,4 (0+1)
18. Slovensko +52,3 (0+2).
1. Švýcarsko 13:00,9 (0+0)
2. Norsko +6,1 (0+0)
3. Itálie +7,9 (0+0)
4. Švédsko +10,4 (0+0)
5. Rumunsko +16,2 (0+0)
...
8. Česká republika +24,2 (0+1)
19. Slovensko +46,5 (0+3)
1. Itálie 6:41,7 (0+0)
2. Švédsko +0,4 (0+0)
3. Norsko +0,9 (0+0)
4. Švýcarsko +1,5 (0+0)
5. Bulharsko +2,1 (0+0)
...
8. Česká republika +3,4 (0+0)
23. Slovensko +21,2 (0+2).
1. Nosko ( Lars Helge Birkeland, Henrik L'Abee-Lund, Tarjei Bø, Vetle Sjastad Christiansen)
2. Švédsko (Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson)
3. Francie (Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux)
4. Německo (Simon Schempp, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
5. Rusko ( Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
6. Itálie (Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thierry Chenal)
7. Rakousko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner)
8. Švýcarsko (Benjamin Weger, Jeremy Finello, Mario Dolder, Eligius Tambornino)
9. Ukrajina (Artěm Tyščenko, Artěm Prima, Sergej Semjonov, Dmitro Pidručnij)
10. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Mitja Drinovec)
11. Bulharsko (Anton Sinapov, Vladimir Iliev, Dimitar Gerdžikov, Krasimir Anev)
12. Česká republika (Michal Šlesinger, Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Ondřej Moravec)
13. Kanada (Scott Gow, Brendan Green, Burnotte, Nathan Smith)
14. Estonsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Roland Lessing, Kauri Koiv)
15. Finsko (Tuomas Gronman, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo, Jaakko Olavi Ranta)
16. Belgie (Michael Rösch, Florent Claude, Thierry Langer, Lahaye-Goffart)
17. Slovensko ( 60. Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš)
18. Bělorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Raman Jaljotnau, Vladimir Čepelin)
19. Lotyšsko (Partijuks, Mise, Daumants Lūsa, Roberts Slotinš)
20. Kazachstán (Vladislav Vitěnko, Roman Jeremin, Beleckij, Timur Chamitgatin)
21. Japonsko (Mikito Tačizaki, Cukasa Kobonoki, Kosuke Ozaki, Inomata)
22. USA (Leif Nordgren, Sean Doherty, Travis Cooper, Brown)
23. Jižní Korea (Džujn Čcho, Timofej Lapšin, Seonhoe Heo, Jong-kju Kim)
24. Polsko (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)
25. Rumunsko (George Buta, Cornel Puchianu, Denis Şerban, Raul Antonio Flore)
26. Litva (Tomas Kaukenas, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Deivid Demkov)
Jelikož se letos jedná o první štafetový závod mužů, pojďme se podívat, jaké pořadí bylo v uplynulém ročníku světového poháru. Celkově vyhráli Norové, kteří se suverénním Johannesem Thingnesem Bö budou i dnes patřit k největším favoritům:
1. Norsko 228 bodů
2. Švédsko 184 b.
3. Francie 180 b.
4. Německo 175 b.
5. Rusko 173 b.
6. Itálie 160 b¨.
7. Rakousko 148 b.
8. Švýcarsko 128 b.
9. Ukrajina 123 b.
10. Slovinsko 119 b.
...
12. Česká republika 115 b.
17. Slovensko 92 b.