Pardubice – Bulldogs 6:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Česká Lípa – Ostrava 6:5 (po pr.)
Liberec – Znojmo 6:4 (kon.) | Otrokovice – Chodov 4:5 (kon.) | Královské Vinohrady – Střešovice 6:5 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
6:5 (2:3, 3:0, 1:2)
PSN Tatran Střešovice
cz Nedeľa 16.12.2018, 18:35 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga (CZ) • 16. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký nedělní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:43:52)

Utkání sledovalo 102 diváků.

Zápas je u konce a i když hostující tým napnul všechny síly a snažil se o vyrovnání, nakonec zůstaly body domácímu týmu. Když dal ve 42. minutě Pavel Sládeček na 5:4, vypadalo to, že se Střešovice nadechnou k obratu, jenže v 55. minutě navýšil náskok Zbyněk Stuchlík a tuto ztrátu už Tatran nesmazal. Gól od Jakuba Slavíka přišel už příliš pozdě a znamenal pouze korekci výsledku na konečných 6:5.

59:55
    Míček letí přes celou hrací plochu, tohle si už domácí tým pohlídá.
    59:36 Jakub SLAVÍK - 6:5

59:36
    Tatran právě vstřelil branku!
    Tak ještě možné zdramatizování závěru, neboť hosté snížili po trefě JAKUBA SLAVÍKA. Asistence: Filip Langer.

58:23
    Stále sledujeme bušení Střešovic na vrata domácích, obrana Vinohrad je neprostupná.

57:12
    Po oddechovém čase hrají hosté v šesti, gólman zůstal na střídačce.

57:12
    Hosté si vybírají oddechový čas.

56:02
    Domácí tým skvěle brání své vedení, Střešovice zatím marně dobývají Weissgarberovu branku.
    54:28 Zbyněk STUCHLÍK - 6:4

54:28
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Teď už to ale budou mít hosté o něco těžší, neboť další útok Vinohrad končí gólem, když se před brankou nejlépe zorientoval ZBYNĚK STUCHLÍK a překonal Fibigera. Asistence: Jan Linhart.

53:36
    Domácí výpad skončil ještě před Fibigerem, zakročila jeho obrana.

52:00
    Aktivita Střešovic neutuchá, na srovnání jim schází pouhý jediný gól, na něj se ale zatím musí až moc napracovat.

50:08
    Weissgarber měl štěstí, rána z otočky šla nad jeho brankou.

48:29
    A jeď zase akce na druhé straně, na Fibigera postupoval Hanák, své sólo ale neproměnil.

47:26
    Přibývá šancí a to na obou stranách, Weissgarbera nyní zachránila tyč.

46:17
    Vypadá to, že se Vinohrady opět trochu zvedají, Linhart Fibigerovu branku minul opravdu jen o kousek.

44:18
    Domácí Hanák pálil z otočky, branku Střešovic ovšem minul.

43:24
    Střešovice si ale musí dávat pozor v obraně, do výpadu se totiž dostal Hájek a Fibiger musel zasahovat.

43:00
    Hosté se ženou za vyrovnáním, cítí, že by to mohlo již brzy vyjít. Domácí se pouze brání.
    41:12 Pavel SLÁDEČEK - 5:4

41:12
    Domácí již byli v plném počtu, když se ke střele dostal PAVEL SLÁDEČEK a jeho utěšená rána se zastavila až za zády gólmana Weissgarbera. Asistence: Adam Tlapák.

40:20
    Střešovice pokračují v přesilovce, ta se ale pomaličku chýlí ke svému konci.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:55.

Máme za sebou čtyřicet minut hry a rázem tu máme zcela jiný výsledek. Domácí tým ve druhé třetině dokonale otočil skóre a po zlepšeném výkonu třemi brankami stanovil skóre 5:3. Za Fibigerova záda se postupně trefili Jan Linhart, Petr Hartman a opět Jan Linhart a přiblížili tak svůj tým důležitým bodům do tabulky.

40:00

38:42
    Přesilovka nyní pro hosty, dvouminutový trest za hrubost obdržel Johannes Harnesk.

38:09
    Skřivánkova střela netrefila Fibigerovu branku.

37:01
    Po delší době se do šance dostali i domácí, skóre však zůstává neměnné.

34:59
    Mohlo být sníženo, Weissgarber již byl překonán, zastoupila jej ale jeho tyčka.

