Štafeta žien, 4x6 km, Hochfilzen | Víťaz: Taliansko (kon.) | | | Štafeta mužů, 4x7,5 km, Hochfilzen | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Alta Badia | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Alta Badia | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Muži HS140, Engelberg | Vítěz: R. Kobajaši (JPN) (kon.) |
Ženy 10 km volně, Davos | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km volně, Davos | Vítěz: J. Bělov (RUS) (kon.) |
koniec udalosti
SP - štafeta žien, 4x6 km, Hochfilzen
Víťaz: Taliansko
(2. Švédsko, 3. Francúzsko)
Viktor Kalinács
Štartovná listina štafety žien:
1. Nemecko (Vanessa Hinzová, Franziska Preussová, Karolin Horchlerová, Denise Herrmannová)
2. Francúzsko (Anaïs Chevalierová, Julia Simonová, Célia Aymonierová, Anais Bescondová)
3. Taliansko (Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová)
4. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová, Hanna Öbergová)
5. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Vita Semerenková, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná)
6. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Valeria Vasněcovová, Irina Starychová)
7. Nórsko (Karoline Offigstadová Knottenová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová)
8. Švajčiarsko (Aita Gasparinová, Asuka Hačisuková, Elisa Gasparinová, Susanna Meinenová)
9. Poľsko (Kinga Zbylutová, Monika Hojniszová, Karolina Pitońová, Kamila Żuková)
10. Česko (Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Veronika Vítková)
11. Bielorusko (Dzinara Alimbekavová, Iryna Krjuková, Hanna Solaová, Irina Kručinkinová)
12. Kanada (Megan Tandyová, Megan Bankesová, Nadia Moserová, Rosanna Crawfordová)
13. Fínsko (Laura Toivanenová, Venla Lehtonenová, Suvi Minkkinenová, Mari Ederová)
14. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
15. Južná Kórea (Či-hi Mun, Či-ä Pak, Eun-džung Ko, Či-hi Mun)
16. Estónsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Grete Gaimová, Meril Beilmannová)
17. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Desislava Stojanovová, Milena Todorovová, Daniela Kadevová)
18. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová, Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Dunja Zdoucová)
19. Litva (Natalja Kočerginová, Gabriele Leščinskaiteová, Diana Rasimovičiuteová, Natalija Paulauskaiteová)
20. Slovensko (Paulina Fialková, Anastasia Kuzminová, Terezia Poliaková, Ivona Fialková)
21. USA (Joanne Firesteelová Reidová, Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)
22. Čína (Fan-čchi Meng, Jen Čang, Süe-lan Wang, Ťia-lin Tchang)
1. Nemecko (Vanessa Hinzová, Franziska Preussová, Karolin Horchlerová, Denise Herrmannová)
2. Francúzsko (Anaïs Chevalierová, Julia Simonová, Célia Aymonierová, Anais Bescondová)
3. Taliansko (Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová)
4. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová, Hanna Öbergová)
5. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Vita Semerenková, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná)
6. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Valeria Vasněcovová, Irina Starychová)
7. Nórsko (Karoline Offigstadová Knottenová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová)
8. Švajčiarsko (Aita Gasparinová, Asuka Hačisuková, Elisa Gasparinová, Susanna Meinenová)
9. Poľsko (Kinga Zbylutová, Monika Hojniszová, Karolina Pitońová, Kamila Żuková)
10. Česko (Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Veronika Vítková)
11. Bielorusko (Dzinara Alimbekavová, Iryna Krjuková, Hanna Solaová, Irina Kručinkinová)
12. Kanada (Megan Tandyová, Megan Bankesová, Nadia Moserová, Rosanna Crawfordová)
13. Fínsko (Laura Toivanenová, Venla Lehtonenová, Suvi Minkkinenová, Mari Ederová)
14. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
15. Južná Kórea (Či-hi Mun, Či-ä Pak, Eun-džung Ko, Či-hi Mun)
16. Estónsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Grete Gaimová, Meril Beilmannová)
17. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Desislava Stojanovová, Milena Todorovová, Daniela Kadevová)
18. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová, Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Dunja Zdoucová)
19. Litva (Natalja Kočerginová, Gabriele Leščinskaiteová, Diana Rasimovičiuteová, Natalija Paulauskaiteová)
20. Slovensko (Paulina Fialková, Anastasia Kuzminová, Terezia Poliaková, Ivona Fialková)
21. USA (Joanne Firesteelová Reidová, Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)
22. Čína (Fan-čchi Meng, Jen Čang, Süe-lan Wang, Ťia-lin Tchang)
Do čítania, priatelia! (12:45:45)
Zdroj: http://biathlonresults.com
Na záver ale musíme poďakovať všetkým štyrom Slovenkám za reprezentáciu krajiny a dúfať, že nabudúce to bude už len lepšie.
O stupeň víťazov sa pobili Švédky s Francúzkami. Severanky boli šťastnejšie, v záverečnom kole im striebro vybojovala Öbergová. Tretie Francúzsko malo na štvrté Rusko náskok 35 sekúnd. Piate skončilo Bielorusko, ktoré môžeme pokladať za prekvapenie dňa.
Češky finišovali deviate, hoci po polovici preteku boli až šestnáste. Reprezentantky Českej republiky sa mohli spoľahnúť najmä na streľbu, keď dobíjali len šesťkrát, čo je menej ako druhé Švédsko a tretie Francúzsko.
1. Taliansko 1:10:58,7 (0+3)
2. Švédsko +8,4 (0+8)
3. Francúzsko +11,8 (0+9)
4. Rusko +47,2 (0+6)
5. Bielorusko +1:13,4 (0+4)
...
9. Česko +2:14,6 (0+6)
14. Slovensko +4:26,0 (3+12)
1. Taliansko 1:05:57,6 (0+3)
2. Francúzsko +12,4 (0+9)
3. Švédsko +13,4 (0+8)
4. Rusko +35,8 (0+6)
5. Bielorusko +1:01,4 (0+4)
...
9. Česko +2:06,9 (0+6)
14. Slovensko +3:48,9 (3+12)