33:48
    Střela z dálky skončila mimo Weissgarberovu branku, Střešovice jsou ale i nadále v útoku.
    32:30 Jan LINHART - 5:3

32:30
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Přesilovka je bleskově využitá, vyloučený Komárek se může vrátit do hry. Úspěšným střelcem se stal JAN LINHART. Asistence: Lukáš Gregor.

32:17
    Přesilovka pro Vinohrady, dvě minuty za bránění ve hře dostal Mikuláš Komárek.

31:25
    Před branku Vinohrad přilétl míček, jenže ani teď to brankou neskončilo. Domácí i nadále drží těsný náskok.

30:10
    Snaha Střešovic se nyní minula účinkem, Pitákovu střelu zvládl zneškodnit připravený Weissgarber.

28:43
    No a jak to tak vypadá, tak Vinohrady jsou na koni a nyní na palubovce vládnou.
    27:36 Petr HARTMAN - 4:3

27:36
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Domácí tým dokonale otáčí výsledek a už vede! z pravé strany vyslal prudký švih PETR HARTMAN a prostřelil brankáře Fibigera! Asistence: Pavel Hájek.

27:02
    Až nyní se musel blýsknout Fibiger, střela z osy hřiště skončila na jeho těle.

26:59
    Už delší dobu čekáme na střelu, kombinace obou týmů končí ještě před případným zakončením.

25:04
    Domácí nevyužili chvíli, kdy hosté hráli několik okamžiků ve čtyřech, neboť jeden z hráčů ztratil hůl.

24:16
    Sledujeme teď florbal nahoru a dolů, ani jeden z týmů se ale zatím není schopen dostat do opravdu vyložené šance.
    23:02 Jan LINHART - 3:3

23:02
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! No vida, na hostující straně se neurodilo, ale na té domácí ano. Po nenápadné akci srovnal z klevého křídla JAN LINHART. Asistence: Zbyněk Stuchlík.

22:14
    Střela na domácího gólmana neprošla, toho zastoupil dobře postavený Hájek.

20:59
    Úvod druhé třetiny se nese ve snaze Střešovic přejít do útoku a navýšit svůj těsný náskok.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Je za námi první třetina, která přinesla dvě zcela rozdílné části. V té první se hosté dostali do tříbrankového vedení, když se postupně trefili Adam Tlapák, Zbyšek Piták a Jakub Slavík, jenže od úvodu patnácté minuty se domácí zvedli a po gólech Martina Skřivánka a Petra Hartmana upravili na současných 2:3.

20:00

19:44
    Ještě jedna akce Vinohrad, případné vyrovnání se ovšem pro tuto chvíli odkládá.

18:51
    Moc nescházelo, aby se Střešovice dostaly opět do dvoubrankového náskoku, tlak u brankoviště ovšem neskončil přesnou střelou.
    17:42 Martin SKŘIVÁNEK - 2:3

17:42
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! A už je to jen o jednu branku. Po tlaku u brankoviště přišla přihrávka před Fibigera a zblízka se prosadil MARTIN SKŘIVÁNEK. Asistence: Petr Hartman.

16:12
    Další útok Střešovic po pravé straně, brankář si ovšem s bekhendovou střelou zvládl poradit.

15:39
    Menší závar u Weissgarbera, ten si svou levou tyčku zvládl pohlídat.
    14:05 Martin SKŘIVÁNEK - 1:3

14:05
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Už to ale neplatí, neboť se střelecky prosazují i Vinohrady. Po Hartmanově přihrávce maže nulu na kontě domácích MARTIN SKŘIVÁNEK. Asistence: Petr Hartman.

13:26
    Vinohrady za podpory svých fanoušků přechází do útoku, zatím bez výrazného úspěchu.
    12:43 Jakub SLAVÍK - 0:3

12:43
    A už je to o tři branky. Po pravé straně se do střelecké pozice dostal JAKUB SLAVÍK a nekompromisní střelou upravil již na 0:3. Bez asistence.

12:21
    Oba týmy střídají za hry, domácí vyráží vpřed.

10:40
    Stále stejná písnička, Vinohrady, pokud se dostanou k míčku, tak jejich snaha o protiútok končí kousek za půlící čárou.

09:45
    Zatím je to florbal převážně na jednu branku, Střešovice se snaží o navýšení náskoku.

08:20
    Rychlý kontr Střešovic zastavil obětavým zákrokem gólman Weissgarber a vyrazil míček mimo hrací plochu.

07:55
    Hostující Kolísko dlouho napřahoval ke střele, míček k němu ale nedoputoval. Střešovice i nadále ale pokračují v útoku.

06:58
    Vinohradům nelze upřít snahu, nicméně finální fáze zatím pokulhává.
    05:57 Zbyšek PITÁK - 0:2

05:57
    Domácí tlak z přesilovky nevyužili, naopak na konci oslabení vyhodil Fibiger na ZBYŠKA PITÁKA a ten upravil na 0:2 pro Střešovice. Asistence: Tomáš Fibiger.

05:09
    Do brejku se chtěl probít Langer, na levé straně ovšem neprošel přes obranu Vinohrad.

04:38
    Gregor přihrával na levou stranu, střela ale nepřišla. Fibiger tak byl bez práce.

03:59
    Je tu přesilovka pro domácí, Mikuláš Komárek dostal dvě minuty za bránění ve hře.

02:59
    První zákrok hostujícího Fibigera, míček po prudkém švihu skončil vyražen mimo hrací plochu.
    02:10 Adam TLAPÁK - 0:1

02:10
    Teď už to ale hostům vyšlo a otevřeli skóre utkání, když se přesnou ranou prosadil ADAM TLAPÁK. Asistence: Zbyšek Piták.

01:49
    Vinohrady se zatím stále brání, na Weissgarbera ale zatím nešlo nic až tak vážného.

00:53
    Střešovice v prvním útoku levou stranou, Ulllmann s Pixou ale do zakončení neprošli.

00:01

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgarber (Mazák) – Jelínek, Vnuk, D. Záň, O. Stuchlík, Houra – Kachnič, Linhart, Hartman – Gregor, Skřivánek, Hájek – Hanák, J. Záň, Z. Stuchlík – Rossi, Svoboda, Harnesk.

Tatran Teka Střešovice: Fibiger (Mich. Rebro) – Mühlfait, Sládeček, Jak. Kolísko, Mochan, Piták, Ullmann – Tlapák, Kreysa, Komárek – Sádlo, Slavík, Langer – Pixa, Švéda.

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý.

Oba týmy jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v hale TJ Sokol Vinohrady začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit František Pangerl a Jiří Šedivý.

Tatran Teka Střešovice

Hosté jsou na tom v tabulce rozhodně lépe, na šestém místě mají 26 bodů. Střešovice se naposledy představily v pátek v domácím duelu proti České Lípě, kterou doslova roznesly 11:5. Hattrick v tomto utkání zaznamenal Pixa, dvakrát se trefil Kolísko a po jedné trefě připsali Slavík, Meliš, Langer, Kreysa, Komárek a Tlapák. Střešovice budou favoritem zápasu i dnes, jakákoliv ztráta by byla překvapením.

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě tabulky s pouhými 11 body a dvoubodovým náskokem na poslední Znojmo. Naposledy se Vinohrady v lize představily doma proti Bulldogs Brno a vybojovalo dva body za výhru 5:4 v prodloužení. Dvěma góly se v tomto utkání blýskl Svoboda, jednou se trefili Gregor a Hartman, no a vítěznou trefu v nastaveném čase zaznamenal Ondřej Stuchlík. Tým dnes bude chtít po reprezentační pauze navázat dobrým výkonem a zkusit překvapit favorita.

Dobrý podvečer u florbalové Tipsport Superligy. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a Tatran Teka Střešovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 15. Skřivánek (Hartman), 18. Skřivánek (Hartman), 24. Linhart (Z. Stuchlík), 28. Hartman (Hájek), 33. Linhart (Gregor), 55. Z. Stuchlík (Linhart) – 3. Tlapák (Piták), 6. Piták (Fibiger), 13. Slavík, 42. Sládeček (Tlapák), 60. Slavík (Langer)

PSN Tatran Střešovice: Fibiger (Mich. Rebro) – Mühlfait, Sládeček, Jak. Kolísko, Mochan, Piták, Ullmann – Tlapák, Kreysa, Komárek – Sádlo, Slavík, Langer – Pixa, Švéda.

Rozhodca: František Pangerl, Jiří Šedivý